Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка на RedMi Note 2
#26

(2015-10-11, 16:39:30)milenvn написа:  ^ Поръча ли вече от giztop или още си само на проби като мен --)

Поръчах го преди малко от giztop/стандартната версия/ - $160+ застраховка на доставката за $3.Като дойде ще пиша.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
Аксесоари
#27

Моят е от минито от гръцкия склад излиза с 30$ по скъп но пристига за 4-5 дена директно в пощата и няма митници защото си идва от Европа.При поръчката няма опция за безплатна доставка а само с DHL 15.99$ след това връщат парите по картата защото изпращат с обикновена поща,проблема ако може да се нарече така е че от гръцкия склад не дават никаква информация кога е изпратена пратката и няма проследяващ номер все още на поръчката ми пише Processing!
При чата с китайците може да се разбере кога е тръгнала пратката и при пристигане им пишете да върнат DHL таксата че може да се направят на разсеяни!

PocoF2Pro
Цитирай
#28

(2015-10-12, 16:38:00)ShaSh написа:  
(2015-10-11, 16:39:30)milenvn написа:  ^ Поръча ли вече от giztop или още си само на проби като мен --)

Поръчах го преди малко от giztop/стандартната версия/ - $160+ застраховка на доставката за $3.Като дойде ще пиша.

Браво. Пиши като ти пратят проследяващ номер. Интересно ми е за колко време ще дойде до Франция. След това няма да се бави много до Бг.


Цитирай
#29

Привет,

Не видях да се споменава друг сериозен сайт GearBest.
В момента цената на Prime  версията е 179.99$.
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229218.html

Поздрави,

А.

HTC Hero White / HTC HD2 - android / Nexus S / Galaxy S Advanced / Nexus 7 / to be continued ...
Цитирай
#30

@sashom, рискът за допълнителни такси (ДДС) от чисто китайска дестинация е по-голям. Ако случайно го има в европейски магазин на Gearbest (Warehouse Options: EU), тогава не се доставя до България.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#31

Откажете се от поръчка в минито, току що китайката ми писа че има проблем с доставката до БГ от европейския склад, не можели да го изпратят безплатно, само с DHL , което оскъпява доставката с около 40 долара. Наложи се да откажа поръчката, дано само да се задействат по-бързо, за да мога да го поръчам от друг сайт. :-(
Цитирай
#32

Привет,

В момента е наличен в европейския склад в GB :
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_2...html?wid=3

Има доста фирми за доставка на неща от адреси в англия и германия. А цената 184$ за Prime ми се струва доста добра.

Поздрави,
А.

HTC Hero White / HTC HD2 - android / Nexus S / Galaxy S Advanced / Nexus 7 / to be continued ...
Цитирай
#33

Два пъти поръчвам до Германия и на десетия ден чакане ги питам защо още не е изпратен. Трябвало да им пратя цветни снимки на личната си карта, кредитната карта и не знам си какво още. Веднага отварям диспут в пейпал и на другия ден ми връщат парите. Вътре съм с такси за превалутиране и такса на пейпал. Вече съм ги отписал като продавач.
Цитирай
#34

Ъ, копие на личната ти карта ли?

Каква му е логиката пък на това? Искат да докажеш, че живееш там ли? От къде на къде, на какво основание? Какво пречи купиш на германската любовница (примерно) телефон.
Това е много странно!

HTC Hero White / HTC HD2 - android / Nexus S / Galaxy S Advanced / Nexus 7 / to be continued ...
Цитирай
#35

При положение, че всичко е платено веднага през Пейпал.

Your order is now ON HOLD,we need to complete this one-time verification.

This is a standard anti-fraud check for online payment,please check our website for more details here :

We will process your order as soon as we receive the payer's ID confirmation.
Please provide us the following documents:
1) 1 color photo of your identity card or passport or driving license.
The photo must show clearly, the full name, expiry date, signature and address if applicable.
You can hide the date of birth and document number for your privacy.

2) 1 credit card photo of the card used for the payment
For your safety , please just show the cardholder's name,the expiry date and the last 4 numbers.
If you have paid with a virtual credit card please us sreenshot of your electronic bills, which shows the card number and details.
If you have paid by Paypal,please send the credit card's copy that you have registered in PayPal.

Kindly make sure both attachments' size do not exceed 2 MB.

Please rest assured that we just want to make sure that this transaction was indeed made by the cardholder.
Our goal is to ensure this order's safety for both of us.
As we do not wish to delay your order please kindly reply us within 3 business days.

We look forward to hearing from you soon
Please feel free to contact us if you have any question, we are happy to help.
Thank you very much for your help and understanding.
Цитирай
#36

Ахаа, схванах. Това е защото са си казали, че плащаш с българска карта и би трябвало да нямаш толкова пари Smile
Казано с други думи да им покажеш, че картата е твоя.

Първоначално го свързах с това, че искат да им докажеш, че си жител на дадената страна и ми се стори странно ...
Но това е полезно инфо. Мерси, че каза.

