Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

Странно но моя Meizu MX5 явно не му работят говорителите...............някой да е имал такъв проблем...всичко е настроено на звук но звук няма....ако сложа слушалки обаче звук има.........някакви идеи?
Цитирай
Аксесоари
#52

Ъпдейт до Лолипоп на MX5(International)http://www.flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=58&t
Цитирай
#53

И след този изчерпателен пост по горе съм длъжен да поясна.
"I" (International) версии вече няма да има, стават "G" (global) първата такава беше пусната на 01/06/16 и е Flyme OS 5 (по точно Flyme OS 5.1.2.0G stable)
може да бъде свалена от тук а пълен Changelog и коментарите на проблемите има  тук 
Внимание ROM-а няма официален ROOT но е обещано ,че отново ще има официален ROOT в следващите ъпдейти !!!
Цитирай
#54

Да питам, G версията има ли БГ език, и второ, как се рутва щом не става през Флайми акаунт?
Щях да забравя най-важното - дали да скачам на 5...G, или да го флашна до 4.5..i? При мх5 как точно се преминава от китайска към интернационална/глобална версия?

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#55

Здравейте, имам следния проблем с моя meizu mx5.  Много пъти ми се случва да го включа да се зарежда и после, като го извадя от зарядното телефона си е на същите проценти, които съм го оставил, а показва че се зарежда. Вече много пъти ми се случва това. Иначе като го рестартирам се оправя, но следващия път пак стане така.Някой може ли да каже дали има такъв проблем и как може да се оправи, или да го дам в сервиза да го видят? Телефона е на 2 месеца
Цитирай
#56

С коя версия на Флеим е ? Пробваи да абдеитваш ако не през телефона то ръчно.

Huawei p30 pro
Цитирай
#57

Flyme версия:Flyme OS 4.5.2.7I
Това не е ли последната версия, а и ако не е как да го ъпдейтна? И възможно ли е проблема със зареждането да е от това? Благодаря!

Поздрави,
Цитирай
#58

Не не е последната вече има флеим 5 http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=2&type=1 сваляш си я и инсталираш, и ше се опрай.

Huawei p30 pro
Цитирай
#59

От 4.5.4.2А ъпдейтнах до 4.5.4i чрез смяна на id. Въпроса ми е да качвам ли 5.1.2.0 global? Разбрах, че си има БГ език, има ли възможност за рут, че някъде пишеше, че са ги махнали.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#60

Да рута е махнах временно ,но пак има лесен метод да се рутне (аз лично не съм тествал )
Цитирай
#61

(2016-01-21, 16:39:33)turboie написа:  Не не е последната вече има флеим 5   http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=2&type=1   сваляш си я и инсталираш, и ше се опрай.

 Човек инсталирах си флеим5, но ми изчезнаха контактите, което е голям проблем. Бяха запаметени в телефона. Мога ли да ги върна? А и този флеим не е преведен напълно, ужасен е! Мога ли да си инсталирам стария отново?

(2016-01-24, 10:10:44)plamen9211 написа:   Човек инсталирах си флеим5, но ми изчезнаха контактите, което е голям проблем. Бяха запаметени в телефона. Мога ли да ги върна? А и този флеим не е преведен напълно, ужасен е! Мога ли да си инсталирам стария отново?

Вече е за сервиз.... Изтеглих старата версия. Пуснах да се инсталира и стигна до иконката на флейма, която се върти и до там. Вече 3 часа така, телефона загря. Питах познати и ми казаха, по добре на сервиз....
Цитирай
#62

Трябваше да четеш преди да провиш каквото и да е.Прави се бекъп и се данните в акаунта било то в Flyme или gmail.
Иначе няма начин да ги възстановиш.
И аз имах подобен проблем но при MX4.Не чаках дълго но разбрах, че нещо не е наред, защото и преди съм ъпдейтвал.
Та изключих телефона и с натискане на бутона за включване и този за увеличение на звука и телефона влезна в рекавър, потвърдих изчистване на потребителски данни и след 5 минути си бях възстановил всичко както беше преди.
Нищо не ти пречи да пробваш този начин но трябва да си сигурен че имаш батерия, защото ако се разреди напълно батерията ще го довършиш .
Успех.
Цитирай
#63

Надявам се не си го заключил.Ако не си го заключил натисни Powar i усилване на завука задръж и виж дали ще флези в рекавари режим.Ако флези преинсталираи на ново.Но наи важното е да сложиш правилната версия на Флеима.Тоест ако е с А версия пак тря да е А ако е с I версия то тря да е пак с I също трябва да удбилежиш отметката Cleer Data ,служи за изтриване на всички приложения които си сложил.
Ако не си го заключил с програмата Фон Фандер то няма проблеми ,А ако си го заключил с нея то вариянта е ново дъно,130 долара + смяна и така.
Опиши точно какво си направил ??

