Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 5.1 Lollipop е наличен!
#51

(2015-07-30, 09:28:36)ge6on написа:  Един от колегите търсеше Xposed за Lollipop, е вече има, пускам го тук, ако го иска и някой друг случайно:

Xposed Lollipop

Пише, че е за 5.0, не знам дали става за 5.1, може да пробва, който го интересува.

Да, за лолипоп е, има го от много време, но за 5.1 не става.
Който иска за 5.1, ето модната версия, която работи: http://forum.xda-developers.com/xposed/s...d-t3072979
Цитирай
Аксесоари
#52

Ами версията е от 27.07 и реших, че сега е излязъл. Както и да е. Добре е, че има някакво решение за 5.1, за тези които го ползват.
____
@milenorcev 
до колкото чета мнения в XDA камерата работи по-бързо и не прегрява така, както беше преди. За качеството на снимките нищо не пише. Докато не вкарат Camera 2.0 за която аз постоянно ланкам, няма кой знае какво да се очаква.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#53

И какво и е по-доброто на camera 2.0? Извинявам се за въпроса?
Цитирай
#54

Пълен контрол върху настройките на камерата, снимане в RAW, настройка скоростта на затвора на блендата, ISO и т.н.
Като оставим това настрана, освен ако няма промяна в начина на софтуерното обработване на снимките при сегашното камера приложение на  Сони, не виждам как друго яче може да се повиши качеството. Но не съм чул някой да е забелязъл. Телефонът има мн. добър хардуер на камерата, но софтуера на Сони за снимане и обработка не струва.

pp: не казвам, че сега не прави хубави снимки телефона, напротив, но с новата камера ще гърми просто!

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#55

Аз пълен контрол не искам върху камерата, искам като сложа на ауто снимката да е добра.
Цитирай
#56

Като че ли има. Не знам случайно или не, но сутринта направих няколко снимки и станаха чудесни от раз. Може и късмет да е.
Друга промяна е часовникът при заключен екран - сега и часът и минутите са удебелени, за разлика от преди, когато минутите бяха по-тънки от часа. Преди май повече ми харесваше това.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#57

Току-що и аз ъпдейтнах. Да, часовника на заключения екран е различен и е отвратителен. Според мен просто нещо е сбъркано и шрифта не е добавен. Иначе виждам ужасно много малки визуални разлики отпреди, но имам набито око и ги забелязвам. Както е написал и soki, иконките в настройки са съвсем различни. Дайлъра е променен, в секцията "Топ контакти" е добавена голяма икона, махната е оранжевата разделителна линия между белия и синия фон, както и е сменена иконката за бърз достъп до контактите. Променен е цвета на името на градовете в уиджета за световен часовник (преди беше зелен, а сега е оранжев). Има и още доста промени по шрифтове и техните цветове, както и разни други дреболии, които не мога да обясня. Най-важното обаче е, че телефона е осезаемо по-бърз, особено при отваряне на настройки, контакти и дайлър. Също така затваря много по-бързо много отворени програми в мултитаскинг менюто.

Като цяло съм изключително доволен. Единствения му недостатък е грозни часовник на заключен екран.  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#58

днес ъпдейтнах през тела директно,като цяло за сега разликата която виждам са промените в настройки,възможността за малки иконки на началния екран,както и завъртането му,сигурно има и друго,ама не ми прави впечатление

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#59

Аз още чакам моят от сервиз, но от мненията разбирам, че Сони все пак са изкарали добър ъпдейт, което ме радва.
___
иначе съм съгласен с колегата, че камерата е по-важно да работи добре на автоматичен режим, който се ползва от повечето хора, малко са мрънкалниците като мен, които искат 2.0

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#60

@xn3k
и мен този часовник ме побърква на заключен екран. От половин ден дойде ъпдейт и адски ме дразни това! Преди беше по елегантно и естетско  шрифта за час и минути.

Sony Xperia Z3
Цитирай
#61

аз като не си заключвам телефона даже не знам за какво говорите Smile при мен както се показва часовника си е перфектно.
ето скрииншот как е при мен

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#62

Ето го новия часовник:

[Изображение: 4156742a3a7e59e4.png]

А ето го и стария:

[Изображение: 7f9f882a883c162f.png]

Стария го снимах от таблета, който все още е с 5.0.2 и затова е с различни пропорции.

@freaak1, и мен ме побърква. Принудих се да ползвам аналоговия. Grater

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#63

това се сменя от настройките,имаше си го и преди с 5.0.2
настройки,персонализиране,часовници

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#64

Знам откъде се прави, но не виждаш ли, че е променен шрифта? Горната снимка е от 5.1.1, а долната от 5.0.2

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#65

ами според мен с еднакъв шрифт е много по добре изглеждащо от колкото с онзи тънък шрифт все едно с писец и правен за минутите

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#66

вкус другар няма, и на мен стария по ми допада

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#67

Аз от 5 месеца ползвам аналоговия часовник и това никак не ме бърка Smile
Цитирай
#68

Току-що забелязах, че има промени и при уиджетите. Вече запълват по-голяма част от екрана. Вижте отляво и отдясно, както и разстоянието между тях. Лентата на Google също е така.

5.0.2

[Изображение: 89982d3db76e6cd6.png]

5.1.1

[Изображение: 68039be33f1edc36.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#69

Вижда ми се странно оставеното по-голямо място между иконката за обхвата и батерията с проценти. Сякаш спокойно може да се появи още една икона между тях. Rolleyes

Иначе и според мен е доста по-бърз от преди! Big Grin

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#70

аз съм с дуъл версията, ама нещо няма ъпдейт за мен..Sad

чакам бързината да дойде
Цитирай
#71

Аз имам бъг с 5.1.1. Когато набера някого микрофона не работи и когато включа и изключа високоговорителя се оправя ама е неприятно защото понякога забравям и хората насреща викат ало ало и затварят. Когато ме набират няма проблеми. Явно нещо е станало ама не възнамерявам да го ресетвам за сега.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#72

@CuBG Случайно да използваш някакъв app за записване на разговорите?
Цитирай
#73

Никога не съм ползвал Smile Фактори ресети не съм правил от както съм купил телефона ( 4.4.4)  Минах на 5.0.2 без ресет и към 5.1.1 също. Явно нещо омазано има. От както минах 5.1.1 го прави Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#74

Здравейте и аз имам бъг, не мога да сложа mp3 мелодия на контакт давах му и фактори и пак не ще.

Sony Xperia Z3,Sony Xperia Z, Huawei p10,Huawei Mate 20Pro,Huawei Mate 40PRo
Цитирай
#75

Използвай мелодия която е качена предварително от теб на вътрешната памет на устройството.
За сега това е решението.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1165577

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)