Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия: Windows 10
#76

@GH0STFACE При инсталиране се получава нещо като при инсталиране на нов уиндоус без формат, т.е. остава си една папка "Windows.old" и някои от старите програми са си ти в нея, други са преместени, ако не са инсталирани в "С" не знам какво се случва.

Аз инсталирах 10-тката върху 8.1 които беше ползван известно време(около два месеца), единствения проблем е с "RadioSure"(програмка за онлайн слушане на радиа), работи си както си работи, но името и просто някаде се е изпозатрило и седи така: http://screencast.com/t/Vg6zbVWE3Yar , също и нотификацийте от нея са нещо от сорта на: "TrayItem.{......" както и когато се стартира с уиндоуса иконката и е такава http://screencast.com/t/mUg437ja97 просто явно не си намира нещо си.
Но всичко друго си ми работи нормално, дори и вижуъл студио и MSSQL-a тръгнаха съвсем нормално и си работят както трябва. Но все пак мисля, че трябва да се има едно на ум след като ще е на служебна машина, нещо важно може и да не тръгне така подобаващо.

@NoMaD в превюто поне няма такива ограничения поне за гледане и сваляне, сваля си се от замунда и си се гледа даже и с приложението което замества windows media plаyear-a. Попринцип се чува, че вградено няма да има неща за dvd-та плейбек и т.н. (маи се води media center момента)
Цитирай
Аксесоари
#77

Ами най вече ме притеснява дали ще има проблеми с настройките на домейна и нещо да не крашва самата система. Иначе програми не ме притесняват. Пак ще си ги инсталирам.
Цитирай
#78

Настройки помни, до колко добре, обаче е друг въпрос.

Запази ми промените в hosts файла, запази ми настройките на темата, запази ми настройките на календара както и алармите.

Единственото което мисля, че се скапа са настройките на мрежата (ип и днс-и), както и звуците, но звуците са нови и предполагам заради това затри старите.  
За тези се сещам в момента, но тъи като това си ми е домашната машина не знам какво би се случило с домейн.

Относно нестабилна работа не мога да се оплача, нещата които забиват при мен са: Старт меню-то, сърча, нотификейшъните и "модерните" аплкаций спират да работят от време на време(това май са известни проблеми, не съм ровил в нета). Като цяло си работи стабилно НО да се има в предвид, че това е машина която се гаси всяка вечер, тоест няма голям up-time
Ако има нещо по специфично което да погледна, питай ще прегледам. 
Цитирай
#79

Мерси за информацията.
Може би ще изчакам да тръгне официално ъпдейта на тези машини и ще чета мнения на ъпдейтналите собственици.
Цитирай
#80

Бях се резервирал за ъпдейт, но се отказах от него - ще изчакам и аз.

 
Цитирай
#81

Аз май ще го pre-order-Pro версията.
Предполагам няма да има проблем да му направя инсталацита в БГ.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
#82

Аз си имам легално копие на 8.1 и вече си поръчах 10ката безплатно за 1 година както го предлагат. Въпроса е след като изтече тази 1 година дали ще мога да си върна 8.1цата или не ако не желая да си го заплатя? Защото моя Windows си е легален но нямам КОД за него към лаптопа. До колкото разбрах си е бил вкаран КОДА в биоса или нещо подобно и след като инсталирам чист Windows автоматично се активира. Не съм го преинсталирвал от както съм си го купил и не знам каква е историята точно. Ако имах КОД лесно...

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#83

След една година, няма да ти се наложи да купуваш Уиндоус 10. Първата година е безплатен ъпдейта.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#84

Май вие въобще не чете.Те предлагат 1г на тези които има 8.1 да си изтеглят 10.И след това си го ползваш завинаги.След тази 1г няма безплатен 10 - всичко се плаща дори и ъпгрейд от 8.1 към 10.

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай
#85

http://www.theverge.com/2015/6/20/881838...or-testers
който си сложи preview-то и се регне с Microsoft акаунта си, ще получи безплатен windows 10 когато излезе Smile
Цитирай
#86

АКо сме с пиратски уин, какво става след време ?

