Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G LTE от Теленор?
#26

http://www.telenor.bg/bg/4g-lte-network?...ampaign=4G
Цитирай
Аксесоари
#27

Кво стана е.. Теленорците са номер едно, казах ви аз.. Smile


Новината е вече стара, но да си знаете: http://www.359gsm.com/Telenor-1-dekemvri...garia.html
Винаги съм бил предоволен от Глобул, а вече Теленор!
Цитирай
#28

Да ама авантата е до януари 2016. След това ще има отделни планове и само ако преподпишеш ще имаш 4г. Предполагам там цените ще са други. А тези със старите договори ще си останат само с 3г трафик.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#29

Всъщност, както е и по света...
Цитирай
#30

Е пак, 1 месец да тестваш как е мрежа/скорости ала-бала....
Да видим какви ще са им цените, де, не, че съм недоволен от 3G-то, ама колкото повече-толкова повече.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#31

Ами поктитие около 59% от страната. Аз се радвам, че с това си действие Теленор провокира конкуренцията. А последната е добре за нас крайните потребители.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#32

Според мен няма да има голяма разлика в цените за 3/4Г.


Иначе това се говори като цяло :

Цитат:Основната причина големите телекоми да не пускат търговска LTE мрежа е липсата на достатъчно свободни радиочестоти, които да осигурят необходимия капацитет за стабилна връзка и добри услуги. Според Стайн-Ерик Велан компанията е предприела оптимизация на наличните честоти, с които разполага (т.нар. refarming). При този процес се преразпределят различните видове честоти и така "Теленор" са освободили капацитет в обхвата на 1800 MHz от лентата си от 2x10. Ако желае обаче да покрие повече територия или да няма проблеми при ползването на 4G услугата от повече потребители, компанията ще трябва да вземе още радиоспектър. Това може да се окаже основната пречка за "Теленор". Мобилният оператор твърди, че до началото на 2016 г. ще получат допълнителни честоти в обхват 1800 MHz.

Телекомът не е единственият, който чака за допълнителни ленти. Заявления за тях са подали "Мобилтел", БТК, "Макс телеком" и "Булсатком". "Теленор" обаче, тъй като закъсня със заявката, настоява разпределението да стане с търг. Така че в момента се чака Комисията за регулиране на съобщенията да вземе решение за разпределението на спектъра, както и дали ще бъде отнет лицензът на "4Джи ком", която печели честоти, но не ги плати. Така развитието на LTE мрежата на "Теленор" дали ще има нови честоти. Засега индикациите са, че до търг няма да се стигне, а регулаторът ще разпредели наличния на компаниите по реда на постъпилите заявки, както казва законът. При този случай "Теленор" е на опашката.
Цитирай
#33

(2015-11-29, 19:36:39)MUFC написа:  Всъщност, както е и по света...

Не разбрах . Как точно е "по света" ?
Цитирай
#34

4G e е отделен пакет като услуга. И си има "свои" мегабайти, и т.н.
Цитирай
#35

Как става работата с авантата до януари 2016?

Samsung Galaxy S8, 64GB, Orchid Grey, Andoid Pie


Цитирай
#36

Просто си пусни лте-то през настроийките и му дай автоматично да ти го сменя.
Телефона трябва да го поддържа, разбира се.

Choosing...
Цитирай
#37

(2015-11-30, 10:18:18)MUFC написа:  4G e е отделен пакет като услуга. И си има "свои" мегабайти, и т.н.

Това в Северна Африка или Европа ?
Интересно ми е , явно имате "опит" .
п.с. Не заблуждавайте съфорумците с невярна и непроверена информация !
Цитирай
#38

Ето както имам като вътрешна информация :

6гб ЛТЕ бърз нет /след това скоростта май ще е 256килобита/
неограничени минути в БГ
200 минути в зона 1

29.99лв

Иначе се очаква утре да пуснат официално планове.
Цитирай
#39

(2015-11-30, 21:13:13)valdesbg написа:  Това в Северна Африка или Европа ?
Интересно ми е , явно имате "опит" .
п.с. Не заблуждавайте съфорумците с невярна и непроверена информация !

