Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

Като ги постнеш ще ги добавя в първият пост, за да са по-лесно откриваеми. :thumbup:

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
Аксесоари

cumeoh написа:Да се похваля, че снощи си спечелих от игра на "SE" ето това: [Изображение: HIFI-Headset-FMRadi.jpg],
Ако някой има преки впечатления нека сподели защото съм в неведение с качеството на този носител :capitulation:

За първи път използвам слушалки с тапи, малко бях скептично настроен към тях, но като пуснах музиката няма нищо общо с обикновените на Х10. Вадят много хубав бас /като за мен, аз не съм специалист, но ме радва доста/. Две от най-големите им предимства са, че имат вградено радио, а тапите изолират абсолютно всеки страничен шум, за да се насладиш на музиката максимално! Доста по-силно свирят от тези, които идват в комплекта. Батерията е доста стабилна, аз с едно зареждане изкарвам до 4 дни, при положение, че на ден слушам около 3 часа музика, ползвам ги когато играя нещо на телефона и понякога си пускам и радиото. Също така имат много добър обхват, без проблем може да се слуша музика и на 10-11 метра от телефона. Това, което не ми хареса е, че лови не повече от 3-4 честоти, но все пак и тези, които ги намира ми стигат. Друго предимство е, че можеш да махнеш тапите и да си сложиш каквито си искаш слушалки, може да запамети до 3 блутуут устройства, дисплея е много ярък и чист все пак е ОЛЕД.
Можеш да приемаш обаждания чрез тях вместо чрез телефона, много ми харесва "слайдерчето" за увеличаване на звука, плъзгаш и съответно увеличаваш или намаляваш звука, както казах можеш да приемаш обаждания от бутона в дясно на дисплея, от другата страна има 3 бутона за връщане към предишна песен, пауза и пускане на следващата песен, ако задържиш левия или десния бутон превърташ назад или напред песента, отзад има щипка за закачане по дрехите, доста е удобно. Също така отпред се намира и микрофончето, през което да говориш.
Това са стилни и функционални слушалки, които подхождат на всеки един телефон :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

Само да попитам: Струва ли си да заменя слушалките на Нео-то за някакви до 20лв ( понеже такъв ми е бюджета ) ?
А и тези слушалки на Нео-то имат ли нужда от 'burn in' за да свирят по-хубаво ?

Sony Ericsson W610i -> Sony Ericsson Xperia X8 -> Sony Ericsson Xperia Neo: Android 4.0.3 stock, 4.1.А.0.562 , Root Wink
***Sony Ericsson FAN***
Цитирай

http://hotfile.com/dl/146451854/45c9453/...s.mp3.html Ето едно цяло мп3 за burn-in, ако не ви се играе да зареждате файлове по отделно, за да правите плейлист. Има тишина за почивка накрая, така че може да се пусне на repeat и да се оставят слушалките. Аз лично си ги разработва, с телефона или мп3 плейъра, защото е по удобно на пусна някой burn-in файл и да ги набутам в някое чекмедже или под куп дрехи да не ги слушам много шумовете. Предпочитам да разработвам слушалките постепенно, т.е. първата нощ ги пускам да се разработват с нормална сила на звука, т.е. малко по-малко или колкото силно слушам музика и на сутринта ги оставям за час-два и после пак ги пускам, само че малко по-силно отколкото слушам музика (общо взето преценявам да се чува силно, но ако звуците бяха музика да не са чак толкова силни, че да започват да ми дразнят ушите). Така ги разработвам през целия ден като понякога спирам плейлиста и пускам музика и следващата нощ пак някой burn-in file на repeat, а на следващия ден ползвам плейлист, в който редувам повече heavy drum с frequecy sweeps 10-30k и 20-20к с минута почивка на всеки 10 минути и така няколко часа и после пак пускам някой burn-in file с pink, white и brown noise за през нощта. Гледам така няколко дни да редувам бърн-ин файлове през нощта и повечко frequency sweeps през деня. Общо взето повечето слушалки се разработват достатъчно след около 50 часа, но като ги гледам тия mdr-ex 1000 с тези 16мм драйвъри, може и над 100 да им трябват.

