Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Kernel][3.4.110] eX Kernel V2 R5 [D855][Stock]
#26

(2015-06-14, 11:38:21)vargala81 написа:  @siankatabg, новата версия нещо не се разбира с рома ми, External SD Card не се маунтва. Като инсталирам r6 нямам проблем.
Странна работа, нищо не съм правил свързано с sd картата. Мислех да добавя поддръжка на exFat, но не ми остана време.

Единственото за което се сещам е новия zen i/o. Опитай да премахнеш от скрипта задаването на zen или го замени с bfq.

А какво точно пише когато се стартира? Моята е 8гб fat32 формирана и нямам абсолютно никакъв проблем. Ползвам я с folder mount за заместване на Download папката.


П.с.- Може ли някой друг да потвърди или отхвърли този проблем, за знам го махам от шапката до решаването на проблема?

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
Аксесоари
#27

Ами tda каза, че е нямал проблем с предишната версия на рома V2.1, така че не го махай, аз ще търся проблема при мен.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#28

Виж другите скриптове, които си включил, може нещо да има неразбирателство при тях.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#29

Имаше един за скоростта на четене на сд карта, премахнах го и пак има проблем. Сега инсталирах V2.1 и веднага след това флашнах кернела и пак имам проблем, а tda няма с 2.1. Той ми каза, че е тествал с лион ром и ламхоанг и с тях също има проблем. Осъмнихме се, че е нещо от LG UX 4.0 порта, но аз пак имам проблем и на 2.1. Сега ще пробвам на ново да го изтегля и да го флашна.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#30

Аз нямам проблем с кернела и с версия 2.1. Всичко си бачка екзактно.

Пс.@siankatabg сега флашнах в. 2.2 на въргала и нямам проблем. Чете си ми картата.
Всичко е точно!


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#31

Ние с него намерихме проблема , но благодаря за тестатеста.

Не иска да закачи сд карта форматирана в exFat. Всичко друго си е наред.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#32

Да то нямаше какво друго да е. Моята е Fat32 понеже не съм я форматирал отдавна.
Значи трябва да се добави съпорт за exFat. Smile
Ето моите резултати със 7.9 . С няколко донастройки от мен. Сега съм в период на тестване Wink все още.
[Изображение: BqfpPfn.jpg]
[Изображение: x81rHx0.jpg]


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#33

Интересното е, че изобщо не съм добавял или премахвал exFat, но в предишната версия работи без проблем. Проблема ще го отстраня по един или друг начин, само да имам малко свободно време.


Nice. 40 минути с 1% , това си е рекорд, който незнам изобщо как постигате. Аз изкарах от 100 до 99 с 22 минути екран и 7:30ч. без да го пипам.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#34

(2015-06-15, 09:26:50)tda написа:  Да то нямаше какво друго да е. Моята е Fat32 понеже не съм я форматирал отдавна.
Значи трябва да се добави съпорт за exFat. Smile
Ето моите резултати със 7.9 . С няколко донастройки от мен. Сега съм в период на тестване Wink все още.

Колега, какво стана? Изкара ли 8 часа на екран най-накрая   Wink 

Сподели резултатите и ще видим какво можем да направим за кернела след като споделиш и настройките разбира се.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#35

Не съм. За сега махнах mpdecision. Не забелязвам лаг без него, но мисля че е една идея по-добре за батерията. Сега съм на consevative governor и телефона е много "гладък" и бърз. В следващия ъпдейт може да добавиш I/O shed- tripndroid... ако не ти е проблем.
Кернела си е супер добър. Като гледам в хда как им bootloop-ват телефоните с онези 2 кернела (особенно единия) ги съжалявам. Да не споменавам и произволните изключвания на телефоните. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#36

Не разбрах това за mdecision, но ако не включиш нито него нито intelli_hotplug , телефона няма да има механизъм, който да включва и изключва ядрата когато трябва, а това си е опасно.

Ще се опитам да добавя исканото от теб Smile , все пак си ми помощник.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#37

Да да. Само intelli_hotplug на balanced.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#38

Добър вечер.

Release 8 е добавен в шапката. Приятно ползване и кажете ако имате някакви проблеми,забележки или идеи за следващата версия.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#39

Колеги, да добавя ли underclock към следващата версия?
Говоря за добавяне на 96mhz, 192mhz и 249mhz към процесора.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#40

Даммм и i/o trindroid ако е възможно. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#41

Вече е добавен tripndroid колега Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#42

Благодаря колега! Продължавай е същия дух! Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#43

(2015-06-21, 13:34:07)siankatabg написа:  Колеги, да добавя ли underclock към следващата версия?
Говоря за добавяне на 96mhz, 192mhz и 249mhz към процесора.
Супер. Щом Тегра 3 можеше да работи на 51 MHz, защо и дракона да не може. Горе долу за кога да го очакваме?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#44

Супер,а intelimm по ли щади батерията от lionheart .
Цитирай
#45

Тези Mhz не работят добре за съжаление и за това няма да ги включвам. Но ако искате мога да добавя UnderVolt като компенсация Big Grin

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#46

Аз подозих, че ще има проблем с ниските, понеже следя темите за кенелите в хда. Явно си е проблемно. Там даже съобщават за рестарти заради ъндърклок под 300 mhz. Нищо не е голяма загуба.
Компенсации не отказваме Big Grin .


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#47

Да, пък и като се замисля, няма никакъв смисъл от тях Big Grin UV-то също предизвиква рестарти, но поне ги прави само когато си играеш и прекалиш с играта Big Grin Ще го добавя единствено за тези, които искат да пестят батерия по всевъзможни начини.


R9 е добавен в първия пост. Както винаги, казвайте ако има проблеми и приятно ползване.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#48

Споделете впечатления от настройките си и какъв е резултата? Аз лично имам нужда от бързодействие без лаг, да не прегрява телефона, когато се използва нормално(не играя игри!) и батерия, която да държи 15-16ч. Винаги съм на 3G. Сега съм сложил на conservative и zen. Това ли е оптималното? Доволен съм, но пак има едни забавяни от време на време като например лаг при натискане home или recent apps бутоните. А нещо друго променяли ли сте освен governor и I/O scheduler ?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#49

Здравей.

Има много промени, като повечето от тях са написани в първия пост.
За бързодействие, conservative не е най-добрия вариант. Опитайте със intelliactive и по желание може да пуснете 2 ядра да са включени постоянно от настройките на msm_hotplug. Аз лично също не пестя батерия, а гледам всичко да е бързо и ползвам intellimm governor и msm_hotplug със 2 ядра постоянно пуснати. Изкарвам винаги над 4 часа на екран и го ползвам на 70% адаптивна яркост на екрана.

Колкото до лага със лаунчера, аз имам чувството, че си е от самият лаунчер, защото с никой друг нямам абсолютно никакъв лаг, а стоковия дори с перформънс говернара и 4 ядра постоянно пуснати пак се появява лаг.

Лек ден и успех с намирането на перфектните настройки за теб.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#50

Благодаря! Всъщност MPdecision трябва да е включен, Intelliplug изключен, MSM hotplug включен?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)