Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M4 Aqua (E23xx)

@ROLEX4O, Провери ТУК ако нещо ти допадне.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

[Редактирано]
Ъпдейт за Sony Xperia M4 Aqua освобождава част от вградената памет: http://www.mobilebulgaria.com/news/36019...ign=buffer

F1 ,А52s 5G
Цитирай

Тук пише,че и 2.147 ъпдейта оправял паметта,но при мен всичко е постарому.Сега ще чакам 167 и ще видим....

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Дразни ли ви когато засече (лагне) при чистене на отворените прозорци? Big Grin
Цитирай

Нямам възможност да гледам един мач (Байерн-Кьолн Big Grin) на ТВ-то и потърсих стрийм в нета...Тъкмо намерих един свестен и ми изписа, на някакъв съмнителен прозорец, че устройството ми, м4 аква, е заразено с вирус, като междувременно вибрираше, та се пръскаше...Имаше и предложение нещо си там да ми сканира устройството...Знам, че има доста такива реклами, за антивирусни които съм получавал и на старото Сони, но ме усъмни фактът, че телефона вибрираше. Откъде и какво просто ей така в нета има достъп до вибрацията ми? Заразен ли съм наистина или е фалшива тревога?

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай

Нови реклами на антивирусни, изписва съобщение: телефона е заразен? пита -не показва вирус!и ние се шашкаме и започваме да инсталираме антивирусни -даже и платени?.Онзи ден говорих по темата с един корифей по линукс и андроид С.Иливанов-Работи в международна софтуерна компания, та той ми предложи бас-ако някой направи вирус за линукс или андроид аз,чрез моята компания ще го закупя за много пари, стига да работи?
Няма кой да си губи времето да прави вирус за операционна система с отворен код!

П.С. ако някой колега си открие вирус на андоид устройство с някоя "антивирусна програма" да ми пише на лични,че С.И .дава кинти да разбере от какъв тип е вируса, дали въобще е вирус или реклама на антивирусна.Гугъл добре са се погрижили за защитата.

Относно Рутването, всички трябва да сме наясно,че губим гаранцията.След като споделих със Стефан моите проблеми описани на 5-страница,оказа се дефектна основна платка-ако го бях рутнал-щеше да изгубя гаранционната подмяна.Всеки от нас си преценява дали през гаранционния период да се рутва.Да рутването дава права на администратор, но Стефан ми каза стария виц за гаргата и заека"(гаргата и заека се возят в самолет,заека вижда гаргата в самолетната кабина, гаргата натиска разни копчета,лостове и т.н.,заека пита:гарго-какво правиш? Гаргата-бъзикам се.Може ли и аз да се бъзикам?Може, но можеш ли да летиш?")Ми аз не мога да летя през андроида и гаранцията и затова ще изчакам.Да Стефан ще ми рутне тела,но после?Засега ще изчакам.След всеки ъпдейт трябва нулиране на настройките! пробвахме-работи.Сега тела е самолет със 167.чакаме следващия ъпдейт.
П.С. Светна ме човека,че си е закупил друга марка китайче, с възможностите на сонито,но и нашето не е за изхвърляне, чакаме .
Цитирай

(2015-10-24, 16:08:09)GuardianDevil написа:  Нямам възможност да гледам един мач (Байерн-Кьолн Big Grin) на ТВ-то и потърсих стрийм в нета...Тъкмо намерих един свестен и ми изписа, на някакъв съмнителен прозорец, че устройството ми, м4 аква, е заразено с вирус, като междувременно вибрираше, та се пръскаше...Имаше и предложение нещо си там да ми сканира устройството...Знам, че има доста такива реклами, за антивирусни които съм получавал и на старото Сони, но ме усъмни фактът, че телефона вибрираше. Откъде и какво просто ей така в нета има достъп до вибрацията ми? Заразен ли съм наистина или е фалшива тревога
не се шашкай колега,всичко е спам,просто затвори страницата,която ти се отваря и продължавай да си гледаш мача
п.с. и аз изпуснах въпросния мач,ноооо честита победа номер 1000 Big Grin

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Да, това се опитвам да кажа, знам, че има много спам, но ме усъмни вибрирането. Освен това се убедих и сам, че не е вирус, тъй, като нито батерията се изхабява по-бързо, нито процесора се твари повече,(поне според cpu Z), нито има лаг или друг симптом Big Grin
П.С Мерси, мерси, добър мач беше иначе, но аз се изкефих повече на играта и гола на Робен, отколкото това, че победата е юбилейна 1000-на Big Grin (Съжалявам за офтопика)

Пак съм аз. Снощи без причина изведнъж телефонът реши, че трябва да зацепи жестоко, стигна се до там, че дори трябваше да се саморестартира. Като се включи обаче всички приложения, преместени в СД карта бяха повредени. Показва им иконките, които бяха сини на цвят, но нито ги деинсталира, нито ги отваря...Изключих, включих, рестартирах 2 пъти, демонтирах и монтирах СД картата, махах я и я слагах. Стигна се до фабрични...Картата не е повредена, защото сега си работи без проблем...Въпросът ми е защо просто ей така телефонът реши, че няма да ми чете приложенията? От къде да знам дали след 1-2 седмици няма пак да прещрака така? ЗА 17 дена 2 пъти фабрични никак не е добре...Освен това то не беше проблем с паметта, която не ми дава достъп до половин гигабайт, не беше ограничаване на мощността на телефона заради прегряване..Аз го взимам с едни очаквания, получавам нещо коренно различно. Не съм имал проблем досега със Сони мислех, че и сега няма да имам, но съм дълбоко разочарован, даже и дизайнът не ми харесва, защото гърбът, който е направен от евтина пластмаса, на практика се драска от почти всичко...

