Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

Слушалките на Моторола дали някой ги е позвал да каже мнение, тъй като са намалени в този сайт и се чудя дали си заслужават: https://dice.bg/motorola-stream-tws-earb...item44125/

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
Аксесоари

Здравейте колеги! Какви слушалки бихте ми препоръчали до към 30-40лв. ? От около 5 години съм с Piston 2 и като цяло съм доволен, но ми се иска да ги сменя.
Какво ще кажете за тези ?
https://a.aliexpress.com/_dWMfetR
Доста са намалени в момента.

Изпратено от моят Redmi Notе 7

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай

Нещо такова май ще е по-добре:
#Aliexpress BGN 22.88 49%OFF | NEW KZ ZSN PRO 1BA+1DD KZ Hybrid Earphone headset HIFI Earbuds In Ear Monitor Headphones Earbuds For kz zs10 as10 zst
https://a.aliexpress.com/_dZT4hX5
Цитирай

(2020-05-26, 18:32:01)eksoldier написа:  Нещо такова май ще е по-добре:
#Aliexpress BGN 22.88 49%OFF | NEW KZ ZSN PRO 1BA+1DD KZ Hybrid Earphone headset HIFI Earbuds In Ear Monitor Headphones Earbuds For kz zs10 as10 zst
https://a.aliexpress.com/_dZT4hX5
Благодаря ти за препоръката колега! Проучих ги в интернет и след всички изчетени мнения реших да ги поръчам. Ще споделя мнение когато ги получа и тествам ! Smile

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай

Двуомя се между gal.buds+  и сони wf-1000xm3.

Блазни ме anc на сонито, но ми изглеждат огромни.

бъдсовете пък нямат шумоподтискане.

повече ги искам за разговори и много по-малко за музика.
Цитирай

Аз ползвам тези вече няколко месеца. Предимно за музика, но и в метрото говоря без никакъв проблем. Wink
#Aliexpress BGN 115.15 35%OFF | 1More E1026BT Stylish True Wireless Earphone Bluetooth 5.0 Headset aptX ACC Earbuds TWS+ HiFi E1026BT-I Bean Headphone Earpiece
https://a.aliexpress.com/_eMuURl
Цитирай

(2020-05-28, 21:19:07)emzo написа:  Двуомя се между gal.buds+  и сони wf-1000xm3.

Блазни ме anc на сонито, но ми изглеждат огромни.

бъдсовете пък нямат шумоподтискане.

повече ги искам за разговори и много по-малко за музика.

Имам първия бъдс без + и за разговор не стават, просто хората не ме чуват. Разгледай в нета за мнения дали са го оправили това при тези. Колкото за шумоподтискането, ако си с правилните накрайници, слушалките лягат много добре и изолират перфектно (поне при мен е така). Карам си мотора с тях и музиката се чува идеално.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-05-28, 21:19:07)emzo написа:  Двуомя се между gal.buds+  и сони wf-1000xm3.

Блазни ме anc на сонито, но ми изглеждат огромни.

бъдсовете пък нямат шумоподтискане.

повече ги искам за разговори и много по-малко за музика.

Аз имам първите Buds, после си взех и плюс версията и ги върнах на 2-рия ден .  От към музика са 99.9% еднакви никакво подобрение.... Но от към качество при разговор имат сериозно подобрение . Но за тези пари не си заслужават въобще . Погледни Razer HammerHead true wireless , предлагат по-добро качество при музиката от Buds-а и сравнително добро качество при разговори . И да не говорим ,че цената е доста по ниска от тези на Самсунг . Самсунг тъпчат на едно място 3 поредни модела без никакви подобрения само дигане на цените..... А Сонито съм го тествал няколко дни ,там говорим за съвсем различно ниво ,класи над другите . Но идват доста големи и тежки и стърчат доста от ухото . Проста са огромни ,кутията за зареждане и тя е доста голяма .
Цитирай

Eхххххх, не ми помогна Sad
Май ще се прежаля за Сонито, кофти че няма как да ги пробвам, но предвид естеството на стоката е разбираемо Smile
Цитирай

Има как. Аз съм ги тествал в Технополис.
В магазина на Сони също съм тествал, но други модели.
Цитирай

(2020-05-29, 09:47:34)martoo написа:  Аз имам първите Buds, после си взех и плюс версията и ги върнах на 2-рия ден .  От към музика са 99.9% еднакви никакво подобрение.... Но от към качество при разговор имат сериозно подобрение . Но за тези пари не си заслужават въобще . Погледни Razer HammerHead true wireless , предлагат по-добро качество при музиката от Buds-а и сравнително добро качество при разговори . И да не говорим ,че цената е доста по ниска от тези на Самсунг . Самсунг тъпчат на едно място 3 поредни модела без никакви подобрения само дигане на цените..... А Сонито съм го тествал няколко дни ,там говорим за съвсем различно ниво ,класи над другите . Но идват доста големи и тежки и стърчат доста от ухото . Проста са огромни ,кутията за зареждане и тя е доста голяма .
Между Buds и Buds +, качеството на разговора е по-добро при вторите или не съм разбрала правилно? Твърдо съм решила да взема един от двата модела, май клоня повече към Buds +.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Това ревю ми хареса:
https://www.youtube.com/watch?v=L7Ryx-4P-Gs

