Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel Onetouch Idol 3

(2016-08-28, 08:22:37)Gosho223 написа:  Доста пари е ремонта защото се сменя целият екран барабар с дигитайзъра струва към 200лв ремонта

Намерих в нета доста ефтини дисплеи и тъч скрийнове.200 лвл ще струва само ремонта без частите ли? 
Благодаря предварително за помоща
Цитирай
Аксесоари

Всичко ще е толкова дисплей с ремонта

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Някой с 6045Y ъпдейтанл ли е успешно към 6.0 и има ли Бг?
И от къде е купен тела?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Още не закупен от теленор . Чакам официална версия ..
Цитирай

Мисля че вече е късно и няма да го получим

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

(2016-09-18, 21:11:44)stanbe50 написа:  Още не закупен от теленор . Чакам официална версия ..

Да бе, голяма тъпотия Sad
Пък е много добре на 6.0...има доста нови неща, запис на разговори, иконите на заключен екран се сменят с квито искаш...има доста неща

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Има си ъпдейт в xda за 6045Y, трявба да имате twrp , отключен буутлоадър , след това уайп и флашване на 6.0. Батерията държи повече и са малхнали доста от ненужните апликации , които идват по дифолт.
Цитирай

Стига замаява хората...всичките ромове в XDA нямат Бг...Пробвах ги!
И ако забравиш бекъп да направиш, връщане назад няма...мобиле ъпгрейд спира да ти разпознава телефона

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

То ако имаше български език то щеше да си има и официална версия за България. С Idol 2 беше същата история.. Имам чувството че няма кой да ги превежда на български и затова са така умрели ъпдейтите
Цитирай

Щом толкова държите на български, чакайте си официален.За мен телефона работи в пъти по- добре от близалката с 6.0 . а и недомисления превод на бг изобщо не ми липсва. А и връщането към 5.0 е лесно ако толкова държиш на мобайл ъпгрейд туул.
Цитирай

ear valued customer,
Thank you for getting in touch with us.
We plan to release Android 6.0 OS for IDOL 3.As we have many ONE TOUCH IDOL 3 shippment to different regions around the world and each shippment will be with different Cu like 6045X-2XCFMK1, 6045X-2XALSI1, etc, we will start to ugprade IDOL 3 to Mashwallow from one Cu to another.So not all IDOL 3 will be upgraded to Mashwallow at the same time. And we can't tell definite day for your IDOL 3.

Това им отговора на хората.
Ще има уж 6.0

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

То тая плоча я въртят няколко месеца....

HTC Desire-> HTC OneX Black 26->HTC One M7-> Alcatel OneTouch Idol-> Alcatel OneTouch Idol 2 -> Alcatel OneTouch Idol 3 5.5 -> Huawei Y6 2018 -> ябълка 6, 6s, 7
Цитирай

Това нещо го постнах и аз по назад в темата

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

абе днеска сиго купих втора ръка бартер направих тоест предишния ми беше huawei p8 lite имаше една програма дето постояно ми предлагаше да спирам работещите приложения и ми казваше че изплозват доста енергия ли кво беше там някой може ли дами каже някоя подобна програма ама автоматично дасиги спира приложенията че нещо доста бързичко пада батерията !
Цитирай

Нямаш нужда от такава програма, позлвай вградения в ОС таск мениджър. Просто натискаш най десния бутон (квадратчето) и ти излизат всички активни неща и последно използвани приложения и т.н. и излиза едно кръгче с четка (метла) в него . Натискаш го и всичко се разчиства.

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай

Отскоро съм с idol3 5.5 нещо постояно ми се губи wifi връзката(дори и сега докато пиша няма връзка, а съм до рутера и да проблема не е от рутера) , някой има ли подобен проблем?
Цитирай

Аз го имам от година вече и никога не съм имал такива роблеми с връзката. Моя тъп рутер е тенда купен от Кауфланда за 20лв и го хващам чак на входа пред блока (на 7-я етаж съм) . Даже се дразня като пътувам из града да ми дрънка през 5 секунди като хваща разни мрежи из улиците и покрай заведенията . Наскоро бях даже в един хотел с много стаи и стени и си хващаше идеално вътрешната безплатна мрежа на хотела. На мен ми прави тъпи номера само като ползвам камерата. Снимам и в момента в който снимам и излиза от приложението за фотоапарата, особено ако снимам панорами почти 99% от случаите го прави . На няколко пъти даже и не записа снимката . Много съм разочарован от Алкател. Догодина ще се ориентирам към други марки. Купих на сина Леново А7010 и съм много очарован от него, макар че не съм фен на Леново. Имал съм LG , Samsung. Не робувам на марки , гледам да ми върши работа но определено Алкател ме разочароваха . То бива бива да няма па грам никви ъпдейти , при положение че  виждат че имат кусури , особено по отношение на камерата ...  Facepalm1 Добре че си имам фотоапарат за целта.