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай

GuardianDevil
"Не съм имал проблем досега със Сони мислех, че и сега няма да имам, но съм дълбоко разочарован, даже и дизайнът не ми харесва, защото гърбът, който е направен от евтина пластмаса, на практика се драска от почти всичко..."
Колега закупи си протектор или калъф,ако това е проблема,аз така направих-кожен калъф+стъклен протектор на екрана и нямам оплаквания.Продавач-консултанта в магазина от който закупих протектора  ми демонстрира свойствата на закаленото стъкло, като се опита да го надраска със макетен нож,после даде и на мен да опитам,след теста човека ми монтира протектора-доволен съм.8лв.протектор+6лв.монтаж - с разни смазки и лепила, но екрана е мн.устойчив на надраскване.До сега няма никаква драскотина, само мазни петна от пръстите,/ям кюфтета или мазни баници и после пипам екрана/,които почиствам с препарат за почистване на стъкла-на спиртна основа.
Цитирай

Здравейте! Имам въпрос към всички когато някой те търси телефона вибира ли ви защото на мен хем не ми вибира и хем не ми издава звук че звъни а пък съм го сложил на звук и то до края.Благодаря предварително
Цитирай

Влез в настройките, sound & notification и виж дали не си намалил ring volume, вибрацията трябва да я включиш - also vibrate for calls.
Цитирай

Да всичко е направено както трябва и пак не ще да издава звуци или да вибира ..
Цитирай

Провери от секция Диагностика дали ти работи вибрацията и звъненето.


Цитирай

Аз понеделник се надявам да успея да оставя моя в Теленор, защоти още ми отнема между 3 и 15 опита, докато реагира, че слагам слушалки. А забелзях, че като размърдам жака по време на слушане на музика звука се прецаква, сякяш няма добра връзка. Също ако е на зарядно и мърдам кабела при usb порта. (с музика през слушалките). И третото е, че не бачка микрофона на хендсфрито. Аз чувам, но отсреща не.
Всичко е тествано както със слушалките дошли с телефона, така и с други.
Цитирай

Здравейте искам да попитам дали някой знае начин приложенията да се свалят директно на SD картата, без да се налага да преминават през паметта на телефона, тъй като паметта на М4 е изключително малко и не стига за инсталирането на 1 свястна игра Huh Huh Huh
Цитирай

@Ivo Ivanov 90, Методи има, но изискват руут.
Ето един от тях:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=59311

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Днес отидох и дадох телефона за сервизиране. Оплакване - проблем с жака за слушалките. Сега ще седим и ще чакаме да видим от сервиза на Теленор какво ще кажат.

Междувременно ми дадоха един Хуавей 620S като оборотен. Big Grin
Цитирай

В момента процесора с всичките му ядра на максималния си потенциал ли работи? Ако не, кога ще има ъпдейт, решаващ проблема? Все още лагва на игри, на които не би трябвало..

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай

Добър вечер ! Днес си взех телефона и искам да питам относно батерията.Като го включих бе на 65 %.Трябва ли да изтощя батерията или да заредя и колко часа първия път и по нататък по колко часа за да ми издържа по-дълго ?
Цитирай

@ZhelyazkoJ, Може да погледнеш и тази тема свързана с информация около зареждане на батерията:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...+батерията

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

От Теленор ми върнаха телефона отремонтиран. Проблема е бил в аудио жака, който са заменили. Всичко отне около сеемица.

Имам ееин въпрос обаче. В гугъл нау почти нямам карти с инфо и новини на Сонито. На таблета ми, примерно, е пълно с новини, освен релевантно инфо за време и трафик.
Същото беше и с оборотния Хуавей. Пълно с инфо и новини. А на аквата в момента имам единствено картата за времето.
Що така? Нали Чичо взема предвид инфото от акаунта.
Цитирай

Здравейте,
имам телефона от отколо 2 месеца. Днес ми се наложи за първи път да направя клип с него и .... при пускането на клипа е черно. На инфото на клипа излиза 0 мгпс каквото и да означава това. Друг с този проблем? Има ли решение?
Иначе като цяло до сега проблеми с моят телефон не съм имал. Работи 100 % перфектно.
Цитирай

Провери ли след рестартиране на телефона и при опит за друг клип, дали отново прави същия проблем?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Рестарт би трябвало да реши проблема. При мен изчезна звука при всички входящи съобщения, вкл. и от Viber. Вибрацията работи, лед индикатора също, но не издава звук. При входящи повиквания си работи нормално. Проблема е само при съобщенията. Оправи се след рестарт!
Цитирай

Имам следния проблем.Пуснах wifi и ми излиза,че трябва да актуализирам приложенията.Почти всички.Оставих да се теглят и актуализират.Обаче някои приложения зареждат да се актуализират,забива дори и се рестартира от само себе си телефона.Сега skype и google chrome не мога да ги отворя защото не успяха да се актуализират.Веднъж през 3G връзката се пробвах да актуализирам facebook и телефона заби нито можеше да се рестартира(като задържа копчето нали излиза изключване или рестартиране).И трябваше да отворя,където се слага SD карта(външна памет) и има едно OFF и с игла или кламер да натисна да се изключи.И се наложи да деинсталирам facebook и да инсталирам на ново.Едни познати ми казаха,че стандартното меню на смартфона е бъгаво и да го сменя.И не ми препоръчаха да актуализирам приложения през 3G.Утре или други ден ще деинсталирам google chrome и skype,но не смятам постоянно да процедирам така.На сервиз да го нося или аз нещо да направя ? Какво бихте ме посъветвали ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)