Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

Същите ги имам и аз само , че са сини . За мене за тези 90 лева няма по-добри ! Ползвам ги от миналата година октомври и съм адски доволен . Над 10 метра обхват и батерията им държи към 12-13 часа при мене . Да не говорим колко са меки наушниците и колко са удобни !

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари

Погледнах ги по ревюта, ама нещо не чух добри отзиви.
За момента съм се спрял на Audio-Technica ATH-S700BT, но имам цяло лято да разглеждам.

Lenovo A536
Цитирай

Здравейте, търся си тапи до 150лв (може и малко повече, ако си заслужава). Ползвал съм SONY MDRXB50APL, HBS-730 и VSonic VSD1S. Звука на VSonic VSD1S ми харесваше най-много, но може би сега предпочитам безжични (освен, ако тези с кабел не са много по-добри). Четох хубави неща за Jaybirds X3, но не знам дали си заслужава разликата в цената. Някой може ли да ми даде някакъв съвет.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай

Аз използвам JBL E25BT и бих ти ги препоръчал.Звука е добър,добра батерия и са удобни.Ако има възможност все пак ги пробвай.Мисля че ще ти харесат.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Huawei са пуснали за honor серията уж от 7ми в китай - honor clear headphones. Пише, че за около 20долара ще мери пулса и ще са hi-res. Обаче нито им намерих спецификации нито да се продават някъде вече. А скулкендито ми изгоря и им търся заместник до 40лв. Тапи с микрофон и бутони да си сменям песните ми трябват и с хубав басс.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай

Някой ползва ли QCY QY31 или Anker Soundbuds Slim+ да сподели отзиви как звучат? За анкерите ме интересува и до колко стабилно седят в ушите?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2018-07-22, 15:30:00)stenlius написа:  ...Anker Soundbuds Slim+ ...

Колегата @eksoldier може да ти каже доста ... Хвали ги определено ...
Цитирай

Anker slim+ имам от няколко месеца. Преди тва си купих предишния модел без aptx. Тва са най-стабилно стоящите в уши слушалки които съм имал. Имат много накрайници и няма начин да не ти паснат. Разлика съществена в звука с модела без aptx не мога да установя. Песните които слушам са 320 кбпс от Спотифай и звучат чудесно. Издържат 5-7 часа слушане, зареждат се около час и половина. Имам чувството че slim без aptx издържат малко повече, да речем 30 минути или час, не съм правил специални сравнения, щото не ми пука особено. Взех и двата модела на промоция за 20-тина долара. За тая цена просто перфектни.
Цитирай

А сега моля, предложете ми слушалки с копче за увеличаване и намаляне на звука и за вдигане и затваряне дотато слушам музика/гледам видео? мерси
Цитирай

Поизчетох темата и се спрях на тези:
https://www.aliexpress.com/item/100-Orig...2e0emkTT35
за 14 дни дойдоха. Бутоните си усилват, намаляват... песните се сменят, следваща... с една дума всичко си им работи на тел-а в подписа! Smile

Lenovo A6000 (2 SIM) 4.4.4 (S042), Google Nexus 7 (2012), Xiaomi Redmi 5 Plus


Цитирай

(2018-07-27, 14:27:52)tiefighter написа:  Поизчетох темата и се спрях на тези:
https://www.aliexpress.com/item/100-Orig...2e0emkTT35
за 14 дни дойдоха. Бутоните си усилват, намаляват... песните се сменят, следваща... с една дума всичко си им работи на тел-а в подписа! Smile

Мерси за отговора. А жака какъв е? Прав или на буквата "Г" забравх да напиша че искам да е прав...
Цитирай

Някой има ли впечатления от тези слушалки (AWEI A920BL)? Ще слушам и музика на тях, но ме интересуват не толкова музикалните им качества, колкото качеството при разговор, микрофон, стабилност на блутут връзката. Така или иначе съм дърт вече и не ги чувам толкова килохерците и мегахерците, така че ми е достатъчно да не дрънчат като празен варел... Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Супер са за парите си - стабилна връзка, добра чуваемост, НО микрофона не е много добър, отсреща те чуват сравнително зле. Всичките AWEI са така. Ако прежалиш микрофона са страхотни, ако не - насочи се към по-истински - Anker-а на колегата по-горе вероятно е с по-добър микрофон.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

До сега не са се оплакали, че ме чуват зле с анкера. Съответно и аз чувам идеално.
Цитирай

(2018-07-27, 21:14:58)fill написа:  Мерси за отговора. А жака какъв е? Прав или на буквата "Г" забравх да напиша че искам да е прав...

