Анкета: Доволен ли съм след актуализацията - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
75.00%
9
75.00%
Не
25.00%
3
25.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 5.1.1 Lollipop.

Впечатления :
камера - под всякаква критика много шум, фокуса е ужасен
яркоста на екрана е с една идея по-слаба
звука леле тва е трагедия два пъти по-тих е дори и с включен Clear Audio
Лолипа не си струва Сони са о*рали каквото са могли !
Цитирай
Аксесоари

И още впечатления - батерията пада с около 30% бързо , единственото положително което открих е по-силният и чист звук при слушане на музика през слушалките и телефона е с една идея по-бърз . Обаче камерата и звука са наистина дизастрър , съжалявам че си пуснах ъпдейта ... китката беше супер, сега ще чакаме Сони да си оправта (евентуално) буламача който сътвориха !
Цитирай

Вижте, имам два еднакви телефона, купени в един ден от един и същи магазин с поредни номера! Единият го ползвам аз (на 42 години съм), другият го ползва синът ми (14 годишен маниак на тема чат и сърфиране), като всеки хлапак.

Телефоните си ни се държат еднакво, както и при Китката, така и при Близалката! Единственият проблем, е че тихо звънят и на двамата! Единствено това е "дефекта" който откриваме и двамата! Всичко останало е ПО-ДОБРЕ от преди!
От както ползвам 4G (LTE) ( в Дупница ) аз съм по-доволен, за разлика от него, който е в Правец и няма 4G (LTE) (там учи). Неговата батерия си държи, като преди, а моята е малко по-добре от както ползвам 4G (LTE) !

Не умалуоважавам проблема с тихото звънене, но няма никакви индикации за други проблеми. Ползвам Близалката от деня в който я пуснаха (ползвам немски фирмуер и актуализациите идват след час от официалното им пускане) !

Или проблемите ви са от фирмуера или от самата инсталация! Нито съм връщал фабрични нити ми се е налагало да правя, каквото и да е на двата телефона!

Искрено се надявам да оправят от Sony проблема със звука! Ако го оправят, готов съм да го погреба този телефон с тази Близалка - удобна, бърза и приятна за ползване!
Цитирай

А пробвал ли си да зададеш тон на звънене на някой контакт с мелодия, която е на външната карта памет, а не на вътрешната?
Цитирай

Да, разбрах, че не може и си преместих всичките тонове за звънене в папчица във вътрешната памет!

Да, това го пропуснах, като забележка, но е решим проблема..... Останалите са.....
Цитирай

Добре де, хайде някой от тези дето казват че камерата им е по добре да качи снимки да видим как изглежда, защото моята камера прави същите снимки като на колегата който е публикувал по назад в поста. Изображението добива визията все едно има някакъв филтър наложен и прилича на рисувано.
Цитирай

Прикачвам снимка от фейсбук страницата на Sony Care Zone с интересни факти свързани с леко бъгавия update Lollipop...
Предполагам, че на много хора ще се изясни защо има проблем- за нашо съжаление недостатъчно тестване....
Поне според мен, след като се пуска update би трябвало да е преминал необходимите тестове... Вярно, че не се плаща за update-a, но пък се плащат достатъчно пари за телефоните, което предполага, че последващата подръжка ще бъде на достатъчно добро ниво...

Дано наистина да пуснат fix, с който значително да подобрят и поправят дупките в Lollipop-a...
Аз лично се върнах на KitKat и поне за сега не мисля да си инсталирам отново Lollipop-a.
Първо, че след като сложих на ново KitKat: от 5 GB памет, беше пълна само около 0,6 GB, като инсталирах приложенията които използвам, заетата памет стана 1.4 GB (при Lollpop-a беше 3GB заета памет със същите приложения). Батерията най-вероятно ще издържи повече... докато в дори и background режим Lollipop-a по неясни причини я източваше по-бързо.

Мнение: Като цяло идеята за Lollipop-a е гениална, но изпълнението- зле... Все пак очакването е новата ОС да подобри KitKat-а, а не да омазва положението :Big Grin Дано новата година ни донесе нов update, по-добър update.


