Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Huawei Ascend P7 до 5.0 Lollipop

От както минах на 2г батерията не ми мръдва дори и с 1% през ноща, а преди това от ~60% преди лягане на сутринта е изключил. (лягам късно ставам рано). Принципно телефона постоянно го разцъквам с тежки игри, филми, ютуб и др. и определено батерията се усеща по издръжлива. А за проблема с грешка 963, реших го като си деинсталирах актуализациите на магазина. Само на едно приложение до сега ми е излизала грешката и вече не се вижда. Android System WebView ми е деактивирано от преди доста време (даже незнам за какво служи този процес, но всичко си работи нормално)

SAMSUNG GALAXY SIII mini > HUAWEI ASCEND P7 stock > HUAWEI ASCEND P9 stock
Цитирай
Аксесоари

(2016-03-23, 12:28:58)downhill написа:  От както минах на 2г батерията не ми мръдва дори и с 1% през ноща, а преди това от ~60% преди лягане на сутринта е изключил. (лягам късно ставам рано). Принципно телефона постоянно го разцъквам с тежки игри, филми, ютуб и др. и определено батерията се усеща по издръжлива. А за проблема с грешка 963, реших го като си деинсталирах актуализациите на магазина. Само на едно приложение до сега ми е излизала грешката и вече не се вижда. Android System WebView ми е деактивирано от преди доста време (даже незнам за какво служи този процес, но всичко си работи нормално)

Колега и аз ги деинсталирам актуализациите но той се ъпдейтва сам пак....не мога да спра да се обновява автоматично магазина другите приложения ме питат а магазина не....ако някой знае как да го спра да се ъпдейтва сам и да си остане на първата версия да каже.

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

(2016-03-23, 13:27:04)gichaka написа:  Колега и аз ги деинсталирам актуализациите но той се ъпдейтва сам пак....не мога да спра да се обновява автоматично магазина другите приложения ме питат а магазина не....ако някой знае как да го спра да се ъпдейтва сам и да си остане на първата версия да каже.

В самият плей маркет има настройки да не ти се актуализират автоматичо
Цитирай

(2016-03-23, 14:30:21)litmos написа:  В самият плей маркет има настройки да не ти се актуализират автоматичо

Колега нали казвам за всички приложения ме пита дали искам или не но за магазина си го прави автоматично.

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

Здравейте имам телефона година и половина слагал съм всички версий и реших да го върна на B609 на Теленор съм и реших да почакам да ми дойде ъпдейт поне до B623 но няма някой може ли да ми каже каква е причината?
Цитирай

Колега, вече е писано много за тези ъпдейти. Прочети 7-ма страница на тази тема и ще ти стане ясно. Няма никакъв смисъл да чакаш ъпдейт по въздуха.

Huawei P20 Lite
Цитирай

Здравейте,изчетох цялата тема до тук,но не мога да ъпдейтна до 5.1.1 
Телефонът ми е P7-l10v100r001c00b623
Отворих и изтеглих от тук: http://www.huaweiblog.de/huawei_firmware...downloads/
всичките ромове,после пробвах от 623 да мина на Б830 и греда. Тоест телефона има направена папка dload в картата с памет,в нея сложих файла update.app ,пробвах и ми изписа,оранжев препинателен знак и да рестартирам.
Разархивирах всичко в тази папка не само файла ъпдейт апп,и пак пробвах и пак същото. Опитах с копчетата и пак така,сложих файла ъпдейт зип без да разархивирам и пробвах локална актуализация и стигам до същото. 
Дайте съвет как да ъпдейтна. Телефона е теленорски гаранционен и не пипнат. Закупих го втора ръка,но собственика беше жена на 45 и не е правила никакви манипулации.
Очаквам съветите ви и благодаря.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Не разбрах, въобще не излиза, че има ъпдейт в локалната актуализация или при ъпдейта дава грешка ? Направи нова папка dload в картата и там сложи или ако е в картата сложи във вътрешната памет и пробвай пак.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Оправих се и ъпдейтнах. Просто тази тема не е систематизирана и много трудно открих това което търся. Отне ми 2 дни да намеря линка към официалния финален  андроид 5.1.1.  
Прочетох темата 6 пъти ,теглих 6-7 пъти различен софтуер за да стигна до официалния такъв. 
Самата инсталация протече бързо и лесно и се оказа,че не съм грешил,просто телефона не приема бета софтуер,а аз не разбирайки съм теглил такъв и затова телефона отказваше да го инсталира. Официалния фърм се инсталира без проблем,както и ота 852. 
Благодаря за линка към официалния софтуер който намерих в тази тема,въпреки,че ми отне цели 2 дни четене и проби докато стигна до него.
Направих отделна ,систематизирана тема,за да не се лута някой като мен в тази тема тук.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Колеги темата май беше до тук...не ми се вярва да излезе нещо като за нас.Какво мислите по въпроса за по новите моедели като П9 или хонор 7 или мейт 8?Ще минаваме ли на горе Smile

