Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Huawei Ascend P7 до 5.0 Lollipop

Пълен майтап са им на Huawei ъпдейтите - едно оправят , друго развалят ...
Като минахме на EMUI 3.0 , махнаха хубавия часовник, който се появяваше в прозорчето на калъфа, сега в 3.1 часовникът пак се смени и вече е толкова смотан че си махнах калъфа.

Камерата така и не я оправиха - клиповете все така са с вариращ фрейм рейт и не стават за гледане.

Чаках и нещо да се случи с DLNA преноса , но и той си остана все така неизползваем . Между другото , някой от колегите с този телефон пробвал ли е DLNА , че да не се окаже , че ми е от телефона проблема ?  Преносът тръгва , но постоянно насича и спира - не върви гладко .

Иначе като цяло новият 3.1 интерфейс не е лош . Батерията си е на същото положение , поне според мен .
Цитирай
Аксесоари

Колеги, ъпдейтнах си телефона до 5.1, но от тогава имам следния проблем - като постои известно време и ако някой ме потърси дава че е изключен, дадох фабрични настройки - пак същия проблем. Ако звънна аз и веднага след това ми звъннат няма проблеми. Много е неприятно, защото давам дежурства и се превръща от неудобство в проблем. Имам чуството, че заспива нещо след време, дали е от някакви настройки или трябва да връщам стария андроид/не че знам как де/? Моля помогнете, че телефона става неизползваем, тъкмо мислех след нова година да го семням с P 8 и сега нямам вече доверие на марката Sad
Цитирай

Излезе ли официалната версия ? С бета b839 съм.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Излезе, вече доста време. Виж в немския блог си я изтегли.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Тя и официалната е същия номер b839. Така, че аз съм с бетата, която си е последната.

Huawei P20 Lite
Цитирай

Последния номер, но не последната версия. Официалната е последната, защото все пак изллезе след бетата.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Според мен са едни и същи. Просто към бетата можеш да обновяваш от друга бета или не толкова ранна версия. А от официалната, която е доста по-голяма като размер - можеш и от по-стари версии да минеш към нея. И все пак най-важното е, че след като я сложиш всички ядове с бъговете вече ги няма.

Huawei P20 Lite
Цитирай

А да слагам ли официалната и може ли върху бетата ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
Thumbs Up 

Моооже  Tummenupp

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Доколкото разбрах няма разлика ? Ако дадете един линк равни няма да имате Angel Big Grin

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

http://consumer.huawei.com/de/support/do...m?id=58465

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Ееее.. златен си, колега. Мерси ! Storstark Да попитам това с backup как става, че последните 1-2 ъпдейта не съм връщал фабричните и телефончето взе малко да лаги. Досега не съм правил никога, а винаги съм си местил снимки и други важни неща от телефоните на компютъра и обратно след операцията, но този път реших, че трябва да му хвана цаката, че имам 2 игри, които не ми се почват отначало и да не си трия вече игрите. Остават ли някакви излишни файлове като се разархивира файла от преди, които да пречат на телефона ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

В момента съм на B609 изтеглих от линка последната версия но телефона след ъпдеита си остава на В609.Колеги дали трябва да сложа друга весия реди последната?
Цитирай

Не може да бъде. Как точно сложи ъпдейта? Не, не ти трябва друга версия преди 839.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Изтеглих го от саита разрхивирах го и копирам паплката dload на карта памет давам лок.акту. от настроики и после актуализацията.След около 2 мин.тел. се рестартира и нищо.
Цитирай

Актуализацията тече към 30 минути, значи просто не си актуализирал. Стоков ли ти е стария ром - нещо рутвал ли си или други подобни; със стоковото рековери ли си?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Тел го рутнах и после наново го ънрутнах рековери не съм пипал.Това има ли значение?
Цитирай

Вероятно има. 

Първо провери дали това е така при теб: Make sure that there is an UPDATE.APP under the dload.

Ако да и не е станало, пробвай с force update:
Така обаче не съм сигурен дали няма да ти изтрие всичко, така че ПЪРВО си направи бекъп на важните неща!
И си зареди батерията, че отнема доста време.

Force upgrade
Step 1. A MICRO SD card of 4GB or more should be available.
Step 2. Format the MICRO SD card (This operation is optional).
Step 3. Make sure that there is an UPDATE.APP under the dload. Copy the Main package of dload in PC to dload of SD card.
Step 4. Make sure your handset is power off. Insert the MICRO SD card into the handset. Pressing the VOLUME UP key and VOLUME DOWN key, then press
the POWER key to power on the phone, and VOLUME UP key and VOLUME DOWN key should be pressed more than 10 seconds, then enter the Software Upgrade Mode.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Къде точно да проверя Make sure that there is an UPDATE.APP under the dload ?Ако е това при разархивирането се създава папка  software , dload , UPDATE.APP.
Цитирай

А при мен не иска да се ъпдейтне от бета към официалната от този линк, който даде. Стига до 2% и ми изписва software install fail ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

(2015-12-11, 10:55:49)bobyn написа:  Вероятно има. 

Първо провери дали това е така при теб: Make sure that there is an UPDATE.APP under the dload.

Ако да и не е станало, пробвай с force update:
Така обаче не съм сигурен дали няма да ти изтрие всичко, така че ПЪРВО си направи бекъп на важните неща!
И си зареди батерията, че отнема доста време.

Force upgrade
Step 1. A MICRO SD card of 4GB or more should be available.
Step 2. Format the MICRO SD card (This operation is optional).
Step 3. Make sure that there is an UPDATE.APP under the dload. Copy the Main package of dload in PC to dload of SD card.
Step 4. Make sure your handset is power off. Insert the MICRO SD card into the handset. Pressing the VOLUME UP key and VOLUME DOWN key, then press
the POWER key to power on the phone, and VOLUME UP key and VOLUME DOWN key should be pressed more than 10 seconds, then enter the Software Upgrade Mode.

Колега хиляди багодарности за помоща стана с force update.Предолагам че по стандартния начин не стана заради изтрити приложеня които махнах при рута на тел.За тези които имат същия проблем да го направят по описания метод стана за 5 мин.С две думи инсталитате на карта памет разархивирания пакет  UPDATE.APP в папка  dload.Изключвате тел.задържате бутона на звука + и - едновремено и  POWER бутона за 10с. останалото го прави телефона.
Цитирай

Storstark

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

има нова версия б 852 в xda не мога да ви дам повече инфо питах немското подразделение за сега не могат да ми отговорят ако на някой му се тества да пробва

така немците ми отговориха има съвсем лека поправка на б839 ромът б852 е само на няколко дни може би тези които са с b839 ще получат актуализация до няколко дни
Цитирай

Аз съм с бетата на б839, как да мина на официалната или на по-новата. Пробвах директно на официалната и не стана. Телефона лаги, дори и в месинджър-а, а да не говорим за други неща. Искам да му сменя версията и върна фабричните.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

твоят телефон е проблемен нали го беше купил втора рака не си мисли ,че смяната на ромове ще го оправят.Най добре да се върнеш към 4.4.2 , ако се държи по същия начин  сненяй го
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)