едит: като ползвате frequency sweeps гледайте добре да ги набутате и заринете слушлките, че някой от чистотите минават почти през всичко и може да ви побъркат

edit2: чак сега си изнамерих старите burn-in файлове - утре като стана ще кача и един с повече brown noise с по-високо качество и един подобен на горния, но във flac формат, та да са по-качествени шумовете Tongue

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

http://hotfile.com/dl/146457902/5f78759/...e.mp3.html Ето това е най-използваният файл от мен с повечко brown noise. Силно го препоръчвам - аз лично съм го ползвал него основно. Оставяш слушалките в някой шкаф с този файл на repeat за две денонощия и основната работа е свършена. Или ги оставяш с него няколко нощи, а през деня си слушаш нормално музика с тях. Искам да изтъкна, че всичко от казаното от мен са само лични предпочитания и мнения - всеки може и сам да си направи плейлист или просто да си слуша музика и да ги остави постепенно с времето да се разработят.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

^браво :cheers: много добра работа...

Ще го пусна да се превърти за 30-тина часа и на моите.. мислиш ли че brown ще има ефект в/у арматурите ?

мегапиксели
Цитирай

@kova4a, благодарности за файлчетата и обяснението :cheers: Добавени в първият пост.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай

Браво колеги темата става все по добра и полезна. :cheers: @pikpik вече и файлове за разработване има в темата с пояснения, остава и слушалките ти да пристигната(за високия клас е много важно как се разработват) и няколко дена след това да кажеш че инвестицията ти е напълно оправдана. :thumbup:

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

Днес след обед ще са тук :thumbup:

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай

androlog написа:^браво :cheers: много добра работа...

Ще го пусна да се превърти за 30-тина часа и на моите.. мислиш ли че brown ще има ефект в/у арматурите ?
Еми честно не знам, защото от слушалки до слушалки има разлика, но като цяло арматурите почти не се променят с burn-in, а някои хора твърдят, че дори да има разлика, то тя е малка и не си струва да се занимаваш. Нищо няма да навреди да пробваш. Принципно brown noise-а разработва основното средните чистоти и баса и понеже на тях им трябва най-много разработване, във втория файл, който качих има повече brown, за да наблегне на тях, но има и pink и white, за да се разработят и високите. Аз лично го препоръчвам на pikpik за новите слушалки.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

Уф, вече и аз чакам с нетърпение pikpik да сподели заслужават ли си :-)
Аз пак да кажа, че моите много ме радват : D
Цитирай

Дойде ми fiio-то е11. Изглежда добре - довечера ще коментирам как е.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

Те вчера трябваше да ти го доставят ама ...
Аз съм много доволен от него, с нетърпение чакам да го пробвам и с новите слушалки. :listen:

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай

pikpik написа:Те вчера трябваше да ти го доставят ама ...
Аз съм много доволен от него, с нетърпение чакам да го пробвам и с новите слушалки. :listen:
Е, трябваше вчера, но заради много лошото време куриерът каза, че ще се забави, а аз трябваше да обикалям по работа и ме нямаше следобяд у нас и затова днес ги взех. А иначе и аз чакам да си получиш слушалките и да коментираш, макар че преди да се разработят няма да покажат пълния си потенциал.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

Един приятел и той се е навил да си взима някакви слушалки и принципно се е спрял на тези. Някой случайно да има мнение за тях или някакви подобни да препоръча в ценовият диапазон 100-120лв ?
п.п. Ще ги ползва с галакси двойка.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай

pikpik написа:Един приятел и той се е навил да си взима някакви слушалки и принципно се е спрял на тези. Някой случайно да има мнение за тях или някакви подобни да препоръча в ценовият диапазон 100-120лв ?
п.п. Ще ги ползва с галакси двойка.
Да, тези са доста добри и са доста балансирани и приятни за слушане като за цената си, но не знам колко ще са му удобни, защото са малко големи драйвърите на широчина и може да не получи добро уплътнение на звука.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

pikpik написа:Един приятел и той се е навил да си взима някакви слушалки и принципно се е спрял на тези. Някой случайно да има мнение за тях или някакви подобни да препоръча в ценовият диапазон 100-120лв ?
п.п. Ще ги ползва с галакси двойка.
Наско, ако твоят приятел иска слушалки които са HeadBand може да си вземе Philips Oneil модел.Те вадят много хубав бас и качеството и уникално, но както той си реши

