Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xperia Z5 - мнения, коментари, ревюта!
#26

Z5 има повече от един модел или нещо аз не разбирам,говорите за нормален и премиум телефон

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари
#27

Всъщност моделите са 3 - Xperia Z5 Compact, Xperia Z5, Xperia Z5 Premium.
За това и се коментират някои различни характеристики.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#28

мерси за отговора,не знаех че има и премиум,сега ще им видя характеристиките да ги сравня

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#29

Ползвам компакта от около седмица. Имал съм всички Зетки досега. Минаването към матов гръб за мен е +. Усеща се като кадифе и е страхотно на допир. Не се плъзга и е по износоустойчив. Стъклата (уж закалени) се драскаха колкото и да ги пазих. Работи много гладко, няма лаг и НЕ ЗАГРЯВА. Играя Риъл Реисинг 3 по 1 час и позатопля. На тази игра няма телефон, който да остане хладен. Камерата, ех камерата...Сравнена с Зет 3+ има видимо подобрение. Много е близка до Ес 6 (в другия ми джоб) , но не е по-добра.
Не ползвам супер режима. С ръчни настройки се получават страхотни нощни снимки без шум. Има си го лекото зърнеене, но вече е силно редуцирано. Има и леко замазване в горните краища на снимката, но това е заради широко-ъгловата леща. Батерията би изкарала 2 дни при средно натоварено ползване. Дисплея е с много реални цветове, ярък и четлив на слънце.
Отворен съм за въпроси.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#30

Всичко загравя, аз това го гледам не като проблем вече. Това е джобен компютър, по-мощен от настолната ви машина или лаптоп. А те имат вентилатор който охлажда. Затова си мислим че не загрява. А, всъщност лъха жега яко...
Така че, за мен не е проблем, и Z3-ката загравя, върни си добре, нищо чак толкова не правя за да загря, не програмирам. Може да го забравим това загряване защото звучи банално. Няма тема в която не се обсъжда. Няма телефон който да не загравя, В даден момонт. Това е огромна информация обработвана за части от секундата, в тяло по леко от дистанционното на телевизора ми.
Затова бъдещи собственици да не се чудят. Аз набирам инерция, чакам още коментари да прочета, и Декември, ако не ме изненадя някой друг телефон си оставам на SONY.
В Австралия като че ли го няма още, огледах доста магазини... Само Самсунг Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#31

Аз ще изчакам преиума да се появи по магазините,направо се радвам че го нямаха наличен Z5 като ходих Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#32

Колега, днес НАЙ-после го видях. ЕБАси убавеца. Бял беше. Нямах много време за тест, че жената препираше  Grater , то ако не е магазин за дрехи не се влиза.
Тъ, много ми хареса, обаче Power бутона при натискане имаше звук (цък, цък) от самия бутон. Сега незнам така ли трябва да е, или като на Z3 без звук. Ваще как са?

Premium-а ми е голям. Аз по голямо от 5.2 не отивам.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#33

Да, и на мен ми направи впечатление, че бутона цъка, но е нормално. И моя го прави, както и трите изложени бройки в един от Sony центровете в София.
Мен май започва да ме е яд, че не взех зеления!  Bu Вчера пак ходих да го гледам и цвета е жесток!!!  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#34

Питай ги за чист бартер Smile хахах

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#35

Де да можеше!  Tooth

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#36

Някой може ли да сподели колко градуса  е температурата на ЦПУ на Z5, например при 1 или 1/2 час игра на телефона. Пробвах да снимам с телефона в магазина и буквално за 2 мин. видео, машинката се нагря доста според мен. Това не ме притеснява, но искам да разбера дали и при стартирането на някоя игра на телефона се загрява толкова защото това нямаше как до го тествам в магазина тъй като нямаше нищо инсталирано. И ако може да споделите впечатления за звука на говорителите, че по моловете като пуснат едни шансони и не мога да си чуя мислите, камо ли телефона. 
Благодаря!

PS. Днес открих първото ревю на български на телефона в нета :  

http://www.webcafe.bg/mobilecafe/premiera/id_252383701_Sony_Xperia_Z5_s_nay-moshtnata_bateriya_na_pazara_

Как бихте го коментирали ?
Цитирай
#37

Ревюто или телефона?

Ако говориш за ревюто...не смятам дори да го чета. Още заглавието е неистинно: "Xperia Z5 с най-мощната батерия на пазара"
От къде го измислиха. Z3 е с по-голяма батерия, а да не говорим, че има и телефони с 5000mAh.
Цитирай
#38

Леле тва ревю голяма комедия.

Цитат:Телефонът изглежда твърде функционален.
Ха-ха-ха-ха-ха-ха

Камерата я взривиха
Цитат:Можете да забележите фини детайли от рода на тънки паяжини - незабележими за невъоръженото око - при мащабиране на пълноразмерните 23-мегапикселови снимки.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#39

Колеги притежатели на Z5, имам въпрос. Когато прокарате пръст през гърба на телефона в посока крайщата, усещате ли ръб? Все едно рамките са малко по широки и се усеща като ръбче? Вашите така ли са? Питам защото пипах един пак, и имаше ръб по целия гръб.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#40

Има ръб
И на екрана и но гърба
Добро хрумване на Сони
Цитирай
#41

Да, има ръб и е направен напълно умишлено. Причината е, че стъкления гръб се пързаля страшно много на маса. Z3-ката ми успя да падне по този начин. Оставих я на масичка (много далеч от края) и след 20-30 минути се озова на пода. Този ръб го направиха още на Z3+ поради многото оплаквания от пострадали Z3-ки.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#42

То и по снимките си личи да има ръб.
Цитирай
#43

Ясно. Че наистина Z3 много лъзгав.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#44

Има ли някой с Premium?
Имат го във Vivacom, златист и много му се чудя. Имах възможност да го сложа до нормален Z5 и не е много по-широк, просто е по-дълъг и съответно от там и диагонала е по-голям.

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
Цитирай
#45

аз също съм много навит ,но изчаквам да влезем в новия месец да видим Какви планове ще извадят моб. оператори. Понеже съм на ментел ,а те имат само черен дали биха доставили златист ако си го поръчам? независимо че ще го чакам?,защото го видях на живо и много ми хареса.. Цвета даже по-скоро е месинг с мед Smile

Sony Ericsson k850I --> Sony Xperia P ------> Sony Xperia Z1 ----> Sony Xperia Z5 Premium ----> Samsung S10 
Цитирай
#46

Доста добър телефон! Лично доста по ми допада от "стария" Note 4.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#47

Колеги, предстои ми покупка на z5-цата от Vivacom и ме интересува дали в комплекта са включени слушалки (модел?) или не? Изгледах един куп ревюта и във всичките нямаше слушалки, което е малко тъпо!

Sony Xperia Z Black Pearl 13W13 -> Sony Xperia Z5 Gold 15W41 -> Huawei Mate 10 Pro Titanium Grey BLA-L29
Цитирай
#48

В комплектите от Технополис няма слушалки, а мисля, че Виваком продава същите.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#49

От Мтел имаше.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#50

Излезе нов фирмуер 32.0.A.6.200 с код Мтел. Инсталирах го с FlashTool. Има и вече руут. Ако имате интерес ще пусна tft файл.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)