Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Huawei Ascend P7 до 5.0 Lollipop

Здравейте, инсталирах B839 от посочения по-горе линк. Всичко мина успешно. При опит да инсталирам В852 инсталацията стига до 19% и спира като изписва неуспешна актуализация.
Някой имал ли е подобен проблем и решил ли го е ?
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари

(2016-01-06, 21:38:11)plamnen написа:  Здравейте, инсталирах B839 от посочения по-горе линк. Всичко мина успешно. При опит да инсталирам В852 инсталацията стига до 19% и спира като изписва неуспешна актуализация.
Някой имал ли е подобен проблем и решил ли го е ?
Благодаря.

Изтегляш без да разархивираш на твоя компютър слагаш изтегления зип формат в папка dload след това локал ъпдейт  иг трябва да ти изпише намерен е частичен ъпдейт . Този ъпдейт е поправка и не се разархивира .в повечето случай се прави грешка изтегляте файла разархивирате появяват ви се 4 папки копирате ъпдейт апп слагате го в определената директория но на 19% дава грешка . Четете през редовете по тези форуми на по преден пост съм писал а преди мен и колега.
Цитирай

(2016-01-06, 22:52:02)litmos написа:  Изтегляш без да разархивираш на твоя компютър слагаш изтегления зип формат в папка dload след това локал ъпдейт  иг трябва да ти изпише намерен е частичен ъпдейт . Този ъпдейт е поправка и не се разархивира .в повечето случай се прави грешка изтегляте файла разархивирате появяват ви се 4 папки копирате ъпдейт апп слагате го в определената директория но на 19% дава грешка . Четете през редовете по тези форуми на по преден пост съм писал а преди мен и колега.

Здравей колега, благодаря за отговора. Прочел съм написаното във форума, но когато поставя в папката dload zip файла и дам локална актуализация инсталатора не намира такава. Когато разархивирам намира фаила update.app и го стартира но както писах до 19%. Затова попитах във форума.
Цитирай

Пробвай пак това е начина без да разархивираш не знам защо не ти го вижда като локална актуализация...

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

(2016-01-07, 19:38:26)plamnen написа:  Здравей колега, благодаря за отговора. Прочел съм написаното във форума, но когато поставя в папката dload zip файла и дам локална актуализация инсталатора не намира такава. Когато разархивирам намира фаила update.app и го стартира но както писах до 19%. Затова попитах във форума.

Изчисти уеб кеш партитишън  фктори ресет и след това пробвай да сложиш б 852  без да разархивираш но първо си изтри другите ъпдейти от пц да не ги омазваш нещо при свалянето. И телефонът да не е рутван иначе няма да работи не че няма да го пдкараш ама е по трудно
Цитирай

(2016-01-08, 08:01:50)litmos написа:  Изчисти уеб кеш партитишън  фктори ресет и след това пробвай да сложиш б 852  без да разархивираш но първо си изтри другите ъпдейти от пц да не ги омазваш нещо при свалянето. И телефонът да не е рутван иначе няма да работи не че няма да го пдкараш ама е по трудно

Здравейте колеги, много благодаря за вашето съдйствие. След още веднъж прочит на написаното по горе реших проблема. Оказа се, че файла трябва да е с име update.zip иначе не го намира. Моя беше с друго име .
Цитирай

Обикновено в тези зипове има и един ReadMe.txt файл. Почти винаги е много интересно и полезно четиво и прочитането му ще спести хиляди страници по форумите.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Темата замря.. свършиха ли huawei с нашия телефон ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Нормално е да замре. Все пак няма да има Мешмелоу за нашия телефон. Аз съм доволен, че от Huawei се взеха в ръце и от Киткат минахме на Лилипоп. За пример стария ми P1 не получи нищо!

Huawei P20 Lite
Цитирай

А нещо неофициално ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Здравейте!Втора седмица съм с Р7.Вчера ми дойде актуализация СЪЖАЛЯВАМ,че я изтеглих!Версията е В800.С какви стъпки да стигна до В852?Мога ли да кача направо В830 и после В852?Явно моята е мн.стара и не намирам нищо,свързано с нея.Телефонът е от Техномаркет.Беше на Кит кат,но не знам версията.Благодаря!
Цитирай

Тази версия B800 я няма в немския блог, но при теб процедурата трябва да е B800->B830, B830->B839, B839->B852

Huawei P20 Lite
Цитирай

Благодаря ти, ще опитам в тази последователност.
Цитирай

Само за информация Smile
Тези които са с ОТА B609  директно  могат да флашнат B839
--tested --

P.s. Бихте ли ми казали какви са разликите между B839 и B852 ? Има ли нещо,за което си заслужава вниманието в  B852?
Цитирай

Разлики не съм видял. И двете версии са стабилни за разлика от предишните. Нищо не пречи да ползвате последната, няма да се налага хард ресет ако се притеснявате от това.

