Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony представи Xperia Z5, Z5 Compact и Z5 Premium 2.9.15
#26

@GH0STFACE - желая 3 дни употреба с 2к екран или 4 дни употреба с 1080пи екран...
Само на мен ли ми писна тази визия на сонитата?
Очаквам следващата година същия телефон, само че в още 2 цвята да пуснат...

Choosing...
Цитирай
Аксесоари
#27

Ти като желаеш малко повече дни батерия продължавай да си караш с Galaxy-то, дето издържа половин ден.
На феновете им харесва все още този дизайн и аз нямам против да продължават в същия дух.
Цитирай
#28

Продажбите на сони, ми се струва, че друго говорят?
Не разбирам защо намесваш Самсунг в схемата?
И примерно може да спрат да слагат 600 мегапикселови камери, а да напишат една добре работеща? Защото във всеки един момент ноута ми ще отвее всеки един сони флагман на ауто снимка. Което реално интересува потребителите.
Не съм дошъл да дразня сони феновете, просто не виждам реален ъпгрейд спрямо з3. Освен 5.5 инча екран.

Choosing...
Цитирай
#29

Добре, де, тия 2 дни батерия колко г/д SOT са? Щото като кажат 2 дни батерия и направо все едно нищо не са казали. То и моя държи 2 дена и отгоре с около 3 часа SOT, вчера ударих ден с 5 часа и половина SOT.. Вече, че е безсмислено да има 4к дисплей - така си е. Ама трябва да е премиум явно и няма какво друго да измислят...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#30

При мен лично с по 5-6 часа SOT.
Sloona, не намесвам нищо. Естествено, че си добре дошъл да коментираш в тази тема, но искам да ти покажа, че живота на батерията си е добре. А самсунг го намесвам, защото така да говориш без реално да си ползвал определено време някое от последните Сонита, някакси не върви да правиш Ти заключения за телефона.
Цитирай
#31

Е остава да изчакаме да излезне и да видим. Така или иначе ще има версия с 1080p, та няма драми.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#32

Продажбите нямат връзка с качеството на който и да е продукт. По тази логика iPhone трябва да е най-доброто устройство заради големите си продажби! А, така ли е наистина? Wink (всеки сам да си отговори, защото не искам да започвам спор)
Z5 серията ще бъде с нов сензор, нова оптика и нов софтуер. Колко по-реален ъпгрейд трябва да има в една камера?  Visslar
Z3 (FHD дисплей) с включена Stamina изкарва без проблем 5-6 дни с едно зареждане. Какъв е проблема Z5 с 4К дисплей да изкара 2 дни?  Visslar
Софтуера на Sony е много по-добре оптимизиран отколкото на някои от другите производители и ако не сте ползвали тяхно устройство няма как да го разберете или повярвате.  Tongue

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#33

На мен лично, много ме радва Z5-та на визия. много е стилен и дано от Сони са оправили проблемите с херматизацията и отлепването на дисплеите и задните стъклени капаци. Стига се карайте Smile то за визия на един му харесва едно на де. съвсем друго, нормално е това Smile.
Цитирай
#34

Ок, всяка компания има линия и иска да я спазва. За да се разпознават телефоните им. Генерално дизайна на сони е много стилен и красив.
Евала за фингърпринта отстрани, това е много добре измислено и удобно при 5.5 инчов телефон.
Много щях да се радвам да преместят жака за слушалките от долната страна, много по-удобно е.
Не виждам просто смисъл в толкова "нацепен" екран. Идеята ми е, че според мен щяха да привлекат повече клиенти, ако батерията изкарваше 3-4 дни или 2 с много тежка употреба, вместо 4к екран. Колкото и да оптимизират има лимит на гпу/цпу-то под който, за да се държи нормално този екран, няма как да се падне.
Но нека да видим.

Choosing...
Цитирай
#35

Абе незнам кво що ама Sony с печалба за тримесечието от 780 милиона долара - See more at: http://www.mobilebulgaria.com/news/35276...dzGEz.dpuf та така че неги мислете.
Цитирай
#36

Единственото, което ме притеснява е процесора. За FHD и 2К вече е ясно, но ми е интересно на каква честота трябва да работи SD810 при 4К дисплей, за да не прегрява?  Rolleyes На 800MHz?  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#37

На мен лично отдавна ми писна от това помпане на хардуера. Пускат се нови версии на Андроида уж по-оптимизирани, а на практика такова нещо няма.
Цитирай
#38

@xn3k - ето точно това имах предвид.

