Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Впечатления за живота на батерията
#26

Аз от месеци да не кажа и година ползвам позвам фб лайт хем е по лек хем няма нужда от инсталация на месенджър

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
Аксесоари
#27

Днес откакто ъпдейтвах рано сутринта през ОТА телефона с новия ROM - hermes multi global 6.1.29 - ми прави впечатление че от сутринта до този момент батерията е паднала съвсем малко - на 96 % е в момента ( а пусках най-различни програми - включително и за GPS ).
Цитирай
#28

Почти 3 дена изкара - много съм доволен от този ROM ! Има едно подменю което крашва, но засега не съм забелязал други бъгове. Прегледах още някои снимки които съм правил - на микро обекти и ми направи впечатление доста добрата детайлност (писах с кои програми работи още по-добре и с които го няма това автофокусирване от време на време при видеата, както с неговата програма)! Прави на два пъти по 50 047 т. на antutu -от 4, 5 теста  (понякога и с до 2 000 и нещо т. по-малко-не знам от какво зависи). -  Като се добави бързия процесор и това че GPS-a му хваща руските, американските и китайските сателити - определено си заслужава!

Само да допълня - батерията беше на 12 % тази вечер и дори така можеше да изкара още някой и друг час (преди да го сложа да се зарежда).
Цитирай
#29

Какви настройки да направя на wi- fi, за да се пуска автоматично при активен екран? При изгасен дисплей искам да спира, защото изразходва батерията.
Цитирай
#30

С приложение - GreenPower.

 
Цитирай
#31

Както писах - с hermes multi global 6.1.29 батерията държи доста -

http://postimg.org/gallery/11a1do3a4/b55ed9ca/

На третия скрииншот мисля е отразено това че на 2 пъти съм включвал с usb кабел телефона към лаптопа (за по 10-15 мин.) за да инсталирам разни програми и игри през MiPCSuite (супер е че през самата програма от компютъра може да се инсталират програми, както и това че телефона автоматично се включва да използва интернета на лаптопа при свързването му с него)
Цитирай
#32

Колега, може ли линк за този РОМ и кратко описание как точно се инсталира
Цитирай
#33

чисто нов апарат,получен вчера-пробвани различни кабели,различни зарядни > батерията не зарежда.USB порта е ОК,прави връзка с компютър и лаптоп,отчита че е включено зарядно,но не зарежда.сега падна на 0% и до тук.дефектна батерия може би?

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#34

Пробвай да го изключиш и това зареждай ако не зарежда тогава проблема е по сериозен

OnePlus 3T
Цитирай
#35

И провери за съгражданин, който би услужил с батерия и телефон, за да тестваш къде е проблема. Дали твоята се зарежда в неговия и дали неговата се зарежда в твоя. Smile
Цитирай
#36

и включен и изключен се тая-не зарежда Smile показва ми батерия с кандилкащо се нещо на дъното и пише 0%. в София съм,Люлин-6,ако има някой наблизо за тест ще почерпя по бира Wink мислех си да не е в ром-а проблема.дойде със 5.10.16 седмичен.но като е на 0% не мога и да преинстална за проба

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#37

Колега, без да се обиждаш, махна ли тиксото по конекторите на батерията?
Цитирай
#38

Big Grin не се обиждам,тва ми се случи на Леново-то,от тогава гледам.тиксо нямаше

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#39

Телефонът през pc зарежда или не - токът е по-малък и в началото може да не се забелязва
Цитирай
#40

и през pc е същото.свети си горе червен индикатор и не мърда от 0%.

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#41

Колеги я кажете с кой ром се държи най добре батерията. В момента съм с MIUI 7 6.2.26 девелопмент. От сряда съм с телефона, имам чувството че до 60-70% батерията пада уникално бързо(в петък разкачих телефона в 10:00 от зарядното, в 11:00 беше на 65%, като през това време съм бил в движение), след това се държи горе-долу добре и накрая правя 4.5 - 5 - 5.5 часа СОТ.
Цитирай
#42

За да започне да работи пълноценно батерията са необходими няколко заряда, но не 10-30 %, за да може да влезе в максимум капацитет. Тъй че направи 2-3 разряда/заряда и тогава виж други фактори
Цитирай
#43

Батерията при мен сякаш започна да се държи доста добре - 26 часа от последно зареждане, 3 часа екран, 50 мин разговори, 1 час и 30 мин музика по време на тренировка и в момента съм на 33% батерия. През цялото време wi-fi и Мобилни данни са пуснати, ползвам синхронизация на 2 мейла, вайбър, месинджър. Вечер в 11:30 автоматично се активираа airplan mode, и се спира в 7:00 сутринта.
С последния дев РОМ съм - 6.3.3.
Засега съм изключително доволен от телефона.
Цитирай
#44

@petarivanov последния дев ром не е ли 6.3.17?
Цитирай
#45

    това е версията, ъпдейтнах в петък
Цитирай
#46

Сега е 6.3.17

OnePlus 3T
Цитирай
#47

Със 7.2.1.0 от xiaomi.eu след малко оптимизации+tasker и greenify батерията се държи идеално


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#48

Колега, това е далеч от идеално... Нещо ти е работило на заден план и ти е "яло" от батерията. Аз на 50% съм с SoT 3ч и нещо....

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#49

Доста по-необразован съм от тук пишещите потребители по отношение на андроид-устройствата и не мога да коментирам сложни софтуерни и хардуерни тематики.  Все пак да споделя мои емпирични наблюдения. Ако ползвам телефона само за  телефония с лекота изкарва два дни без зареждане, че дори понякога отива към три дни. Но, когато сърфирам активно батерията си заминава за 7-8 часа.
Цитирай
#50

Използвам Xiaomi Redmi Note 2 Prime и ме съм слагал къстъм рекавъри, нито руут. Смених доста ромове и накрая останах с Global Stable V7.2.3.0. Без руут и грийнифай, телефона се държи чудесно. С две сим карти, като втората е само с интернет. Под 5 часа екран не съм паднал до сега. Препоръчвам ви този ром. При наличие на уифи прехвърлям 6 часа екран, независимо колко дни съм го ползвал. Слагам го на зарядно между 11% и 19% и между 90% и 100% го махам, като избягвам да го пипам докато се зарежда.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)