Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.1.1 наличен!
#1

Преди минути е пуснат ъпдейта

Build number: 14.6.A.0.368

[Изображение: Xperia-Z1-Compact-Android-5.1_1-315x560.png]

[Изображение: Xperia-Z1-Compact-Android-5.1_2-315x560.png]

http://www.xperiablog.net/2015/09/14/and...6-a-0-368/



Малко FTF и от xperiablog (изисква регистрация)

Xperia Z1 (C6902) 14.6.A.0.368 US Generic (Android 5.1.1)

Xperia Z1 (C6903) 14.6.A.0.368 Singapore Generic (Android 5.1.1)


Sony Xperia Android 5.1.1 Lollipop Changelog
– Improvements to volume and silent mode control, more control of your alerts, simplified and enhanced design
– Integration of LinkedIn with your Calendar and Contacts
– Camera focus, speed and accuracy improvements in Superior Auto mode
– Many new features for Xperia in Business, enhancing enterprise support for Xperia
– Now take pictures from the camera using Sony SmartWatch 3; use the SW3 as a remote shutter button
– Instant calendar events – create & share smart events directly from any email
– Calendar agenda in Email – no need to switch apps to check upcoming events
– Richer Xperia themes
– New Settings menu icons
– Additional options for Wi-Fi and Bluetooth in notification menu
Цитирай
Аксесоари
#2

Би следвало хора закупили телефоните от Глобул/Теленор да са получили ъпдейта ..., ако има такива и са обновили -> мнения?

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
#3

Интересното е, че аз съм с италиански ром и гледам, през update cheker, че би трябвало да ми е дошъл ъпдейта, а няма все още!

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#4

Има забавяне с Update Checker-а, до 3, най-много 4 часа ще ви излезе ъпдейта на телефоните. С мен беше така.
Цитирай
#5

ами дано .. ще чакам, като дойде и ъпдейтна ще пиша впечатления

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#6

Току ще проверих за ъпдейт и се аказа наличен за Виваком през кабел.
Цитирай
#7

и аз ъпдейтнах през кабел ... цял ден го чаках и не дойде през телефона!

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#8

Здравейте колеги,нов съм!Имам питане,как да флашна Сони Z1 с изтеглен фърмуер от Xpfirm?Благодаря предварително на отзовалите се.
Цитирай
#9

Не знам защо тук липсва ръководството за работа с FlashTool

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=39714

Тук е описано подробно как да флашнете. Теглите и инсталирате FlashTool, инсталирате драйверите от папка drivers на Flashtool и т.н.
Цитирай
#10

Това ми е ясно,но като тегля от Xpfirm,изтегля 4 файла,а за флашване трябва само един .FTF.Това не ми е ясно.
Цитирай
#11

Освен този, който е описан от колегата, другият от вариантите, е при самото сваляне на файловете чрез XperiFirm, има една отметка за автоматично разопаковане на изтеглените файлове.
След като завърши това разопаковане, се преминава към действията с Флаштуул, като се отива на Menu/ Tools / Bundles / Create.
В полето "Лист с папки" от точка 4 с ръководството (има прикачена снимка), се маркират всички файлове от тези, които са в лявото поле, и се преместват в дясното.
В горните полета се въвеждат: Версия, модел на устройството и т.н, след което се кликва върху направи.
След надпис, че е завършена компилацията успешно, ще може да видите направения файл от вас в папката на Флаштул, Фърмуери.
Следва флашване на готовия фърмуер, след вашето указание
Препоръчвам стриктно спазване на стъпките, описани в темата за флаштул.
Успех.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#12

Здравейте инсталирах ъпдейта, но се появи проблем излезе икона за гласова поща въпреки, че съм я забранил, и премахнал телефона за връзка, някой може ли да ми каже как се премахва това съобщение за гласова поща.
Цитирай
#13

Искаш да кажеш, че в Настройки / Обаждане / Настройки за Гласова поща, номера е изтрит, а в първата опция Доставчик на услуги дали има някаква активирана опция?
Реално има ли гласова поща, при невъзможност за свързване с теб?
Разгледай също и настройките в Обаждане/ Xperia Телефонен секретар.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#14

