Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Kernel][3.4.110] eX Kernel V2 R5 [D855][Stock]

Или conservative/alucard. Освен рестарта от първия ден сега е ок.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
Аксесоари

Е чак такива крайни мерки да ползваме друг кернел......нямам никакви проблеми с alucard hotplug + conseravative gov = на доста добра батерия. И на предната версия нямах. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Как са ви батериите на вас? Започвам да си мисля, че имам проблем с моята... [Изображение: 2ed39edf22fe0d052a2d6f680a4dbd77.jpg]
[Изображение: 18dfe2a62f4ee51c5d03c2552c0ae18b.jpg][Изображение: 6e11051199ba9294e19d81558d3ddfeb.jpg]

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

В 5 минутен интервал получих 2 рестарта с alucard gov.
Log  от 1.
https://drive.google.com/file/d/0B9Q11qB...cslist_api
Лог от 2.
https://drive.google.com/file/d/0B9Q11qB...cslist_api
Нарочно използвам неработещите говернори за да мога да помогна с логове за отстраняването на проблема. Кажете ако е нужно да качвам и друг тип лог.
Дали е възможно проблемите да са от новите драйвери за които спомена?
Цитирай

Възможно е да е от всичко. Аз се съмнявам, че може да е от "подобренията на рам паметта" които даже съм забравил да напиша в changelog-a. Тези дни съм малко зает, защото се разправям с оператори за телевизия, а сменям и доставчика на интернет, та и без интернет ще остана за няколко дни. При първа възможност ще кача работеща версия.

Благодаря за логовете. Ако е възможно провери при другите има ли проблеми или е само алукард, ще съм ти много благодарен.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

Ако си направил някой подобрения за 32/3 гигабайтовия вариант е възможна причина поради която 16/2 гигабайта имаме проблеми. AOSP 777 кернела има 2 варианта, за 2 и 3рам.
Цитирай

Не, промените бяха в това на колко mhz работи рам паметта при определени mhz на процесора. Това и за 2гб и за 3гб е едно и също, просто едните имат повече гб за ползване. Сега като се замисля не е това, но докато не открия дали е само при алукард, се съмнявам във всичко. Ако се окаже, че е при него, значи си е в него проблема и ще се оправи доста по-лесно. Надявам се през почивните дни да имам време.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

Рестарт на conservative при отваряне на chrome.
https://drive.google.com/file/d/0B9Q11qB...cslist_api
Цитирай

Аз съм със стоков 20t само руутнах и сложих кернела не съм пипал нищо.Няма рестарти и работи супер .

Honor 10
Цитирай

Random reboot
https://www.dropbox.com/s/2wto6ily6j7gse...9.txt?dl=0

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Здравейте колеги. Искам да ви кажа, че работя върху отстраняването на проблема. Също така искам да се извиня, че толкова време не успях да го погледна, но да се надяваме, че поне лесно ще го отстраня и няма да има повече проблеми.

В момента тествам последния излязал alucard gov директно от разработчика и леки фиксове, че да съвпада с моят кернел и ще видим какво ще излезе.

Очаквайте тестова версия, когато имам някакъв напредък.

Ето колеги тестова версия:
http://www.mediafire.com/download/f1h0yn...-V2-R5.zip

Вече час нямам рестарт, но ако има някакъв проблем, моля давайте last_kmsg.

Changelog:
Последна версия alucard governor с дребни фиксове, че да пасва на моя кернел(има нужда от още няколко неща, но това ако работи добре)
И добавен последният излязъл пач до 3.4.110

Излезе нов рестарт, но този път не е от governora, а от файл който не съм пипал, но има редове свързани с synaptic, което е драйвера за touch screen-а. В момента тествам версия със старите драйвети и ще видим какво ще излезе.

Твърде много игра е да търся къде е проблема ако е от новите драйвери и да сравнявам с кернела на G4, тъй че ако е от тях ще си ползваме старите Smile

Не успях много да тествам дали е от драйвера за тъча, защото реших да премахна POWERSUSPEND и да премина най-накрая към STATE_NOTIFIER, който отдавна ползват другите. Както и да е, добавих го и сега вече мога да обновя и Intelli_hotplug-a до последната версия 5.4.

В следващата версия ще премахна ZZMOOVE, докато го модифицирам да ползва STATE_NOTIFIER, но ще се опитам да добавя някой на негово място Smile

Сега следва да тествам Intelli и alucard hotplug-овете, както и alucard governora. Ако в следващите часове нямам проблеми, ще кача още една версия да помагате с тестовете Smile

Утре ако остане време след изборния ден, ще пусна новата версия(участвам в изборите и ще се прибера някога вечерта). За сега нямам нито един рестарт нито с alucard/alucard нито с intelli hotplug/alucard, дано този път всичко е наред.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

Сянка,давай братко новата версия,ако всичко е наред с нея. Между другото излезе нов РОМ - "Fulmics" в XDA. Познай с какъв кернел е! Или ти си го дал,или някой лекинка го е взел и го е вградил в рома.
Цитирай

Сериозно ли е с моя Кернел... Нищо не съм давал, а версията е готова и ще я пусна по-късно. Ще проверя и как стоят нещата в xda.

П.С.- Точно за това съм написал:
siankatabg@androidbg

Поне да се знае от къде е тръгнал.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

Ако рутна стоков и му сложа твоя кернел ?

LG G3 White 32Gb Android 6.0 Marshmallow
Цитирай

Ето колеги последната тестова версия която съм компилирал:
http://www.mediafire.com/?hk77357duu3gn9c
Кажете ако има някакви проблеми при вас.

Това не е финалната версия и може да имате проблеми с zzmoove, но не успях да стигна до компютъра вчера.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

(2015-10-29, 15:04:43)siankatabg написа:  Сериозно ли е с моя Кернел... 

Преди много много време бях споделял в whatsapp g3 групата, може би и в редит. Искай си credits според мене.
Цитирай

Няма никакви проблеми, нека го ползват хората, ако им харесва Smile Все пак, не го правя за пари или нещо подобно, че да се чувствам окраден и пренебрегнат по някакъв начин. Относно споделянето, отново няма никакъв проблем, споделяйте където искате без да се притеснявате, то там си пише от къде и кой го е компилирал и няма как този надпис да се премахне, което си е един вид credits Smile

П.С. - Споделяйте как се държи последната тестова версия, че да почвам финалната ако няма проблеми.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

R5 е добавен в първия пост. Казвайте ако намерите проблеми и давайте last_kmsg при евентуални такива. Приятно ползване Smile

П.С. - Прочетете changelog-a и кажете дали само на мен ми се струва вярно това:
Цитат:Телефона се буди по-бързо или само ми се струва.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

Версията в шапката и от по-горния ти пост е една и съща, нали? Smile

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Не колега, тази в първият пост е от преди 10 минути компилирана. Което ми напомня, че по данни на kernel adiutor това ми е 91-вата пълна компилация на кода Big Grin

Разликата между двете е голяма. Винаги ползвайте версиите в първия пост, ако дам линк в мнение, значи е тестова версия. Извинявам се ако съм объркал и някой друг така.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

Благодаря! Задал ли си стойности по подразбиране? Твои имам предвид. Wink

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Да колега, преработих малко скрипта, че да съвпада с новия cpu boost и няколко други стойности.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

Супер! Благодаря много! Smile

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

И наистина кажете дали екрана светва по-бързо при вас, защото ми е интересно дали плацебо ефекта ме тресе?

И между другото добавките в interactive governor-а май го правят най-плавния от всички за сега.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

Виждам, че и inteli е доста ъпдейтнат. Interactive с кой hotplug го използваш?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)