Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.1.1 наличен!
#51

@ДПенчев Специално за разговорите недей да очакваш каквато и да било промяна... Другото според мен е бял кахър на фона на това...

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте и от мен. От доста време гледам какво става с нашите апарати. Както повечето ползватели на Sony Z1 и аз минах през проблемите свързани с "обновяванията"....за мен лично нещата НЕ стават по-добри. След последния ъпгрейд до 5.1.1 някой "недомислици" остават. Основното, което ме дразни е наличието на "топ контакти",(както бе писал някой по-преди--заема излишно място).  Може ли някой да каже (и покаже), как се маха това "приложение" Опитах да "рутна" апарата с Кинго, но не се получава. Пробвал съм рута с Кинго на други модели апарати, там стана, тук на Sony Z1 6903-не.  Ако някой може да помогне...ще има "мерси" Smile
Цитирай
#53

Аз също съм доволен от 5.1.1. В сравнение с 5.0.2 са отстранени доста дразнещи бъгове.Да се надяваме,че със следващите излизащи firmwar-и ще бъдат сведени до минимум. Тези дни реших да пробвам един проблем,който и преди ме дразнеше много.Изчезването на опцията за споделяне на снимки "Xperia с Facebook" или поне от менюто за шерване на снимката.Тези дни си направих екскурзия в чужбина,рекох да кача 1-2 снимки и когато гледам каченото... Сигурно е 100x100.... В сравнение с преди да излезе Lollipop-а,когато разпъваше снимката на цял екран е смешно.Пробвах през браузъра да кача,защото ми го казаха като вариант,но от там въобще не може да се качи...Някой с идея,защо само нашите дружки от Sony решиха толкова брутално да намаляват размера,за разлика от IOs или Samsung ?

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай
#54

До колкото знам, поради новото API на Facebook, трети приложения нямат достъп. Затова вече Xperia with Facebook вече не качва снимки и контактите не се синхронизират с Facebook. Дори и Social Life от 13-ти октомври няма да работи с Facebook.

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай
#55
Sad 

(2015-09-27, 07:30:45)PetkoM написа:  ... Опитах да "рутна" апарата с Кинго, но не се получава. Пробвал съм рута с Кинго на други модели апарати, там стана, тук на Sony Z1 6903-не.  Ако някой може да помогне...ще има "мерси"

Все още няма метод за директно рутване на 5.1.1  Sad
Ако искаш рут, 
1. е необходимо да флашнеш 14.4.А.0.108 с Flashtool, да рутнеш и да инсталираш Recovery.
2. през Recovery да инсталираш ROM_xxxxxxx.ZIP с прерут и вградено рековери и ще имаш всичко.  Angry

Напр. ето този ROM 
Успех !!!

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай
#56

Искам да попитам колегата Monipeev, линка който е дал за 5.1.1 ftf, за коя страна е предназначен? И става ли за C6903?
Поздрави
Цитирай
#57

(2015-09-27, 07:30:45)PetkoM написа:  Основното, което ме дразни е наличието на "топ контакти",(както бе писал някой по-преди--заема излишно място). 

Странно, това пък при мен се явява доста полезна функция, но все пак аз си ползвам телефона и като телефон...

Z1
Цитирай
#58

(2015-09-27, 21:59:04)stone_93 написа:  До колкото знам, поради новото API на Facebook, трети приложения нямат достъп. Затова вече Xperia with Facebook вече не качва снимки и контактите не се синхронизират с Facebook. Дори и Social Life от 13-ти октомври няма да работи с Facebook.

Жалко  Angry Някой с идея как да се качват без това "смачкване" ? До сега разваляше качеството,вече дори ги оразмерява...
През браузера или ми дава ерори или не иска въобще да качва.

Ще дам пример,това е снимка качена на 15.5 MP(5248х2952),още малко ще го направят колкото аватарите по форумите,само и само да са по-малки на размер и да не им затормозяват системата.
[Изображение: 12033231_10204989162636680_5521464230023...e=568A3292]

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай
#59

@milenorcev, съжалявам за късния отговор.
Ако визираш този пост (https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1185134), то да, той е за C6903, като линка е от този източник:
http://xperiafirmware.com/8-firmware/42-...a-z1-c6903

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#60

Да този, сложих го обаче имаше някои неща на китайски.Това ме накара да го махна и сега продължавам да чакам Мтел, да пуснат 5.1.1
Цитирай
#61

Добър вечер
След качването на 5.1 ( на теленор съм ) забелязах следните 2 проблема :
1 - когато някой ме търси телефона само вибрира без да има звук ... След рестарт при 1 во / 2 ро повикване свири след което пак спира
2 - камерата след направа на няколко снимки при опит да се излезе става черен екран и докато не се рестартира не работи . След рестарт положението е както при звъненето
Ще съм благодарен на всякакви предложения за решаване на проблемите
Цитирай
#62