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай

Всяка компания предлага поддръжка на флагманите си, . Хаваито p9, на жена ми се скъса от ъпдейти. За Моторола да не говорим, там се обновява всичко. Тия имат два телефона и пак една кръпка не предлагат. Продавам го аз и минавам на нещо друго
Цитирай

Не си купувайте повече Alcatel . Имам поне 5 техни модела. До сега не бях имал проблеми , но това което ми се случи с Idol 3 4.7 е просто някаква подигравка. Закупих го през март тази година , телефона след 2-3 месеца почна да получава някакви бели малки петънца в краищата на дисплея. Минлалия месец се намираше в джоба ми . Бях на място без много обхват и интернет , направих снимки и ги пуснах да се качват във " Фейса " . След 30-тина минути реших да проверя дали са се качили и го извадих от джоба си . Целият пареше . Беше ми се случвало и друг път, като играя игри например и не ми направи кой знае какво впечатление. Отключих го , а той започна да забива , светна и че съм включил слушалки . Рестартирах го , все още забиваше , докато не му отказа тъча . Оказа се че е изгарял в момента , а не е забивал.  Махнах му силиконовия гръб и " О, ЧУДО"  целият беше в конденз . Сами се сещате , че след като го оставих в Telenor за ремонт ми го върнаха и казаха, че съм го мокрил . Викам си  , няма да оставя нещата така , наясно съм и че в КЗП да пусна жалба , няма как да докажа, че не съм го мокрил . Свързах с Alcatel , след няколко мейла и 10-на дни чакане , ми отговориха , че в сервиза имат повече доказателства , че е мокрен отколкото аз , и че историята ми звучи не убедително . Аз  съм човек, който винаги ги препоръчваше , харесваха ми дисплеите им , параметрите на устройствата, цените! Те просто отказаха да взмат отношение и да се замислят дали в този модел няма производствен дефект. Някой от вас забелязал ли е колко е горещо под камерата на телефона ? А да сте обърнали внимание , че е супер тънък ? Наясно съм , че поставянето на гърба и стъкления протектор най -  вероятно са помогнали за образуването на конденза ( най - вече гърба ) , никъде обаче в инструкциите за употреба не пише , че нямам право да го сложа, никъде не пише , че трябва да си нося телефона в ръка или на връзка на врата, за да съм сигурен че нещо няма да му се случи. Следователно това не е неправилна експлоатация. Защо тогава нямам телефон ? Защото те си следват корпоративните правила и никой не го .................. за нас потребителите.  Никога повече няма да си закупя Alcatel , това е окончателното ми твърдение. Благодаря за отделеното време да прочетете този дълъг пост.
Цитирай

Сега и моят телефон е в сервиз 6045Y , редът навигационните бутони отказа не изтърван не е мокрен
Цитирай

Оказа се дефектен дисплей ,смениха го безплатно. Преинсталира ли са го и си остава старата версия. Сервиза е на теленор
Цитирай

Здравейте колеги и колежки. Наложи се да си възстановя фабричните настройки на тоягата.
тъй като към фабричната инсталация има много ненужни за мен боклуци, си ги деинсталирам /което може/ и т.н.
Преди имах версия 3.1 или 3.2 не помня вече на въпросният Smart Suite и нямаше проблеми при свързване на телефона с компютъра да си направя бекъп на контактите, смс-ите, да си трия приложения и прочие. Сега обаче, на великата марка на сайта има версия 3.5.3, която пробвах да пусна. Да, ама не - при опит за свързване между програмата на компютъра и телефона ми излиза съобщение за грешка /на телефона/, която казва, че ъпгрейда е неуспешен, да направя ръчен ъпгрейд.. Предполагам, че грешката се отнася до версията на програмата в самия телефон /която е 3,1/. Откъде мога да намеря ъпгрейд за самия телефон? Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
Може ли някой ако има, да качи някъде по-стара версия на Smart Suite-a?

/писах и в темата за Idol същият пост/

HTC Desire-> HTC OneX Black 26->HTC One M7-> Alcatel OneTouch Idol-> Alcatel OneTouch Idol 2 -> Alcatel OneTouch Idol 3 5.5 -> Huawei Y6 2018 -> ябълка 6, 6s, 7
Цитирай

Здравейте, имам следния проблем с моя 6045У 5.5". Дисплея му е строшен но телефона си работи, искам просто да си сваля всичко от паметта на телефона на компютъра, но като го закача трябва да му дам от менюто на тел. Компютъра да го открива ка устройство с памет, медиа нещо си беше, обаче като не ми функционира дисплея няма как да стане, някой сеща ли се как по друг начин да си сваля данните от телефона. Да сненя екрана ми е ясна опцията за сега не ми се прави това но ако няма друг начин ще трябва. Или ако някой има дисплей пукнат, счупен но работещ само да го закача и да си сваля данните ще е също  добре. Благодаря предварително!
Цитирай

@Tenev_sport, има и друг вариант, чрез използване на OTG кабел т.е. купуваш кабела (струва около 3-4 лева), и към него вързваш мишка с усб и го ползваш така докато прехвърлиш данните, то може да си го ползваш и за друго, но.

ninex, ако беше потърсил малко по-надолу има версия 3.1.6 - http://pic1.aotcloud.com/tclportal/20161..._Setup.exe
Цитирай

@Iv@|\|0V! Добре но само не разбрах как се прехвърлят данните,  OTG кабела е от есната страна "женско usb" а от другата mini usb правилно съм разбрал нали? А къде го закачам към pc? Извинявай пак за сиг тъпия въпрос.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)