Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Kernel][3.4.110] eX Kernel V2 R5 [D855][Stock]
#76

(2015-06-24, 21:40:18)siankatabg написа:  Big Grin Как успя да постигнеш това? Ако може логове да ми пратиш да видя какво се е случило. Трябва ми всичко logcat,dmsg,kmsg,last_kmsg
Къде са? Намирам само last_kmsg и logcat в sdcard.

ПП: добър съм Big Grin

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
Аксесоари
#77

Свали си примерно програмата andy log и на там ще се оправиш и сам, но ми трябва след като се е рестартирал, иначе нищо няма да видя.

А last kmsg ако си го извадил след рестарт ми го прати. От него ще разбера.

П.с.- Може да ми кажеш и настройките които си ползвал, за да се опитам аз да го повторя.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#78

https://www.dropbox.com/s/emkd930f3d7mlc...9.txt?dl=0
https://www.dropbox.com/s/fin9ebdnqdqxdj...9.txt?dl=0

Надявам се да съм ги направил коректно. Вижте afterrestart.

ПП: случва се след ползване на телефона, а не просто рестарт

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#79

за някакъв allucard governor се говори че е бил много добър
Цитирай
#80

Alucard e подобен на zzmoove. Може ще бъде включен в следващата версия на кернела. Zzmoove има няколко различни профила на избор: за батерията, баланс, deep sleep battery saving и прочие. Към 10 прифила са, което дава доста голям избор на потребителя за настройки.
Пробвах tripndorid + conservative и комбинацията е доста добра. Tripndroid е I/O sched за пърформанс и компенсира до изветна степен недостатъците на conservative gov.
Consevative gov. държи процесора възможно най-дълго на ниски честоти и пести батерия, особенно в deep sleep. @siankatabg да ме поправи ако греша.
Мултитаскинга е добър за моите изисквания. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#81

За мен zzmoove с профил за екстра батери се представя предоволно
Цитирай
#82

По-късно ако имам време ще довърша новата версията с добавен zzmoove и ще я пусна за ползване. За сега при мен няма проблем, но ще видим, какво ще каже tda и как се държи при него.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#83

Колега, остана ли ти време да погледнеш логовете за забиванията и рестартите, които имах?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#84

Добър ден колеги.

Искам само да Ви кажа, че работя над нова база на кернела когато ми остава време и предполагам следващата версия няма да излезе скоро. Може да пусна някоя "осакатена версия", защото ще ми е нужно да започна всичко от начало и няма да ми е никак лесно.

Новата база е от V20H и се надявам да е по-добрa от колкото старата V20A с ъпдеити от корейския V20C Smile

Може да кръстя този V1-R* и да започна V2-R*, но това ще реша когато кернела достигне ниво за R1 Smile

Пожелавам Ви лек ден.

P.S.- За сега се получава добра база. Май съм първият, който успя да качи кернела до последната излязла версия 3.4.108. Отне ми часове, но се получава стабилен кернел. Дори без никакви модификации(освен премахнатия дебъгинг) работи супер бързо.
  
   

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#85

Очакваме с нетърпение.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#86

Колеги, споделете настройките и батерията Smile Не се щадете

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#87

Днес ако ми остане време и имам малко късмет с последните промени по кернела, ще го пусна за тест като бета версия. Вече мисля, че достигна ниво за ползване Smile

Не бързай с настройките, защото новия Кернел има zzmoove governor и лично мой профил вграден в него.

Лек ден.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#88

Засърбяха ме ръцете!
Тка като гледам ще намериш време. Удоволствие ти е.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#89

Минута да имам свободна и вече съм пуснал убунту, вързал съм телефона, пуснал съм kmsg лога и човъркам кода Smile

За сега няма една грешка в логовете, но не мога да тествам всичко и за това ще го пусна като бета версия, за да може да помагате с информация.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#90

готови тестери сме Smile.а този профил с каква ориентираност е
Цитирай
#91

Профила е ориентиран към запазване на батерията, но за мое очудване няма никакъв лаг. Преработка е на профил номер 3 ако ти се търси Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#92

Звучи прекалено хубаво. Big Grin

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#93

Бета версията е добавена към първият пост. Ако имате проблем кажете какъв е и извадете kmsg,dmesg лог и го поставете тук. А ако имате рестарти, моля веднага след това извадете last_kmsg лог с помощта на някоя програма и го поставете тук за да мога да видя какъв е проблема.

По-късно ще се опитам да обясня кое, защо съм направил и да дам малко обяснения за най-добра работа на кернела.

Приятно ползване и лека вечер Smile

P.S. - Ако ползвате моя профил в zzmoove, моля ползвайте mpdecision за по-добра работа, защото профила манипулира mpdecision(вече не работят 2 ядра постоянно) и всичко е свързано. Дори да ползвате Intelliplug, няма да имате проблем, просто губите частта от zzmoove която смята колко ядра да са пуснати,кога и т.н., а ще ползвате волята на intelliplug. За другите профили е по-добре да ползвате intelliplug.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#94

Мислил ли си да добавиш този patch
https://github.com/savoca/furnace-g3/com...5e3ad6f0d3

За контролиране на sharp-a на дисплея...
Цитирай
#95

За мен шарпънинга е добре
Цитирай
#96

В миналия кернел го бях изключил напълно, но тук съм забравил. Не мисля, че има нужда от този пач, но ще си помисля. Вече повечето rom-ове имат избор от това колко да е sharpening-а, а за тези които нямат, има .zip в хда, който се флашва през рекавърито и си избираш каква стойност искаш да е.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#97

Според мен в предната версия беше по-добре. Сега изглежда една идея прешарпнато

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#98

Стойността в момента си е оригиналната от стоковия кернел, а в предишния беше изключен напълно.

За сега може да ползвате тази тема докато реша по какъв начин ще реша този проблем.

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/or...a-t2957648

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#99

Аз лично имам лаг. Ползвам scheduler-a по подрязбираме и твоят профил.. Сигурно грешката е в мен. Sad

Всъщност виждам, че само CPU 0 работи, а останалите 3 не ...

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Аз ползвам noop на 1024.
Попринцип се очаква да има някой и друг лаг, защото телефона работи почти на едно ядро, но при мен няма. Просто профила е за пестене на батерия и няма какво друго да се очаква.

Все пак може да опиташ и другите профили, все някой ще ти върши работа. Възможно е и от рома да е, защото аз ползвам напълно стоков с изчистен bloatware и само 5-6 приложения, които ползвам.

Другото за което се сещам е, че съм изключил sync threshold и съм задал 1700мхз на input boost frequency.

Когато имам време, ще направя и един балансиран профил, който да върши работа при по-тежки ромове.

П.с.- В zzmoove съм включил и защита от прегряване и за това не се плашете от перформанс профилите, все пак отделих почти 2 дни за тестването и оптимизацията му.

П.с.2- Почти 2 часа екран и имам 69% батерия, няма как да лети телефона и да се постигне това Smile

П.с.3- zzmoove има и много настройки с които може да оптимизирате всеки един профил както ви харесва. От това колко ядра да са пуснати постоянно и колко да се ползват максимално, до това какъв клок да ползва телефона докато слушате музика на изключен екран.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)