Оценете темата:
  • 14 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация на софтуера

Днес дойде официално са S6 edge, към 1305мб е ъпдейта до 6.0.1
Апарата ми е купен от Мтел, като първи впечатления мога да изкажа само задоволство.
Повече свободна РАМ, глезотийки в страничната лента, променени някой менюта, повече оптимизация на батерията.
За момента е това което видях, доволен съм!
Цитирай
Аксесоари

За втори път ще питам днес - ъпдейта не идва ли за определен регион както при предишния ми телефон (HTC), какво значение има оператора след като е ОТА ъпдейт?

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

(2016-03-04, 13:00:55)Dakata87 написа:  А някой да е чул нещо за руут?

Малко по назад в темата има линк към файл за ROOT.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай

Dakata87 написа
Стр. 34, погледни ,какво съм дал! Работи отлично, SU е включено/последното 2.68/.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

(2016-03-04, 19:34:24)sambeto написа:  Днес дойде официално са S6 edge, към 1305мб е ъпдейта до 6.0.1
Апарата ми е купен от Мтел, като първи впечатления мога да изкажа само задоволство.
Повече свободна РАМ, глезотийки в страничната лента, променени някой менюта, повече оптимизация на батерията.
За момента е това което видях, доволен съм!

Интересува ме след ъпдейта телефона ти беше ли с фабрични настройки или ти стартира с всичките приложения инсталирани преди актуализацията.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

След ъпдейта телефона си стартира с всичко което си беше преди актуализацията. Не беше с фабрични настройки след обновлението до 6.0.1
Цитирай

Здравейте, сега си качвам 6.0.1 на Galaxy S6 закупен от Глобул през Smart Switch. От настройките не ми излиза колкото и да проверявам.
Цитирай

mirchev87
Региона ти е CSC-ТО. Ако си SER/Русия/,BTU Англия, DBT Германия, BGL България и т. н. Това са за държавите. MTL за мтел България, SIM за Словения. . . /към оператори /. Това е. Разликата е, че операторските включват и някои техни приложения.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

(2016-03-04, 20:21:39)mirchev87 написа:  За втори път ще питам днес - ъпдейта не идва ли за определен регион както при предишния ми телефон  (HTC), какво значение има оператора след като е ОТА ъпдейт?

Има значение оператора тук :Smile
Цитирай

Product code BGL
PDA G928FXXU2AOJ5
CSC G928FOXX2AOJ2

От това което чета, май моя макар и от Теленор, не е брандиран за оператора?! Или греша?

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

След като не искаше по въздуха с один си сложих чистата британска версия BTU 6.0.1 za s6 edge!йард ресет и съм доволен доста от батерията и наистина се отключва светкавично с пръстовия!в менютата има много повече опции само не ми харесва че някой неща са станали по ситни.
Цитирай

И какво значение има дали е брандиран или не. Абе хора тези от теленор или мтел или който и да е си дават поръчка от Samsung за определена бройка. Тази бройка по ред причини винаги е по-малка за да няма остатък и след като свършат се започва поръчване от където им падне защото е по-евтино. Дефакто който е уцелил брандиран с CSC на оператора е от първата "партида" а всички останали са от...никой не знае. Един вид при гаранция или каквото и да е никой не ви гледа с кое CSC ви е устройството защото и те самите не ги интересува. Какво го гледате това дали си BGL или GBL то няма значение за никой. Флашвайте си на воля и се радвайте на телефона Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Да вметна, все пак е доста старо, но може и тук да се наблюдава (след 3) години и половина - когато флашвах през далечните 2012-2013г. андроид 4.1.2 за galaxy s2, за съответните страни имаше различия в андроида. Например немската версия беше по-добра от към батерия с малка разлика, но пък липсваха няколко функции на заключения екран. При френската версия беше обратното. Само реших да вметна, че може да се окаже нещо такова и тук, но тъй като не притежавам по-ново галакси не мога да потвърдя. Евентуално може да е все още така при различните региони, понеже ги засегнахте
Цитирай

(2016-03-04, 21:03:57)franco_ferucci написа:  Здравейте, сега си качвам 6.0.1 на Galaxy S6 закупен от Глобул през Smart Switch. От настройките не ми излиза колкото и да проверявам.

И аз го направих през смарт суич и моя е с прод.код GBL и не искаше по въздуха,странно се получи с нашия прод.код защо така никой не знае май.
П.П.На заключен екран как се маха надписа" плъзнете екрана за да отключите",че ме дразни и не мога да открия откъде се изключва,гадно са премахнали и ефектите на отключване,това с водичката много ми харесваше,жалко.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Радо някой ги интересува, както аз така и други потребители не им се занимава с одини и модини.... чакаме си ОТА. Затова го говорим толкова... Wink

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

mirchev87 знам и се опитвам да ви науча как да си го преинсталирате правилно ... нищо друго. След като чакаш ОТА значи не си запознат с този пост >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1248302  един вид ще се оплакваш след време и пак ще стигнеш до Один. Просто е наложително, ако искаш наистина всичко да си ти е наред със софтуера Smile

Тук също ще ти от полза >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1248369

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Може би затова при предишния ми телефон първо дойдоха 3 малки ъпдейта по 200-300 мб. и след като ги инсталирах и рестартирах телефона, ми показа че е дошъл 6.0 ММ. Явно при всяка марка е различно, ама като не съм правил подобни процедури, не се наемам да не оплескам нещо.

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

Прочети тази тема и ако нещо не ти ясно пиши в нея с удоволствие ще те насоча Smile >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Също и ако има притеснения за гаранцията или с две думи и този пост не е излишно да се прочете >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1249607

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Последен въпрос - http://www.sammobile.com/firmwares/downl...2AOJ2_BGL/ от това разбирам че за моя модел не е излезнал 6.0.1. Не трябва ли официално да чакам да излезе и след това евентуално да флашвам както спомена?

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

Имаш как да нямаш само Один ти трябва и европейски софтуер по твой избор без да гледаш CSC или подобно >> http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G928F/ Поправих си горния пост прочети и него.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

през Smart Switch ми излиза актуализиране 1.6gb през него ли или през Odin или през OTA е най-добре? Последното все още не налично!
Цитирай

(2016-03-04, 23:37:49)mirchev87 написа:  Може би затова при предишния ми телефон първо дойдоха 3 малки ъпдейта по 200-300 мб.  и след като ги инсталирах и рестартирах телефона, ми показа че е дошъл 6.0 ММ. Явно при всяка марка е различно, ама като не съм правил подобни процедури, не се наемам да не оплескам нещо.

Колко пъти съм ги носил телефоните ми по сервизите, че накрая с влизането ме питат "какво пак направи" вече сам си оправям телефоните с четене и питане .Та сега и на приятели оправям така, че има полза захващай се Wink

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE
Цитирай

Кажете от сам мобайл кое да тегля ? MTL за България или?

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
Thumbs Up 

Качвай полския XEO. Аз вчера свърших тази работа.
Цитирай

Или Руския, има го назад в темата, добър е.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)