Жака е прав, масивен е, метален, както и бутоните с микрофона.
Има доста снимки, разгледай ги. Отговарят си.

Lenovo A6000 (2 SIM) 4.4.4 (S042), Google Nexus 7 (2012), Xiaomi Redmi 5 Plus


Цитирай

(2018-07-28, 18:35:38)stenlius написа:  Супер са за парите си - стабилна връзка, добра чуваемост, НО микрофона не е много добър, отсреща те чуват сравнително зле. Всичките AWEI са така. Ако прежалиш микрофона са страхотни, ако не - насочи се към по-истински - Anker-а на колегата по-горе вероятно е с по-добър микрофон.

Ясно... Благодаря! Е, аз ги поръчах вече, пък ще видим. Откакто не ходя с уокмен (нали казах, че съм дърт Smile), не съм ползвал слушалки, та може и с тези да си поиграя и да ги захвърля. Иначе точно за микрофона четох добри отзиви, но...каквото сабя покаже.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Имам няколко (4-5) броя слушалки и всеки от тях е с неработеща дясна слушалка, та въпроса ми е дали има някакъв basic начин за оправяне на този проблем и примерно ако проблема е различен къде могат да бъдат поправени някой сервиз или нещо такова ?

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

(2018-07-24, 17:16:29)eksoldier написа:  Anker slim+ имам от няколко месеца. Преди тва си купих предишния модел без aptx. Тва са най-стабилно стоящите в уши слушалки които съм имал. Имат много накрайници и няма начин да не ти паснат. Разлика съществена в звука с модела без aptx не мога да установя. Песните които слушам са 320 кбпс от Спотифай и звучат чудесно. Издържат 5-7 часа слушане, зареждат се около час и половина. Имам чувството че slim без aptx издържат малко повече, да речем 30 минути или час, не съм правил специални сравнения, щото не ми пука особено. Взех и двата модела на промоция за 20-тина долара. За тая цена просто перфектни.
След последните продължителни слушания на музика да кажа, че слушалките при слушане на високо качество музика (320 кбита) с aptx изкарват малко над 4 часа и половина. На P9+ нямах aptx за това батерията караше повече. Качеството пък е перфектно. Остава да си купя още един комплект за по дълги пътувания. Big Grin
Цитирай

Получих си слушалките AWEI A920BL. Като за мен звука е добър (за слушане на музика; все още не съм ги пробвал в телефонен разговор). Само не знам по силата на каква логика бутонът "+", който при кратко натискане увеличава звука, при продължително натискане прехвърля не на следващата, а на предишната песен! Ще трябва да свиквам Smile
Когато ги поръчвах, не бях обърнал внимание на това, че кабелът е плосък и това леко ме дразни, защото плоските кабели ми стоят някак неестетично - независимо дали става дума за usb кабел за зареждане или за кабел на слушалки. И с това ще трябва да свикна Smile
Като просвиря максималното време, което ми отпусне батерията, ще пиша пак, за да го споделя - по документи е 4-6 часа.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2018-07-22, 15:30:00)stenlius написа:  Някой ползва ли QCY QY31 или Anker Soundbuds Slim+ да сподели отзиви как звучат? За анкерите ме интересува и до колко стабилно седят в ушите?

В крайна сметка купих Aukey EB40 /или Latitude/ - в амазон имат малко по-висок рейтинг от Anker /цената е същата/, имам и други техни неща и даже си мисля, че анкер и аукий са плод на една и съща фабрика... Пълно е с ревюта в нета, повечето са доста положителни.
Слушалките са доста добра изработка, никакви забележки по външният вид нямат. В комплекта има 3 размера гумени накрайници и 3 размера куки за ухото + удобно калъфче за съхранение. Седят плътно в ушите и не падат дори при тръскане на главата. Магнитите са средно силни, но държат двете слушалки уверено една за друга. Изолират околният шум много добре, даже е притеснително ако карате колело или нещо друго по улиците, защото колите не се чуват. С фабричният заряд издържаха малко над 5 часа нон стоп свирене на високо ниво.