Huawei P20 Lite
Цитирай

Аз винаги правя хард резет ,поне бекъпа е лесен и бърз при Huawei
Мерси
Цитирай

Никога не съм правил бекъп, а телефона ми в момента има нужда. Игри запазва ли, примерно като се инсталира отново и да си е всичко както преди?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Вградения инструмент за архивиране запазва приложенията ,настройките и паролите!
Сложи бекъпа на външната памет,иначе си губи смисъла.
Сложи всички отметки,ако имаш снимки и тях ще архивира!
Цитирай

Да, обаче картата ми е 1гб, а май иска 5гб. "Налично пространство на SD карта : изискват се 357MB, 5,36GB за резервно копие".

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

..сменяш картата с по голяма Smile
Цитирай

Явно няма да му правя бекъп, 16гб на телефона ми стигат и няма смисъл за нова карта.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Реших да направя, че телефона започна да прави малко проблеми с основание, не съм му връщал фабричните много отдавна и през това време съм го ъпдейтвал. Мога ли да направя бекъп в телефона и след това да го прехвърля на компютъра и като си свърша работата да го върна отново в телефона и да го разархивирам. Има ли шанс в бекъпа да остане някой файл, който ми създава лаг.

Edit : Преди малко рестартирах телефона и влязох в youtube веднага след включването и някъде посредата на песента ме изхвърли, грешка имало. Не дава да вляза в гугъл плей излиза само бял екран, горе като известие ми стои 'Грешка в услугите на Google Play. Неизвестен проблем с услугите на Google Play'. В youtube не ми дава да вляза, в инстаграм ме пуска замалко, но забива след секунди. Пробвах да изчистя кеша на това за гугъл плей, но не става и телефона е нещо като неизползваем, а не ми се иска да връщам фабричните защото имам много файлове и пак се връщаме на миналия въпрос за бекъп. Какво да правя?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Здравейте, имам следния проблем с моя P7, ъпдейтнах с B852 напълно успешно преди около месец, телефона е много бърз сега и батерията се държеше много добре до преди 5-6 дни....
На теленор съм и откак са пуснали 4g, имам проблем с входящите обаждания(дава че съм извън обхват много често) на 4g/3g/2g мод, реших го, като го оставих само и единствено на 3g(и преди ъпа си го имаше това, но го отдавам/х на мрежата на теленор).
До миналия ден когато батерията ми падна с 60% за 7 часа, при 20 мин разговори и никакво разцъкване, минах на 4g, оправи се но пак извън обхват от време навреме, пак на 3g за теста, същата работа 50-60% за половин ден.
Сега на 2g, съм на 89%(само 11% падане) за 20 часа с 10-15 мин разговори.
Има ли други с този проблем и как са го решили?
Цитирай

Телефона ти е за сервиз. Нищо и няма на мрежата.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

(2016-03-20, 03:28:04)Gunn написа:  Здравейте, имам следния проблем с моя P7, ъпдейтнах с B852 напълно успешно преди около месец, телефона е много бърз сега и батерията се държеше много добре до преди 5-6 дни....
На теленор съм и откак са пуснали 4g, имам проблем с входящите обаждания(дава че съм извън обхват много често) на 4g/3g/2g мод, реших го, като го оставих само и единствено на 3g(и преди ъпа си го имаше това, но го отдавам/х на мрежата на теленор).
До миналия ден когато батерията ми падна с 60% за 7 часа, при 20 мин разговори и никакво разцъкване, минах на 4g, оправи се но пак извън обхват от време навреме, пак на 3g за теста, същата работа 50-60% за половин ден.
Сега на 2g, съм на 89%(само 11% падане) за 20 часа с 10-15 мин разговори.
Има ли други с този проблем и как са го решили?

И аз като теб минах на 852 и отначало беше много добре и откъм бързина и откъм батерия. Сигнала не съм забелязал да губи (много рядко 3G Telenor) , но батерията много бързо започна да пада, дори и през нощта (до сега падаше 2-5% при спящ режим) приложенията на заден фон са си същите, най много харчи android. До скоро изкарвах 2 дни, сега едвам 1 ден. Телефона е на година и осем месеца. Мислите ли че е от версията на андроида, или просто батерията рязко тръгна да си заминава?

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)