Анкета: Доволен ли съм след актуализацията - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
75.00%
9
75.00%
Не
25.00%
3
25.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 5.1.1 Lollipop.

...оправих го,ама съм принуден да съм със 4.4.4

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
Аксесоари

За клиентите на Виваком, които чакат да си update-нат телефона до Lollipop, въпреки описаните вече надълго и нашироко проблеми, update-a вече е наличен от оператора, така че успех в начинанието и дано сте от тези, които нямат да имат проблеми с него, защото все пак на някои телефони се държи много добре Smile Ако аз реша да го update-на ще напиша как се държи и какви са проблемите Smile

Инсталирах update-a. Рестартирах няколко пъти телефона + рестарт от бутончето под капачето за сим и картата памет.
(преди неколкократното рестартира, имах някои проблеми с някои неща, но след рестартите- НЕ)
Резултатите са следните:
- телефонът настина е бърз (дали е по-бърз от kit-kat ми е трудно да определя поне за момента).
- камерата- т.к. в момента мога само на изкуствено осветление да пробвам- мисля, че е доста по-добре в сравнение с Kit-kat
- Wi-fi- нямам проблеми с него, както и с приложенията, които го изпоlзват.
- NFC- работи идеално
- сензорът за близост- изпробвах го и работи, екранът загасва при допир до повърхност
- GPS- т.к. аз лично не използвам gps-a не мога да дам заключителна оценка дали работи устойчиво. НО пуснах Google Maps и ме локализира почти точно, като се има предвид, че се намирам в жилищен блок, а не на вън. Освен това не загуби връзка със сателитите. НО пак казвам, теста беше няколко минути.
- батерията- Т.к. аз лично не използвам нон-стоп телефона си за игри, чатене, сърфиране из нета и разни такива, с Kit-Kat ме издържаше минимум седмица , а по някога и 2 седмици(НЕ ПРЕУВЕЛИЧАВАМ- за тези, които смятат, че е невъзможно това да е реалност!!!) СЕГА след инсталация и включване на всички всевъзможни енергоспестяващи режими, ми пише около 2 часа и нещо, а батерията е на 57%. ПОДОЗИРАМ, че може след update-а да не се е калибирирала, което е нормално. Ще видя как ще е след напълно изтощаване на батерията и пълен заряд. Надявам се да е пушка и ще публикувам какви са резултатите.
- силата на звука- не забелязвам да има някаква разлика, но не изключвам възможността и да има такава, Просто няма как да направя абсолютно точно сравнение с преди т.к. нямам втора M2 с Kit-Kat. И да има някаква разлика е изключително минимална.

Лични впечатления: т.к. близо година съм с М2 и Kit-Kat, първоначално малко странно ми идва този update като визия, но мисля, че е доста удобен и интуитивен. Бързо ще се свикне с новия дизайн. Доста неща са изпипани и по-добри от Kit-Kat-a. Е разбира се винаги има какво да се желае, така че се надявам да има следващи корекции, които да коригират сегашните проблеми.
Цитирай

Как е по добре да се ъпдейтне,през ОТА или през компютър
Цитирай

Аз го update-нах прес PC Companion. По принцип няма разлика мисля, освен това, че по време на update-а през PC Companion, телефонът се захранва от usb кабела и няма опасност да ти свърши батерията, докато през OTA телефонът едва ли ще ти седи включен към захранването или компютъра.

