Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси (Кое, Как, Защо), Насоки-Свързани с HTC ONE M9

Здравейте! Искам да попитам мога ли да си махна известията, които ми стоят постоянно на екрана за атуализация на софтуер и за пестене на енергия? И мога ли да си контролирам силата на вибрацията? Благодаряяя ви от сега Smile
Цитирай
Аксесоари

Всяка актуализация подобрява като цяло работата на телефона и е препоръчително да бъде направена при наличие на такава, а второто известие за пестене на енергията може да се премахне просто като се изключи от настройките на телефона. За вибрацията май няма настройки за регулиране на същата.

Sent from my MI 4W

 
Цитирай

При маршмелоу опцията дори да е включена- не излиза , още един плюс за ъп Big Grin
Цитирай

Колеги, вие деактивирате ли ненужните програми за по-добра РАМ и батерия?
Питам защото чета различни мнения - едни казват,че е по-добре да се прави, други твърдят че Гугъл процесите са свързани и ако деактивираш някой се търсят и става по-лошо...

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай

Според мен, след като има възможност да бъде деактивирана някоя програма, значи няма страшно, ако го направиш. Хубавото е, че винаги можеш да я активираш след това, ако забележиш проблем. Някои приложения не могат да бъдат деактивирани и това най-вероятно са тези, при които това действие наистина би създало неприятности.

Пък и ненужни програми и Гугъл процеси дали са едно и също...?
Цитирай

(2016-05-04, 15:17:19)bobytsekov написа:  Пък и ненужни програми и Гугъл процеси дали са едно и също...?

Не са разбира се, но аз визирам - потребителя, който твърди, че е по-добре да не деактивираш казва, че Google Play Services са свързани с Google Music, Google Newstand и тн, и затова не трябва да се деактивират. Но пък и ти си прав - защо Гугъл са разрешили да го направиш?

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай

Тези двете винаги съм ги деактивирал на стоковите ромове, а в момента въобще ги нямам инсталирани. Съвсем спокойно ги спирай Wink
Цитирай

Здравейте. Възможно ли е според вас wifi модула да работи при изключен тел., или е софтуерен бъг? [Изображение: 657e3c6e026c18c24a297f435e7cf591.jpg]

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

HTC ONE M9 | Gunmetal Gray
Цитирай

Хахаха, едва ли работи... Сигурно е бъг.
Цитирай

И аз така мисля, но да питам. Ще му върна фабричните настройки да видя дали ще се оправи.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

HTC ONE M9 | Gunmetal Gray
Цитирай

Здравейте!!! Днес от ТЕЛЕНОР ме ядосаха адски много и искам съвет. След като вече близо месец и половина не са ми върнали телефона (бях го дал в сервиз и те ми дадоха оборотен, казвайки, че 1 месец е срока, в който трябва да го върнат) реших да ги попитам какво става. Съобщиха ми, че телефонът не може да бъде оправен (явно) и ще трябва да ми дадат нов. Е добре де ама те нямали този модел в цяла България и скоро не се чакала доставка, затова ми дадоха други модели, от които да си избера и ми казаха като реша да отида при тях.Веднага се ядосах.... Така .. предложените модели са lg g4, samsung a5 2016, sony m5, huawei p8, samsung galaxy s6. Та искам да попитам какво ще стане ако им кажа, че не съм си избрал нито 1 модел? Ще ме карат да им плащам големите сметки, без да имам телефон ли? И също да попитам какво ви е мнението за тези модели, които ми предложиха,(до сега не съм имал работа с нито един от тях и не знам за какво става въпрос) бих ли могъл да заместя моя(колкото и да не ми се ще, но останах с такова впечатление, че няма друг вариант изглежда..) с някого от тях. Моля ако някой от вас има мнение за тях и знае плюсовете и недостатъците им да каже.Аз разбира се веднага почвам да се ровя в интернет, но просто искам да попитам ако някои е използвал някой от моделите и вече знае за какво става въпрос да сподели мнението си.
Цитирай