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

Аз поне повече не искам и да чуя за тази марка. Нека не прозвучи като хейт,но това бе най-бавния андроид за мен и най-неприятния и съм щастлив,че го замених за лумията от подписа ми. Алкатела от подписа ми е в пъти по-добър от п7.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

(2016-04-19, 00:41:20)sunmaster написа:  Аз поне повече не искам и да чуя за тази марка. Нека не прозвучи като хейт,но това бе най-бавния андроид за мен и най-неприятния и съм щастлив,че го замених за лумията от подписа ми. Алкатела от подписа ми е в пъти по-добър от п7.

Да не е хубав П7. В момента го ползвам като служебен предоставен ми от теленор защото моят G7 замина на ремонт.Телефонът дори и ден не може да изкара батерията лагва на игрите и т.н.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

Аман от разбирачи Smile
Цитирай

(2016-04-20, 02:25:29)Gunn написа:  Аман от разбирачи Smile

Това е истината! Не мисля че съм излъгал с нещо.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

Офтопик е това вашето, а и моето... Има теми за заяждане, но не мога да се стърпя, когато някой дето се е качил от desire 500 na g7 (малка резолюция), или другия с подобния Idol, обсъждат по сериозен хардуер(пусни си P7 на 1280/720 и виж какво става) .... Както и да е , мненията са като задниците, всеки си има Smile
Цитирай

И какво значение има от какъв телефон съм минал на друг? Смея да твърдя че съм доста на ти с със смартфоните. А този телефон е зле пропорционален. Има силен хардуер а дисплея постоянно трепти сякаш като минаваш от приложение в приложение, пускам си Angry Birds ами то лаг,лаг,лаг. Какво ми го хвалиш. Батерията не държи и ден! Това е истината Gunn.
Моля модератора вече да разчисти.Благодаря.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

Като се намали на 720 трябва да върви по-добре ли ? Аз съм си много доволен от телефон, преди няколко дни спрях анимациите и сега лети. За по-тежки игри има ли нещо да се бутне от опциите за разработчици, за да върви по-мазно ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Добре и аз малко оф ще направя. Геимър съм и то голям, товаря моята П7 само с тежки игри, до сега нито лаг съм видял, нито премигване. Играл съм и все още играя NFSNO, NFSMW, RR3, Modern Combat Blackout, играл съм всичко кое са написали GAMELOFT, Ravensword: Shadowlands и осталите игри от производителя, The Room и трите части, проблеми не съм имал. Единствено се запъна телефона Exiles: Far colony (проблем с тексурите и сянките) и HalfLive2 изобщо не тръгна. За батярията мисля че нещата ся ясни, искаш да държи много - земаш си нокиа с фенерче, искаш да играеш - зареждаш всяка вечер. Това е положението.
Играл съм си идол 3 и няма база са сравнение с п7, а пък за мумията да не говорим.

SAMSUNG GALAXY SIII mini > HUAWEI ASCEND P7 stock > HUAWEI ASCEND P9 stock
Цитирай