P.S. (към предходния ми пост): личните данни на телефона се запазват!!! (контакти, съобщения, инсталирани програми и т.н.)
НЕЩО което забелязах е, че липсва Update Center !!!
Цитирай

Утре ще го видим
Цитирай

@IBoy, В Настройки / Всичко за телефона - Няма ли опция за "Актуализация на софтуер"?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Има я опцията там :Smile значи всичко е ок :Smile Просто не са го изнесли като иконка в менюто Smile
Цитирай

(2015-11-01, 13:43:56)chopakov написа:  За пръв път го правя и сигурно съм следвал възможно най-трудния начин.Сума ти глупости инсталирах като изискуеми към процедурата,която всъщност е 2-3 минутки.Но стана.Посочен като официален от Сони...
http://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/
На имейла който подаваш,ти пращат линк за цялата прцедура.Отваряш линка,вписваш ИМЕЙ номера на апарата и следваш стъпките.
Android SDK;JAVA JDK...драйвъри...абе...филм си е-нямах нищо инсталирно от тези шитни на компа и чакането и инсталването ме изнерви доста.Метода ми се стори безкрайно сложен,но после,с 2 команди през cmd на компа отключваш буутлоадера.За една вечер отключих и двете М2-ки у дома,моя(Аква) и на жената.
 
Линк
Видеоурок
Сега вече съм подготвен(лаптопа тоест).Процедурата я правя за минутка Smile
Информацията е полезна и нека някой от модераторите направи урок в отделна тема.
Да де преди съм правил стъпката с имейла и стана. и сега я правя обаче флаштула не иска да отключва бутлоадъра. Дава си грешка. А с отключен буутлоадър е мн по лесен руута.
Цитирай

Преди няколко дни го ъпдейтнах обаче несъм доволен силата на звънене и на свирене е на половината и не го чувам като ми е в джоба ползвам sony m2 дайте може ли да се оправи това .
Цитирай

(2015-11-06, 11:08:47)tore7o написа:  Преди няколко дни го ъпдейтнах обаче несъм доволен силата на звънене и на свирене е на половината  и не го чувам като ми е в джоба ползвам sony m2 дайте може ли да се оправи това .

В " Настройки -> Звук и известяване ->Настройки на аудио "  маркираш ClearAudio+
а в "Настройки -> Звук и известяване" настройваш прогресбара за сила на звънене на максимум.
 Това трябва да реши проблема Smile
Цитирай

(2015-11-06, 10:47:05)cekyrata92 написа:  Да де преди съм правил стъпката с имейла и стана. и сега я правя обаче флаштула не иска да отключва бутлоадъра. Дава си грешка. А с отключен буутлоадър е мн по лесен руута.

Не го отключваш с флаштуул ами с команди през cmd на компа:
Сайт/инструкции
Видео
Едит:Понеже лаптопа ми е с необходимите Android SDK и драйвъри,предлагам на хората от Ловеч/региона отключване на буутлоудъра.На по кафене на бензиностанцията(Лукойл) с безплатен нет,процедурата е точно минута-две.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Обещах да споделя какво се случи след рекламацията на телефона в мтел.
Сменена беше основната платка на телефона, инсталирана най-новата
операционна система 5.1.1 и възстановени фабричните настройки. Беше
вярно, защото имах вече нов IMEI и телефона вече не беше кодиран към
мтел.След, като го взех инсталирах пак няколко приложения, които работят
с GPS и ефекта(дефекта) беше същия. Естествено направих пак рекламация и
когато ме извикаха да си взема телефона от магазина заключението от сервиза
беше следното - Не е открит проблем, инсталирана е най-новата операционна
система 5.1.1 и са възстановени заводските настройки. Още в магазина инсталирах
Speedometer - Ulysse(това ми хрумна) и всичко беше наред. В къщи вече пробвах и
други приложения включително и iGO. Всички работеха коректно, до момента в който
свързах телефона с Wi-Fi. Отново пак голямо търсене на спътници, но като изключа
Wi-Fi, всичко е на ред. Надявам се да съм полезен по някакъв начин.
Цитирай

@Klimentov, Би ли споделил моля те резултата за стауса към възможност за Отключване на буутлоудъра в сервизното меню?
Последователността е следната:
Набира се този код на клавиатурата за телефон,  *#*#7378423#*#*   След това се влиза в Service info > Configuration > Rooting Status - интересен е последният ред - Bootloader unlock Allowed - Yes или No
Благодаря предварително.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2015-11-06, 22:44:54)Klimentov написа:  Всички работеха коректно, до момента в който
свързах телефона с Wi-Fi. Отново пак голямо търсене на спътници, но като изключа
Wi-Fi, всичко е на ред. Надявам се да съм полезен по някакъв начин.

