Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BlackBerry смартфон с Android

На мен ми харесва. Не ми пречи да ползвам виртуална клавиатура, но с тази от снимките някак се разчупва стереотипа. Света на смартфоните взе да посивява. Всичко става еднакво и безлично. Този телефон е различен, интересен, нещо свежо. Бих си купил такъв.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
Аксесоари

(2016-11-12, 11:39:26)BBM написа:  Най вероятно ще пуснат модела февруари месец 2017 г.От опита ми с BlackBerry съдя че ще е тогава.Новите модели берита ги пускат през февруари,юни,септември,ноември месец.Много години съм ползвал BlackBerry и съм доста добре информиран какво се случва с компанията.Ще е интересен модел и ще се продава.Специялно бери феновете биха си го купили

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Ако е с клавиатурата на блекбери болд/класик, а не с тази на прив/паспорт -определено бих за замислил за такъв модел, имайки в предвид софтуерните/секюрити актуализации на които са подложени техните модели.

(2016-11-12, 14:01:11)emski_vas написа:  На мен ми харесва. Не ми пречи да ползвам виртуална клавиатура, но с тази от снимките някак се разчупва стереотипа. Света на смартфоните взе да посивява. Всичко става еднакво и безлично. Този телефон е различен, интересен, нещо свежо. Бих си купил такъв.

Точно, МНОГО ХОРА, предимно притежатели на старите болд/торч модели свикнали с легендарната хардуерната клавиатура мечтаеха за такъв модел....
2014 -пуснаха класика с 3.5" дисплей и хард.клавиатура, но телефона някак си се загуби покрай другите заради ос10, а не андроид, евтините материали(пластмасов гръб),квадратния дисплей, и слабите хардуерни характеристики...
Сега с този с класическата(от снимките) -клавиатура -дисплей 4.5-4.7" -добър съвременен хардуер, нещата може да тръгнат в друга посока...
Цитирай

Прав си колега,одавна мечтаех ме за подобен телефон,но го чаках ме с друга ос BB10.Политиката на BlackBerry в момента е да създават андроид смартфони.Ок,бери феновете го приехме този факт.Може би е правилния път за успеха на компанията.Подкрепяме BlackBerry и си купуваме новите берита.По отношение на клавиатурите,клавиатурата на паспорта se версията е много по удобна и добра от тази на класика.Имам и двата модела класик и passport se и говоря от опит.BlackBerry Priv определено има неудобна хардуерна клавиатура.Хубавата новина при бъдещия модел бери е че е с истинския класически дизаин на бери и за това ще се продава и бери феновете ще си го купуват.Ще ви държа в течение за новините,новите ъпдеити за андроид беритата.Радвам се че и на вас ви харесва бъдещия модел бери смартфон

Sent from my Passport using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

Ако това е реалния смартфон - изглежда много добре. Харесва ми.
Цитирай

Само не мога да разбера защо трябва да се лишавам от част от екрана си за да имам клавиатура, която не ползвам постоянно там? Нещо не мога да разбера дизайнерската мисъл, която в стремежа да създаде нещо иновативно понякога съвсем се отклонява от правия път.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

В този случай се насчоваш към друг модел или марка спрямо твоите предпочитания. Този е за тези, които искат хардуерна клавиатура пред тях. На мен ми харесва.
Цитирай

(2016-11-13, 15:06:17)dp4u4umi6ev написа:  Само не мога да разбера защо трябва да се лишавам от част от екрана си за да имам клавиатура, която не ползвам постоянно там? Нещо не мога да разбера дизайнерската мисъл, която в стремежа да създаде нещо иновативно понякога съвсем се отклонява от правия път.

Никой не е казал, че е иновативно. Просто е различно и за това ми харесва. Излиза от стереотипа. Някак ми омръзна да е само екран телефона, омръзна ми всичко да е еднакво и да няма индивидуалност. Та на мен ми харесва. Знам, че повечето хора предпочитат да са прагматични и да клони съотношението екран - тяло към 100%. Така не се губи място за глупости, но става сиво и безлично, и писва.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

(2016-11-13, 15:09:21)alisali1234 написа:  В този случай се насчоваш към друг модел или марка спрямо твоите предпочитания. Този е за тези, които искат хардуерна клавиатура пред тях. На мен ми харесва.