Питай дали може с доплащане и да избереш нещо по-ново Smile
Цитирай

До края на месеца ще е наличен HTC 10 Smile Както написаха преди мен, попитай ги дали може с доплащане да го вземеш Smile
Цитирай

Ако аз трябва да избирам от изписаните по-горе модели бих избрал единствено samsung s6 и никога LG G4, имах ги и двата - за самсунга малко съжалявам, че го продадох, LG G4 е най-скучния телефон който съм имал.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
Big Grin 

(2016-05-11, 14:16:14)simeonivanov22 написа:  Питай дали може с доплащане и да избереш нещо по-ново Smile

Давам сумати пари за M9 в момента (а при това дори както виждате скоро не съм работил с него :Big Grin ) и нямам желание още да им пълня гушите.... та ако излезе после и още някой друг проблем да трябва да се разправям с тях направо ще полудея....този  вариант да доплатя и да взема някой по-новичък е добра идея, но нещо не ми се ще да давам повече пари.. чудя се да избера някой от тези варианти, които те ми предложиха (главно съм се замислил между G4 i P8 ), но не знам какво да правя.... няма да се учудя изведнъж да ми кажат, че и тях г нямат в наличност :Big Grin
Цитирай

Ако ще взимаш един от изброените - нека е с6 Smile
Цитирай

(2016-05-09, 09:59:17)stenly27 написа:  И аз така мисля, но да питам. Ще му върна фабричните настройки да видя дали ще се оправи.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Колега и при мен е същото, оправи ли го ти?

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай

(2016-05-16, 13:00:47)mirost1 написа:  Колега и при мен е същото, оправи ли го ти?
Здравей колега. Не съм връщал фабрични настройки, защото инсталирах Gsam battery monitor, който ме успокой. Явно е бъг на вградената измервачка. За мен беше важно, че wifi модула се вкл. и изкл. правилно. Лек ден.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

HTC ONE M9 | Gunmetal Gray
Цитирай

Да ви попитам cell standby на какви проценти вие стои?

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай

Колеги, напоследък нещата стават доста дразнещи и не мога да разбера от телефона ли е, от сим картата или от мрежата на оператора - Cell Standby ми е вече на 36 % над всичко с консумирани 303 mAh. Често като набирам някой ме изхвърля и мога да го набера от втория път...Колежка с С7 има подобни проблеми, дано е от това чр Виваком сега оправят и сменят мрежата, но дали може да е от телефона?

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай

Ако опиташ известно време с карта на друг оператор, ще разбереш дали е от телефона или от оператора.
Цитирай

Според мен е от оператора. Аз всяко лято имам този проблем. Работя в близост до Румънската граница и обхвата на Теленор е слаб, а на места даже се и губи. Случва ми се на индикация от 2 чертички да се опитвам да набирам и да ми прекъсва без дори да се чуе сигнал някакъв. При водене на разговор речта накъсва или ми прекъсва разговора. Батерията пада много по-бързо. Това се случва на М9, преди това на М8 и на М7. Колеги с карти на Теленор и от време на време и тези които са на Виваком имат същия проблем.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай

Боби няма как да пробвам защото телефона е служебен и работя в оператор.

Ninof, дано си прав братле защото като взех телефона не беше така, клетъГчната готовност не ми ядеше половината батерия.
Сега откакто наще работят по 4 G стана така...

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай

Здравейте колеги,

Реших да си взема хтц оне м9, но в един от сайтовете от който искам да си го взема пише HTC One M9 Hima. Притеснителното за мен е последната думичка Hima, та реших да ви попитам дали така се води и дали има от какво да се притеснявам, сайта няма да цитирам за да не става реклама.

Поздрави!!!

hTC Sensation | ViperS 5.3.0 |  Android 4.1.2 | Sense 5 | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.4 | S-OFF | ------ | hTC ONE M9 | Android 6.0 | Sense 7 | Kernel: 3.10.84-Perf |
Цитирай

Така се води, нн се притеснявай.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)