Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за Google Play

meanmachine92 написа:Какво значи сначале? А сигурен ли си , че ще се оправи с фактори ресет , щото съм чувал , че не се оправя...Пък не искам напразно да си играя толкова време
Аз не мога, а и едва ли някой може да е категоричен в нещо, още повече за чужд телефон, където част от информацията за телефона се спестява, умишлено или не. То и при пълна информация не винаги се знае какво точно ще се случи при опеделена интервенция, да не говорим за непълна или неточно интерпретирана информация.
При теб щом и при фактори ресет прави магарии, нещата отиват към инсталиране на нов ром. Напълно е възможно, да си направил нещо на телефона, за което дори и да не си разбрал.
Това е мое мнение, но то се базира на сравнително богатия ми опит с този телефон и тази ОС.

..... Пък не искам напразно да си играя толкова време
Вярно, че е играчка да се нагласи после всичко. Но над 120 флаша за 7 месеца, как ти звучи? Затова си позволявам да давам от време на време акъл. Big Grin

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
Аксесоари

Тоя нов ром мога ли да отида в някой сервиз да ми го сменят или в германос понеже е в гаранция:?

LG Nexus 5
Цитирай

meanmachine92 написа:Тоя нов ром мога ли да отида в някой сервиз да ми го сменят или в германос понеже е в гаранция:?
На мен ми звучи смешно, да се търси сервиз за това. Тела и гаранцията обаче са твои, така че решението също ще бъде твое. Препоръчвам рефлаш, без значение в сервиз или в къщи.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай

zdraveite.. nadqvam se da mi pomognete.. zeh si nov motorola milestone 2 ... i iskam da vlezna v marketa... no.. kato cukna na marketa mi pi6e! you entered the wrong password or your accaunt has changed. please re- enter your password... i otdolo :
username : gsmspirit@gmail.com ... kak da si vkaram moq gmail ?

Пиши на Кирилица! Всички мнения на латиница, ще бъдат изтривани!!!
Цитирай

BrainSick89 написа:zdraveite.. nadqvam se da mi pomognete.. zeh si nov motorola milestone 2 ... i iskam da vlezna v marketa... no.. kato cukna na marketa mi pi6e! you entered the wrong password or your accaunt has changed. please re- enter your password... i otdolo :
username : gsmspirit@gmail.com ... kak da si vkaram moq gmail ?
Сигурен ли си, че телефона е нов? Някой си е влизал в маркета от неговия мейл. Най-вероятно ще трябва да направиш хард ресет.
Цитирай

kBo написа:
BrainSick89 написа:zdraveite.. nadqvam se da mi pomognete.. zeh si nov motorola milestone 2 ... i iskam da vlezna v marketa... no.. kato cukna na marketa mi pi6e! you entered the wrong password or your accaunt has changed. please re- enter your password... i otdolo :
username : gsmspirit@gmail.com ... kak da si vkaram moq gmail ?
Сигурен ли си, че телефона е нов? Някой си е влизал в маркета от неговия мейл. Най-вероятно ще трябва да направиш хард ресет.
telefona go zeh nov..
Цитирай

За съжаление не е бил нов. Потърси в менюто къде има да върнеш фабричните настройки и ги върни. Това ще реши проблема.
Цитирай

mi .. neznam dadoh mu factory reset... puk 6te vidim ko 6te stava//
Цитирай

И пиши на кирилица! Confusedtupid:
Цитирай

Offtopic
BrainSick89 написа:mi .. neznam dadoh mu factory reset... puk 6te vidim ko 6te stava//
Не разбирам шльокавица!

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай

ilieff написа:Offtopic
BrainSick89 написа:mi .. neznam dadoh mu factory reset... puk 6te vidim ko 6te stava//
Не разбирам шльокавица!
сорри но е сложно да обесня за6то не пи6ех на кирилица.... и тнт... мн ви благодаря след рестарта си4ко е ок Smile поздрави :tease:
Цитирай

meanmachine92 написа:Реших да напрая хард ресет , изтеглих 2 приложения успешно (първото с нета на мтел , второто с wi-fi) и на третото естествено отново ми показва Download paused .Направо ще се побъркам :mad:
Досега аз съм чел поне за петима със твоята грешка - Download paused. Споделиха, че е имало претоварване на Маркета явно, защото след ден, два без да правят нищо, започнаха да свалят.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Да явно е така понеже тая сутрин ставам и оп 7-8 едно след друго без проблеми ги тегля , на 9тото запецна пак , изключих нета и след 30 минути пак пробвах 1-2 изтеглих и пак ...Абе ще го преживея , което не става от маркета нали имам компютър Smile

LG Nexus 5
Цитирай

Ползвай и Applanet.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Ами аз бях си изтеглил аппланет , но като искам да изтегля някакво приложение и веднага ме прехварла на маркета и почва от там да го тегли ...

LG Nexus 5
Цитирай

Здравейте! От скоро съм Сони Ериксон X8..Не знам дали някой се е сблъсквал с проблем като този до сега ..... Влизам в андроид маркет.. и си харесвам игра .. гледам гледам.. и виждам да пише "free" , натискам.. и изведнъж почва да ми се сваля, а не искам да си свалям нищо все още.. тъй като нямам свързан wi-fi. След като почна да се сваля .. влизам в маркета и натискам да го отмени (cancel) .. и си се появи пак опцията да го изтегля.. а в същото време макар, че съм го прекратила ... то продължава да се тегли.. и не знам как мога да спра свалянето.. та въпросите ми са:1.Как мога да го спра това нещо.. 2. ако съм с неограничен интернет от глобул.. ще ми струва ли нещо в случай, че се изтегли играта?
Цитирай

1. Като влезеш където е въпросната игра трябва да има cancel download (или нещо подобно). Така се спира. А иначе, че горе ти показва не значи нищо. Пробвай да изчистиш лентата.
2. Не

Xperia X10i Android 2.3.3
Visca Barça!
Цитирай

точно това обясних, дори и след като съм натиснала cancel download.. продължава да се тегли ... не мога да го изчистя от лентата .. нямам такава опция
Цитирай

Пробвай да килл-неш маркета с някой таск килър

Xperia X10i Android 2.3.3
Visca Barça!
Цитирай

здравейте.. имам проблем не мога да тегля нищо от маркета Sad като натисна инстал ми изписва "There are no Android phones associated with this account. Please sign in with a different account." някой ако може да ми каже как да го оправя ще е много добре Smile мерси предварително
Цитирай

Добре дошъл във Форума! Smile

Ако имаш gmail акаунт, влез в gmail през телефона. Чак тогава пробвай да отвориш Маркета.
Ако нямаш акаунт, ще трябва да си направиш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

благодаря за вниманието..
имам gmail акаунт но и като вляза от телефона пак същата работа така ми изписва.. а пък от програмката дето е за маркета, пиша си емайла паролата и ми изписва "this could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for data services. if it continues call customer care" Sad Sad
Цитирай

Пробвай да влезеш в YouTube и пробвай през Мобилен интернет.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

playboy_92 написа:"this could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for data services. if it continues call customer care"
трябва да използваш мобилен интернет при първо влизане в маркета, след като ти се регистрира акаунта там, вече ще можеш и през wifi...

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай

alphaleader написа:
playboy_92 написа:"this could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for data services. if it continues call customer care"
трябва да използваш мобилен интернет при първо влизане в маркета, след като ти се регистрира акаунта там, вече ще можеш и през wifi...

Това абсолютно не е вярно.

Asus Transformer TF101
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)