Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony представи Xperia Z5, Z5 Compact и Z5 Premium 2.9.15

@GH0STFACE, съдейки по себе си, колегата е леко прав. Аз не от темата бих се отказала. Но предвид сегашния експириънс с призната гаранция и при положение, че съм си купила телефона И заради това, че мога да снимам под вода...някак ми се вижда твърде сложно за в бъдеще.
Дизайнът на з5 не е различаващ се (за съжаление Сони тръгнаха по пътя на другите, всички телефони от зет серията на мен са ми неразличими).
Определено е крачка назад, но имайки предвид, че рекламираха телефоните снимащи под вода и големия брой удавени телефони...нормално.
При рекламата на з5 серията трябва да наблегнат на водоустойчив при инцидентни срещи с вода, не на "най-висока степен на водоустойчивост".
Цитирай
Аксесоари

Направо обедини тази тема с темата за феновете на Сони, дай права само на фенове и си го славославяйте този и следващите телефони.
Първи бяха вманиачените фенове на епъл, после тези на Самсунг, сега на Сони... Е има ли марка за която човек да изкаже обективното си мнение? Все е хейтър и все го е яд, че няма конкретния телефон.
Имал съм 6 Самсунга (ако не и повече), но това не ми пречи да кажа, когато нещо не ми харесва. Имал съм 4 сонита, имам и друга техника от тях. Това по никакъв начин не може и не трябва да влияе на правото ми да пиша където искам и каквото мисля.
Да, телефонът е хубав.
Да, няма да си го купя защото е огромен.
Да, не ми дреме дали е водоустойчив.
Да, от страна на Сони е тъпотия да пуснат такова съобщение по този начин. Говорят по японски тертип, а би било правилно право куме в очи : "Поради зачестили злоупотреби..."
И накрая, за успокоение на върлите фенове на Сони, както и тези на Епъл и Самсунг и каквото и да е, ще кажа : Не се притеснявайте, може и да ви мине.
Хау!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

@mazy пълен спам. Тва че на тебе не ти харесва дизайна (личен проблем) не означава, че на другите хора не им харесва. И с тая водоустойчивост некои станаха банални. Има си камери за снимки под вода, На SONY водоустойчивоста е когато вали дъжд да не се притесняваш, че ще намокриш телефона, когато го залееш с вода пак няма проблем. Някои хора като се снимат под вода пак няма проблем, та кво повече искате. Иначе ние българите "тарикатите" се знаем всичко та затова сме на това дередже.
Цитирай

@GL0BAL, затова на две места казах "за мен". Извинявай, че изказвам личното си мнение. Big Grin
Цитирай

jorrddan, кой е забранявал на някой да пише тук. Не и аз. Разбира се, че всеки си изказва мнението и това е супер. Въпроса е, че го изкарвате някакъв мега проблем, а става въпрос само за една препоръка от Sony.
Цитирай

Точно за това дъвчем тая дъвка. Малоумието да направят такава препоръка, което не е точно препоръка, щот кат не се спази води до последици. По - скоро е забрана, казана заобиколно. Това вече го споменах.
Не си забранил да се пише, но реакциите на тримата фенове направо са плашещи. Затова във вашата тема може да се ограничи достъпа. Да не се разстройват феновете.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Колеги, малко се изявявате като Матросов на амбразурата, без да е необходимо. Не виждам някой да напада марката, да казва, че телефоните не са хубави или нещо подобно. Просто споделяме мнение относно вероятен (а не мега) проблем с новата гаранционна политика на Сони. Иначе нека продадат повече от Епъл, въпреки темата, ще бъде супер.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Не защитаваме телефона и марката, както по другите теми го правят "колегите", а изтъкваме факта, че това е нещо супер маловажно.
Недейте и вие сега с лошото, живейте си живота, понякога не е толкова лош.
Цитирай

Това е разликата - за вас е факт, а за нас е просто вашето мнение по въпроса.  Storstark

