Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Moto G3 (2015)

С какъв андроид си колега? Пробвай с някое от приложенията за прехвърляне. А може ли да ми кажеш как става това с въпросния като вътрешна памет метод който споменаваш за sd картата.
Цитирай
Аксесоари

Ето как става:
[video=youtube]http:/ https://www.youtube.com/watch?v=Jhz6Ox9cX3A/[/video]

След това паметта на телефона и картата ще са обединени и в менюто ще виждаш само един вид памет, не както сега вътрешна памет и отделно сд карта. По време на процеса като пита ДА ПРЕХВЪРЛЯ ЛИ НЕЩАТА ОТ ТЕЛЕФОНА, му казваш ДА.

Важно!!! НЕПРЕМЕННО ПРОЧЕТИ И ОСМИСЛИ, ПРЕДИ ДА ПРАВИШ НЕЩО ПО ТЕЛЕФОНА:

1. Трябва да си с Android 6.0 Marshmallow, за да имаш тази опция.
2. Не забравяй първо да си архивираш някъде нещата, които са в момента на картата! След като обединиш паметите, ще си ги прехвърлиш обратно.
3. Желателно е картата да е маркова, клас 10, не някое менте от 5лв. Не после да се чудиш защо телефона работи като охлюв.
4. Ако форматираш картата по този начин (като вътрешна памет), НЕ МОЖЕ ДА Я ВАДИШ ОТ ТЕЛЕФОНА!!! Първо той няма да работи като хората (ако изобщо работи), второ картата е форматирана така, че единствено твоя телефон може да я чете.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

да, аз така направих, но май пак не е възможно всяко едно приложение да отиде на картата...
Цитирай

Съжалявам че пиша двойно мнение, но вече не мога да редактирам старото. Искам да ви питам, на вашите moto има ли я опцията за активиране на ok google от всеки екран. При мен има възможност да се активира само от homescreen-а, а на нексуса ми, който е с lollipop си има активиране от всякъде. Забелязвам, че липсва и voice input менюто в опциите на клавиатурата. Може би за това липсва и активацията на ok google. При вас как е?

п.п. моторолата е с marshmallow
Цитирай

(2016-03-24, 19:48:06)yo_asakura написа:  Съжалявам че пиша двойно мнение, но вече не мога да редактирам старото. Искам да ви питам, на вашите moto има ли я опцията за активиране на ok google от всеки екран. При мен има възможност да се активира само от homescreen-а, а на нексуса ми, който е с lollipop си има активиране от всякъде. Забелязвам, че липсва и voice input менюто в опциите на клавиатурата. Може би за това липсва и активацията на ok google. При вас как е?

п.п. моторолата е с marshmallow

При мен е както при теб. Интересното е, че при ХТ1068 (G2) и двете функции си работеха. На мен лично не ми е проблем, и без това ако ползвам гласовото търсене, не ми е проблем да цъкна бутона, а и по ред причини не искам телефона 'да слуша' постоянно. Voice input-a също може да се замени от същите функции в месинджър и вайбър.

Some folks are just too dumb to have a smart phone..
Motorola Moto G3 6.0.1
Цитирай

Vivacom вече предлада Moto G 16GB за 180 лева с план SMART XL. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Още го няма в сайта им?Нямаше ли края на месеца да го пуснат?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Само едно не ми става ясно - как така 1гб и 16гб ром? Едно или дву симови са? Залагам на 1 сим слот, но нека  да се надяваме и за 2 сим слота. Ако преди 1-2 месеца ми бяха казали, че ще има завръщане на Моторола на БГ пазара, сега нямаше да съм с Леново П70. Е стига да са модели с два слота иначе....... ще чакаме Мото Г4 с 3000мах батерия, два слота и превъзходните говорителче-та(Мото Г2) които макар, че бяха моно бяха превъзходни. Ех мечти...... Като ползвател на Мото Г1 и 2, ще кажа че телефоните на Моторола са чудни, но с леки недоглеждания. Мото Г1 трябваше да е 2 слота и сд карта, Г2 трябваше да е с по голяма батерия, Г3 трябваше от началото да се продава с 1 и 2 гб и с 2 слота, но...... Ще чакаме 4-ката.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай

И аз се изненадах от тази информация - производителя ясно е посочил вариантите или 1GB/8GB или 2GB/16GB. Може да е печатна грешка, ще видим. Smile
                                                            
 
.jpg Moto G3.jpg Размер: 41.98 KB  Сваляния: 55

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Наскоро си бях взел тоя телефон. Но имаше някои неща, които не ми харесаха, та реших да го върна. Проблема обаче е, че вече си бях поръчал case и протектори за екрана. Днес ми пристигна кейсчето и не е лошо, но за съжаление на мен не ми трябва, понеже вече го нямам тоя телефон. Та знам че не съм в раздел продажби, но ще помоля да не ми се трие мнението защото тук е най подходящо да покажа кейсчето и да попитам дали има желаещи да го купят. Продавам го за 8 лева, чисто ново е, не е използвано нито минутка. От Горна Оряховица съм, ако не сте наблизо го пращам по еконт или спиди за ваша сметка. Който желае да ми пише на лично. Скоро може да получа и протекторите, като пристигнат и тях ще продавам. Smile Ето и снимки:
[Изображение: cqs1461782034b.jpg]
[Изображение: bwy1461782047a.jpg]
[Изображение: bwy1461782063b.jpg]
Цитирай

Днес ъпдейтнах до 6.0.1! Smile
Сега ще видя как се държи устройството.
Бая голям беше размера на ъпдейта - около 350 МВ.

