Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 5.1 Lollipop е наличен!
#76

Всеки път като тръгна да актуализирам приложения от Маркета и екрана ми се изключи, всичко автоматично спира да се ъпдейтва. Само на пуснат дисплей се дърпат и инсталират приложенията. Как мога да го направя и на заключен екран да си вървят?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
Аксесоари
#77

Като изкл. режим Stamina
Цитирай
#78

Никога не съм го пускал.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#79

Да не ти е направен wifi-я да изключва автоматично с изключването на екрана? Или то на мобилен нет ти става така?
Цитирай
#80

Ами всъщност сега тествах на мобилен нет и няма проблем. Оказа се, че след последния ъпдейт пак wi-fi автоматично се е настроил да се изключва с гасенето на екрана. Благодаря, сега го оправих пак! Smile

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#81

най накрая дойде и при мен днес 5.1.

малко е бавен в момента. може би трябва да му направя wipe cache.

Как се правеше? като задържиш звука и пауър бутона ли беше?
Цитирай
#82

Здравейте,
днес телефона ми се update-на до Android 5.1.1 версия 23.4.A.0.546. Появи се следния проблем : не мога да се свържа с мобилен интернет, каквото и да правя - все няма връзка. Мобилният ми оператор е M-tel. Ако имате идеи, моля помагайте!
Цитирай
#83

Изтегли си настройките за нета:
Настройки->Още->Настройки за интернет

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#84

Опитах го няколко пъти - без резултат.Дори въведох ръчно APN на оператора и пак не стана. Нещо друго трябва да е Undecided
Цитирай
#85

ами другото е ОБАДИ СЕ НА ОПЕРАТОР Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#86

Мислиш ли, че не опитах първо това... Посъветваха ме същото - въведи ръчно. Ок, ама ефекта е нулев и затова пиша по форумите... Давайте други идеи Big Grin
Цитирай
#87

Върни фабричните настройки или най-добре направи Repair през PC Companion. Много пъти е писано, че при ъпдейт ОС се омазва.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#88

След като въведете ръчно настройките

Име: напишете примерно Mtel
Име на точка за достъп: wap-gprs.mtel.bg
Прокси: не се задава
Порт: не се задава
Име на потребител: не се задава
Парола: не се задава
Сървър: не се задава
MMSC: не се задава
MMS прокси: не се задава
MMS порт: не се задава
Мобилен код на държавата: 284
Код на мобилна мрежа: 01
Тип на удостоверяване: не се задава
Тип на APN: default
APN протокол: IPv4
Активиран/Деактивиран APN: APN активиран
Носител: неопределен

рестартирайте телефона. Ако отново нямате мобилен - може би ще трябва да правите Repair.
Цитирай
#89

Благодаря на всички за съветите! Проблемът е решен - оказа се, че е виновна СИМ картата и някакви други настройки,а не тези свързани с APN.
Цитирай
#90
Smile 

Здравейте на всички

да се включа и аз в темата с един въпрос
има ли начин да махна съобщението за update 5.1..
защото четох че с тази версия телефона загрява повече и батерията държи по малко и още ...?
Цитирай
#91

Трябва да спреш приложението Update Centre принудително и съобщението ще се махне.
Иначе лично според мен това за загряването и батерията не е истина... Да не кажа дори, че държи повече.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#92

Мойта батерия държи 10тина часа.  Тва е положението

Макс 3 часа екран
Цитирай
#93

зависи как и за какво го ползвате, много са относителни тия работи.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#94

това с батерията е толкова относително че няма на къде,аз и за 5 часа съм я стопявал,а докато беше в сервиза миналия път,оставих го включен и така ми го и върнаха защото нищо не бяха правили,та за 10 дни беше паднала само 25% батерията,ползвайте си го тела,зарежете я тая батерия,все пак не е 12В акумулатор Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#95

Аз го поразцъках сега докато настройвах телефона и двете неща които ми допадат най-много на първо впечатление са допълнителния ред с цифри над буквите на клавиатурата, който ми липсваше още от Самсунерката и подобрения контрол на звука. По-мазен е 5.1 като цяло и е пъргав, но дали от него, дали защото доста си поиграх докато настроя телефона, ми се струва че грее доста, това ще го разбера след няколко дни работа с него. При камерата никаква разлика не намирам, въпреки че уж била по бърза и тн... не знам. Батерията също ще я тествам сега почивните дни по-добре ли е, по-зле ли е или си е същата.

Какво ми се щеше да има: камера 2.0api (да си кажа пак Big Grin) и като са сложили tap to wake, да сложат и tap to lock.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#96

Защо ли си мисля че тази Camera 2.0 е само "да има да се приказва"... Абсолютно нищо не намирам конкретно. Имам чувството, че е прищявка на феновете!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#97

Camera 2.0API имат всички телефони с Lollipop, обаче са 3 различни режима - legacy, partial, full. Зависи от производителя кой от режимите ще реализира. Очевидно Sony не са се занимавали и са оставили на legacy. Ако за 6.0 marshmallow се напънат и сложат full, ще имаме ръчни настройки - ISO, shutter speed, т.н.

||   Sony Xperia Z3 Black  ||
Цитирай
#98

Ясна работата. Това Full го има LG G4?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#99

Хм, защо при мен го няма този допълнителен ред с цифри над буквите на клавиатурата, за който говори ge6on? Някаква настройка ли трябва да се направи, защото по default си ми е както преди. Rolleyes

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Настройки->Език и въвеждане->Клавиатура Xperia->Символи и емотикони->Цифрови клавиши. Разбира се трябва да си обновил приложението Xperia Keyboard.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)