Гласовата поща е забранена от оператора не е активна. Не виждам инакви отметки да са активни, но се появи съобщение, че имам гласова поща и не може да се махне, по принцип съм изтрил телефона на гласовата да не се свързва излишно.
Цитирай
#15

От два дена съм с 5.1.1 и съм доволен за сега! Телефона върви една идея "по-мазно" няма лаг и забавяне, когато говоря отсреща вече не се оплакват, че ме чуват глухо, пооправили са малко камерата и забелязвам, че при по-голямо натоварване от приложения не грее толкова много отзад като при 5.0.2 ... за батерията нищо не мога да кажа, защото телефона го използвам доста и повече от ден трудно ме изкарва! Харесва ми опцията която са добавили за звука и новите иконки в меню "настройки"!

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#16

Камерата как е, снима ли по-добре на ауто режим?
Цитирай
#17

(2015-09-17, 16:33:23)abs111 написа:  Това ми е ясно,но като тегля от Xpfirm,изтегля 4 файла,а за флашване трябва само един .FTF.Това не ми е ясно.

Приятелче, след като си изтеглил 4-те файла през XperiFirm ето така ги компилираш в ftf: https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid218814
Цитирай
#18

Благодаря на всички за съветите!Флашнах успешно.
Цитирай
#19

Не го ъпгреидвайте нещата станаха тотал щета на 5 се наср..ха сега са още по зле  нищо не работи 90 % от приложенията спряха камерата се отваря един час и се оказа че си имам скъпа елка с опция да се обадя ако не забие... Сега търся вариант как да го сваля на по долна версия ако някой има идея да помага
Цитирай
#20

@ratacrash, търсачката би дала този резултат, където колега е споделил вариант по процедура към връщане на предходен фърмуер :
https://forum.androidbg.com/showthread.p...0%BD%D0%B0
Конкретно:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1171091

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#21

Споделям мнението на  колегата addicted_86,имам телефона от 2 години,наистина омазаха 5.0.2,но с  5.1.1 нещата вече са наред,по бърз,не лагва,камерата се държи по добре,не че я ползвам много,да не ставам многословен,телефона си е супер!!!
Цитирай
#22

Monipeev търсачката помогна но не и темата https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931
следвах точно инструкциите буква по буква резултата е трагико-комичен Sad ....
В момента телефона просто не иска да зареди логото на андроид тръгват "вълничките" забива и рестарт,реших че е бъгав рома и изтеглих друг (https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72186) без никаква промяна изтеглих през FLASHTOOL същата работа а не дава никаква грешка докато инсталира.Ако имате някаква идея как да се оправят нещата приемам съвети или утре ще им го нося във Виваком и ще се правя на луд че се е бъгнал при ъпдейта все пак е гаранционен може и да мине номера Smile
Цитирай
#23

@ratacrash, опитай при възможност и на друг компютър.
Каква е версията на Уиндоус, с която е компютъра?
Свалете предходна версия на Флаштул и флашнете с нея, което също е възможност.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#24

Monipeev чудото стана не съм 100% сигурен но мисля че PC Companion го съживи и е на C6903_14.5.A.0.270 R1D_CE1 1276-4318(Виваком 5,0,2) ресетнах го и 99% от приложенията вървят сега го тормозя ако се бъгне да го закачам на компа и пак да реинсталвам до полуда SmileНе е проблема в Уйндолса на 100% (8.0 64 битов)

П.П. а и забравих да кажа че ме питаше за някакъв скрипт при флашването,който го нямаше в темата пробвах и с него и без него не видях разлика.А и като се замисля Вивакомската версия я пробвах последна има ли шанс да е в това проблема защото телефона е вивакомски ?
Цитирай
#25

Всъщност специално този оператор,  не използва фърмуер,  брандиран от него.
Вероятно нещо друго е попречило преди това на нормално завършване на инсталирането, защото няма значение на кой опетатор или регион ще флашнеш софтуера,  стига да е за твоят модел устройство.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)