Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия: Windows 10

Ако ви е изчезнал лиценза.като на мен ,да не се шашкате :
В сърварите на Microsoft има проблем
https://www.forbes.com/sites/jasonevange...s-10-home/

XPERIA XA
Цитирай
Аксесоари

Тея майкрософт напоследък много взеха да се дънят...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Понеже няма тема за Windows 7 ще питам тук, предполагам ще е сходно за двете версии.
Имам една игра, пускам я с двоен клик и нищо не се случва. Процеса и се пуска за секунда и изчезва. Няма грешка, няма съобщение. Има ли как да видя някакъв лог или нещо, какво и липсва на играта, защо windows я убива? Имам инсталиран directx и vcredist и не виждам какво друго и трябва. Играта е кракната и предполагам е възможно да е от крака, но при други хора върви.
Цитирай

(2018-12-10, 22:31:15)yo_asakura написа:  Понеже няма тема за Windows 7 ще питам тук, предполагам ще е сходно за двете версии.
Имам една игра, пускам я с двоен клик и нищо не се случва. Процеса и се пуска за секунда и изчезва. Няма грешка, няма съобщение. Има ли как да видя някакъв лог или нещо, какво и липсва на играта, защо windows я убива? Имам инсталиран directx и vcredist и не виждам какво друго и трябва. Играта е кракната и предполагам е възможно да е от крака, но при други хора върви.

Пусни я като админ също съвместимостта промени спри си антивирусната.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Пробвах и тези неща и подозирам, че само върви на Windows 10, въпреки, че официално пише, че е подходяща и за 7. Но знам ли, крака може да е такъв. Играта е Just Cause 4. Някой да е тествал на 7?

п.п. мдааа, май крака е само за 10, защото го пуснах на виртуална машина и тръгва, естествено на кадри, но тръгва. може би ще чакам фикс. ако някой все пак я пробва на 7 да каже как е Smile
Цитирай

Да ви попитам, осктомврийската версия 1809 дали вече е достигнала всички? Преди седмица-две сложих windows 10, но доста стара версия. Той успешно се обнови до 1803 и сега всичко е точно. Но в windows update ми пише, че няма налични обновления. А реално трябва да има 1809. Дали е нормално все още да го няма няколко месеца по-късно, или има друга причина?
Цитирай

Има финална версия 1809 от март месец (2019г.) и insider версия 18855.1000 - това са последните релийзи.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

При мен дойде миналия месец.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Благодаря за информацията, но въпроса е, възможно ли е да не е достигнала още всички, или се предполага, че релийза е пуснат на 100% от потребителите?
Цитирай

Аз проверих след като прочетох тук и ми предлага да я инсталирам.
Цитирай

На мен също преди 2-3 седмица ми я предложи и я инсталирах на настолния и лаптопа.
Цитирай

Когато отваряте това лого https://i.imgur.com/E262gmX.png с Photos приложението в Windows 10, виждате ли сянката зад буквата? При мен не се вижда, ако и при вас е така има ли някакво решение?
Цитирай

Аз я виждам, може би защото имам октомврийския ъп.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Ами не знам дали може да е от това. Много странно. С Paint се вижда.

п.п. Ако направя интерфейса на Windows-а черен пак се вижда. Само на белия интерфейс не се вижда явно.

п.п.2 Друг човек с 1809 ми каза, че има същия проблем като мен.

п.п.3 На по горния ми въпрос защо 1809 не ми се предалага намерих това:
"Microsoft has made it clear in the official FAQ (Frequently Asked Questions) page that the feature update will not appear in your Windows 10 computer if it's been less than 31 days since you upgraded to Windows 10."
А аз минах на 10 миналата седмица.
Цитирай