Прикачени файлове
.png Untitled.png Размер: 61.8 KB  Сваляния: 48
Цитирай

(2015-12-12, 19:18:38)donpepe написа:  Добре де, хайде някой от тези дето казват че камерата им е по добре да качи снимки да видим как изглежда, защото моята камера прави същите снимки като на колегата който е публикувал по назад в поста. Изображението добива визията все едно има някакъв филтър наложен и прилича на рисувано.

Аз писах че камерата е значително по-добре ,  базирайки се от наблюдение и тестове на 2 бр. такива телефона, обаче те не са лично мой.
Затова  не мога да кача снимки от преди и сега, за да се придобие представа.
Пак казвам ,че като цяло има леко подобрение, но да съм напълно обективен споделям, че се появи друг проблем с камерата, или просто до сега не го бяхме забелязали. 
Онзи ден при снимане на движещи се обекти , уж фокусираше добре, но самите снимки ставаха доста размазани. При неподвижни обекти няма проблем и снимките са добри , но мръдне ли малко човека който позира, става мазало.
При самото заснемане / след първоначалното щракване и запечатване на снимката на екрана/ тя е добра, но в последващата обработка я шляпва размазана. 
Така че едно са оправили, но друго са развалили и се надявам това да го оправят в бъдеше.
Цитирай

Има ъпдейт 18.6.A.0.182 през OTA за някои оператори. В XDA пуснаха новите драйвери за камерата и е в пъти по-добре от преди.
http://forum.xda-developers.com/xperia-m...s-t3281766
Цитирай

(2015-12-10, 17:49:23)tochnia1 написа:  Да, разбрах, че не може и си преместих.... 
Междудругото аз съм използвал немски фърм и там разлика при звъненето почти нямаше, но при СЕ 4 си е направо трагедия. Но пък с немския ми падаше по-бързо батерията

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Аз съм с бг от виваком. Тъп смотан ром от който ти пада батерията. Звука е добър. Но за тоя фикс дето колегата е дал линк треа имаш рекавъри. Туко що ми дойде в главата че бъга със зареждането може да е от софта.
Цитирай

[Изображение: 12459833_1506606379640533_1869679470_n.j...e=56870FF1]
Айде момци да ни е честито
Весели празници и внимавайте с пиячката
P.S Съпорта ми съобщи,че юзърите на М2,имали шанс да получат Android M

Stay hungry, stay foolish - S. Jobs
Цитирай

А какъв ти е фирма от оператор ли
Цитирай

Имам и аз същият ъпдейт! Прикаченият файл...

Някой инсталира ли? Има ли някакви впечатления?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Аре са де аз немам що така. Винаги ми идва веднага
Цитирай

Ще ти дойде и на теб,разпространява се из целия свят и е малко бавно
Мазаниците,лаковото покритие ги няма,чисти и кристални снимки Smile

Stay hungry, stay foolish - S. Jobs
Цитирай

Само камерата ли нещо ново друго няма ли?
Цитирай

GPS,камерата,батерията,бъга със рамта,звука, може да има още, ще се тества Smile

Stay hungry, stay foolish - S. Jobs
Цитирай

Камерата - ДА
GPS - ДА

Но звука си е същата тъпотия! Никакво усилване! Каквато си беше тиха, така си остана!!!!
Цитирай

Прав си извинявам се явно твърде много искам,попринцип GPS и камерата бяха най-наложителни и затова оправиха само тях.Трайте си ако М2 се задържи на пазара през 2016 ще получим още support Smile

Stay hungry, stay foolish - S. Jobs
Цитирай

може ли някой с новия ъпдейт да качи фтф файла

Samsung A52s  5G
Цитирай

Аз и през компа нямам ъпдейт
Цитирай

Ъпдейта е възможен единствено през OTA.За сега не е сертифициран и пуснат само за Европейският Aqua D2403,другитв вече трябва да сте го получили Smile
Цитирай

Незнам какъв е фърмуера ми. Явно е некъв вивакомски и за това се бави
Цитирай

Напиши какъв е къстъмизейшън номера ти от сервизното меню, Service info / Software info с набиране на:
*#*#7378423#*#*

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)