Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony представи Xperia Z5, Z5 Compact и Z5 Premium 2.9.15

Аз мислех на Нексус да се спра (ще изчакам финалния дизайн разбира се), но Сони Z3 компакт изглежда все по-близо.....

:-)
Цитирай
Аксесоари

Малко хвалене на камерата на Sony в Xperia Z5, Z5 Compact и Z5 Premium. С една дума най-добрата камера Big Grin. Да камерата найстина може да е най-добрата, но снимките не са най-добрите. Може би проблема е във фърмуер, някъде четох, че това не е финалната версия. Може когато го пуснат да са оправили този проблем, но това е само едно може ...

http://www.sonymobile.com/global-en/lega...xperia-z5/



Цитирай

А 4к дефакто не винаги е 4к,апарата по принцип работело на 1080p и кагато се налага(снимки,видео)автоматично качвало на 4к.ако е така си е прекрасна идея,браво на сони.
Цитирай

Пести батерията. Интересно звучи. Автоматично сменяне на резолюцията.
Аз определено съм заинтересован от Z5 Premium. Интересен е

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

А според мен си е 4К екрана, а upscaling-a ще може и съдържанието което не е в 4К да го разтягане без да губи качеството както е при телевизорите 4К. А не че ще работи в 1080п резолюция и да превключва в 4К само при снимки и видео. Гледката ще бъде потресавъща.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Точно така е. Ще ъпскейлва съдъжанието. Още на конференцията го казаха.
Цитирай

Това е доста добра идея. Няма смисъл, през цялото време да се товари чипа. Нужно е само когато разглеждаш изображения или гледаш видео. може да има и още някой случай, но не се сещам. Остава само, от Sony да успеят да го реализират, така че да не се забелязва въобще, че се правят някакви преходи.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Оправяйте се.... Smile
Цитирай

Ами тогава да им изпратя много поздрави на Сони Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Тъпото е, че в рекламите на някои телефони показваха подводно снимане

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

По повод на това, преди години си спомням, че собственик на Джип (нямам спомен коя марка) осъди компанията. Гледал реклама на джип-а как минава през кал или беше някакво изкачване .. (нямам спомен, каквото и да кажа ще излъжа) и решил да го направи и той същото, обаче не станало като в рекламата... И след това ги съди за подвеждаща реклама ако не се лъжа и ги осъди (разбирасе случая не се е развил в БГ).
Цитирай

Оправяйте се..... Smile
Цитирай

Правите ли разлика между "работа под вода" и "потапяне", "намокряне" или "измиване"? Къде Sony са писали, че устройствата работят под вода? Това не е подводна апаратура, колеги.  Bu
Притежавал съм 5 поредни IP устройства на Sony (Z, Z Tablet, Z2, Z3 и Z3 Tablet) и всяка вечер си ги мия на мивката с топла вода и сапун, пък вие си пишете каквото искате!  Lol
Ако се разходите из раздела на Sony ще забележите, че всички телефони на колеги, които са пропуснали вода са били заменяни по гаранция. Всичко останало е празнодумство. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Никой не може да докаже в сервиза, че не си потопил телефона "gently" така че нищо не става, а Sony ти подменят телефона с нов.
Цитирай

"Къде Sony са писали, че устройствата работят под вода?"






Вярно е,че не е написано,но все пак.... Smile
Цитирай

А след като си публикувал "новина" направи ли си труда да провериш за какво става дума?

Новата политика се отнася само до Z5 серията, а не за старите телефони чиито реклами си публикувал. Хайде да видим какво пише за Z5:

http://www.sonymobile.com/bg/products/phones/xperia-z5/

[Изображение: d53115577be5b192.png]


А какво пише на Z3:

http://www.sonymobile.com/bg/products/phones/xperia-z3/

[Изображение: c6ce022cd6bb917c.png]

Та къде е написано да не се потапя изцяло във вода?  Visslar
Хайде сега ми покажи реклама, в която Z5 се използва под вода!  Bu


--------------
Offtopic
@tonkata07, защо си изтри "новината"? Не стоиш ли зад публикациите си?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

От което следва, че на Сони явно им е писнало постоянно да заменят стари телефони за нови заради лошото производствено качество на телефоните си.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

Последно да уточним:

Можеш ли да правиш снимки и да заснемаш видео под вода както твърдят от Sony и се показва и казва в двете реклами ?  Smile

Да или Не ?