@brabus__bg, Как е направена актуализацията до 5.1.1?
През телефона и безжична мрежа (Wifi) или през компютъра с програмата Pc Companion?
Възвръщани ли са фабрични настройки след актуализацията, ако не, то направи това от Настройки / Резервни копия и нулиране / Връщане до фабрични настройки.
Запази си важната информация за теб на картата памет, както и синхронизирай контактите си с Гугъл акаунт, защото ще бъдат загубени след връщането на фабричните настройки.
Провери след това за налични проблеми, които спомена в твоята публикация.
Ако са налични, може да се премине и през поправка (Repair) на софтуера с Pc Companion.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#63

Ами през телефона и безжична мрежа е направена актуализацията
Нищо не е пипано след като е направена
Днес се заемам с връщането на фабрични настройки и дано се оправят нещата
Благодаря за отговора
Цитирай
#64

Здравейте, след ъпдейта до 5.1.1 имах няколко проблема,визирам спирането на звъненето и сривове на хрома и забавяне на устройството 

Решението е когато върнете фабрични настройки, съвет, ако сте обновявали до сега без да сте връщали фабрични настройки,качването на контактите и други опции за автоматично резервно копие не работят,не гледайте индикатора че дава успешно архиворане!Така, че ръчно направете бекъп със софтуера на Сони. Не го направих и си загубих всички номера,а за много от нас те са най важната информация. След връщането телефона лети и няма никакви проблеми.

ex. Sony Z1 black =》 ex.  Samsung S7 edge =》 ex. Samsung Note 10 plus 4G 256 GB =》 Samsung S23 ultra 512 GB
Цитирай
#65

Ами, другия път ги качвай в gmail и няма да трябва да правиш никакви ръчни и крачни бекъпи.
Цитирай
#66

Абе само при мен ли не работят приложенията за заключване на папки и приложения? Какво ли не изтеглих от маркета, но само едно проработи, но и то доста недъгаво. Това на новия андроид ли се дължи или нещо аз бъркам някъде?
Цитирай
#67

Официално - без Маршмелоу за Z1. Angry 

http://blogs.sonymobile.com/2015/10/06/s...rshmallow/

Цитат:As you’ve probably seen Google unveil Android version 6.0; Marshmallow, we’ve seen lots of questions on our upgrade roadmap and plans – so, here goes…
We will make Android 6.0, Marshmallow available for: Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z3+, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia M5, Xperia C5 Ultra, Xperia M4 Aqua and Xperia C4*.
We’ve been working hard to bring this major update to as many of our devices as possible, as quickly as we can. We’re really excited about the new Sony features & functionality and the improvements we’ve made to the user experience – and we’ll be sharing more soon… so stay tuned to the blog and @SonyMobileNews for all the latest news on timings and features.

Джапанките се наакаха. LG G2, който е малко по-старичък от зетката и със същия процесор и рам ще получи 6, а сони-то не. Мислех да минавам на Z5P или Z6, но с този ход Сони тотално разочароват.
Цитирай
#68

Аз пък мисля да мина на Microsoft Lumia 950.
Цитирай
#69

@milanelo, LG не са обявили официално дали G2 ще получи 6.0. Ако съдиш по схемата от този сайт http://www.phonearena.com/news/Complete-...LG_id74400 , G2 попада в същата графа като Z1... Та не се знае до края какво ще стане, Сони са се изказали, но винаги може да си променят мнението и да пуснат и за Z1/Z1c. , макар и не с първата вълна от ъпдейти.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#70

Колеги, някой има ли 5.1.1 ftf на някой от българските оператори, Глобул или Виваком? Или поне нещо за Европа. Да флашна, че ако чакам Мтел да ъпдейна....
Цитирай
#71

Може да се свали от XperiFirm програмката и да се събере после във ftf файл готов за флашване. Може да се свали глобулския, който е за България.
Цитирай
#72

Само дето не знам как става.Моля някой от колегите, на който му се занимава да направи един ftf, за Европа.
Предварително благодаря.
Цитирай
#73

Аз сега нямам време, но ето флашни този 5.0.2: https://drive.google.com/file/d/0Bx_VRJT...JlOWM/view CE1 (за Виваком) и после ще имаш наличен ъпдейт до 5.1.1 в PC Companion
Цитирай
#74

Благодаря


9. Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате бутон Оцени отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно.
Цитирай
#75

Абе грее ли при вас като се зарежда? И къде да чета за роот като си с последния ъпдейт, че камерата почва да ме дразни.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)