С тази издръжливост на батерията и предвид, че ми трябват основно за разговори - бъдс+ извадиха много по-добра чуваемост от микрофоните спрямо сонито.
Цитирай

(2020-05-29, 19:07:00)NaniG написа:  Между Buds и Buds +, качеството на разговора е по-добро при вторите или не съм разбрала правилно? Твърдо съм решила да взема един от двата модела, май клоня повече към Buds +.
Разбрала си, първите за разговори не стават изобщо. С последния ъпдейт може би подобриха малко нещата, но вече съм ги отписал и въобще не направих тест, ползвам си ги само за музика и това е.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-05-29, 19:07:00)NaniG написа:  Между Buds и Buds +, качеството на разговора е по-добро при вторите или не съм разбрала правилно? Твърдо съм решила да взема един от двата модела, май клоня повече към Buds +.
 Да за разговори са супер Buds+ , имат подобрение спрямо предходния модел . Но от към качество на музика има още много да се желае .
Цитирай

(2020-05-29, 20:44:50)martoo написа:   Да за разговори са супер Buds+ , имат подобрение спрямо предходния модел . Но от към качество на музика има още много да се желае .
Много благодаря.
@dada_ благодаря и на теб.
Мисля, че за моите нужди ще свършат работа. Така или иначе няма да ги ползвам постоянно. Идеята е да ги ползвам докато шофирам за разговори и от време на време да слушам музика.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

В Пловдив(Зора) ми разрешиха да ги пробвам. В Технополис - не Smile
Сонито седи добре, но се усеща, че е голямо - обемисто и тежко. 

Бъдс+ са усезаемо по-леки и не дразнят така, както сонито.

Продавача директно ме критикува, че съм се насочил към самсунга. Но след като му казах, че основно ми трябва за разговори и издръжливостта на батерията е от значение се съгласи с мен. 

Та за разговори са перфектни, никой не измрънка, че съм на хендсфрии. 
Първите впечатления за музика от спотифай - незадоволителен бас, след смяна на гумичките - съм много доволен. 

Сравнявам ги с ми еърдотс, които за разговори са зле и след час носене, дори по-малко ме заболяваха ушните миди. 

Та на светлинни години са като комфорт и звук пред тях. 

П. С. Имат ли "разработване"?
Цитирай

От 4 месеца ползвам Creative Outlier Air.
Плюсове:
-Много издръжлива батерия, тапите издържат 8-9 часа, кейса може да ги презареди допълнително 2 пъти.
-много добре пасват в ухото и да доста удобни.
-имат добра пасивна шумоизолация
- добър микрофон
-може да се ползва само едната, докато другата е в кейса.
-много добър бас.
- поддържа AptX
- водонепромукаеми IPX5 (пипал съм ги с мокри ръце, но не съм ги тествал по-сериозно)
Минуси:
- във високите честоти има distortion.
-distortion-а се увеличава със силата на звука, но при 60% - 70% е почти недоловим.
-лед-а на слушалките свети ако няма музика(ако звука е на 0% не свети).
-нямат noise-canceling.

В крайна сметка:
За цената си (140лв към момента на покупката) са добро решение с изключителен живот на батерията, с много добър звук, водонепромукаемост и приятен дизайн.
Ако имате телефон с хубав amp(Sony-то ми е на светлинни години от предишния ми Honor 8X) ще се наслаждавате на едни от най добрите tws в този ценови клас.
Цитирай

Какво ще рече хубав amp?
Цитирай

(2020-06-01, 16:08:33)eksoldier написа:  Какво ще рече хубав amp?
Amplifier.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Amp(amplifier) чипа който отговаря за звука на телефона, хубаво е да знаете дали телефона поддържа LDAC, AptX HD, но тези слушалки така или иначе поддържат само Aptx.
П. П. Преди 10тина минути падна кончето на дясната слушалка.
Цитирай

Ахааа, ясно. Ами аз съм пре доволен от aptx. Гледам ноута към който съм се ориентирал е с ексинос и има само aptx без hd. Има и ldac което е супер, но за съжаление едва ли поддържа новия aptx adaptive кодек на Qualcomm...
Цитирай

Между другото, логично, дадени слушалки звучат различно на различни телефони.
На Ноута моите Liberty 2 Pro, след настройка на еквалайзера от ап-а на слушалките и с включен Dolby Atmos на телефона звучат уникално добре. Особено след известен burn-in.
Цитирай

На ноута имаш ли aptx и dolby atmos работи ли с bluetooth слушалки? С новия ъпдейт до андроид 10 добавен ли е aptx hd? Можеш да провериш в опции за разработчици. В oneplus с 10 са добавили новите aptx tws+ и aptx adaptive кодеци...
Моите 1more след ъпдейта поддържат tws+ но моя мейт няма...
   
Цитирай

Dolby Atmos работи с BT слушалки.
[Изображение: 1fe64918353cf282f4520a3b62519c13.jpg]
Цитирай

Супер. За spotify aptx ми е достатъчен. Надявам се, че няма да има забавяне в аудиото в hbo go и тубата, при положение, че и слушалките и телефона са bluetooth 5. Как е при тебе?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)