Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xperia Z5 - мнения, коментари, ревюта!
#51

Има ли сериозни промени или е само бъгфикс?
Оправен ли е бъга при мултитаскинг менюто?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#52

Забелязвам намалена консумация след като инсталирах 32.0.A.6.200. Обикновено в края на деня оставах с около 30%. Сега се вдигна на 40-45%.
Цитирай
#53

Незнам на какви телефони сте свикнали да работите, обаче или при моя или в ROM (.200) има бъг. На вечер батерията пада с 12-13%. На Stamina Mode е с около 8%. Ако не са предстояците празници и да знам, че няма да разчитам на апарата си за 1 месец щях да пусна жалби на всички възможни институции. Проста щом плащам за апарат почти 1500лв очаквам да е повече от перфектен.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#54

@Lumia, Сподели моля за информация и екрана с консумация по ред от приложения.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#55

Ето пример. WI-FI и мобилен нет са изключени а стоят като активни.


Батерия

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#56

Тази твоя публикация я бях виждал, но не отговаря на информацията за консумация от приложения/ там за мен е нереална консумация, все едно е непосредствено след откачане на зарядното от телефона/ , за това и помолих за снимка на екрана, преди да стигнеш до менюто от  прикачената снимка по-горе.
Любопитно е, но има ли греене, във времето на повишена консумация?

П.п. Мислил ли си за връщане на фабрични настройки или преинсталиране на софтуера?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#57

Не те разбрах относно желаната снимката. Мисля, че няма греене, но все пак засичането става вечер и не съм сигурен. Правил съм и заводски настройки и преинсталация с Flashtool и преинсталация от Sony PC update - няма ефект. Интересното беше при една поредна преинсталация без никакви инсталирани приложения от маркета или инсталирани ръчно - същата работа. Затова питам при другите как е консумацията, защото за мен е прекалено завишена.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#58

Здравейте , искам да попитам корпусите на двата модел - Z5 и Z5 Premium еднакви ли са , тъй като ми се струва че на премиум варианта отзад на гърба е огледално , а на обикновенния вариант не ?!! Така ли е или и на двата корпусите са от еднакъв материал и какъв е той - Стомана и стъкло или друго ?
Цитирай
#59

И на двата модела материалът е стъкло. Разликата е, че при Z5 е матово, докато при Z5 Premium не.
Цитирай
#60

Рамките също са еднакви (от алуминии), но с различна обработка. При Z5 Premium рамката е полирана, а при Z5 е матова.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#61

Ясно , благодаря за инфото ! Smile
Цитирай
#62

Здравейте отново. Ще връщам телефона за рекламация - писна ми. Спешно ми трябва точен отговор - могат ли да разберат, че апарата е бил с отключен Bootloader? В момента е заключен отново и преинсталиран със Sony PC Update.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#63

Щом си върнал DRM ключовете и буутлоадера е пак заключен и е преинсталиран, няма как да разберат.
Цитирай
#64

Здравейте отново ! Имам още един въпрос относно този апарат - Sony Xperia Z5 Premium - има ли в комплекта си слушалки с него или не, защото като гледам в  Технополис ми казаха,че в комплекта няма слушалки ?
Цитирай
#65

В комплекта има само зарядно.Слушалки няма.

SONI XPERIA Z 5 Premium
Цитирай
#66

някой не е разглеждал premiuma,golda е матов от зад а хрома е огледален

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#67

Не е точно така. Стъклото на златния Premium пак е лъскаво (като цвета copper при Z3), но просто не е толкова огледален като хрома. При обикновения Z5 стъклото отзад не отразява абсолютно нищо (виж на четвъртата снимка). Smile

[Изображение: sony-xperia-z5-premium-aa-15.jpg]
[Изображение: sony-xperia-z5-premium-aa-16-792x446.jpg]
[Изображение: sony_xperia_z5_premium_7.0.jpg]
[Изображение: sony-xperia-z5-z5-compact-Z5-premium-aa-2-840x473.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#68

аз съм с copper z3 и не видях никаква прилика ,говорим за premium z5 не за стандартния,беше абсолютно мат,а този който си снимал ми се струва нищо общо с gold premium z5

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#69

Колеги коя мрежа е за предпочитане че нещо мобилния нет не ми харесва.
[Изображение: 10eabc33725214abb36b348d4d73cb72.jpg]

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#70

Аз лично като ползвам мобилните данни на максимална скорост ги ползвам на 3G. Като свърша работа, отделям 15 секунди, спирам нета и обръщам на 2G - пести батерия. Когато съм на бавен нет директно на 2G.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#71

(2015-12-16, 17:40:16)Sokolchev написа:  аз съм с copper z3 и не видях никаква прилика ,говорим за premium z5  не за стандартния,беше абсолютно мат,а този който си снимал ми се струва нищо общо с gold premium z5


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#72

(2015-12-16, 19:32:57)Lumia написа:  Аз лично като ползвам мобилните данни на максимална скорост ги ползвам на 3G. Като свърша работа, отделям 15 секунди, спирам нета и обръщам на 2G - пести батерия. Когато съм на бавен нет директно на 2G.
Значи както е на снимката?

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#73

Ако нямаш LTE , трябво да е на предпоследното
Ако имаш - последното
Цитирай
#74

Тук става въпрос за предпочитана мрежа, като донякъде има зависимост в потреблението на батерия, ако режима е само на 2G.
Остава въпроса, необходимо ли е това ограничение, при иначе вече големите планове и скорости за мобилна мрежа?
На този етап, не мисля обаче, че превключването би изиграло роля, която да бъде усетена в консумацията при съвременните батерии и добрата оптимизация на софтуера.
На предложението @Sev, потребител е необходимо да превключи на LTE, при положение, че не само самото устройството поддържа тази мрежа, но и оператора вече има актуално работеща такава честота.
В случая, това е само един от операторите, като иначе съм на мнение, че в днешно време, позицията с предпочитана 3G / 2G мрежа, би била достатъчно добра опция за избирането й, стига да не се коментира район с изключително слабо 3G покритие.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#75

Това казах и аз
Ако може да ползва LTE, включва на него
Т.е. ако е абонат на Теленор
Или ползва двусимова версия, с карта на Булсат/Макс
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)