Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за Google Play

ОК! Благодаря!

п.п. Не става по този начин?
Цитирай
Аксесоари

И при мен вече за пореден път току що направих това, което е описано тук в темата и нищо не се получава. Разочарован съм, наистина.

LG P500 ---> HTC Desire ---> LG P500 ---> Samsung Galaxy S4  ---> iPhone 5 ---> iPhone 6 ---> LG G3 32GB
Цитирай
Question 

От около 2 седмици насам когато съм свързан с Wi-Fi мрежата вкъщи и се опитам да актуализирам дадено приложение в Google Play ми дава грешка 403. Интересното, е че тази грешка ми я дава само на някои определени приложения и само когато съм свързан към домашния Wi-Fi. Докато съм на мобилен интернет или на някоя друга безжична мрежа, нямам абсолютно никакви проблеми с нито една актуализация. Вече пробвах да изтрия кеша на Google Play Store и Google Play Services, но резултат - никакъв. Опитах и деинсталация на актуализациите на Магазина, но и това не оказа положителен ефект. Някакви идеи?
Цитирай

Пробвай да премахнеш google акаунта си от телефона, зачисти пак play-овете и си добави пак акаунта.
Цитирай

За съжаление, този метод не помогна. :/ Странното, е че проблем с актуализациите имам само и единствено докато съм на домашния Wi-Fi. Свързах се с интернет доставчика ми, и от там ми казаха, че няма други оплаквания (нещо напълно обичайно, тъй като повечето ги мързи да направят малко проучване по въпроса). Явно ще се наложи да викна техен екип, за да се уверят че проблема е някъде при тях тъй като някои приложения ми ги актуализира без проблеми, а други упорито ми показват грешка 403.
Цитирай

Проблела е почти навсякъде,и вкъщи и приятели се оакват,а на мобилен нет няма проблем.Даже и в чужбина го има,понеже четох в разни чуждестранни форуми эа него,но съм зле с англ. и не схванах много,нещо се променяло в настройките на рутера и се оправял доколкото схванах.А теэи как може да ти кажах,че не са чували.......не знам.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай

Както казах по-горе - по-лесно е да кажеш, че други подобни оплаквания няма, отколкото да направиш малко праучване откъде може да идва проблема и да дадеш съвет на потребителя какви настройки да промени (ако е нужно). До преди малко комуникирах с админа на Twitter профила на Google Play за съвет, и явно от там хората са добре започнати с този проблем тъй като започна да ми обяснява да изтрия кеша на Google Play магазина, след това да рестартирам телефона и накрая да изтрия и добавя наново Google профила си (все неща, които вече бях направил и без никакъв резултат). За момента все още нямам отговор от тях като им казах, че премахването и добавянето на профила не доведе до положителен резултат.
Цитирай

Колеги, реших да си сменя картата с памет от 2гб на 16гб, до тук добре прехвърлих всичко нужно и след като я сложих и реших да сваля едно приложение ми даде следната грешка "Error Processing Purchase [DF-BPA-30]" чистих данни, акаунти и тем подобни, разлика няма...

Gold Galaxy S7 
Цитирай

Проблемът беше в мрежата на Гугъл (кофти редирект към неправилни техни кеш сървъри). Би трябвало да е решен вече .Отначало и от GOOGNET овъртаха за кеширали DNS и тем подобни глупости. Днес забелязах ,че всички приложения се ъпдейтват без проблем и напразно хвърляте вина към доставчиците си в БГ Wink
Цитирай

Определено има логика проблема да е бил в Гугъл.
Проблема с грешка 403, която имаха и други потребители наскоро, при някои от приложенията се появяваше и при мен, като всичко прочетено като фикс, не сработи при мен. Грешката я даваше при домашната безжична мрежа,както и при други, а също и през мобилния трафик.
Преминах към Андорид 5.1.1 по стечение на обстоятелствата, където забелязах, че проблема се повтаря при някои приложения, някои от които стокови на Сони, други не, отново независимо от мрежата към която съм свързан.
От днес сутринта, няма приложение, което да е повторило проблема, който имах до вчера.
Надявам се всичко вече да е добре, защото имаше момент, в който имах до 10-15 приложения, чакащи да бъдат актуализирани, като 7-8 от тях увисваха.
Вярвам, че и при другите потребители забелязали проблем с Плей Стор, вече всичко трябва да е наред. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

При мен все още го има.
Трябва да спамя бутона "инсталирай" в продължение на една минута и ако реши ще ме вържи, но аз вече му свикнах. 100 процента проблема е в техните сървъри както каза @commit.Дано скоро го оправят напълно че не приятно. Склонен съм да мисля , че определен брой приложения са вързани на сървар които прави този проблем.. защото на някои други приложения тествах и нямах този проблем.
Цитирай

моя телефон хуавеи g620s има проблем при влизане в гоогле плеи магазина като изписва няма връзка нов опит общо взето това му е единсвения проблем с магазина на плеи навсякъде влиза и работи в гоогле+ джимел yotube и така нататак теле е генериран преинсталиран нулиран до заводски настроики 6 пъти  ефекта е никакъв чистен е кеша на гоогле плаеи деинсталирвано е приложението и съм инсталирал друга версия пак нищо андроида е 4.4.4 киткат тела е на 6 месеца от теленор е купен онлаин актуализация е направена на 2 рия месец четох мнения в нета че може де свръзано с рома на тела които в момента е на сервиз за 3 път за 2 път в сервиза на теленор и 1 път в друг сервиз моля ако има някои експерт по темата да пише
Цитирай

От няколко дни не мога да изтегля нищо През уифи  ..дадох му фабрични и вече е във акаунта не ми влиза

SAMSUNG Galaxy S10 Lite
Цитирай

Само с една wi-fi мрежа ли си пробвал? С мобилния интернет така ли е пак?