Huawei p30 pro
Цитирай
#64

Здравейте!
Аз от три дена имам Meizu MX5
Имам сериозен проблем с Wi Fi. Връзката постоянно пада на този телефон, на другия ми няма проблем Samsung Galaxy Core. Не е проблемът в Wi Fi на моя рутер, става въпрос за всякакъв Wi Fi. Доколкото четох, тези телефони имали такъв проблем и някъде в настройки се оправя или се носи в сервиз. Може ли някой да ми помогне или да ми даде съвет, какво да правя. Не съм много на ти с техниката.
Благодаря, предварително!
Цитирай
#65

(2016-01-24, 18:30:21)turboie написа:  Надявам се не си го заключил.Ако не си го заключил натисни Powar i усилване на завука задръж и виж дали ще флези в рекавари режим.Ако флези преинсталираи на ново.Но наи важното е да сложиш правилната версия на Флеима.Тоест ако е с А версия пак тря да е А ако е с I версия то тря да е пак с I също трябва  да удбилежиш отметката Cleer Data ,служи за изтриване на всички приложения които си сложил.
Ако не си го заключил с програмата Фон Фандер то няма проблеми ,А ако си го заключил с нея то вариянта е ново дъно,130 долара + смяна и така.
Опиши точно какво си направил ??
Да така го оправих. Power бутон + Sound up и направих hard reset. Възтанових първоначалните настройки, даже и контактите се възтановиха. Повече няма да ъпдейтвам, този флейм си ми харесва. Ако прави проблем с зареждането, ще рестартирам и така .... Smile
Иначе не съм много доволен от батерията, която държи около 12 часа, а телефона е на 3 месеца ... :Smile Иначе всичко друго си е ок за сега и телефона много ми харесва.
Цитирай
#66

Здравейте, закупих си Meizu MX5 от Китай дойде с версия 4_5_4_I искам да го ъпдейтна до новата версия 5_1_3_0_G, но ми дава че файла е каръпт. Може ли някоя да ми помогне и да ми обясни как точно да инсталирам новата версия 5_1_3. Трябва ли да се връщам до някаква първа версия, както при МХ4 или нещо съм объркал ? Или трябва да го роотна по някакъв начин - защото не виждам да я има опцията в менюто както беше с МХ4 и ако е така с коя програма да го рутна ?
Цитирай
#67

Успях , да премина към по висока версия като следвах стъпките от тук:
https://www.youtube.com/watch?v=Voxh4T55NtA
Цитирай
#68

Да точно така се прави ,сега вече със китайски ID и може спокойно да си инсталираш всякакви ромове
А иначе руснаците направиха приложение което сменя ID както и много други благини ето го FlymeLocalizationPro (не съм го тествал)
Цитирай
#69

Здравейте, ъпдейтнах до Flyme OS 5.1.2.OG . Но сега някои приложения не могат да се включват автоматично. Пример за това са месенджър и вайбър, получавам съобщенията едва когато отворя приложението ..... Влизам в сигурност, давам им разрешение, всичко е включено, рестартирам телефона но пак същата работа. Някой ако може да каже от какво може да е, ще съм му благодарен.
Цитирай
#70

С ресет не се ли оправя проблема?

 
Цитирай
#71

(2016-02-17, 21:45:11)NoMaD написа:  С ресет не се ли оправя проблема?

Не, рестартирах няколко пъти ....
Цитирай
#72

Не става въпрос за рестартиране на устройството, а връщане до заводски настройки на телефона.

 
Цитирай
#73

(2016-02-17, 23:11:37)NoMaD написа:  Не става въпрос за рестартиране на устройството, а връщане до заводски настройки на телефона.
Нали идеята е да съм с 5.1.2 OG.  Иначе, като не е ъпдейтнат има проблем с батерията ...  Сега всичко друго му е ок, но това с приложенията мн тъпо . Не знам какво да го правя вече.
Цитирай
#74

Пробвай тогава с по-стари версии на проблемните приложения.

 
Цитирай
#75

Приложенията които искаш да работят ги сложи в в бялия списък.Това става като плъзнеш в долния краи на екрана от долу на горе и като ти излезнат всички отворени приложения задръж с пръста върху приложението което искаш да работи докато се появи катинарче .И е готово

Huawei p30 pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)