Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 5.1 Lollipop е наличен!
#26

Не си чел значи, при мен го имаше на 5.0 и също се бях оплаквал тук. Сложих "pattern" за откл. и така си реших проблема. Новите дисплеи просто са много по-чувствителни на допир от по-старите, което е добре! Спомнете си резистивните дисплеи преди време, където за да отвориш нещо трябваше да бодеш с пръст или стилус екрана, докато ти излезе мазол. Чак да сменяш телефон за нещо толкова маловажно ми се струва излишно, а и нов да вземеш, пак кусур ще му намериш. Успех иначе с решаването на проблема, както е изгодно за теб.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
Аксесоари
#27

Не съм съгласен с теб колега.Първо сложих патерн и каква е файдата като при светкането на екрана(както е заключен)лентата пак може да се сваля с бързите достъпи,преди да си начертал патерна,от където дефакто телефона сам си ги натиска в джоба......Второ,това с новитени чувствителни дисплеи също не върви,понеже Z2 е с същия екран,а и Lg тата да не мислиш,че са с дупотопни дисплеи........и да за мен е проблем това......и трето косур как не намерих на Z2 една година и така нататък...така,че за мен проблема е в телевизора а не в мен.И хич не е маловажен,поне за мен.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#28

@politican...
Изключи Double Tap to wake up. Така всеки път ще ползваш бутна.
Съжалявам, че телефона има хубав екран и е чувсвителен, че на теб ти е проблем!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#29

А и винаги можеш да се върнеш на Z2.
Цитирай
#30

Аз не знам на какъв език да напиша,че за мен е важна екстра и не искам да го изключвам понеже го използвам.И също,че предните ми телефони са също с чувствителен екран,но такъв проблем не е имало,на Z2 екрана ням разлика,на Lg G2 ,G3 екраните са дори по-чувствителни,имат си тяхна технология и са може би най-тънки и чувствителни от всички телефони на пазара,ама вие го обърнахте на спор,ами да ще сменя телефона заради това,понеже от Lg минах на сонита именно защото вкараха тази функция с която съм свикнал,както телефона е на масата,почуквам и виждам часа и така нататък......Не може да ме убедите,че е нормално телефон за 1000 лева да ми набира в джоба,точка по въпроса,пишете каквото искате,телефона е хубав и най-ми допада от всичко на пазара,но с това не мога да се примеря.....

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#31

Прав си, бързо го продавай и вземай нещо друго, че се начетохме на оплаквания. Само не си вземай Samsung, защото телефоните им се самоизключват при натискане на Power бутона в заключено състояние при носене в джоб. Как може това да се случва с телефон за 1300 лв. Visslar

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#32

Ами да,Самсуяк няма да си взема никога,отдавна съм се отказал от тази евтина пластмаска,а иначе мерси за идеята,ще те послушам,пуснал съм обява.....а като не ти се чете,не влизай тук,и на мен мненията не ми харесват на други примерно,ама няма начин,това е моето мнение и си го исказвам,точка......и междудругото това сони също се гаси при заключен екран,светкаш го и задържаш бутона......

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#33

Колега, ти сам си отговори няколко пъти. Върни се на Z2 щом си доволен от него и си свиркай.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#34

Моля да спрете да убеждавате колегата в каквото и да е. Всеки има глава на раменете си и постъпва както сам намери за добре.

Освен това, темата е за новия ъпдейт!!!
Цитирай
#35

Ами колеги и аз мисля че е тъпо да се светва сам екрана,моята приятелка има л фино за 200 кинта с такава екстра и не и е създавала дертове,за мен това си е бъг.Някой пъти направо ми запалва джоба като се светне екрана,като се спре няма проблеми ама за какво я има тази опция като не може да я ползваме.
Цитирай
#36

(2015-07-27, 12:25:16)politican написа:  ...а като не ти се чете,не влизай тук...
...това е моето мнение и си го исказвам,точка...

Влизам тук, за да чета за новия ъпдейт, както е написал и GH0STFACE.
ОК, изказа си мнението и всички разбрахме недоволството ти още от първия пост. Беше ли нужно да го четем още 4 пъти като се има предвид, че не е за тази тема?

Както и да е, от Sony май са освободили ъпдейта за телефоните на Мобилтел преди този за СЕ?!?!?! Това е странно. Винаги СЕ е бил сред първите, които се разпространяват. Yikes

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#37

Ами той въпроса ми от самото начало си беше по темата,да не би проблема да е от новия ъпдейт 5.1.....ама нали понеже разБирачите като теб са много и трябва да спорят и да пишат глупости....та накрая не било по темата,айде няма нужда,както каза колегата,всеки си приценява,ето и друг колега се намери недоволен,че му пали джоба като на мен,а и приятел също с Z3 тука от Плевен също си продава телефона именно заради този проблем,ама нали трябва всезнайковци все да има....това,че за теб не е проблем ...за други е....аз повече няма да отговарям на изказвания в тази тема,хайде ти си на ход.......

