Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Xperia Z5
#26

Преди ъпдейта на софтуера на камерата , който излезна преди около седмица , телефона в режим на фокусиране загряваше доста , в рамките на половин минута в участък отзад на корпуса по средата (може би където е процесора). След ъпдейта обаче затопля доста, доста по-малко , поне според мен. Може би това е едно от подобренията, освен различното разположение на настройките в менюто. За съжеление не успях да направя снимки преди и след за да ги сравня. Май лекото замазване  в краищата все още го има.
Цитирай
Аксесоари
#27

Добре са го пипнали, ама ми крашна на скоро. Абе андроид.... исками се да направят SONY с iOS софтуер...
Цитирай
#28

Колеги, в един клип гледах, как една мома снима видео, и после при прегледа му докосва дисплея и прави снимка. Не откривам как се получава. Съвет?
Грешно съм видял. Извинявам се.
Цитирай
#29

Здравейте, прави ми впечатление че на светкавицата все едно има някакъв протектор, но като се опитам да го махна немога, при вас как е?

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#30

Колеги я си прегледайте камерите. Има ли го това? 


Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#31

При мен го няма.
Цитирай
#32

И при мен го няма, но преди време някъде четох за подобен проблем при смяна на режимите. Не мога да си спомня обаче къде.  Sad

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#33

Под видеото пише с коя версия е телефона.
Вие с тази ли сте?
Цитирай
#34

Пробвах и със стария FW изтеглен от XperiaFirm на Теленор (Глобул) .152  пак същата работа. На FW версия .200 преинсталирах с FlashTool немски (vodafone) и англииски ROM - същата работа. Има актуализация на камерта от "What's new" - никакво подобрение. Тегля от маркета Google Camera давам на режим видео и аааа ... камерата прави перфектно full HD видео запис което ме навява на мисълта, че е софтуерен проблем.

1 седмица намлях пустия апарат от заводски настройки и преинсталации на FW. И да го върна в сервиз надали ще направят нещо по различно от мен досега. Ще го държат 1 месец и ще ми го върнат с преинсталиран FW с уговорката "чакай актуализации".

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#35

По-добре не се занимавай за сега със сервиз. Изчакай и бъдещи ъпдейти да видиш.
Цитирай
#36

Уникални снимки с XPERIA Z5, особено нощните  Buga

https://www.flickr.com/photos/136945683@...924476658/

Важното е човек да знае какви настройки да пипне (под всяка снимка ги има).

[Изображение: 21691946383_90b2a1ab21_z.jpg]DSC_0123 by Timothy Austin, on Flickr

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#37

Добра вечер...
Имам един въпрос свързан с камерата - Къде се записват снимките направени от видео клип? Вече заснет клип... Нещо не мога да ги намеря в галерията ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#38

Телефонът снима уникално! Оптиката е страхотна. Ако свалите ICO-то на 200-400 снимките в намалена осветеност са кристални. Единственият проблем е когато снимаш максимална резолюция, че са по 10-12MB снимката Wink

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#39

10мб не е нищо. по лошото е че понякога 23мп снимките са по кофти от 8мп а друг път е обратното и не е ясно коя опция е по добра в дадени условия.....

това малко ме дразни. и за кво е бързия фокус ако телефона прави и обработва самата снимка за 2-3 секунди....

но иначе е чук!
Цитирай
#40

(2016-01-04, 18:14:04)rabik написа:  10мб не е нищо. по лошото е че понякога 23мп снимките са по кофти от 8мп а друг път е обратното и не е ясно коя опция е по добра в дадени условия.....

това малко ме дразни. и за кво е бързия фокус ако телефона прави и обработва самата снимка за 2-3 секунди....

но иначе е чук!

 23 мп. снима в режим на картината 4:3, аз карам на 20. Останалото зависи от условията за снимане. Аз си ползвам авто режим. Не пипайте лещата с пръсти, защото остават отпечатъци и разваля снимките/видеото.  Иначе и при мен, на компакта, бави след като направи снимката. Май си е софтуерен проблем. Скоро идва 6-та версия, да се надяваме, че ще го оправят.
Цитирай
#41

(2016-01-04, 18:14:04)rabik написа:  10мб не е нищо. по лошото е че понякога 23мп снимките са по кофти от 8мп а друг път е обратното и не е ясно коя опция е по добра в дадени условия.....

това малко ме дразни. и за кво е бързия фокус ако телефона прави и обработва самата снимка за 2-3 секунди....

но иначе е чук!

Бързия фокус е за да не ти размазва движещи се обекти.
Цитирай
#42

съгласен съм. ако снимаш моментално, и просто обработката трае 2-3 секунди ще го преживея.

нямам достатъчно наблюдения дали е така...

иначе как се пуска steadyshot при видео? няма я опцията
Цитирай
#43

@rabik, Би трябвало да имаш тази опция (steadyshot) в менюто на камерата, като сега съм си със стоковата камера, която не знам дали е "пипната", но тази опция е на мястото точно като от клипа.
При използването ми на камерата от Z5, също разбира се бе налична тази опция, именно по същите стъпки като тук:
https://youtu.be/htcAQ2Tln-s

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#44

Някой може ли да ми каже,как да променям настройките на ISO,когато камерата е настроена на 20 или 23 мегапиксела?Ако камерата я направя на 8 менюто ми е активно и мога да го променям,но когато сменя на 20 или 23 менюто става не активно и ISO-то се променя на автоматично.
Цитирай
#45

Нормално ли е стъклото на камерата да се замаже след месец ползване?Засега е леко но след още месец как ли ще е, 1600 ле за телефон и така да стане!

Samsung Galaxy Note 10 Plus Aura Black; Huawei Mediapad M2 10.0 A01W
Цитирай
#46

Какво значи да се замаже? Моя е на 3 месеца и нищо му няма на стъклото.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#47

Еми има някакъв слой, който Сони са сложили(виж как лилавее стъклото) и се е омазал, все едно имаш някакви мазни петна.Z1 ми беше така, по едно време беше доста зле и го махнах слоя с паста за зъби, но на тоя не ми се маха, на месец е все пак.

Samsung Galaxy Note 10 Plus Aura Black; Huawei Mediapad M2 10.0 A01W
Цитирай
#48

По-добре пусни каквито и да е снимки вместо да се оплакваш. Сони не са идиоти - правят от най-доброто в света във фотото!
Смяташ ли, че си по-добър от тълпата инженери, та ти ще им поправяш работата? Това което си направил с единицата не е подобрило работата му - махнал си УВ защитата му.
Цитирай
#49

Утре ще пусна, сега нямам време, не че съм по умен, но з1 беше яко омазан слоя(какво трябваше да направя?).Тръгнало е леко в края сега и на премиума(при фотоапарати е по лесно да се запази, но на телефона не става).Снимките са 6 за сега, но ме притеснява по нататък, ако се омаже повече.Гаранцията едва ли покрива това нещо

Samsung Galaxy Note 10 Plus Aura Black; Huawei Mediapad M2 10.0 A01W
Цитирай
#50

Това лилавеещото е слой против отблясъци при снимане, но аз нямам такъв на Z5. Откакто съм го купил стъклото е кристално. Последно такъв слой съм виждал на М2. Даже и Z3-ката ми нямаше такъв.  Unknw_mini

За това ли става дума?

[Изображение: xperia-m2-camera.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)