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

@jorrddan аз може да съм фен на SONY ама ме дразни това, че некой знаят не знаят дай та пишат за спама. Кефат ме и други марки като Samsung, Iphone, HTC, LG. Ама като несъм имал устройсво на дадена марка и несъм компетентен по въпроса Big Grin не почвам и да спама.
Както и за мерцедеса, реното и пежото.
Хора осъзнайте са малко е
Някакво предупрежнение го направихме в световен проблем.
Цитирай

От няколко страници чета за това пълно потапяне. Какво ме интересува мен това? За телефона пише IP68 - издържа над 1,5 метра и 30 минути под вода. Телефона или покрива този стандарт, или не е IP68. И аз съм фен на сони и за малко щях да взема Xperia Z преди време, но за щастие размислих. Телефона е красив, но прекалено голям заради водоустойчивостта, която по думите на Сони я няма.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Потапяй си го спокойно. Ако нещо му стане..има си гаранция.
Цитирай

Всъщност точно това е-че я има. Има си стандарт, който покрива, само че в тоя стандарт никъде не пише, че можеш да си правиш подводни селфита, че можеш да скачаш с него в басейни и т.н. Ама бая народ явно точно затова го е ползвал(то и Сони са си виновни-с тея реклами, дето са пуснали..) + явно недобро тестване. Та сега са решили да се презастраховат...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай

Реакциите на тримата фенове направо са плашещи? Данчо, върни се назад в темата и виж, че съм коментирал и репликирал само постове, които съдържат неистини или непознаване на материята. Колко човека от писалите тук са имали взаимоотношения със следпродажбеното обслужване на Sony? А колко от тях предполагат (да, просто ПРЕДПОЛАГАТ), че ще имат проблеми? Ето това ме ядосва, а не изказаните мнения за конкретния продукт от темата. По същия начин ще пиша за абсолютно всяка марка и модел, с които съм запознат по един или друг начин, и за които съм прочел глупост. В останалите случаи просто си мълча, защото не обичам да пиша неподготвен. Коментирайте колкото си искате познатите до момента детайли около Z5 серията, но не си измисляйте несъществуващи ЕВЕНТУАЛНИ проблеми в не настъпилото бъдеще.
Приемам всякакви постове от рода "Дизайна е грозен", "Процесора е смотан", "Рамките са големи" и други от този род, но не приемам на сериозно изказвания като "Ще имам проблем с гаранцията ако го намокря", защото това все още не се е случило и е ПРЕДПОЛАГАЕМО действие в бъдещето, което от своя страна означава "празнодумство".
Хайде да коментираме нещата такива каквито са! Нападайте марката и модела колкото си искате, но го правете аргументирано и с факти.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Колега, симпатичен си и уважавам пристрастията ти, но нека не се увличаме. Не нападаме нито марката, нито модела. Коментираме промяната в гаранционните условия, правила или каквото е там. И си признаваме, че ПРЕДПОЛАГАМЕ какви може да са последствията. За разлика от теб.

... не приемам на сериозно изказвания като "Ще имам проблем с гаранцията, ако го намокря", защото това все още не се е случило и е ПРЕДПОЛАГАЕМО действие в бъдещето, което от своя страна означава "празнодумство".

Същото може да се каже и така: 
... не приемам на сериозно изказвания като "Няма да имам проблем с гаранцията, ако го намокря", защото това СЪЩО все още не се е случило и СЪЩО е ПРЕДПОЛАГАЕМО действие в бъдещето. Какво означава сам си реши.

Хайде да коментираме нещата такива каквито са! А те са, че всички си чешаме езиците по нероден Петко (SONY Z5). А телефона е страхотен.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Вече са стари клипчетата, но май не са качвани в тази тема



Цитирай

(2015-09-15, 12:33:58)GL0BAL написа:  @jorrddan аз може да съм фен на SONY ама ме дразни това, че некой знаят не знаят дай та пишат за спама. Кефат ме и други марки като Samsung, Iphone, HTC, LG. Ама като несъм имал устройсво на дадена марка и несъм компетентен по въпроса Big Grin не почвам и да спама.
Както и за мерцедеса, реното и пежото.
Хора осъзнайте са малко е
Някакво предупрежнение го направихме в световен проблем.

