Оценете темата:
  • 14 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация на софтуера

(2015-08-27, 15:16:10)elean написа:  Може би въпросът ми не е за тук, но да пробвам: Телефонът ми е брандиран и като го стартирам/изключвам ми започва с логото на оператора. Как мога да преодолея това? Трябва руут ли задължително, щото не ми се иска. Мислех, че като направя актуализацията на софтуера и може да изчезне, но не би... Any ideas? Smile

Може и без рут. От SamMobile сваляш фърмуер, който не е брандиран и го инсталираш с Один.

D_coffee
Цитирай
Аксесоари

Мда, теленор са се ос*али. Та буут лого, та тяхна мелодия ....
Цитирай

Е абсолютно нормално, те повечето оператори го правят това...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай

За да си спестите всякакви операторски изгъзици, слагате официален (небрандиран) ROM и... Visslar

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

По-нов за МТЕЛ:

Model SM-G920F
Model name GALAXY S6
Country Bulgaria (MTL)
Version Android 5.1.1
Changelist 5630845
Build date Wed, 19 Aug 2015 09:17:59 +0000
Product code MTL
PDA G920FXXU2QOH8
CSC G920FVFG2COH4

DOWNLOAD
Цитирай

Някой да е получил вече OTA чистия BGL, в Sammobile е качен но на мен все още не ми го показва !!!
Цитирай

аз го получих тази сутрин мтел 216мб
Цитирай

И при мен дойде на Мтел. Не знам какви са промените. Само го изтеглих, а довечера ще го инсталирам. Предполагам след утрешното ползване ще споделя впечатления.

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай

Скоро качват и за Vivacom!

[attachment=5261]
Цитирай

Какви ще са промените ако се знае ?


Забележка от модератор:

Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name:https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай

Тъкмо инсталирах последния ъпдейт на чистия BGL (216.51 mb) и съм неприятно изненадан от новия закръглен дизайн на иконите. Твърде са шарени и като цяло ми изглеждат много... детски! 3D ефекта на тапетите работи вече. За момента наблюдения над батерията нямам, но не се забелязва абсолютно никакво забавяне на телефона даже напротив струва ми се още по- светкавичен. Рамта се движи около 80% отново. Като цяло голямо разочарование откъм дизайн на софтуера иначе другото май е ОК за момента...
Цитирай

Днес дойде и за Виваком , може да теглите Smile[Изображение: b7311692f0fe5eeeb9b9427684da6d3d.jpeg]
Цитирай

Първи впечатления. За иконите вече е ясно. Батерията като че ли е с една идея по-добре. Натъквам се на един друг проблем,лойто не знам дали е от ъпдейта или нещо телефона се бъгва. На пълно покритие съм но непрекъснато получавам смс за пропуснати повиквания. Отсреща казват,че няма връзка с този номер. Вайбъра дава че съм офлайн а съм постоянно в покритие. Или на мобилен нет или на Wi-Fi. Наистина не знам какво стана но го забелязвам след актуализацията. Не съм правил дард ресет но и това ще пробвам. Май ще прежалвам кнокса и ще си слагам руут.

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай

Първо хард ресет, няма смисъл да руутваш ако е само заради това.
Цитирай

С нетърпение чакам Теленорския ром да видим промените но явно те последни ще го пуснат!

When sun gone down i come from immortality


Цитирай

Благодаря @degman. Ще пробвам довечера ако ми остане време. Колкото до рута това е първия андроид, който толкова време съм със стоков ром. Двете години с ябълката си казаха думата. Позабравил съм нещата и ще трябва да почета. Прави впечатление ,че преди имаше доста повече актуални теми за къстъм ромове и руут. В раздела за S6 са постнички нещата. Надявам се с хардресета да оправя нещата на първо време.

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай

Здравейте колеги!

Искам да попитам това ли е последният BGL фирмуер, защото на мен все още не ми излиза ъпдейт. Забелязвам и друго, чейнджлист-а на BGL и MTL фирм. са различни, някой може ли да разясни защо? Благодаря! Smile

Model SM-G920F
Model name GALAXY S6
Country Bulgaria
Version Android 5.1.1
Changelist 5599585
Build date Wed, 12 Aug 2015 08:13:06 +0000
Product code BGL
PDA G920FXXU2COH2
CSC G920FOXX2COH2
Цитирай

Имам едно питане влязох донлоад режим с трите бутона да видя броячите дали са на нула и сега не мога да изляза задържам палър бутона и не иска да се рестартира а нали не може да се сваля батерията и няма как да го изключа. Има ли комбинация с бутоните да се рестартира телефона?

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

Задържаш volume up + volume down + home + power бутон. Wink
Цитирай

Колеги искам да попитам само на мен ли телефона ми загрява до толкова за едни яйца на очи докъто се зарежда?
Цитирай

@vandalz Не съм сигурен, че това е мястото за този въпрос, но ще отговоря риск да бъда наказан.

Всяка една li-ion и li-polymer батерия се заражда първо по ток, след това по напрежение. По време на заряд не грее батерията, а електрониката, която се грижи за заряда (конкретно за Galaxy S6). Колкото повече изцедена е батерията, толкова по-голям е токът => по-голямо греене заради fast charging опцията. За жалост Самсунг не са предвидили селективност на тази опция. Един съвет от мен: Ако имаш възможност не стапяй батерията повече от 40 - 50 % и по този начин ще увеличиш живота и намалиш малко или много греенето. Smile
Цитирай

(2015-09-04, 19:20:05)vandalz написа:  Колеги искам да попитам само на мен ли телефона ми загрява до толкова за едни яйца на очи докъто се зарежда?

И при мен си загрява доста, явно е нормално.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S3 Neo
LG Optimus L7
ZTE Blade
Цитирай

@ivchoiv провери си СИМ картата дали е ок. Направи и един ресет. Ако не се оправи .... на сервиз.

@stalk3r това е да след последното обновяване от 216мб.

Аз съм с теленорски и снощи по случайност проверих та ми изскочи обновяване и го сложих. Първите впечатления са за ииконките, върви една идея по бързо /или така ми се струва/, сякаш не загрява толкова много докато се използва при зареждане, пръстовия отпечатък може би взе да ми го разпознава по добре. Друго не съм усетил, но най ми се иска това постоянно презареждане на апликациите в заден план да престане. С толкова много РАМ, а никаква файда. На Windows при PC като добавиш има ефект, а тук е все тая май Smile

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Аз от този ъпдейт съм много доволен заради облите икони на папките ... направо ме скапваше тази квадратна форма за батерия не знам все още я тествам ... преди него издържаше 1 ден с игра на Тайчи панда 2 часа

When sun gone down i come from immortality


Цитирай

Благодаря на колегите за инфото относно батерията а до колкото до ъпдейта наблюденията ми са че когате телефона е заключен мобилния интернет  е на "Е" вместо на "Н" а обхвата е пълен...друг с такива наблюдения?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)