Поддържат aptX, поддържат включване към 2 устройства едновременно и имат 3 EQ настройки - vocal/bass/treble. Първата е много подходяща за клипове, аудио книги, подкастове и всичко де що е музика с вокали или акустична - повдига леко средите, намаля леко баса и високите. Втората е класически V-shaped звук - плътен мощен бас, който слиза ниско, има ударност когато трябва и не замазва средите, които обаче са по-назад, както и се очаква. Високите са ярки, за моят вкус даже са в повече, не обичам чак толкова да са изразени, но поне се чува детайл, който с предишните AWEI 890BL няма нищо общо. Третата настройка treble според мен е тотално неизползваема - сваля цялостно нивото на сигнала, намаля ниските честоти, намаля ВИСОКИТЕ честоти и надува само най-крайният банд от 15-16 kHz - резултатът не е добър изобщо, музиката започва да звучи тънко и неестествено.

Тъй като могат да се връзват с 2 устройства едновременно снощи правих експеримент - SBC vs aptX, навсякъде по ревютата пишат, че няма чуваема разлика, че няма смисъл - според мен има осезаема чуваема разлика между двата кодека. При слушане на едно и също парче от Spotify във very high quality и превключване A-B на двете устройства, при aptX просто звукът е по-богат, ниските честоти са по-точни, слизат по-ниско, когато има по-сложен бас му се чуват нюансите. Високите също са по-детайлни, звучат по-изразено.

Имат 2 микрофона, тествах телефонен разговор и отсрещната страна твърдеше, че ме чува отлично, аз също си чувах екстра. Батериите са в самите слушалки, дистанционното е малко и леко. Особеност е, че е под лявото ухо, което за моите навици винаги да е от дясно беше нещо неразбираемо Smile. Нося телефона в десният джоб на дънките и вчера при едно завъртане на главата на ляво започна да накъсва музиката, което е куцо. В 1 от 10 опита при завъртане на главата се случва, което е странно, при положение, че в нас ги пробвах на 7-8 метра от устройството при непряка видимост и нямаше никакви грижи. Имам подозрения, че се получава някакво статично електричество по някои дрехи и то смущава обхвата.

С 2 думи - хубави са за евтини bluetooth слушалки, особено ако обичате по-яркият звук.

[Изображение: 80c15ce392849a121ea05e8505038d3e.jpg][Изображение: e518807c2a5257f776abf1221d94724c.jpg][Изображение: c883302477d0bf8233172eab4898360a.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Кажи колко кара батерията с aptx слушане. Ако карат повече от моя анкер да взема едни.
Цитирай

Тези малко над 5 часа с фабричния заряд бяха само на aptX, но и индикатора не беше до горе - 1-2 деления надолу беше. С второто зареждане около 8 часа, но имаше и нормално SBC слушане около 4-5 часа...
Сега вече ми е трудно да премеря, защото слушам разпокъсано, но се усеща, че батерията държи много добре. Взех си и BT USB адаптер за компютъра с aptX и е супер.
Ще е интересно ако вземеш да сравниш звука на Slim+ vs тези.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2018-08-17, 17:00:00)stenlius написа:  Нося телефона в десният джоб на дънките и вчера при едно завъртане на главата на ляво започна да накъсва музиката, което е куцо. В 1 от 10 опита при завъртане на главата се случва, което е странно

Имах същото смущаване на предишните ми Sony Ericsson HBH-DS980 (почти 200 лв. за 2006-та си беше доста по него време)
Но след около 1 година и нещо единия кабел се беше накъсал и вече бяха за боклука. 
Apple AirPods нямат такъв проблем (дори да сложа телефона в задния джоб няма никакво прекъсване) - предлагам, че е от цената, която ще запазя в тайна Big Grin

Така, че за няма и 30$ слушалки, ако търсиш кусури ... промени бюджета.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Направи един тест само с aptx слушане. Анкера кара към 7 часа с обикновения кодек. Ако твоите правят толкова с aptx ще си купя едни.
Цитирай

Правя, но ще отнеме време - слушам по 30-40 мин през ден, нямам кога повече, но ще напиша накрая колко са свирили сумарно, засичам интервалите. Или ако мога ще ги оставя с телефона да си посвирват 1-2 часа докато умре батерията в някакъв момент.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)