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай

Докато пуснат прословутата 16GB версия, на телефонът му мина времето ..

Като излезе му бях супер навит, а сега гледам на него просто като бюджетно Мото. А и логично .. вече изискванията не са само чист Андроид и добра цена. Модата е: fingerprint sensor, fast това, fast онова и т.н.

Да видим как ще е G4. Имат шанс отново да избият рибата с нещо бюджетно, ако нашите монополисти решат да го продават де ..
Цитирай

Първото ми впечатление е , че се освободи бая място във вътрешната памет. Поне 400 МВ.
Скоростта на телефона си е същата. Други промени не забелязвам.
Smile
Иначе да, чакам и аз G4 с нетърпение...

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай

Не знам от Marshmаllow-a ли е, от мото-то ли е, но предишните ми Мото Г1 и Г2 (която пък използвах за много кратко и не помня имаше ли го и в 5.1, и в 6.0) имаха опцията за guest и втори юзър на телефона - къде изчезна в Г3? (Говоря за онази екстра да си имаш друг профил в същия телефон със собствен гугъл акаунт, собствени настройки и т.н., че я ползвах от време на време и сега открих, че я нямам...)

Some folks are just too dumb to have a smart phone..
Motorola Moto G3 6.0.1
Цитирай

преди време бях писал за продажба на кейсче за G3. тогава споменах, че съм си поръчал и стъклен протектор. протектора пристигна и на мен не ми трябва, защото вече нямам въпросния телефон. кейсчето е продадено успешно, сега продавам и протектора. цената му е 4 лв., протектора е стъклен (не е от обикновените). смятам че 4 лв е доста ниска цена за такъв, но проблема е че и доставката ще си плаща купувача, така че си преценете. ако има желаещи пишете ми на лично. отново се извинявам на съфорумниците, знам че си има раздел за продажби, но тук смятам че ще има аудитория за такъв протектор. Smile ето и няколко снимки как простигна при мен и как изглежда:
[Изображение: bfi1463586390r.jpg]
[Изображение: bwy1463586409y.jpg]
[Изображение: rgh1463586426b.jpg]
[Изображение: cqs1463586443s.jpg]
Цитирай

Някой притежател на Мото 3, може ли да информира какъв е типът на вградения сторидж в смартфона?
Дали е eMMC и ако да, коя версия?
И втори въпрос, смартфонът разпознава и работи ли с U3 microSD карта?
Цитирай

@kpo
За първия въпрос: Да паметта е eMMC Flash  131.42 MB/s 8GB Hynix RU-07 PU-07 TY57
За втория- Освен стандартните:
microSD,microSD, microSDXC а също и Exceria SD-CX32UHS1 (UHS-I Class 3)

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

@niun01

Супер, значи  е eMMC 4.5.  https://farm6.staticflickr.com/5645/2127...f8788b.jpg
Което пък значи, че ъпгрейдът към 'adoptable storage' чрез микроСД е разумен поради по-ниската скорост на v. 4.5 и постигане на съизмерими скорости за един общ сторидж.

Което пък значи за мен, че за adoptable storage трябва да взема карта не по-ниска от U1 (95/50 MB/s R/W), нещо такова
http://www.technopolis.bg/bg/Memory-card...A/p/563393


Мерси за инфото.

Prestigio MultiPad 7.0 PRO DUO, Nexus 7 3G
Цитирай

За да неотварям нова тема - някой пробвал ли снимки под вода, за да сподели как се държи телефона при намокряне.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Moto G8 Power
Цитирай

колеги дайте мнение ако може за този смартфон с 1гб рам ?Държи ли се добре?Има ли лагове?Ще получава ли ъпдейти?Благодаря предварително на отзовалите се Smile

Sony
Make.Believe
M4 Aqua
Цитирай

С две думи:
Имам Nexus 5, както се зная тела е с 2GB ram и Motorola moto g 2013 с 1Gb. Nexus-a просто хвърчи.
П.П: Ако можеш си вземи moto с 2 GB. и 16 вътрешна. От viva..om

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

Има ли някой с наследника на модела за тази година?Аз по-специално си мисля за Motorola Moto G4 Plus,който тепърва навлиза в България.Предлагат го в еМаг и още един търговец.
Цитирай

Колеги я кажете някой притежава ли версията с 2GB RAM и 16GB ROM, да сподели как е, понеже тези дни го гледам във Viv*com-a и ме изкушава че е на свободна цена без план 370 лв. И има ли информация дали ще получи андроид 7.0 ?
Цитирай

Здравейте, от вчера съм с въпросната версия 2GB RAM закупен от viva и съм много доволен за сега от телефона. Лек андроид, обновен до 6.0 ... просто чудесно. Но ме мъчат един въпрос... как да прехвърля контактите в паметта на телефона, защото искам да задам мелодия на един контакт, а не мога? Експортирам ги от SD, но винаги ги поставя в gmail акаунта...

S20FE SD
Цитирай

Май са я махнали тази опция със запаметяването в телефона, и при мен липсва (на Х Форс). Но това не ти пречи да сложиш рингтон:
Contacts->Edit Contact->Menu (трите точки горе вдясно)->Set ringtone

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)