Choosing...
Цитирай
#39

Абе и на мен ми писна, ама нали е флагман... Въпреки че може би малко RAM и тотален overhaul на камерата за мен са напълно достатъчни....

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#40

При 100% яркост на екрана Z2 ми дава 6+ часа екран, така че Z5 в аспекта за батерията няма да го мисля. По-голям екран с по-висока резолюция, по-добра камера с по-добър софт за нея, сензор за отпечатъци, все стъпки в правилна посока. Този път Сони правят революционен, а не еволюционен ъпдейт на флагмана. Ще видим как ще ги оцени Пазара, другото е чесане на клавиатурите.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#41

(2015-09-01, 10:25:53)ivanov_km написа:  На мен лично отдавна ми писна от това помпане на хардуера. Пускат се нови версии на Андроида уж по-оптимизирани, а на практика такова нещо няма.

Има, но със Samsung трудно ще усетиш. Невероятен хардуер предлагат без съмнение, но успяват да съсипят Android, която и ще версия да е. Наскоро имаше статия за това колко се е увеличила издръжливотта на Nexus 5, с последното M preview.

Относно Sony-тата , 4к резолюция на 5.5 инча ми одва малко безсмислено.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#42

Още снимки на Sony Xperia Z5, Z5 Compact и Z5 Premium - See more at: http://www.mobilebulgaria.com/news/35581...HPL0I.dpuf
Цитирай
#43

Дали ще има стерео говорители?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#44

Въпреки, че дизайна е подобен на предишните модели, всъщност промените никак не са малки и цялостната визия изглежда доста по-различна. За първи път компакта ми харесва като дизайн!  Lol


пп: Това матовото отзад стъкло ли е или метал!  Unknw_mini




[Изображение: Sony-Xperia-Z5-family_5.jpg]

[Изображение: Sony-Xperia-Z5-family_6.jpg]

[Изображение: Sony-Xperia-Z5-family_4.jpg]

[Изображение: Sony-Xperia-Z5-family_1.jpg]

[Изображение: Sony-Xperia-Z5-family_2.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#45

Със стерео говорители ще са. Като при Z2 са върнати в двата края на екрана.
Цитирай
#46

Добре, защо са сложили бутона за звука там? Не Ви ли се струва супер неудобно?

Choosing...
Цитирай
#47

Не е неудобно. На всички сони-та бутона е там и за мен лично е много по-удобно отколкото горе, защото при разговор си държа телефона в долната му част и бутоните се падат точно на пръстите ми.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#48

@xn3k - знам къде е на сонитата, но за разлика от з3-ката, новата позиция ми се струва много по-надолу. 

Ето една снимка на з3. Там е много по-нагоре, точно до бутона.
[Изображение: gsmarena_009.jpg]

Choosing...
Цитирай
#49

Грешно ти се струва. Спрямо z3 на Z5 power бутона е изместен няколко милиметра нагоре, а volume бутона няколко милиметра надолу. Просто са раздалечени вече един от друг и за това ти изглежда толкова различно. Но като цяло, бутоните са си почти на същото място. Даже докато говоря пръста ми е малко под бутона за звук на Z3, та сега със Z5 ще си дойде точно на мястото. Както и Power бутона между другото. Сега за да го натисна трябва да си свия малко палеца, а сега ще идва точно на място и за да сканира отпечатъка.
Цитирай
#50

Така на снимки е много трудно да се прецени, защото новия Power бутон (скенер) е значително по голям (дълъг) отколкото малките бутончета от стария тип. Може и да са преместени малко по-надолу тези за звука и ако е така, според мен ще е още по-удобно за ползване. Аз държа телефона по начина показан на снимката по-долу и пръстите ми ще са точно на бутоните.

[Изображение: 6304788d-4127-4d30-a9c3-6768c370383a]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)