Тоест,позиционирането да се превключи в режим "само на устройството"?
Хм,интересно!Утре ще го пробвам с някоя навигираща програма...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Monipeev отговора е Yes.

(2015-11-06, 23:13:48)chopakov написа:  Тоест,позиционирането да се превключи в режим "само на устройството"?
Хм,интересно!Утре ще го пробвам с някоя навигираща програма...

Не ме разбра явно. Позиционирането съм го оставил - на висока точност, GPS, Wi-Fi и мобилни данни. Просто като се свържа с Wi-Fi към мрежа и се появява проблема с GPS.

(2015-11-06, 22:57:22)Monipeev написа:  @Klimentov, Би ли споделил моля те резултата за стауса към възможност за Отключване на буутлоудъра в сервизното меню?
Последователността е следната:
Набира се този код на клавиатурата за телефон,  *#*#7378423#*#*   След това се влиза в Service info > Configuration > Rooting Status - интересен е последният ред - Bootloader unlock Allowed - Yes или No
Благодаря предварително.

Отговора е Yes.
Цитирай

Вчера ъпдейтнах телефона с 5.1 и забелязвам 4 основни недостатъка:
   1) при опит да свържа даден контакт с определена мелодия за звънене , която е на външната карта памет, телефона не иска да я запомни. Трябва да преместя мелодията ръчно във вътрешната памет в папка Ringtones и тогава се получава.
   2) силата на звънене е значително по-слаба. Пробвах с " Настройки -> Звук и известяване ->Настройки на аудио "   отметка ClearAudio+ и в "Настройки -> Звук и известяване"  сила на звънене на максимум, но ефекта е същия.
  3) при опит за коригиране силата на звънене от страничните копчета при входящо повикване, резултата е спиране на звука на звънене.
  4) липса на бърз бутон "MUTE" в падащото меню.
Пиша в тази тема, защото изброените проблеми се появиха след ъпдейта. Направил съм factory reset, 2 пъти рестарт от power бутона и 2 пъти принудителен рестарт от аварийното копченце- резултата е същия! Моля споделете дали имате същите проблеми и евентуално някакво решение!
Цитирай

1. Нямам наблюдения по този проблем
2. Звука на звънене е тих и при мен, гледах в 4pda някакви модове за звука, но не съм руутвал и няма как да ги пробвам за момента
3.Точно както при теб
4.Липсата на бутон mute много ми липсва

Дано от сони пуснат някакъв ъпдейт да пооправят тези бъгчета.
Цитирай

@Klimentov, спомняш ли си след закупуването на телефона, преди рекламацията и сервизните услуги от мтел, статусът на буутлоудъра в сервизното меню какъв е бил?
1)Без възможност за отключване.
2)Може да бъде отключен.
3)Отключен.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Xperia M2 (D2303)
Цитирай

@Carlitos, Едва ли статуса е бил отключен, защото до сега не съм попадал на подобна информация, но в предвид това, че конкретния оператор имаше навик да заключва (сим лок) част от устройствата си, което пък имаше зависимост и към невъзможност за отключване на буутлоудъра.
Вчера за това и се заинтересувах за текущото състояние на този статус на колегата на устройството, защото иначе се коментираше закупено устройство от оператора, което преди по подразбиране означаваше и липса на такава възможност за отключване на буутлоудър.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