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#38

Смекчете тона, не малко, а много!!!!!
Има една забележка от Ghostface да пишете по темата, сега имате и втора от мен!!!
Трета няма да има!!!!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#39

Вчера ми се ъпдейтна на мен. От Мтел е телефона. Много приятни нови визуални ефекти. Никакъв лаг, мазно вървене. Много пипнато на пръв поглед! Шаренииката разбира се много радва.
И все още имам следния проблем. След 5.0.1 и хардуерен ресет, телефона ми не синхронизира снимките на контактите от фейсбук. Сега гледам с новия ъпдейт същата работа.
В раздел контакти се виждат малки и размазани, но когато получавам обаждане от дадения контакт се показва само стандартното изображение от Сони.
Някаква идея как да се оправи това, че лично за мен е много дразнещо. Четох, че в крайна сметка тези рестрикции идват от Фейсбук, а не са проблем на Сони, но все пак ако имате идея, какъв е проблема, споделете.

Sony Z3 | Sony Z3 Tablet Compact | Android Addicted
Цитирай
#40

Пробвай да си влезеш в самите контакти на gmail от компютъра. Там има полета със запазена информация за всички контакти,който са се синхронизирани със FB в момента. Чистиш инфото и правиш синхронизация наново.

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#41

Здравейте, ъпдейтнах и аз през PC Companion, имах изтеглено приложение което ми заключваше със схема приложенията които си бях избрал за заключване, което приложение след ъпдейта не работи. Деинсталирах инсталирах наново, без успех. Съвети или друго приложение което върши работа. Благодаря.
Цитирай
#42

и на мен ми показа че го има новия ъпдейт през компаниона,ама тела е в сервиза все още Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#43

Може би не са го ъпдейтнали да работи с 5,1

Виж някое от тези: https://play.google.com/store/search?q=l...ern&c=apps
Цитирай
#44

Поне десет от тия приложения пробвах, и нищо.
Цитирай
#45

Clean Master има такава функция. Пробвай го, ако не си. Понеже още си чакам телефона, да ви питам, някой забелязал ли е прегравяне повече от преди, в XDA има оплаквания?

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#46

Четох за Clean Master, че натоварва много телефона, и че повече вреди от колкото помага, за това не съм го инсталирал. Оплаквания за сега нямам, но аз го ъпдейтнах сутринта. Батерията мисля че има подобрение, всичко върви доста гладко, прегряване не съм забелязал да има.
Цитирай
#47

Вчера се ъпдейтна през компа на 5.1.1 и проблема с пропуснатите повиквания го няма вече. Има друг проблем , който дойде Smile Не иска да ми персонализира тонове за звънене на контакти. Т.е. персонализира тонове, само от вградените мелодии на Сони в телефона. Като основна мелодия може да се сменя със всяка, но предишни персонализирани тонове от mp3 , които си работеха преди сега звънят с основната мелодия. Местих папката Ringtones на различни места но пак същата работа. А някой знае ли всъщност къде и в коя папка се намират собствените мелодии вградени в телефона. Интересно ,че в контакт като дам Задай тон за звънене, ми излизат на списък всички и вградени и добавени. Избирам, плейва се , но след това не зацепва да звъни с този тон. Трих контакти, добавях ги отново и нц. Явно нещо са променили и не мога да хвана какво. Ако някой има представа ще съм му благодарен. Иначе сложния път го знам - repair през PC Companion. Благодаря предварително. 
П.П. С проба грешка се оправих. Първо настройки-приложения - всички и на трите точки нулиране. После създадох нова папка ringtones във вътрешната памет и преместих там всички добавени малодии. Рестартирах го със задържане на power +volume up и се оправиха нещата. Незнам кое всъщност е причината но е ок за момента. В очакване съм да открия други нововъведения Smile

Sony Xperia Z5>>Sony Xperia Z3 >> Sony Xperia Z >> Sony Ericsson Arc S >> Sony Ericsson Vivaz Pro >> Sony Ericsson G900 >> Sony Ericsson T650 >> Sony Ericsson K510 >> Sony Ericsson T630 >> Ericsson A1018s >> Ericsson GA 628
iGO Primo v.2.0.1 (Explay Surfer) 9.6.7.281004 1920x1080 Xperia Z и Igo 2.4 1280x720 M4AQUA Z3 COMPACT Ext.SDCARD
Цитирай
#48

Един от колегите търсеше Xposed за Lollipop, е вече има, пускам го тук, ако го иска и някой друг случайно:

Xposed Lollipop

Пише, че е за 5.0, не знам дали става за 5.1, може да пробва, който го интересува.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#49

И аз ъпдейтнах и засега съм доволен. Особено ми харесва това, че при въвеждане на ПИН код за отключване на екрана вече няма "Ентър", което реално спестява едно натискане.
Другото готино е промяната при намаляването на звука и добавените опции. Smile
Направи ми впечатление, че и иконките в менюто "Настройки" са променени, но според мен са станали по-хубави!

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#50

А снимките как са, има ли подобрение?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)