(2016-04-25, 15:20:44)downhill написа:  Добре и аз малко оф ще направя. Геимър съм и то голям, товаря моята П7 само с тежки игри, до сега нито лаг съм видял, нито премигване. Играл съм и все още играя NFSNO, NFSMW, RR3, Modern Combat Blackout, играл съм всичко кое са написали GAMELOFT, Ravensword: Shadowlands и осталите игри от производителя, The Room и трите части, проблеми не съм имал. Единствено се запъна телефона Exiles: Far colony (проблем с тексурите и сянките) и HalfLive2 изобщо не тръгна. За батярията мисля че нещата ся ясни, искаш да държи много - земаш си нокиа с фенерче, искаш да играеш - зареждаш всяка вечер. Това е положението.
Играл съм си идол 3 и няма база са сравнение с п7, а пък за мумията да не говорим.
Нека пак да поговорим за батерия и сравнение:
П7 -от сутринта в 8.00 с 6 часа екран,2 часа музика и снимки,се зарежда 2 пъти на ден,за да ги изкара.
Идол3 мини при същото потребление има още 28проц батерия в 0часа и 30 мин без презареждания.
Лумия 640хл по същото време с доста повече използване е с 34пр батерия-нищо не съм спирал,снимам поне час непрекъснато,.слушам музика 2 часа,обработвам снимки на телефона час и човъркам социалните мрежи през още 4-5 часа през интервали.
Като при тежки игри като асфалт 8,модерн комбат 5 и други ,лумията лети,въпреки слабия уж процесор и 1гб рам,идола се задъхва леко,хуавея става ,но лумията го бие във всичко.
П7 беше единственият телефон който съм имал, който не издържа от 8сутринта до 0 часа вечерта. А издържа до 17ч и то с много малко ползване. Тоест 2 часа музика с блутут слушалки, включен към него и свързан смарт часовник, никакво 3г,само 2г,никакъв нет, но снимане около 30 мин и час разговори.  Такъв телефон повече не искам да помириша дори. А и лагваше леко и дразнещо при пускане на диалера, в менюто, звука е слаб през колоната и отврат като качество на слушалки. Изтърпях го 3 дни и го махнах.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Абе,що така!
Човек докато има нещо ,го хвали!
Като го смени,го плюе!
Всеки телефон след година,година и половина започва да лагва._констатиран факт.

Ka-ka-kaзачок! 
Цитирай

Е не е точно така. Smile При мен е имало много андроиди,но както виждаш и от написаното по-горе,само 3 модела са били не добре за мен. Нищо лошо,дори напротив само хубаво мога да кажа за Мейзу м2 нот,алкател идол3 мини,Хтц он макс,дори Самсунг(не долюбвам много тази марка,но когато правят качествено някои модели не си кривя душата да ги плюя) :А5 и А5 2016,S4,S3neo все готини модели ,а жена ми е с Нео до сега и няма проблеми. Но на черното бяло да кажа не мога. Относно това ,че всеки телефон след година и половина има лаг,също не съм съгласен.Моите са нямали,но аз си ги поддържам,слагам антивирусна,слагам само това което ползвам,деактивирам ненужното пазя системата от приложения извън маркета и т.н и нямат лаг т6елефоните,а след ъпдейт или през 6 месеца и хард ресет правя,но без връщане на архиви и така. Просто п7 е бъгава машинка и нищо от това не му помага.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Колега, П7 на жена ми стана на година и половина и няма и 1% от изброените от теб недостатъци. Само споделям, да не останат другите колеги с грешно впечатление за телефона от твоето вайкане. Не че има особено значение вече.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Вярвам ти,но ако жена ти прави 3 разговора по 20 мин и малко нет ,ако въобще ползва,а да и няколко снимки,то апарата е супер,но ако ще се използва като истински персонален помощник,то не става. Тоест:много нет,много музика,доста снимки,то батерията издиша яката. За същото ползване лумията от подписа ми държи поне ден и половина и не лагва. Алкател идол 3 мини издържа също толкова.
Това разбира се е без грам заяждане.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Не сме тук да се заяждаме  Storstark
Според мен си го ползва доста сериозно, без слушането на музика - говори, по цял ден пише разни неща във фейса и разни чатове, чат пат някоя снимка на детето (не може обаче да очакваш да правиш по 300 снимки и батерията да кара по три дена).
Аз лично имам спад в представянето на батерията откакто пуснаха 4G-то от МТЕЛ. (Тя е на Теленор) и тези неща също оказват влияние.
Батериите на Уиндоус телефоните по мои наблюдения карат повече от андроидските.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

(2016-05-04, 23:09:39)bobyn написа:  Не сме тук да се заяждаме  Storstark
Според мен си го ползва доста сериозно, без слушането на музика - говори, по цял ден пише разни неща във фейса и разни чатове, чат пат някоя снимка на детето (не може обаче да очакваш да правиш по 300 снимки и батерията да кара по три дена).
Аз лично имам спад в представянето на батерията откакто пуснаха 4G-то от МТЕЛ. (Тя е на Теленор) и тези неща също оказват влияние.
Батериите на Уиндоус телефоните по мои наблюдения карат повече от андроидските.
Е да тук си прав,ама аз така и не разбрах,защо тая пущина п7 не снима добре когато камерата е съвсем леко замърсена,защо му отнема около секунда по някога да отвори указател,абе в общи линии бавен,а с андроид 5.1 ? Аз имам опит с 5.1 и до сега всички апарати с тази ос са бързи,но не и този и то след хард ресет.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)