Очаквам да се похвалиш тогава с него, а не само да си чешем езика и пръстите, но едва ли би го закупил Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Безсмилено е да съм си купил апарат, който ми върши перфектно работа и нямам нито една забележка към него преди няма и половин година, и да си закупя пак. Най-рано след година бих помислил за друг смартфон, и то ако е наложително. Не виждам смисъла. А и свикнах с 5.2", не ми се сваля до 4.5".
Аз казах, че харесвам у-вото, това не означава , че отивам да си го купя. Илиза от стереотипа и е нещо различно и интересно, тези на Sharp Aqos също също са ми интересни като дизайн, харесват ми апарати с идейност, преди години всеки телефон носеше дизайна в себе си. Сега далеч не е така. Blackberry имат добър дизайн от години и се радвам, че виждам техни Android смартфони.
Просто не ми е наложително да си купя нов телефон засега, не виждам защо, дори и Galaxy-то ми не беше наложително и беше моментна необмислена покупка (и голям късмет, за който грам не съжелявам, ще извадя батерията му и ще се оженя за нея Big Grin ).
Цитирай

(2016-11-13, 15:06:17)dp4u4umi6ev написа:  Само не мога да разбера защо трябва да се лишавам от част от екрана си за да имам клавиатура, която не ползвам постоянно там? Нещо не мога да разбера дизайнерската мисъл, която в стремежа да създаде нещо иновативно понякога съвсем се отклонява от правия път.

Горе долу 2002-2003 до към 2011 -последния болд/торч/кърв на блекбери -как мислиш -дали хората така са мислили като теб -предимно в бизнес-сегмента(но не задължително)
Модели като Е90, Е71,Е72 със симбиан, qtek9000/touch pro2 -windows mobile, блекбери болд серията -бяха топ модели и предпочитани за сериозен бизнес.
Не виждам защо и сега подобни модели с легендарната хардуерна клавиатура на блекбери да нямат нов успех...
Цитирай

Искаш да ми кажеш, че за бизнеса е наложително да има хардуерна клавиатуа? Нещо не ти схванах словореда, мисля и сегашните смартфони вършат чудесна работа за бизнес и забавления и без хардуерна клавиатура.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

(2016-11-13, 00:38:59)mgmchannel написа:  Точно, МНОГО ХОРА, предимно притежатели на старите болд/торч модели свикнали с легендарната хардуерната клавиатура мечтаеха за такъв модел....

Колко са тези МНОГО ХОРА- 50 човека? 500? Или по-скоро 150, а? 
Тази "легендарна" клавиатура е такова безполезно лайно днес, че и представа си нямаш- отдавна точно в бизнеса се ползват толкова много спец. символи, че една хардуерна клавиатура просто е неудобна. Преди 10г. имаше смисъл от нея, но я да те видя как пишеш мейл на език различен от английски? Примерно на фински (или финландски) как се пише мейл с хардуерната клавиатурка, а те имат само няколко "странни" букви? Да не говорим за кирилица, арабски и т.н. изчанчени писмености- с два клика мога да извадя виртуална клавиатура на всеки език който ми е нужен, а хардуерната (особено тип "болд/торч") е безполезна. 
Що не пробваш на някое все още не съвсем умряло ББ болд да напишеш 200 думи текст на английски, но БЕЗ да си поправяш грешките- почваш и каквото излезе... После пробвай същото на някой айфон 5 или Сони компакт (да е дребен размер)- гарантирам, че с виртуалната клавиатура ще пишеш и по-бързо, и по-малко грешки. 

ПС: Само не ми обяснявай, че за тези клавиатури на ББ имаше и кирилица  Bu
Цитирай

(2016-11-14, 00:07:08)kolio876 написа:  Колко са тези МНОГО ХОРА- 50 човека? 500? Или по-скоро 150, а? 
Тази "легендарна" клавиатура е такова безполезно лайно днес, че и представа си нямаш- отдавна точно в бизнеса се ползват толкова много спец. символи, че една хардуерна клавиатура просто е неудобна. Преди 10г. имаше смисъл от нея, но я да те видя как пишеш мейл на език различен от английски? Примерно на фински (или финландски) как се пише мейл с хардуерната клавиатурка, а те имат само няколко "странни" букви? Да не говорим за кирилица, арабски и т.н. изчанчени писмености- с два клика мога да извадя виртуална клавиатура на всеки език който ми е нужен, а хардуерната (особено тип "болд/торч") е безполезна. 
Що не пробваш на някое все още не съвсем умряло ББ болд да напишеш 200 думи текст на английски, но БЕЗ да си поправяш грешките- почваш и каквото излезе... После пробвай същото на някой айфон 5 или Сони компакт (да е дребен размер)- гарантирам, че с виртуалната клавиатура ще пишеш и по-бързо, и по-малко грешки. 

