Оценете темата:
  • 14 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация на софтуера

Пробвай с този 4 файлов United Kingdom (Vodafone) за G925F от 4pda
https://docs.google.com/uc?id=0B1VaxWoRk...t=download
https://cloud.mail.ru/public/AKEZ/Z9gqcEWa6
Цитирай
Аксесоари

Платил съм си за бърз даунлоуд от саммобиле, така че ако някой иска, мога да му дам акаунта си да си сваля без да чака. Чак публично няма да го напиша, но ако някой иска, мога да му го пратя на ЛС

За 925F работи дадения тук РОМ:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...6-t3320336

Ползвах Один 3.10.7 и маркирах чекбокса Phone Bootloader Update
Цитирай

Давай брат. На лично

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

За други 920 и 925 има линкове тук:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...e-t3304488
Цитирай

С android M съм вече. Благодаря за помоща.
Цитирай

Първи ден.


Прикачени файлове Миниатюри
       

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Много добър резултат,близо 4 часа екран..супер
Цитирай

С Португалската версия съм COI9 има ли къде да видя кога ще излезе ъпдейт Г925Ф.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE
Цитирай

Първите ми впечатления са доста добри. Телефона върви по-бързо и леко.
Визуално има променени доста неща. Алармата най-вече.[Изображение: 28d9a26c9c557df026995da1875034d2.jpg]
Днес ще ръчна яко и ще видим как ще се представи батерията.
Цитирай

То за часовника промяна не виждам особена. Така и не можаха да вкарат една приятна анимацийка при смяна на цифрите при хронографа, часовника,като звънне алармата и я деактивираш и т.н.. Иначе съм приятно изненадан, че никъде другаде не е останало място без такива, че и едва лагва. Батерията сякаш си е както преди. През деня го дъжда на авто със слайдера на 100%, а вечер на ръчно на 1/3 с винаги включен WiFi+3G и няма промяна за сега.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

За собствениците на телефони купени от VIVACOM (VVL) или Telenor (GBL), да ги "успокоя", че докато в Sammobile не пуснат официален рилийз за нашите телефони ще си стоим със стария Андроид. Странно или не, Мтел са доста по пъргави по отношение на новите firmwares и го пуснаха до потребителите буквално на същия ден с много други големи оператори. Като гледам и назад Мтел са пускали доста повече релийзи на Андроида за 925F в сравнение с другите оператори.

Мтел - 9, Виваком - 6, Теленор - 6

Също така не забравяйте че след като си смените firmware-a с Оdin гаранцията на телефона отпада, защото доста трудно ще успеете да излъжете софтуера че използвате оригиналния firmware и никога не е ъпгрейдван през Odin. Аз съм със сравнително нов телефон и не ми се флашва при положение че нов ъпдейт ще излезе до няколко седмици а на тези новите телефончета никой не знае кога ще им се счупи нещо.

SM-G998B
Цитирай

Забелязах, че е изчезнала настройката на wifi за спиране на постоянното сканиране дори при изключен wifi. Единственото място на което може да се изключи е като се върнат фабричните настройки и при вписване с гугълския акаунт се махне тикчето от съответната настройка. Някой друг да му е направило впечатление това?

Каквото дойде
Цитирай

@az , като незнаеш, недей да пишеш глупости и да заблуждаваш хората! ИНСТАЛАЦИЯ НА ОФИЦИАЛЕН FIRMWARE ЧРЕЗ ОДИН, НЕ ВЛИЯАЕ ПО НИКАКЪВ НАЧИН НА КНОКС БРОЯЧА!!

Избирате firmware за която държава искате и инсталирате чрез Один по МНОГОКРАТНО описания начин, отнема от 5 до 10 мин.!

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай

(2016-02-25, 09:17:19)az написа:  За собствениците на телефони купени от VIVACOM (VVL) или Telenor (GBL), да ги "успокоя", че докато в Sammobile не пуснат официален рилийз за нашите телефони ще си стоим със стария Андроид. Странно или не, Мтел са доста по пъргави по отношение на новите firmwares и го пуснаха до потребителите буквално на същия ден с много други големи оператори. Като гледам и назад Мтел са пускали доста повече релийзи на Андроида за 925F в сравнение с другите оператори.

Мтел - 9, Виваком - 6, Теленор - 6

Също така не забравяйте че след като си смените firmware-a с Оdin гаранцията на телефона отпада, защото доста трудно ще успеете да излъжете софтуера че използвате оригиналния firmware и никога не е ъпгрейдван през Odin. Аз съм със сравнително нов телефон и не ми се флашва при положение че нов ъпдейт ще излезе до няколко седмици а на тези новите телефончета никой не знае кога ще им се счупи нещо.

Ако не се лъжа Мтел е закупен от Водафон. Забелязва се, че Водафон пък първи пуснаха обновяванията за други държави съответно и за нас. 