Ти се осъзнай малко, че ще прекрачиш границата. Всеки може да си изрази мнението, без каквото и да е значение, дали на теб ще ти хареса, или не. И не си ти човекът, който ще дава наставления на потребителите къде и как да пишат, и ще определя кое е спам, и кое не е.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

1 Да съм казал ти пиши, ти непиши, просто някои хора се изказват непотготвени
2 Както другите така и аз си изказвам мнението
3 Нито съм обидил някой или нагрубил та да прескоча границата
4 Ти го разбирай както искаш.
Цитирай

То не се иска кой знае каква подготовка за да коментираш едно неясно "предупреждение" или "препоръка" на Сони.....Да не би да очакваш да се запознаем с историята на мобилното подразделение на компанията преди да направим някакъв коментар ? Smile
Цитирай

@bobyn
Този път ще се съглася с теб!  Storstark Признавам, че и моето мнение е предположение, но поне е базирано на детайлното познаване на гаранционната политика на Sony до момента и начина им на действие. Знам кога признават гаранцията и кога могат да я откажат. Знам и кога заменят телефоните и кога ги ремонтират.  Lol

PEACE, колеги!  Storstark

Що се отнася до Z5, както писах и по-напред в темата, аз лично ще прескоча 5-та серия по няколко причини:

1. Цените са безобразни. За телефон не бих дал повече от 1200 лева. От известната до момента информация само компакта ще се вмести в моята максимална цена, но за мен 4,6 инча дисплей вече е абсурдно малък.
2. Не ми харесва премахването на Power бутона, който ми беше любимия детайл в дизайна на японците. Новия бутон / скенер ми е безличен.
3. Ще чакам SD820, защото чета доста положителни отзиви из tech медиите.

Cool

@tonkata07
Не е нужно да познаваш историята на една компания, а да си се сблъсквал със сервизната й политика. Преди време имах телефон (марка и модел няма да назовавам), на който разстоянието между дисплея и дигитайзера се напълни с прах и беше отвратително изнервящо. Много ясно се виждаше под ъгъл, че уплътнението между двете части беше прищипано и оттам се виждаше подсветката. От официалния сервиз на производителя категорично ми отказаха гаранционно обслужване, защото това бил "измислен от мен проблем, който не засягал работата на устройството". Е, повече телефон на тази компания няма да си купя, но поне се запознах с критериите им за дефектност. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Ако прескочиш заради цената, не знам как ще се върнеш пак, поне към флагман. Посоката при цените е само една и не е надолу. И аз само след седмица с 5.5 не бих се върнал на по-малък, въпреки някои неудобства.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

@bobyn
Ще си карам със Z3 докато припадне, а може и след това да го сменя... пак със същия, но пак флагман (е, вече бивш)!  Lol Надявам се, тази бясна надпревара в цените скоро ще престане. Това, което се случва в момента е против всички правила на пазарното стопанство. Колкото повече се увеличава конкуренцията, толкова повече нарастват цените. Е, това е абсурдно!  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Не знам защо всички пишете, че телефона е огромен при положение, че при почти всички флагмани съотношението екран спрямо телефона е почти еднакво: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idP...hone3=6891
Разбира се за мен е доста голям и за това съм с компакта, но за мен телефон над 4.7 инча е неудобен. И все пак примерно при з3 компакт съотношението на екрана беше по-добро от това при з5 компакт, което не знам на какво се дължи.
Цитирай

@xn3k те поне да дигаха заплатите както цените на телефоните, щеше да е екстра
Цитирай

Мдае, 5.5 инча не е чак толкова голям. За справка-М1 Ноут, Дизайър 820 и всички подобни, дето са наистина със зверски рамки.
Виж вече при компакта положението е доста по-кофти...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)