Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Lollipop За Xperia Z вече е факт!!!


Аз все още очаквам да получа ъпдейта. При все, че в сайта на XperiaUpdate пише, че вече е пуснат за Customization version: 1270-7689 Operator: Unbranded/Unlocked UK (United Kingdom). Така и не мога да разбера какво се случва с този ъпдейт.



 

И аз влезнах в групата на Lillipop. Доста добре върви за сега. Единствено не ми харесва как излизат контактите. За сега е това. Като го поразгледам обстойно ще напиша.
Цитирай
Аксесоари

Тази вечер видях, че и на мен ми е дошъл ъпдейт за 5.0.2 глобулски е телефона. Ъпдейтнах и на пръв поглед всичко е добре, но телефона грее адски много :X. 43.3 ми показва в antutu, което не е нормално, преди си работеше под 40. Ще го тествам още малко и ще пиша пак за подробности.
Цитирай

Колеги защо като тръгна да инсталирам телефона ми се рестартира ?
Цитирай

(2015-06-04, 19:18:45)tarantulaxxx написа:  Сега виждам, че я няма функцията Xperia с facebook. Може би трябва да пипна някои настройки. При вас има ли я функицята?

При мен има XPERIA with Facebook в Applications, но на практика не върши никаква работа - нито може контактите да се синхронизират, нито да се споделят снимки. Някой има ли представа как може да се оправи?
Цитирай

От една седмица съм с Lollipop-a. Проблема с пропуснатите обаждания и при мен го има,но не винаги. Телефона работи добре без лаг, НО батерията пада доста по-бързо от преди, а съм включил всички режими за пестене на батерия, без Ultra Stamina! В меню "Използване на батерията" винаги на първо място ми седи "Режим на готовност", като винаги е над 50%!! За една нощ батерията пада с 10% без да го използвам (от 23 часа до 7 часа), което за мен не е нормално.. при вас дали е така?? 
Цитирай

От снощи съм с Lillipop - сутринта откачих зарядното... вече съм на 90% батерия. Звука от "слушалката" ми се струва доста развален. Липсва икона за звука от падащото меню - така не можеш да си спираш звука, трябва през хардуерните бутони. Когато звъни телефона, мелодията е с доста по-слаб звук от преди (въпреки, че плъзгача е почти до край). Като бързина - повече от доволен съм. Свободната рам е в границите 1.2 - 1.3 Gb.
Цитирай

   
Цитирай

Това с пропуснатите обаждания е много гадно. Някой чел ли е по други форуми наши или чужди дали ще го оправят при следващият ъпдейт. Този lolipop ще се окаже пълна шитня. Как да се върна към kit kat?
Цитирай

Цитат:[Изображение: attachment.php?thumbnail=3872]   

Изтегли си sony companion и ъпдейтни през него.
Цитирай

Добре,но bootloadera ми е отключен, така го взех втора ръка...проблем ли е? 
Цитирай

Здравейте и от мен!
От снощи съм със последната версия на андроид -лолипопа ,при което всичко тръгна нормално,сваляне и ъпдейтване, до момента в който като реших да си ползвам телефона и да влезна през домашната мрежа-wifi и... до там ... не дава никаква индикация на свързване нито намиране на ИП-адресите около мен и включително на моя. На ръба съм да ида и да го трясна в земята и по челото на сони центъра. Някой да знае как мога да го оправя,защото не съм на -ТИ с технологиите много .

Благодаря предварително!
Цитирай

като тръгне да ми инсталира чрез update centar телефона ми се изключва и включва наново..като пробвам чрез компютъра с pc compannion тръгва и веднага ми излиза някаква грешка 2003..за някакъв модифициран софтуер..телефона е bootloader unlocker:yes..така съм го взел втора ръка..нищо не съм пипал,тъй като не съм много на ти
Цитирай

Аз се върнах на киткат,бях с лолипоп'а две седмици,но батерията пада бързо,и телефона прегрява и при най малката употреба на каквото и да е приложение,бях чел че като изцяло 5.0.1 имал проблеми,и се уверих че е така.също има проблем с нотификациите и сякаш зарежда бавно от преди....
Цитирай

Ще се наложи да заключите бутлоудъра. Тук може да намерите повече информация как точно да стане това https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=39714

И съответно да флашнете официален ром, ако в момента не сте с такъв.
Цитирай

Аз имам проблем с камерата след като направя снимка и не ми я запаметява ?!?

Sony Xperia Z
Цитирай

С SD CARD ли сте? Проверихте ли настройките на камерата къде са записват снимките, да не би да е зададен невалиден път?

Аз нямам този проблем, не съм ресетвал настройките на телефона след ъпдейта.
Цитирай

(2015-06-06, 05:41:52)smirnoff.ice написа:  като тръгне да ми инсталира чрез update centar телефона ми се изключва и включва наново..като пробвам чрез компютъра с pc compannion тръгва и веднага ми излиза някаква грешка 2003..за някакъв модифициран софтуер..телефона е bootloader unlocker:yes..така съм го взел втора ръка..нищо не съм пипал,тъй като не съм много на ти

Опитай да го ъпдейтнеш през Флаштуул.При мен мина без грешка,бях с къстъм ром 4.4.4 и буутлоудъра все още ми е отключен.Противно на твърденията,че при флашване на стоков ftf ROM се заключвал. Smile

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

Ако може да ми напишете стъпките за ъпдейтване през флаштуул и ако може да ми дадете линк за сваляне че не мога да го намеря .. Ще съм ви много благодарен..много се извинявам нов съм в тая свера и особено сони..благодаря предварително
Цитирай

@Bat Gogo, твърденията обаче са за автоматично заключване на буутлоудър,  при положение,  че се възстанови ТА пъртишъна, предварително направен с данни от устройството, а не просто флашване на стоков фърмуер.
Възстановяването да става разбира се, само на стоков фърмуер и съответно стоков кернел.


@smirnoff.ice Тази тема е една от важните и в раздела и на Xperia Z.
В първо мнение от нея е и линка за сваляне на съответната програма Флаштул, а следващото е с насоки и ръководство за работа с програмата при различните ситуации.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Като кликна на линка и ми пише page not found
Цитирай

Публикацията с линка е редактирана.
Би трябвало да няма проблем сега.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Някой има ли проблем със звука, след ъпдейта, и по точно със звъненето, доста по тихо се чува като звъни, и има ли някакво решение на този проблем?
Цитирай

При мен звука също стана много тих както и при Z1цата. Относно проблема с неприетите повиквания всичко се дължи на една настройка:Телефон(зелената слушалка) - трите кръгчета горе в дясно - филтр. на рег. на обажд. - и там махате тикчето от "показване на Всички" и слагате на "входящи обаждания" . При мен така се оправи и вече се появяват и в лентата на известия.
Цитирай

Пробвах настройките,които е показал abstrakt относно неприетите повиквания и проблем си остава. Не се показват като пропуснати. Що за глупост направиха sony с този lolipop? Някой знае ли дали ще го оправят в следващият ъпдейт. Моля ви помогнете как да се върна към kitkat,телефона ми не е рутнат и работеше перфектно,преди този скапан lolipop. Не е за вярване,че елементарна функция,която я има и в най-простият телефон пропуснати повиквания тук не се показват. Скоро заради едно такова неотчетено пропуснато повикване  не успях да срещна с моя позната.
Цитирай

При мен пропуснатите повиквания си се показват абсолютно винаги. Проблема е в твоя телефон. А ти ресет правил ли си след ъпдейта или пак упреквате марката, когато вината, че телефона не работи коректно си е напълно ваша?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)