Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony представи Xperia Z5, Z5 Compact и Z5 Premium 2.9.15
#51

Live-stream започва в 17ч наше време: https://community.sony.co.uk/t5/blog-new...-p/1999855
Цитирай
Аксесоари
#52

Нещо не ми допада това което виждам на снимките. Струва ми се, че телефонът е доста по-дебел.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#53

Вероятно защото сравняваш и виждаш компакт версията. Smile
Сравни я с премиум обаче и ще видиш разликата.
Компакта винаги е бил с малко по-солидни размери
на дебелина.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#54

Аз не изключвам вариант да е една идея по-дебел от Z3, но това може би ще е свързано с по-големия сензор на камерата (който не стърчи като при всички други производители) и евентуално ако са нахакали реотани да охлаждат мощния SD810 Smile
Цитирай
#55

Така ли ми се струва, че на първата снимка дисплея е извъзн доста панела не знам как да го кажа точно. Някак си дизайна на  компакт, ми е скоаван и ми прилича доста като на Нокиа и това сивота е грозничко Big Grin.  Впрочем, да не би само Z5 Premium  да има стъклен заден капак, като гледам другите нямат.
Цитирай
#56

Остават 3 часа и ще разберем Smile
Цитирай
#57

Това ли беше всичко ? Много кратко представяне. Телефонът като цяло ми хареса, но очакванията ми бяха по-големи. С процесора който са сложили очаквам в най-скоро време да започнат оплакванията от прегряване.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#58

Действително краткото ревю на Xperia Z5, както и цветовите варианти.
https://youtu.be/70c5SSbFHaY


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#59

Четете в mobile-review.com за първи впечатления. Това, който разбира руски. Човека там разправя, че на снимките не си личи, но компакта бил адски красив на живо, макар и леко дебел. Гърба бил от матирано стъкло и стоял адски добре, а и не събирал отпечатъци.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#60

Наистина компакта изглежда невероятно красив, но на мен Premium-а ми легна на сърцето. За съжаление очаквам грандиозна цена.  Grater

XPERIA Z5 Compact

XPERIA Z5

XPERIA Z5 Premium

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#61
Heart 

Пффф, Z5 Premium златния е един път Heart Heart Heart Heart
Нормалния също радва.
Ама компакта наистина е доста дебел, а и хич не ме радва визията.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#62

На мен не ми се вижда толкова дебел. Мисля, че е зрителна измама. Ето ги трите един до друг.

[Изображение: 01.jpg]
[Изображение: 02.jpg][Изображение: 03.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#63

Очаквам до края на седмицата да пуснат Z6 и до края на годината да са поне на Z13..... защо вече почти всички компании решиха, че трябва да набълбукват пазара с милион и половина устройства??? Айде, преди сони ги псувах много за това, ама сега не мога да се сетя за компания освен Apple която не го прави това. НИКАКВА логика.

Иначе Z5/ Ultra или Premium, квото се води там, са много добри. Наистина много ми харесват. Е.... 4к екран и скенера за пръстови отпечатъци забит отстрани не го разбирам, ма добре - това да му е кусура. Дано и камерите са им добри. А нещо за батериите спомена ли се? Нищо не мога да открия като информация.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#64

@smiley, във видеото е показано, че сензора ще помни до 5 отпечатъка и нагледно показаха, че ще бъде удобен за работа във всякакви ситуации. Най-смешното е, че когато Епъл го вградиха в централния бутон, всички други се втурнаха да го слагат там. Сега Sony го сложиха отстрани и вече се появиха 2 китайски телефона, на които сензора също ще е там.  Lol  Сега май ще се копира от Sony.  Lol 
Интерфейса ми се видя невероятно плавен за тази огромна резолюция. Най-интересното обаче май е камерата. На пресконференцията казаха, че това ще бъде най-добрата камера в мобилно устройство. Във видеото се спомена, че сензора, оптиката и софтуера са съвършено нови с технологии от Алфа серията. Алгоритъма за обработка на изображението нямал нищо общо с досегашния и снимките били (цитирам) "потресаващо" добри.  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#65

"На пресконференцията казаха, че това ще бъде най-добрата камера в мобилно устройство."

Докато не видя снимки от телефона това няма как да го поврявам. Подобни неща се говориха за всички телефони на сони до сега... най-добра камера, най-добър сензор, най-добро не знам какво си.... а в реалност какво? На автоматичен режим, снимките далеееч не бяха хубави. Особено на тъмно ти трябваше стабилно въображение да разбереш какво виждаш (: (преувеличавам разбира се).
Сензора за пръстов отпечатък... да ще е удобен в някои ситуации. Като телефона си го държиш, наистина ще е много добре. Ама сложиш ли го на маса примерно или като телефона е легнал и ще падне един цирк. Сега го пробвах на S6-цата и със сензор отстрани определено ще трябва да се свиква.
Другото което ме притеснява е тоя СД810 в херметически затворен телефон....

Но зеления З5 e един път. Няма толкова красив телефон. Дано наистина са се постарали и с камера и с оптимизация, понеже винаги съм искал сони телефон (: Ако всичко му е точно и батерията му е както до сега - много добра, S6-цата ще бъде командирована бързо бързо.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#66

Сега очакваме потресаващата цена, защо имам усещането, че ще бият рекорда до сега.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#67

@smiley, според GSMArena са следните:

1. Sony Z5 Compact - 2,700mAh.
2. Sony Z5 - 2,900mAh.
3. Sony Z5 Premium - 3,430mAh.

Дано съм бил полезен. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#68

Най-сетне нормален power бутон за сони  Big Grin 
Компактния изглежда наистина готино.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#69

(2015-09-02, 19:41:50)Ивайло69 написа:  Сега очакваме потресаващата цена, защо имам усещането, че ще бият рекорда до сега.
Цените ще бъдат в UK 599 паунда- Z5 и 699 паунда за Z5 premium, т.е. цената е същата като при Galaxy S6 EDGE Plus. Очаквам с нетерпение и да видя 6S Plus и да избирам между него и premium-а, че тоя смешен телефон(S6), направо ме побърква, батерията е дъното! Толкова ме е яд, че смених Z3 за него...
Цитирай
#70

Казват, че Z5 в Русия го чакат Октомври, а Премиума - Ноември. Мисля си, че в България официално ще ги видим за коледно-новогодишните празници.
Телефоните са един път като дизайн, направо смазаха всичко съществуващо.. SD810 обаче дано не съсипе всичко ..
Цитирай
#71

Надали ще има проблем с прегряване с sd810. Все пак от бая време е излезнал, производителите би трябвало да са си направили сметката...
Иначе един до друг наистина не изглежда дебел, но като го гледах на видеото си е дебел.. Поне според мен, де.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#72

(2015-09-02, 20:17:33)kobso написа:  Надали ще има проблем с прегряване с sd810. Все пак от бая време е излезнал, производителите би трябвало да са си направили сметката...

То това ако беше някаква гаранция.....

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#73

Уникални телефони кво повече да кажа
Цитирай
#74

@smiley То никога няма гаранция. Надявам се обаче да няма големи проблеми с греене, все пак за проблемът се знае от бая време. Въпреки че с тоя 4к дисплей(защо, Сони, защооооооо???) и като throttle-нат CPU-то...ще го видим, де, не се знае.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#75

Е те всички производители знаеха, че СД 810 грее и въпреки това се изненадаха след започване на продажбите. Пак добре при сони, тва стъкло отзад може да е като на котлоните и да може да се ползва топлината и за нещо полезно Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)