Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Huawei Ascend P7 до 5.0 Lollipop

Ами не, просто съм сменял няколко пъти без да връщам фабричните. Телефона ми не е проблемен, явно се бъркаш с някой друг, само батерията му беше малко зле, но се подобри (мисля), а и си имам външна батерия. Софтуерно нищо му няма. Изчистил съм му драскотините от камерата и сега и се радвам в пълния потенциал. Най-вероятно е пълен с боклуци, мога и сега да върна фабричните, но искам с официалната версия да съм, ако не с най-новата, поне да махна бетата.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
Аксесоари

Force update.
Пост 143 от предната страница на темата.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

една новина според неският блог на хуавей p7 ще има ъпдейт до андроид 6
Цитирай

Да бе
Другия декември?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

По обичайният начин как ще стане, от бета б839 към кое да се върна, за да мина на б852?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

изчакай и при мен е така  най вероятно към б830
Цитирай

Здравейте,
Прочетох темата и имам следното питане: имам P7 и към момента е с EMUI 4.4.2 ОТА. Виждам, че има РОМ В839 - официален ли е и ако е така, защо не идва OTA, ами трябва ръчно да се слага.
Става дума за този http://consumer.huawei.com/de/support/do...m?id=58465
Другия ми въпрос е: може ли този ром да се сложи директно върху 4.4.2?
И последно питане: виждам, че В839 е 5.1.1 EMUI3.1 - дали са оправени бъговете с Viber и губенето на мрежа при 4G (имам такъв проблем, който при 3G изчезва - описан е и от други колеги).

Поздрави

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай

839 си е съвсем официален. Не идва ОТА вероятно защото си го взел от оператор и трябва оператора да го пусне (Теленор?)
В839 може да се сложи директно върху 4.4.2 без проблеми.
Не знам какъв е бъга с Viber - ползваме го много активно и не се е оплакала от нищо. Що се отнася до губенето на сигнала на 4G - май не е оправен този проблем. И аз го установих наскоро.
Между другото, вече има и В852 ОТА. Не в България, разбира се.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Проблема с Viber е , че има забавяне в известяването. То като цяло има някакво забавяне с известията ...май - телефона го ползва приятелката, аз съм с Xiaomi Smile
Телефона не е от оператор, а от онлайн магазин  Visslar
Иначе 4.4.2 е сравнително стабилен, но има лаг, който мнооого ме дразни.
В839 също ли е толкова стабилен и лага изчезнал ли е?

B852 пак ли е официален?

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай

Това забавяне с известяванията винаги ли е? Аз също не ползвам телефона лично, но такова забавяне не съм видял - пускам нещо на Viber и пристига на секундата.
В839 е абсолютно стабилен. За лаг честно казано не съм се заглеждал.
В852 е официален също. То май никой не разработва нищо за него, та каквото има си е официално...

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

проблема с вйбър е с видео чат или обаждане а относно забавянето е от телефона трябва да разрешите уведомяване и да ползвате тема подразбиране да излизат уведомяване на заключен екран бъгът с видео call е при версия б815 до б839 и е от самото приложене

а за версия б 852 това е поправка които са с версия б830 и е 69мегабайта затова не може да се исталира на б839

има два видео клипа които съм качил в немския блог

(2015-12-22, 11:46:33)bobyn написа:  839 си е съвсем официален. Не идва ОТА вероятно защото си го взел от оператор и трябва оператора да го пусне (Теленор?)
В839 може да се сложи директно върху 4.4.2 без проблеми.
Не знам какъв е бъга с Viber - ползваме го много активно и не се е оплакала от нищо. Що се отнася до губенето на сигнала на 4G - май не е оправен този проблем. И аз го установих наскоро.
Между другото, вече има и В852 ОТА. Не в България, разбира се.
аз също съм купил телефона от теленор но преди година се регистрирах при немците като бета тестер и б 839 б830 ми дойдоха  по въздуха колегата и той е с същия телефон ама е с 609 версия още
Цитирай

Колеги на теленор съм и днес ми дойде официална B623 до сега бях с 609 локални ъпдейти не съм правил нещо не ми харесват...тази 623 бива ли да я слагам ли или да си оставам със 609

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

Това е много стара версия. Както съм писал и в другата тема, последната стабилна версия е Lolipop B852. Влезте в немския блог и оттам ще разберете как да ъпгрейднете няколко пъти от настоящата версия за да стигнете до последната. От B623->B830, от B830->B839 и от B839->B852. Всеки път го правя с локален ъпдейт.

Huawei P20 Lite
Цитирай

Значи не може от б609 към б852...трябва да мина през другите

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

Пробвай, ако не стане почваш един по един да ги следваш. Не съм скачал от ниска на много висока версия, защото винаги когато е излизал нов ъпдейт съм го слагал Smile

Huawei P20 Lite
Цитирай

Да ще пробвам дай ако може линк към немския блог ако не стане да тегля от там по големите версии

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

http://www.huaweiblog.de/huawei_firmware...downloads/

Huawei P20 Lite
Цитирай

(2015-12-30, 14:10:01)gorila написа:  http://www.huaweiblog.de/huawei_firmware...downloads/

Колега в зипа има четири папки и един UPDATE.APP файл,опиши кое къде се слага,че нещо не мога да се справя?

HUAWEI Mate 10 Pro 
Цитирай

Слагаш "update.zip" в папка "dload" на мемори картата.

Huawei P20 Lite
Цитирай

Каква е разликата от OTA и Vollversion единият файл е 1,3 GB другото 79 MB а B852 е само това OTA

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

Колеги откри ли се някакво решение с рестартирането при 4G връзката ?

П.П Последно днес се свързах с Теленор,и от там ми казаха, че това е масово за този модел.И са изпратили молба до производителя да изготвят специален ъпдейт за Българския пазар,и когато стане готов ще  го пуснат.

HUAWEI Mate 10 Pro 
Цитирай

Ъпдейтнах успешно до б852 първо от 623 до 839 и после 852 сега ще свиквам с новият изглед след някой ден ползване ще изкажа и впечатления пишеше нещо за услугите на гугъл плей ама изчезна...ползваме и това е Благодаря ви.

(2015-12-31, 14:42:39)momak07 написа:  Колеги откри ли се някакво решение с рестартирането при 4G връзката ?

П.П Последно днес се свързах с Теленор,и от там ми казаха, че това е масово за този модел.И са изпратили молба до производителя да изготвят специален ъпдейт за Българския пазар,и когато стане готов ще  го пуснат.
Какво рестартиране колега... не съм обърнал внимание за проблем с 4G-то освен че на места изчезва ама това не мисля че е проблем.

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

Има ли проблем с известията на viber,и като цяло как се държи телефона с б852?

Samsung Galaxy A3  2016
Цитирай

Вайбър не ползвам. Телефонът е неузнаваем, като нов с последните версии - 839 и 852 - НЯМА бъгове като забиване на фейсбук, не можеха да се гледат клипове през ютуб, телефона загряваше, бързо му падаше батерията когато е със заключен екран, браузърът хром крашваше. Това при версия 830 и по-ниска. Добре, че Хуавей реагираха на многобройните оплаквания и се взеха в ръце.

Huawei P20 Lite
Цитирай

За 2-3 дена ползване съм доволен вайбър ползвам много рядко без проблем батерията ми се струва че се държи по-добре от преди бях със B609 и за много кратко с B623 не съм забелязъл за някакви проблеми на този етап ако забележа нещо ще пиша.

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)