За бутон MUTE вече има нова опция "Не ме безпокойте" и вибрация. Едва ли от Сони, ще върнат бързия бутон за MUTE, но дано. Иначе аз лично мога да споделя, че времето, което пише, че остава до следващ заряд на телефона, нещо показва реално. Преди Update-a, както бях писал по-горе, от заряд до заряд ми пишеше, че остават минимум 10 дена. След update-a изтощих батерията до 0%, телефона се изключи, заредих го до 100% като стоя на зарядното цяла нощ. След изваждане от зарядното изключих и включих телефона, за да може да си запази новите проценти в системните файлове. И ми изписа, че остават 6 дена. Дали наистина ще са 6 дена, ще проверя като го използвам както до сега. Аз лично подозирам, че може и да не е напълно реално изчисляемото време.
Цитирай

Предполагаемото време е реално,  но и също така зависи от моментното използване на телефона, което време, според използването на устройството,   се актуализира и оставащото време за батерията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

по четирите точки като проблем има ли някакво съвпадение. Засега само един колега е потвърдил за три от тях. Къде се намира опцията "не ме безпокойте" и може ли да се изведе на бърз достъп? Наистина ли е осакатена версията та за да вържа контакт с мелодия, първо да трябва да я прехвърля песента във вътрешна памет. Телефона се ползва от жена ми, аз съм с Сони М4 аква и макар видимо всичко да е същото,   нямам тези проблеми с нито един от четирите изброени недостатъка (аквата ми е на 5.0, а М2-ката на 5.1)
Цитирай

@Monipeev, благодаря за пояснението. Имах подобна ситуация със заключен Xperia М2 закупен от същият оператор. Не пожелаха да отключат или променят статуса на буутлоудъра дори и след престоя на телефона в сервиза им. За отключване на мрежата (сим лок) съдействаха с код, но това не промени статусът му.
Все още не мога да разбера какъв е критерият и те изобщо продават ли телефони с Bootloader unlock allowed: Yes

п.с. Извинявам се за офтопика.

Xperia M2 (D2303)
Цитирай

"не ме безпокойте" за по-бързо се показва по следния начин:

В режим на готовност се натиска копчето за сила на звука (което се намира под Power бутона). След като се натисне, горе на екрана
се появява progressbar за звука. В дясно от бар-а има иконка на камбанка. като се натисне иконката, тя се сменя с иконка за безшумен режим и телефона преминава в този режим. Натиска се втори път и се появява нова иконка "задраскано кръгче". Това е режима "не ме незпокойте". В този режим по подразбиране телефона няма да звъни и вибрира!!! В този режим има 2 опции:
        - Без час за край    -телефона ще седи в този режим, докато не смените режима
        - За ..... часа           - телефона ще седи в този режим за избраното време ( 1, 2,... часа), след което ще се върне в нормален режим.

За по-подробна настройка на този режим:  "Настройки -> Звук и известяване -> Не ме безпокойте".

За извеждане на бърз достъп, за съжаление и аз не мога да намеря дали изобщо става. На Kit-Kat-a при задържане с пръст на екрана за 2-3 секунди, ми се появяваше опция за настройка на иконки на текущо избрания екран, при което имах избор да си сложа бутони за звук, wi-fi, bluetooth и т.н. При Lollipop, освен с падащото меню при скролиране по екрана, май няма друг начин...
Цитирай

(2015-11-07, 19:02:52)Carlitos написа:  @Klimentov, спомняш ли си след закупуването на телефона, преди рекламацията и сервизните услуги от мтел, статусът на буутлоудъра в сервизното меню какъв е бил?
1)Без възможност за отключване.
2)Може да бъде отключен.
3)Отключен.

Не съм поглеждал статуса преди рекламацията, но имам приятел със същия телефон закупен от мтел. Утре ще го проверя и ще ти кажа резултата.

(2015-11-07, 19:02:52)Carlitos написа:  @Klimentov, спомняш ли си след закупуването на телефона, преди рекламацията и сервизните услуги от мтел, статусът на буутлоудъра в сервизното меню какъв е бил?
1)Без възможност за отключване.
2)Може да бъде отключен.
3)Отключен.

Както вече казах на моя телефон състоянието е:
   Bootloader unlock allowed: Yes
На закупен от Мтел състоянието е:
   Bootloader unlock allowed: No
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)