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Първи впечатления от новите слушалки - УНИКАЛНИ :listen: :listen: :listen: нищо общо с тези, които до момента съм имал, малко са ми странни(не в лошият смисъл, просто по различно е като усещане) като седене на ухото, но предполагам ще свикна. Много добра изолация на околният шум, от третият път улучих моят размер на тапичките. Като звук за мен са перфектно балансирани, но не се имам за голям аудиофил да давам компетентно мнение. Днес си купих и едно плеърче и сега съм им пуснал файлчето предоставено от @kova4a :bow: :bow: :bow: да се разработват. През усилвателчето още не съм ги пробвал, но утре и това ще стане. Изобщо не съжалявам за дадените пари, определено слушалките си заслужават отвсякъде. :listen:

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай

^ :thumbup: Rock :cheers:

Остави ги на разработка поне 40 часа.. знам че е трудно, но си заслужава Smile Това със чувството в ухото.. свиква се, и принципно за това е хубаво да се тестват преди да ги вземеш, но щом ти изолират добре.. това е много важно.

@kova4a
определено на моя см3в2 имаше разлика пред/след .. аз им бях дал 50 часа burn in след една седмица ползване, и имаше разлика. Може би просто не е толкова силно изразена както е при динамичните.. ще видим с brown noise какво ще излезе Smile

мегапиксели
Цитирай

@pikpik Честито и ще разбереш истинския им потенциал след разработката(желателно е да ги оставиш да се разработят преди да ги напънеш през усилвателя.А като ги напънеш ще разбереш какво е 16мм динамичен драйвер(до колкото знам това е най-големия поставян в тапички.моите са 13,5 мм и са стар модел но въпреки всичко ги напъвам зверски през колонките на компа(ползвам колонките като усилвател) и съм доволен от тях(за 22 лева- а на времето 150 долара)Радвам се че не съжаляваш за инвестицията. :cheers: :thumbup:

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

@pikpik
Честито за придобивката! :thumbup:
А иначе аз го разцъках fiio-то. Не оцветява много звука и не е прекалено топъл, така че става без проблем и за слушалки с динамични драйвъри. Чува се слабо съскане най-вече, когато слушаш през слушалките без пусната музика (при пусната не се чува въобще), но при слушалки със съпротивление от 32 ома нагоре го няма този проблем, така че с новите слушалки няма да имаш проблеми. Иначе fiio-то прилично отваря звука и разширява сцената и като цяло динамиката се подобрява. Очаквах, че като не е целият от метал може да има смущения от телефона, но всъщност няма. На първо четене като послушаш малко музика и ти се струва, че не е кой знае каква разликата, но като след известно време пробваш без усилвателя и си се усеща. Като цяло ми хареса, но звукът повече ми харесва без бас буста, който освен баса увеличава целия честотен диапазон с +0.6 децибела, което не е кой знае колко, но разликата в детайлите се усеща. Направих и Utimate теста и го пробвах заедно с моите altec lansing im716, които са 68 ома, но понеже са с ниска чувствителност и се подкарват по трудно и от големи слушалки с 300 - с включен high power мода и пуснат high gain и звука на макс ги подкарах доста добре, но доста се озорва усилвателчето - с другите слушалки няма проблем дори и да е на low gain.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

^ на 68 ома е норално да се шашне малко Smile

Аз поръчах ето това.. ще дам мнение като дойде Smile

http://www.jdslabs.com/products.php?page=cmoy

мегапиксели
Цитирай

Братленца имам въпрос, нов съм телефона ми е от има няма 1 ден, ся пуснах слушалките (вкарах жака в отвора), но слушалките не се пускат - въпроса ми е активират ли се от някъде или да отивам в магазина ? Galаxy S 2 е телефона.
Цитирай

V4SKO написа:Братленца имам въпрос, нов съм телефона ми е от има няма 1 ден, ся пуснах слушалките (вкарах жака в отвора), но слушалките не се пускат - въпроса ми е активират ли се от някъде или да отивам в магазина ? Galаxy S 2 е телефона.
Слушалките сами си се пускат - сигурен ли си, че си ги в вкарал докрай - натисни ги хубаво да влязат. Ако така не стане, пробвай с други слушалки или колони и вече и ако и така не става ще трябва да го носиш в магазина, но предполагам, че просто не си ги вкарал хубаво

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

Какви слушалки ще ми препоръчате до 60лв, които да не са тапи, че са ми неудобни?

HTc DEsire HD
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)