ПС: Само не ми обяснявай, че за тези клавиатури на ББ имаше и кирилица  Bu

Виж -колко им е бил 2006-2010г(дела им) -и сам ще си отговориш на въпроса... цифрите сами говорят ;-).
Само да добавя..... 2009г, когато излезе HTC HD2(windows mobile) -беше една ГОЛЯМА лопата за стандартите по ОНОВА време(4.3" дисплей). Сега се говори за модел със една идея по-голям дисплей + хардуерната им клавиатура. Оставя да му сложът голяма батерия и адекватен хардуер и нещата не  виждам -защо да не се получат?!?
Последните години -на практика 0-та реклама на техните модели + прекалено бедния blackberry world- с липсата на основни приложения ги завлече надолу.

(2016-11-13, 22:00:31)dp4u4umi6ev написа:  Искаш да ми кажеш, че за бизнеса е наложително да има хардуерна клавиатуа? Нещо не ти схванах словореда, мисля и сегашните смартфони вършат чудесна работа за бизнес и забавления и без хардуерна клавиатура.

Искам да добавя че писането по хардуерна клавиатура и усещането е съвсем друго, от това да се пише по виртуална на тъч екран.
Цитирай

Blackberry Z10 и сега е апрат, който харесвам във всяко отношение, но дори когато излезе ме спря Blackberry World - а, по същия начин, по който си заминах (макар и с добри чувства) от Windows Phone. Просто бедния магазин си е беден магазин.

Blackberry имат на практика нулева реклама , надявам се да не се случи с тях това, което се случи с Nokia. И да , бизнеса наистина предпочиташе по онова време хардуерните клавиатури. Сега може и да е различно, не твърдя обратното. Но не виждам защо да не пуснат модела - може и да случат на добър апарат, PRIV е готин, но цената го прецаква. Дано с този не е така.
Цитирай

Здравейте,винаги е имало кирилица за BlackBerry,пише се на български език посредством руски транслийт,на старите берита може да се напишат и 4000 думи без грешка.Най добрите клавиатури на BlackBerry смартфони са на моделите Класик,Q10 и болд 9000 и 9900.Толкова бързо и лесно се пише с тези клавиатури че е удоволствие.Няма значение колко фена има BlackBerry,всяка марка си има своите почитатели.Темата е за BlackBerry та с андроид,моля нека да се придържаме към същонста на самата тема.Благодаря ви,весел и готин ден пожелавам на всички


Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Ето и една интересна статия за бъдещия модел на BlackBerry.И една снимка на прототипа на берито,ето така горе долу би трябвало да изглежда
https://blackberries.ru/2016/11/15/vse-c...y-mercury/[Изображение: aa0bb6dc553624217b5d6b70d3b0beab.jpg]

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

Моя приятелка направи доста интересен тест на новия си BlackBerry DTEK60 https://www.skypixel.com/share/video/tes...rry-dtek60

Sent from my Passport using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

[Изображение: mercury-collage.jpg?itok=yPAiCYPR]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Много добре изглеждащ прототип,има истински BlackBerry дизайн.Все още няма информация за цена,харектеристики за този бъдещ модел.Снимката се завъртя по всички бери сайтове и BBM канали.

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

Ето малко предварителна инфпрмация от руски сайт: http://4pda.ru/2017/01/04/332874/
Уж предстояло да го видим на изложението след ден-два.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай


Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Телефона изглежда страхотно,много ми харесва и бих го купил,като му падне малко цената.Говори се за цени около 450-480 евро[Изображение: ab833d2ce66c764d397fe6a1e7cd1205.jpg]

Sent from my Passport using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

Определено изглежда добре! Най-близко до него е classic -а, но да не забравяме че този ще си работи с андроид, за разлика от него. Надявам се на по голяма батерия в комбинация с енергоспестяващ процесор -би бил успех за тях!
Цитирай

Ето и още снимки на модела[Изображение: 75e76700282aca2820df433113e7ecba.jpg][Изображение: fd8ef492c9dd4d43c40cad899ac3face.jpg][Изображение: b4184e018649519f337513783686da7c.jpg]

Изпратено от моят BGO-DL09 с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

На 25 февруари новия модел BlackBerry Mercury ще бъде представен и пуснат в продажба на мобилния конгрес в Барселона,цената на телефона все още не се знае.Появи се новина че BlackBerry са подписали договор с индиската компания Optiemus infracom за проектиране,производство и продажба на BlackBerry смартфони за Индия,Непал,Бангладеш

Sent from my Classic using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

Само дебелите рамки на дисплея не ми харесват Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)