Би ли превел текста,който съм оградил в червено ?

[Изображение: 8350741G.png]

http://www.sonymobile.com/gb/ican/?gclid...Av8f8P8HAQ
Цитирай

@Claping Monke
"лошото производствено качество"!?  Lol  Това го знаеш от вътрешна информация или просто тролиш? Ако е първото ще ни бъде любопитна статистиката за брака в производството на Sony. Второто е абсолютно празнодумство.

@tonkata07
Правиш ли разлика между Z3 и Z5? Продължаваш да публикуваш материали за Z3 обвързвайки ги с промяната на политиката при Z5?!?! Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Какво хейтене или празнодумство? 
Самия ти каза, че сменят стабилно телефони заради намокряне(което не би се получило ако качеството беше добро) на водоустойчиви телефони. 
Просто говори с факти. Ако помислиш логично(малко ще е трудно при теб поради фенщината), много е вероятно тази да е причината за смяна на политиката.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай

Еми темата е за Sony, нормално е предимно фенове да пишат и коментират.
Цитирай

@mita6ki
Къде съм написал, че сменят "стабилно" телефони? Написал съм "всички телефони на колеги, които са пропуснали вода са били заменяни по гаранция". Хайде сега се разходи в секцията на Sony и провери колко човека са имали проблем и колко хора ползват телефони от Z3 серията. Проверявайте преди да пишете нещо.

Що се отнася до така наречената "фенщина", то тя е базирана на богатия ми опит с ВСИЧКИ МАРКИ! Ползвам телефони от 1996 година, като ги сменям на около 3 месеца. Сам си направи сметката колко телефона са ми минали през ръцете. Ползвам активно Sony едва от около 2 години. Много мога да говоря за дефектното производство на останалите марки и какви проблеми съм имал с тях, но не го правя, нали, въпреки, че е базирано на ЛИЧЕН ОПИТ! Опонирам ви за писането на неща, които не сте проверили или никога не сте ползвали. Хайде дръжте се малко по-сериозно.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

@xn3k.......Би трябвало по-добре от мен да знаеш,че Z5 е със същия IP68 сертификат,което означава,че не е с нищо по-различен от Z3+/- .......И тази промяна на политиката е точно заради големия брой удавени телефони заради подвеждащите реклами на Sony...... Smile
Как не реагира по подобен начин,когато написах,че Sony намаля цените на телефоните си ? Smile
Когато обаче публикувах официално изявление на Sony ти го прие като лична обида заради фенщината си и ме обвиняваш,че не съм проверявал фактите..... Smile 
Sorry колега,но проблемът не е в мен,а в Sony ! А може би и в теб..... Smile
Цитирай

@tonkata07
Z5 е нов  продукт, с нов хардуер и нова конструкция. Този нов продукт си носи и новите спецификации, които е некоректно да сравняваш със стари такива. Продължаваш да изказваш мнение на база лично предположение. Докато не ми публикуваш официална статистика с продажбите на даден продукт и какъв % от тях са върнати в сервиз е просто предположение, което е несериозно. За цените на Z5 съм писал, че са безобразно високи и аз лично няма да си го купя. Доволен ли си?
За каква лична обида ми говориш? Казах ти, че си писал непроверени неща, което е съвсем различно. Ето ти официалното становище на Sony:

Цитат:“Moving or operating the device while it is submerged is not tested during the laboratory tests. There are also many environmental factors which we could not assess (e.g. water movement or water pressure changes during the movement), if a device is used underwater. Therefore we recommend not submerge our Xperia Z5 in water.”

За старите устройства, които все още са в продажба важат СТАРИТЕ правила. Кое е толкова неясно? Bu

Същото щях да напиша и за всеки друг продукт на друг производител, с който съм запознат в детайли. За каква фенщина ми говорите?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

@tonkata07 ти нали нямаш устройство на SONY та такаче къв е проблема?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)