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай

Ако си ползвал Freedom го инсталирай пак. Аз имах същия проблем. Като не ми е включен Freedom не ми работи нищо от Google ,когато го отворя ми зарежда всичко. Пробвай да го инсталираш и да го деинсталираш.

SAMSUNG Galaxy S10 Lite
Цитирай

От Freedom му даваш Stop , а дали ще го деинсталираш или не няма значение Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

здравейте. аз също имам този проблем с плей сторе-то. възстанових заводските настройки на телефона ми и тогава се появи проблема .след като натисна маркет се отваря адд гоогле акаунт,въвеждам си имейла и паролата си но ми изписва (sorry your username and password do not match.please try again). Сигурен съм че не бъркам имейла и паролата. направих си друга поща пак изписва същото. не ми идва и актуализация на маркет. вече се видях в чудо моля да помогнете,ще съм много благодарен.Благодаря предварително.
Цитирай

Проблемът ти не е в Google Play, нищо че използваш него, за да си влезеш в акаунта - просто магазинът не работи, ако не си направил това.
Проблемът най-вероятно е този: "sorry your username and password do not match".
Провери внимателно какво въвеждаш. Също така се увери, че не използваш пощата си в abv да речем.
Цитирай

Да споделя с общността как реших проблем със съобщението: гугъл плей сървисис хас стопед!
Това ми се появява на таблета от 2 седмици, и тъй като без това дроида не може да работи, взех решение!Направих му ерейс на ОС, и не му разреших да възстанови всичко от преди това. Спрях всичко което ОС не разрешава да се изтрие, и изтрих всичко което разрешава и аз не ползвам. Засега устройството няма подобни съобщения, и се държи добре.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2015-11-02, 14:40:42)bobytsekov написа:  Проблемът ти не е в Google Play, нищо че използваш него, за да си влезеш в акаунта - просто магазинът не работи, ако не си направил това.
Проблемът най-вероятно е този: "sorry your username and password do not match".
Провери внимателно какво въвеждаш. Също така се увери, че не използваш пощата си в abv да речем.

всичко пробвах и пак не става. не бъркам пощата,защото като я въведа на таблета там плей сторето тръгва. явно проблема е нещо в телефона ми ,но не зная как да го оправя. ако някой има някакви идеи моля да сподели
Цитирай

Влизаш в Приложения >> Всички и изтриваш кеша и данните на всяко едно приложение без да пропускаш >> Google Play , Google Play services като на това приложение за да го направиш първо влизаш в Управление на данни и изтриваш всички данни, приложението Downloads, Съхраниение на медиа (Media storage) ... рестартираш и пишеш дали се е оправило. А с коя версия си на Google Play?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-11-03, 18:18:29)police_man написа:  всичко пробвах и пак не става. не бъркам пощата,защото като я въведа на таблета там плей сторето тръгва. явно проблема е нещо в телефона ми ,но не зная как да го оправя. ако някой има някакви идеи моля да сподели

Здравей и при мен е същия проблем. Предполагам че си с по-ниска версия на андроид.Дали вече не са решили да не го поддържат?
Аз съм с 2.3.6 след ресет и при мен не ми дава да отворя маркета и проблема не е при теб със сигурност.
И аз пробвах няколко пъти но не ме пускаше и това е,греда с две думи.Даваше ми разни глупости за защита на акаунта и че съм влизал от същия телефонно само на теория по имейла!
С по-голяма версия с друго устройство ме пуска да влизам но, на мен ми писна вече и изтрих всичко свързано с маркета.
Сега ползвам други алтернативи вече има много източници за програми такаова е моето мнение де. Big Grin
Цитирай

(2015-11-03, 19:30:14)yvor написа:  Здравей и при мен е същия проблем. Предполагам че си с по-ниска версия на андроид.Дали вече не са решили да не го поддържат?
Аз съм с 2.3.6 след ресет и при мен не ми дава да отворя маркета и проблема не е при теб със сигурност.
И аз пробвах няколко пъти но не ме пускаше и това е,греда с две думи.Даваше ми разни глупости за защита на акаунта и че съм влизал от същия телефонно само на теория по имейла!
С по-голяма версия с друго устройство ме пуска да влизам но, на мен ми писна вече и изтрих всичко свързано с маркета.
Сега ползвам други алтернативи вече има много източници за програми такаова е моето мнение де. Big Grin

Проблема е,че не ми идват и никакви актуализации а като напиша в търсачката на гугъл " плей сторе" ми отваря празна страница все едно нямам интернет Sleepy Sleepy Sleepy Sleepy Bu Bu Bu Bu Bu
Цитирай

Пробвай да преинсталираш.Може да се оправи.
Цитирай

Свали си просто *арк файл на приложението и си го инсталирай.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)