Ако не се промени Knox гаранцията си остава. Също съм имал SGS2/SGS4, които даже съм рутвал и Knox е ставал на 1ца. Като се наложеше да се възползвам от гаранция просто флашвах стоковия за Глобул/от там бяха закупени/ и си минаваше гаранционно без проблем.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Не е баш така. На мен ми отказаха гаранцията на S3 Neo, чиято батерия се беше издула (до невероятни размери) и счупи дисплея. Оправданието е, че е спукан от изпускане, а батерията е станала тройно по-дебела от телефона.
Цитирай

Тези неща се коментират в други теми, моля ви да се придържаме към тази.

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай

(2016-02-25, 09:17:19)az написа:  За собствениците на телефони купени от VIVACOM (VVL) или Telenor (GBL), да ги "успокоя", че докато в Sammobile не пуснат официален рилийз за нашите телефони ще си стоим със стария Андроид. Странно или не, Мтел са доста по пъргави по отношение на новите firmwares и го пуснаха до потребителите буквално на същия ден с много други големи оператори. Като гледам и назад Мтел са пускали доста повече релийзи на Андроида за 925F в сравнение с другите оператори.

Мтел - 9, Виваком - 6, Теленор - 6

Също така не забравяйте че след като си смените firmware-a с Оdin гаранцията на телефона отпада, защото доста трудно ще успеете да излъжете софтуера че използвате оригиналния firmware и никога не е ъпгрейдван през Odin. Аз съм със сравнително нов телефон и не ми се флашва при положение че нов ъпдейт ще излезе до няколко седмици а на тези новите телефончета никой не знае кога ще им се счупи нещо.

Колега, ако имахме отрицателен рейтинг веднага бих ти го натиснал. Какви измислици само си спретнал. Запомни, че какво ти е в главата не винаги е истина. Идея си нямаш как стоят нещата и се опитваш да разбереш гледам, но начина не е такъв. Правилния начин е Питай! 
Ъпдейтите ги правят от Samsung и нямат нищо общо с оператора, той само си е дал заявка и си чака. Софтуерите се зареждат на етапи в сървърите и само Samsung знаят и определят кой ще е първи, а не Mtel или Telenor.

По второто ти изказване за малко да си изтърва чашата с кафето като го прочетох. Ти знаеш ли Один от къде излиза? Ами това е програмата за преинсталиране в домашни условия предоставена от Samsung за да можем ние потребителите сами да го правим в домашни условия. Доказателството е влез в sammobile.com >> firmwares официалния сайт за софтуер и ще намериш пояснения и видео направено от Samsung как да си преинсталираш устройството сам. Один не е външна програма за да казваш, че някой си следил ти дали си преинсталирал с нея >> http://www.sammobile.com/firmwares/downl...3DPB8_MTL/


[Изображение: image.png]







Който не знае как се работи с Один или има въпроси ето темата >>  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2016-02-25, 09:24:13)zootv написа:  Забелязах, че е изчезнала настройката на wifi за спиране на постоянното сканиране дори при изключен wifi. Единственото място на което може да се изключи е като се върнат фабричните настройки и при вписване с гугълския акаунт се махне тикчето от съответната настройка. Някой друг да му е направило впечатление това?

Не е изчезнала, преместена е по спомен от бетата при настройките на блутуут.

POCO F1
Цитирай

Опцията е в Privacy and safety - location - improve accuracy

 Samsung Galaxy S6 
Цитирай

Мале мале какви глупости чета тук за гаранции отпадащи за не знам си какво и са това тема за Ъпдейт на фирма ли е или за гаранция на телефони ? Момчета преди да пишете глупости четете образовайте се ... все пак ползвате телефон за който пишете и поне малко би трябвало да сте запознати с условията на гаранционен сервиз. И това което е написал @rado__8 може малко да го прочетете за обща култура! Не, че след 3 поста някой няма да пита дали отпада гаранцията на тел. след флаш с Один!
Цитирай

След като се ъпдейтне телефона, нужно ли е да се прави factory reset? И ако да, ще се радвам ако някой може да обясни защо.
Цитирай

След като нанесеш новия софтуер върху стария ще си имаш папки и файлове от два софтуера на едно място. Според теб ще работи ли добре новия софтуер?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Аз отлагам факторито засега,че нямам време за бекъпове и самото ресетване. Ще правя,но по-натам.
Цитирай

има ли по-бърз начин да получиш ъпдейтите. Аз съм със същите индекси и съм на Мтел, но няма още нищо. Питам тъй като преди имах нексус 6 и като изтриеш кеша и идваха веднага.
Цитирай

Ъпдейта е супер, само дето вече не може да говоря през месинджъра на фейсбоок или казва: you need to be connected to your network or wifi to make calls( през мобилния интернет) въпреки че има интернет и получавам съобщения, или разговора трае 20сек( през wifi) и прекъсва, същото и в скайп. Мтелски с6, след factory defaults. С 5.1.1 никога не е имало такива проблеми, да благодарим на Самсунг за забавения с месеци бъг фреее фирмваре Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)