Оценете темата:
  • 14 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация на софтуера

Здравейте, не трябва ли след флашване с Odin, да е като нов, защото абсолютно всички приложения, настроики и снимки са ми останали, все едно не е флашван.
Цитирай
Аксесоари

Не, не трябва. След ресет (връщане на фабрични настройки) се изтрива всичко от телефона, но не и след флашване с Один.

D_coffee
Цитирай

Благодаря, така и направих но не знаех, че флаша не го прави като нов.
Цитирай

При мен още няма актуализация телефона е samsung galaxy s6 edge vivacom Sm g925f
Цитирай

Пуснаха за Франция 5.1.1:

Model SM-G920F
Model name GALAXY S6
Country France
Version Android 5.1.1
Changelist 5012324
Build date Tue, 21 Jul 2015 04:17:20 +0000
Product code XEF
PDA G920FXXU2BOG8
CSC G920FOXA2BOG8

Download

Changelist -та е същия, дата на излизане е по-нова, файла е по-голям по размер от Английския. Моето мнение е, че Френския е по бърз от Английския. Който иска да пробва!
Цитирай

stensyto : на 2 пъти свалих френския фърм , но при разархивиране ми дава грешка ...?

SG S2-> SG S6-> SG S7 ->SG S10+
Цитирай

Пробвай от тук download. Като ти се отвори сайта, има един син бутон със стрелка надолу, натискаш го и сваляш. Ако и от тук ти даде грешка, проблема ти е в разархивиращата програма. Можеш да ползваш Total Commander от тук. Френския е супер, няма да съжаляваш! ;-)
Цитирай

Извинявам се, но да попитам - как така на едни (с телефон на един и същ оператор) през Смарт Суитч им идва ъпдейта до 5.1.1. А моят например си стои и никакво идване на нищо - ни през СС, ни по въздух? Да не би да зависи от датата на покупка? Мерси предварително!

Samsung Galaxy S2Samsung Galaxy S4 / Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай

Явно зависи от продуктовия код, а не на кой оператор е.

 
Цитирай

Знам че тук не е мястото най- вероятно, не ме съдете, но имам въпрос. В момента съм с ром на Теленор и ако флашна ромът, който е за България ще се изчистят ли нещата от теленор и трябва ли да направя ресет на телефона след флашването?

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай

След ресет се изтрива всичко от телефона, но не и след флашване с Один. И да, след флашването е добре да направиш ресет.

D_coffee
Цитирай

Колеги може ли да се каже до колко време ще има нов ъпдейт Smile
Цитирай

Не.
Цитирай

Днес получих сутринта нова актуализация, инсталирах я и първоначално ми направи много добро впечатление Рама беше 60 %, но радостта не беше за дълго държи си отново 80% +....... Не са се справили с това.

HTC touch cruise, HTC HD2, HTC Sensation, HTC ONE X. HTC ONE M7. SAMSUNG galaxy s6, SAMSUNG galaxy s6 edge. HTC One M9 PLUS, Samsung Galaxy s7 edge, Samsung Galaxy s 9.
Цитирай

Поне батерията да оправят...в началото като го взех ми държеше по 3 дена с ултра пестенето като ми е бил нон-стоп в ръката а сега едвам изкарва 22ч.
Цитирай

Излезе за Холандия  с по-голям changelist:

Model SM-G920F
Model name GALAXY S6
Country Netherlands
Version Android 5.1.1
Changelist 5447113
Build date Tue, 21 Jul 2015 10:31:46 +0000
Product code PHN
PDA G920FXXU2BOGB
CSC G920FPHN2BOG8

Download Mega
Цитирай

Какво значи Changelist 5012324? Какво всъщност е променено/добавено?

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
Цитирай

Малко офф, но как очакваш помощ в този форум при подобен подпис? Или аз не разбирам, че това е някаква форма на сарказъм?

П.С. Току що ми дойде ОТА ъпдейт от 230,38 МВ.........Теленор
Цитирай

Е токй подписът е тип 13 годишно сърдито лапе..ако наистина не е сарказъм..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай

Аз съм с 5.1.1 и ми дойде този ъпдейт от над 200 MB
Някой знае ли за какво става дума и дали оправя нещо, че пак да правя фактори след ъпа нещо не ми се занимава..?
Цитирай

Дъното го ударихме с първия 5.1.1 така че ъпдейта може да донесе само подобрения надявам се, лично аз го инсталирах вече но засега ще се въздържа от фактори ресет щото цялата тая операция ми е много досадна
Цитирай

След последния ъпдейт имам проблем с мобилни данни , свързва се за около половин минута и след това ми да , че нямам връзка при положение , че мобилни данни са включени. Рестартирах няколко пътя , няма промяна.
Цитирай

@tirano, след ъпдейт се препоръчва не рестарт, а ресет.

 
Цитирай

(2015-08-03, 12:53:27)NoMaD написа:  Явно зависи от продуктовия код, а не на кой оператор е.
А как за провера продуктовия си код и кога ще ми излезе ъпдейта? И още нещо, нлф ми е явно брандиран, мога ли да мяхна логото при включване и изключване някак?

Samsung Galaxy S2Samsung Galaxy S4 / Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай

Продуктовия код може да видиш с това приложение - Phone INFO ★Samsung★
Логото може да се махне, като се инсталира друг стоков фърмуер, който не е брандиран. За флашването се използва Odin, а оттук можеш да си свалиш стоков фърмуер - http://www.sammobile.com/firmwares/.
Ето тема как се флашва с Один - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950.

D_coffee
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)