Не е точно ОСта, но е върху нея. Офис 2016, опитвам да вкарам поддръжка на БГ интерфейс, изтеглил съм инсталатора, но ме блокира, защото не съм имал права (рън ес админ???), а го правя през моя акаунт, от който е проведена инсталацията. UAC е изключен, праща ме на сайта на Микрото (грешка 1005 (0)), но тамошните съвети за фрий спейс са излишни, спейс си има към 70 ГБ. Това на лаптоп с вин10 хоум напълно легален. офисът и той си е ок, няма активатори в случая. Та хелп, плийзз!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2019-03-31, 16:46:05)alexbg67 написа:  Не е точно ОСта, но е върху нея. Офис 2016, опитвам да вкарам поддръжка на БГ интерфейс, изтеглил съм инсталатора, но ме блокира, защото не съм имал права (рън ес админ???), а го правя през моя акаунт, от който е проведена инсталацията. UAC е изключен, праща ме на сайта на Микрото (грешка 1005 (0)), но тамошните съвети за фрий спейс са излишни, спейс си има към 70 ГБ. Това на лаптоп с вин10 хоум напълно легален. офисът и той си е ок, няма активатори в случая. Та хелп, плийзз!..


Office 2016 Retail или Volume License при Retail няма активатори само. Изтегли си български 2016 VL, ако има и ми пиши лично да го активираме за 180 дни то повече не може. Като гарантирам без вируси Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Някой има ли този проблем?
Всичко си беше наред до преди 2 дни. Вчера си включвам лаптопа и след въртенето на гръгчето при зареждане на ос излиза черен екран и курсора на мишката и това е. Мога да движа мишката, но не продължава нататък. Чаках няколко минути. Рестартирам и тръгва нормално. След това, колкото пъти рестартирам все си е добре. Днес включвам пак, и пак същото. От какво може да е?
Цитирай

(2019-04-08, 11:46:25)yo_asakura написа:  Някой има ли този проблем?
Всичко си беше наред до преди 2 дни. Вчера си включвам лаптопа и след въртенето на гръгчето при зареждане на ос излиза черен екран и курсора на мишката и това е. Мога да движа мишката, но не продължава нататък. Чаках няколко минути. Рестартирам и тръгва нормално. След това, колкото пъти рестартирам все си е добре. Днес включвам пак, и пак същото. От какво може да е?

Да не би да си свързал 2 монитора през график картата?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

не, не съм

п.п. но предполагам, че не е проблем във видеото, защото нямаше да виждам мишката
Цитирай

Преинсталирай го за всеки случай.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

кое да преинсталирам, видео драйвера или windows-а?
защото ми се иска да мина без преинсталация на ос.

иначе забравих да кажа последните два дни инсталирах virtualbox и ми се инсталира KB4023057. днес махнах virtualbox да видя дали ще има разлика, но ще разбера чак утре сутринта. а този Update не го знам какъв е, но дали може той нещо да е омазал. не видях друг да се оплакал от него, но видях хора с проблем като моя. все пак не намерих решение за сега.

то така или иначе след няколко дни слагам 1809 защото сега съм на 1803, и се надвам ако не друго това да помогне, но ако не помогне не знам къде да ровя.
Цитирай

1809 сигурно стана на 1 месец, ако не и повече - какво чакаш не знам.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

скоро сложих 10 и не ми позволява да обновя до следващ Feature Update, докато не мине 1 месец от последния.
Цитирай

Вчера преинсталирах 10-ката профилактично и веднага след преинсталирането беше с 1803 (ако не се лъжа) и после се обнови до 1809:


[Изображение: 01.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Защото е било с 1803 от самата инсталация. А аз като инсталирах, сложих някаква по стара версия, тя се обнови до 1803 и след това 1 месец не ми дава 1809. Няма значение, сега пуснах windows update assistant така ще го накарам да я инсталира 1809 и да видя дали ще се оправи проблема. Но ако не се оправи не знам къде да търся.

Минах на 1809 и днес се включи нормално. Дано за постоянно да е така. Може би наистина е било от малкия update, защото преди инсталацията на 1809 го махнах и след това не се е слагал сам (мисля, че го няма за тая версия, може би е вграден). С този проблем за сега всичко е ок.
Преди време обаче бях споменал за проблем със сянката на картинките. Вижте видеото и обърнете внимание на сянката под картинката. При вас има ли го този проблем? https://www.reddit.com/r/windows/comment...w_problem/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)