В такъв смисъл.. сега съм пиратски уин 7 , ако ми пратят покана за 10ка..след време да не ме карат да го плащам ?
Цитирай
#87

не, но винаги ще си стои пиратски и вероятно ще има ограничения
Цитирай
#88

(2015-06-20, 19:35:17)yo_asakura написа:  http://www.theverge.com/2015/6/20/881838...or-testers
който си сложи preview-то и се регне с Microsoft акаунта си, ще получи безплатен windows 10 когато излезе Smile
Обаче трябва да си се бил регистрирал някога си преди това за инсайдър.
Цитирай
#89

Ами, ще мога да кажа по въпроса като излезе. Щото съм в Insider от януари. От тогава тествам и Windows 10.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#90

(2015-06-16, 08:41:35)iliev72 написа:  Май вие въобще не чете.Те предлагат 1г на тези които има 8.1 да си изтеглят 10.И след това си го ползваш завинаги.След тази 1г няма безплатен 10 - всичко се плаща дори и ъпгрейд от 8.1 към 10.

Искаш да кажеш, че както си имам продуктов ключ и в момента съм активиран редовно си изтегля и инсталирам уин 10 след 1 година ползване ще трябва да си го купя пак ли?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#91

Един път получил ли си безплатния Win 10 остава твой завинаги. Просто имаш 1 година да направиш безплатния ъпдейт, след това вече няма да има такава "промоция".

Galaxy Note 3
Цитирай
#92

А ако в даден момент се наложи преинсталиране на РС-то докато сме с 10, а имаме CD с 7,8 или 8.1..?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#93

Не знам как ще е при 10, но при 8.1 си има една опция "Reset this computer", което все едно е преинсталация.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#94

а има ли опция, която е еквивалент на преинсталация на windows на диск C (с пълен формат на C partition-а) с премахване на всичко преди това инсталирано, но запазване на всичко на останалите partition-и както си е било преди. един вид както сега ако реша да си преинсталирам 7-мицата, ще пъхна диска (флашката) и ще я инсталирам на C като дам преди това формат на C и съответно след това си имам един чисто нов windows на чисто нов part от хард диска, но ми стоят всички неща на D, E и т.н. попринцип гледам, че на windows 8.1 за връщане на заводския вид има 2 опции. първата ще върне заводкото състояние на 8.1, но и много неща ще си останат от преди, ще ми лепне и папка windows.old и т.н. реално не се премахва всичко инсталирано преди това. а втората опция пък ми затрива целия хард диск, с всичко навсякъде. поне аз така разбирам това връщане в новите windows-и. някой би ли разяснил как седят нещата.

п.п. идеята ми е, че като излезе windows 10 и ако си upgrade-на на него, ще ми се иска да затрия всичко от C, но да запаза D и E, и да започна на чисто с чисто нов windows, а не да си пазя всички програми от преди. и ще има ли как това да стане, без да тегля Image файл да записвам на диск и т.н.
Цитирай
#95

Да, има и даже е доста интелигентна системата до момента. Когато дадеш recovery -> reset this PC и системата пита дали да запази файловете или не, дали да форматира само C: или всички дялове и т.н.


Цитирай
#96

yo_asakura най-сигурно е с форматиране на C-то и после като си настроиш всичко както трябва да си направиш backup с Acronis True Image и всичко ще ти е 1:1, когато решиш да го върнеш без да си загубил нищо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#97

идеята ми е, че понякога искам да затрия всичко инсталирано на C: и да започна на чисто, като си инсталирам всичко 1 по 1, но все пак да си запазя музика, видео, инсталации, архиви и т.н. на D: и E: та за това попитах. мерси за отговорите Smile
Цитирай
#98

Имали начин Времето да се забоде като Сидебар както при Виндовс 7 да може постоянно да е под наблюдение ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#99

Windows 10 Insider Preview build 10151 X64 FRE EN RU.iso


Цитат:magnet:?xt=urn:btih:729e9242e4c5d3a6f5b11bc2b1fbe7207a60fdff&tr=http%3A%2F%2Femtrek.org%2Fbt%2Fannounce.php%3Fuk%3D04hbsoOxNd
Цитирай

Build 10158 x64:
https://mega.nz/#!w4QWQKxb!9tlRgJtiuMRKy...I5Kt2ZgdyY
Keys:
https://twitter.com/WZorNET/status/615773190745227264

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)