HTC Hero White / HTC HD2 - android / Nexus S / Galaxy S Advanced / Nexus 7 / to be continued ...
Цитирай
#37

Аз реално не плащам с карта при тях. Аз плащам през Paypal. Gearbest нямат никакво отношение към моята карта! Те си търсят парите от PayPal, а за моята карта трябва да им пука на PayPal, не на Gearbest.
Според мен нямат никакво основание да ми искат тези данни, защото плащането е защитено от PayPal и парите ще ги получат от тях.
Цитирай
#38

И да, и не
Поръчката е на твое име, картата (visa, misa, alabala) също - демек не си я крал, демек ако някой пусне диспут в paypal, че е платено с неговата карта (открадната), gearbest няма да бъдат задължени да върнат парите на paypal при евентуален риск. Пращат телефона, картата се оказва крадена и накрая - ни телефон, ни пари Big Grin
Цитирай
#39

Тегли им една майна и си искай парите, поръчай си от алито-или от top-one или от goldway. Не са ми искали подобно инфо никога и никъде.
Единствено като съвет, първо си пусни диспут в пейпал и там си искай парите, не им позволявай да те размотават, щото са царе, по едно съобщение на 24 часа и докато се разберете, ще мине една седмица.
Цитирай
#40

Телефона ще има ли проблем с нашите честоти най вече при 3g и 4g?  Има ли значение дали се поръчва с обикновена поща или DHL за да се избегне митницата?  Става въпрос за Top-one от алиекспрес. Prime версията с 32 гб памет ли е или се различава и по друго? Коя версия е желателно да се поръча FDD ими TDD?Благодаря ви.
http://www.aliexpress.com/item/Original-...eb201560_4
Цитирай
#41

@rosenirs, от линка ти нищо не разбрах, но за избегнеш митница си поръчай с безплатна доставка, защото ако е с DHL задължително ще мине оттам.Smile

Линк с подробни характеристики : http://ru.aliexpress.com/store/product/O...eId=342812

 
Цитирай
#42

От top one задължително с DHL, писано е много пъти, минава през Англия и няма допълнителни главоболия. За останалите въпроси има FAQ !
Цитирай
#43

Линка го оправих но този който си дал ти е за същия търговец. Имам притеснения относно честотите за това ме интересува дали този телефон ще работи с нашите оператори без проблем на 3g и 4g? Каква е разликата в FDD и TD и кой е по удачно да се поръча?
Цитирай
#44

@milstan, защо да е задължително - има си опция и за безплатна доставка. Не всички имат финансови възможности все пак.Smile

 
Цитирай
#45

Видях, че има F.A.Q. RedMI Note 2 но от компютъра и си отговорих на доста въпроси. Ползвам Tapatalk и с него ми е малко странно и най вероятно ще го махна.Smile Извинявам се за недоглеждането.
Цитирай
#46

Защото иначе ще мине митница, не е до възможности. Ако му поискат платежно ще плати близо 35$ ДДС + 20 лв. за документи и ядове. Иначе минава само с 21 за DHL и го чака в къщи на дивана максимум за 7 дни. Разбира се всеки сам си прави сметката.
Цитирай
#47

@NoMaD Хората са пробвали с тоя търговец и знаят как е с dhl, ти все едно топлата вода откриваш. Шансът да мине митница при free shipping е 80 %. Има начин да не плащаш голямо ддс (на 290 лв се сещаш колко е), стига да не го пишеш 16$. Митничарите знаят как се прави, но и с малко по-голяма стойност(35-40$) могат да изискат извлвчвние или да отворят. На късмет и зависиш от митничаря дали му се занимава..
Цитирай
#48

k-2, не става въпрос за никаква вода, а за чист късмет и да се спести някой лев на колегите, които искат да си го закупят, аз в това отношение проблеми нямам.

 
Цитирай
#49

@NoMaD с Топуан i DHL няма проблеми с мито, прекарват ги през англия по някакъв начин, няма нищо общо с нормалния DHL който по принцип винаги го псират на нашата митница. Само в тоя форум сигурно 30 човека така си поръчаха и нямат проблеми , не е до късмет.

А за gearbest, аз има мпоръчка от тях през англия и не са ми искали верификация но беше преди повече от месец. За 3-4 дена беше там и още 8-9 до тука. По спомен обаче май не я маркираха като изпратена...

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#50

Момчета, не се карайте от ТопУан получих 2 пратки по описания начин - Китай-Англия, Англия-България. Няма драми с митници и ДДС по простата причина, че първичния подател в Англия се сменя Smile Т.е. вече не е Китай, а Англия.
С митниците проблемите са:
1. Може да те накарат да платиш ДДС по извелчението от плащането, мой приятел го накараха да им отвори сайта от който го е поръчал и да покаже цената - плати ДДС върху $309 за друга марка и модел телефон. Телефона беше изпратен с пощите. Хем го чака месец, хем се овътри още малко над $60.
2. Може да те накарат да платиш ДДС по техни таблици с приблизителни продукти - тогава става още по-весело, но на мен не ми беше весело, когато трябваше да платя 50лв. ддс на таблет от $109.
3. Специално за този телефон - е срамота да се пестят едни 40лв. и да се влиза във филми.

Всичко по-горе е лично мое мнение и не ангажирам никой да се съобразява се него.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)