Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт за LG G4

И аз вчера ъпдейтнах, всичко ми се струва перфектно за момента. Не съм правил хард ресет. Батерията поне за момента не мога да преценя дали има разлика, мисля че се държи по същият начин.
Тъй като съм на Теленор, вече мобилният ми нет е 4G и се чудя дали така топи повече батерията от H+?
Цитирай
Аксесоари

Не забелязах никаква разлика в бързината спрямо 5.1 в положителна насока. Но на 1-2 места забелязах насичане по някой път, което при петицата не се е случвало. Инсталацията я направих чрез ъпдейт.
Цитирай

5.1 беше много добър наистина, но сега с 6.0 няма какво да се лъжем, телефона е по-добър. Аз не се сдържах, пуснах LG Bridge и готово. Малко повече грее сега, но гледам, че кернела е друг, заедно с други "вътрешни" промени. Това, че е с няколко градуса повече не мисля, че е проблем, идвам от HTC и Ноут 4, които бяха като котлони. На пръв поглед няма нищо различно, но разлики има и то доста.
Цитирай

Greenify не работи добре под 6.0... това ми е кусура за сега, то си е от приложението като цяло. Също забелязах, че като ми звънне някой му изговаря името... не ме кефи обаче Big Grin

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Брее? Къде е тая опция да изговаря имената? При мен не го прави. Забелязах проблем с "month calendar widget" - откакто минах на 6 спря да сменя датите.
Цитирай

(2015-12-02, 08:25:56)m007 написа:  Брее? Къде е тая опция да изговаря имената? При мен не го прави.

В настройките за звук -> Message/call voice notifications 

   
Цитирай

Актуализацията с LG Bridge със full wipe ли е?
Цитирай

не, само ъпдейтва.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Според вас по добре ли е да направя фактори ресет и тогава наново да инсталирам 6.0
Цитирай

Направи само ресет. Ако след 1-2 дни имаш проблеми тогава флашваш 6.0 с отметка на refurbish и няма да имаш проблем.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Пуснах да обновявам с програмата LG Bridge, но за 2 часа и 15 мин е свалило само 23 %. Някой който е обновявал по този начин да е имал подобен проблем? Знам, че има алтернатива LGUP. Интернета ми е 100 MBps и не е проблема там. Забелязвам също така бавно сваляне и от приложението LG SmartWorld без значение от wifi или мобилен нет.
Цитирай

Колега rosenirs, аз също щях да пиша за това "нещо". Снощи го пуснах да се сваля и за 3 часа беше на 50 %, не издържах и го спрях...
Трафика ли е в повече, не знам...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

Явно сървърите на LG нещо са пренатоварени, но проблема с LG Smartworld си го има от както съм с този телефон т.е вече трети месец. Писах им на съпорта да видим какво ще обяснят, но това ще е най рано в понеделник.
Цитирай

+1, и при мен smartworld е охлюв, но свалянето на 6.0 с lg bridge ми отне 10 минути... не знам.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

И аз го свалих за 5-10 мин с lg bridge.
Цитирай

Сървърите са претоварени някой може ли да каже как се държи батерията с 6.0 при постоянно включен 3г
Цитирай

(2015-12-04, 21:20:33)Kurnasko написа:  Сървърите са претоварени някой може ли да каже как се държи батерията с 6.0 при постоянно включен 3г


Не знам как е било при 5.0.. и дали защото ми е нов телефона.. ама аз лично не съм много доволен Sad.
Да кажем 3.30 SOT успях да направя за тези няколко дни от както го имам телефона..

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай

На мен също ми отне часове свалянето на 6.0, но стана успешно. Телефона прави 53000 точки на Антуту с 4000 повече с 5.1. Батерията пада по бързо сега с постоянно включен 4G, което смятам, че е нормално.
Цитирай

И при мен батерията пада по-бързо. Главно защото не мога да ползвам greenify, който ползвах при 5.1. Не знам каква е тази оптимизация на приложенията, ама са си активни постоянно...

1+6
9.0 Pie
Цитирай

аз пък след ъпдейта до 6.0 ме дразни всеки път като го свързвам с компа, да ме пита кое да предпочете (дали да е само зареждане, медийно устройство, изпращане на приложение или миди устройство) някой да знае как да си го върна в началоно положение и да не ме пита повече( за медийно остройство)?

Htc Legend 2.2 froYo, Samsung Galaxy S Vibrant, Htc One X white 32gb,
Iphone 5. HTC One black, LG G4 32gb+ Kingston microSDHC 128GB
Цитирай

Здравейте
Да попитам този дългоочакван ъпдейт Android 6.0
с меню на български език ли е?
Благодаря
Цитирай

С Български език си е  Big Grin

Xiaomi 13T Pro
Цитирай

Примен през LG - bridge ми казва ,че няма актуализация и разполагам с последната , а софта е 5.1? нещо да не бъркам

Huawei P9 Lite - Android 6.0 
Цитирай

Стойте си на 5.1. Ако можеше да върна времето назад, щях да си остана на 5.1 поне докато излезе 6.1. Сега съм със стара версия на скайп, понеже последната не работи на български... Уиджета на календара не сменяше датите автоматично, излишни разправии за някакви промени, които даже и козметични не мога да нарека. Да, има някакви промени в сорса като подобрено управление на паметта, ама аз и преди не съм имал проблеми с това, така че какво подобрява не се забелязва.
Цитирай

Не е нужно да върнеш времето назад за да се върнеш на 5.1. Ти го изкара "Мисия невъзмжна". Ето ти темата --> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79081 . От тук --> http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2...%2FH815%2F си избери кдз файла (всички за 5.1) и слагаш отметка на REFURBISH. Всичко става за 10 минути. Bootloader-a си остава заключен, а това си е софтуер на LG.
Aз не бих се върнал на 5.1 поне на този етап.

Що се отнася до скайпа- ами да си ъпдейтнат приложението. Преди 1 месец (може и малко повече) имаше проблем с ъпдейт до 6-та версия на скайп. Беше много бъгав и всички се оплакваха. Това не е по вина на LG и Андроид 6.0.
Аз например си ползвам 4.9.5 версията на tapatalk от година, защото ми допада повече и не съм ъпдейтвал към по-нова.
Проблеми с календара нямам. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)