Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Относно GPSa на телефона - съвет!
#1
Wink 

Здравейте,

скоро пусках тема в която питам как се държи GPSa при вас.
Е, след поредица тестове  и каране насам натам с инсталирано iGO на телефона, мога да кажа, че при мен навигацията работи но трябва интернето да е ИЗКЛЮЧЕН!!!!Много странно, но е факт - ако има интернет започва да преизчислява постоянно!!
Последно днес ходих до летището /Терминал 1/ скъса се по  да преизчислява бул.Брюксел и да ме кара да завивам ту наляво, ту надясно.На връщане спрях нета и карах само с GPS - работеше, супер никакви проблеми!!!!

Пускам отделна тема, за да видят повече хора,вероятно ще е от полза.Просто тествайте навигацията без интернет и споделете впечатления
Цитирай
Аксесоари
#2

iGO не използва интернет при рутиране!


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#3

То IGO не ползва нет при навигиране, но и аз имам същите наблюдения. Постоянно ме кара да завивам ту на ляво ту на дясно. Като спрях мобилните данни и всичко се оправи. Каква е причината за този проблем не знам.

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай
#4

(2015-10-10, 07:54:51)dzola написа:  То IGO не ползва нет при навигиране, но и аз имам същите наблюдения. Постоянно ме кара да завивам ту на ляво ту на дясно. Като спрях мобилните данни и всичко се оправи. Каква е причината за този проблем не знам.

Потвърждавам, с изключени данни си работи супер. Аз ползвам Гугъл мапс (т.е. с включени и GPS и интернет)  и когато е облачно или съм около високи сгради, или е час пик, доста се бърка.
Цитирай
#5

При мен е същото, iGO Primo върви най-добре и определено е по-добре без нет. Google maps, Here и всичко останало използвано в онлайн режим е пълен кошмар. Постоянно пренасочва, а извън населените места понякога ме локализира в полето успоредно на пътя. Ако съм изразходвал бързата скорост, Google maps изобщо не отлепя. Да не говорим, че при включени локализация и нет можеш да изпържеш яйце на телефона.

- Работил ли сте с Андроид?
- Бате, бех 20 години у Кремиковци, работил съм със секакви изроди!
Цитирай
#6

Тоя GPS пак ме изненада и то неприятно...

Предварително изключих мобилните данни /интернета/, пуснах си iGO, зададох му маршрут и се побърка да преизчислява.......
Времето беше хубаво, слънчево, без високи сгради наоколо, София....

Калпавичък е телефона, като добавим и проблема с това как почва да ми сече по време на разговор..... Yikes

Дали има някакъв фикс за gpsa?
Цитирай
#7

Има една по - стара тема за проблема с GPSа на A536, ето тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=65763
Изчетох  я и пробвах и това:
"изтеглете си GPS Тест ot Google Play, влизате в настройките на програмата и ръчно ъпдейтвате A-GPS данните(трябва интернет). Настройката на местоположението ви трябва да е на висока точност. Пуснат Wi-Fi, много важно също - пуснати мобилни данни от оператора и пускате GPS тест навън на открито. Ако всичко е наред трябва до 5 минути максимум да се е свързал със поне 5+ сателита. Ако не иска - може да е хардуерен проблем."

......................пуснах GPS TEST да си намери сателитите, после променям местоположението от  ВИСОКА ТОЧНОСТ на САМО НА УСТРОЙСТВОТО/ т.е. да ползва само GPSa/ и пак същите проблеми - по време на движение и то в рамките на града, няма и след 500м почна да разкача, да преизчислява, самото iGO лагва...
Дори махнах CM Security да не би заради нея да губи местоположение и т.н.
Със и без интернет, каквото е да се направи проблема си остава....не зная вече руут ли е последния шанс да се оправят нещата?

Важна ми е навигацията и съм на път да сменя телефона заради калпавия GPS....... Yikes
Цитирай
#8
Shocked 

Здравейте пак!

Нещо ново относно проблемите с GPSa на телефона, решение някакво да сте открили?
Важна ми е навигацията , а не винаги мога да нося отделно устройство и искам да можа за ползвам телефона за тази цел
Когато тръгна да карам GPSа ту откача, ту закача, със  и без интернет все е зор. С iGO работя.
На сервиз ли да го дам и аз не зная вече, поне още  е в гаранция
Цитирай
#9

GPSа на тоя телефон е пълна катастрофа. Всеки път когато се наложи да го ползвам, ми къса нервите. Опрделено не става. Понякога са му нужни 5 минути да намери спътник...и то в населено място. Интересно в бг работеше по добре, в момента съм в Германия и е много зор.
Цитирай
#10

Използвам Here WeGo от половин година - Sygic и iGO са прекалено специализирани за мен и ми трябва нещо, което да работи добре и бързо без излишни функции. В режим "само устройство" (тоест само GPS приемник, без мобилни данни) и "Офлайн режим" от приложението, не изпитвам проблеми с навигацията. Нужни са й няколко минути, докато се освести и ме открие къде съм точно. Най-бързо ме открива по следния алгоритъм - ако до някоколко минути не се справи само с GPS приемника, пускам мобилни данни за малко или ако има налична WiFi мрежа, колкото да ме "види" къде съм и от там нататък ползвам офлайн режим.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)