Извинявам се ако някой се е заблудил!
Имах в предвид, че ползването на LTE явно ще се различава за всеки план. Ето да кажем, Австрия А1, не помпят всички на 150 мбс.
Цитирай
#40

(2015-11-30, 22:47:07)dfxos написа:  Ето както имам като вътрешна информация :

6гб ЛТЕ бърз нет /след това скоростта май ще е 256килобита/
неограничени минути в БГ
200 минути в зона 1

29.99лв

Иначе се очаква утре да пуснат официално планове.

Това ще отвее всички направо...
Дано да е нещо подобно.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#41

Аз вече имам 4G.

[Изображение: 8492800P.png]
Цитирай
#42

Сменял ли си някакви настройки? На мен ми прати преди седмица СМС, че ще ми пратят нови настройки, но нищо не се случи.

Едит: Рестартирах телефона и тръгна. Пиковата скорост не е по-висока от преди (1.8 мегабайта в секунда в центъра на София, в сграда), но е постоянна и висока от първата секунда. Ъплоуда е почти със същата скорост, а и пинга е по-кратък - 16 мсек.

Nexus 5X, Мото 360, TF Prime, Sony Android TV
Един от първите автомобилни компютри в Европа: http://www.carstereo.com/installs/photo_gallery_album.cfm?galleryid=609
Цитирай
#43

Аз не съм сменял/получавал настройки, но тази сутрин ми се наложи да рестартирам, за да захапе LTE-то.
Цитирай
#44

Коледните оферти на Telenor носят повече минути и мегабайти  http://www.mobilebulgaria.com/news/36342...McbVB.dpuf

Цитат:Компанията обяви още, че сключилите до 31 януари 2016 г нов двугодишен договор за абонаментните планове “Резерв”, “Резерв Стандарт”, “Нонстоп или “Интернет” с месечен абонамент 19,99 лв. или повече ще получат не само четири пъти повече MB и минути за разговори, но и ще продължат да използват 4G/LTE за целия срок на договора. 

Nexus 5X, Мото 360, TF Prime, Sony Android TV
Един от първите автомобилни компютри в Европа: http://www.carstereo.com/installs/photo_gallery_album.cfm?galleryid=609
Цитирай
#45

Как да го включа?

Oправих се ама как да го спра?
Цитирай
#46

Както го включи...

Choosing...
Цитирай
#47

(2015-12-01, 16:11:10)Sloona написа:  Както го включи...

Обаче нещо пипах и се включи за това сега незнам как да го изключа!?
Цитирай
#48

(2015-11-30, 22:54:44)MUFC написа:  Извинявам се ако някой се е заблудил!
Имах в предвид,  че ползването на LTE явно ще се различава за всеки план.  Ето да кажем, Австрия А1, не помпят всички на 150 мбс.

Нормално е не навсякъде да е една и съща скоростта .
Инак - допълнителни планове / пари / изнудваници НЯМА .
Единствения проблем който съм имал (ако може да се каже "проблем") е смяна на сим , за тръгне 4Г .
Горното - белия свят .
Нормално е да подобряваш услугата си , за да задържиш , или привлечеш нови клиенти .
Нормално е да инвестираш и това да НЕ оскъпява .
Това Е услуга .
Нали цените на таксиметровите превози  не се определят от модела , и годината на производство на автомобила ?
И все пак , няма да се учудя ако в БГ измислят фонтан от врътки .

(2015-12-01, 16:46:53)yess написа:  Обаче  нещо пипах и  се включи за това сега незнам как да го изключа!?

Мобилни мрежи - предпочитан тип мрежа
Цитирай
#49

Вчера имаше 4G мрежа, но не зареждаше нищо.
Днеска пускам има само 3G мрежа. Става въпрос за Пловдив.
Пак малко пребързано става всичко.
Иначе съм доволен за сега от теленор.


Цитирай
#50

Аз пък хич не съм доволен. Скоростите са като на 3G, и след определено време тъпата мрежа те връща на 3G. Страшно прибързаха да го пуснат това нещо, и какво виждаме? Една НАПЪЛНО НЕдовършена 4G LTE мрежа. Заради този проблем ще си стоя още на 3G.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)