Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Xperia Z5
#51

Да същия, реално не се вижда толкова като на тази снимка.Няма как да го нямаш.Утре ще кача снимки,как става качването, че не мога да разбера

Ето и снимката    

Samsung Galaxy Note 10 Plus Aura Black; Huawei Mediapad M2 10.0 A01W
Цитирай
Аксесоари
#52

Тези балончета ми изглеждат, като че да имаш залепено фолио върху лещата.
Сигурно ли е че няма?
Цитирай
#53

@peshonn
Това не е Z5, а най-вероятно Premium. При обикновения Z5 няма такова покритие, защото стъклото отзад е едно цяло и няма допълнително кръгло стъкло с хромирана лайсна (има само нарисувана). Такова лилаво покритие имах на М2 преди много време и беше се надраскало по същия начин. Изчистих го с клечка за уши напоена със чист спирт. Ако решиш да го правиш внимавай много, защото спирта може да разтвори уплътнението (вътрешната лепенка) на кръглото стъкло на камерата. Клечката трябва да е изстискана много добре и не се натиска, за да не пропусне течност. Надявам се, че разбра какво имам предвид. Много внимавай ако решиш да го правиш.

Моето на М2 изглеждаше така, а след почистването стана много по-прозрачно.

[Изображение: maxresdefault.jpg]

Такъв лилав филтър имат дисплеите, обективите и визьорите на всички фотоапарати и също се драска изключително лесно.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#54

@xn3k
Благодаря за информацията, да премиума е модела.Явно това ще е решението, като се изтърка повечко ще го махна и така.

Samsung Galaxy Note 10 Plus Aura Black; Huawei Mediapad M2 10.0 A01W
Цитирай
#55

На компакта също има такова фолио.
Цитирай
#56

В менюто за видео има макс FullHD 60 fps
Как си снима на повече?
...намерих къде е, на странно място
като отделно приложение
Цитирай
#57

Здравейте, по принцип не вярвам на бенчмарк тестовете, ама от нямане какво да правя пуснах един, направи ми впечатление че за задната камера теста показва 8 мегапиксела, трябва ли това да ме притеснява или си е така?
Цитирай
#58

Камерата си е 23МР при 4/3 и 20МР при 16/9
Само приложението на Сони я вижда реално
Всичко друго - 8МР
Цитирай
#59

Някой може ли да ми обясни защо като си отворя галерията за снимки, излизат ми нормално, а когато отворя месенджъра примерно, от там цъкна долу да прикача снимка и гледам са завъртяни на една страна?!
Цитирай
#60

Galaxy S6 в ляво и Z5 в дясно. Коментарите оставям на вас.[Изображение: 0128505e737ef6993bdc58349d425bef.jpg]

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#61

Има ли настройки на камерата, които да премахнат изкривяването в ъглите, вижте чашата.[Изображение: 58a40f00b0d7ba900180ba094ce7544e.jpg]

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#62

Не. При всички телефони го има.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1206639

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#63

(2016-03-08, 15:42:33)vovalinder написа:  Някой може ли да ми обясни защо като си отворя галерията за снимки, излизат ми нормално, а когато отворя месенджъра примерно, от там цъкна долу да прикача снимка и гледам са завъртяни на една страна?!

И при мен е така като държа телефона вертикално когато снимам. Като го държа хоризонтално, всичко е ок.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#64

Изкривяването на образа е присъщо на широкоъгълните обективи, нарича се дисторсия. По форма може да е правоъгълник с изпъкнали или с вдлъбнати страни. Със софтуер по принцип може да се коригира, но тогава резултатната снимка е малко кропната (изрязана), което не е болка за умиране Smile

Не би трябвало да зависи от ориентацията на телефона/апарата, тъй като обективът остава "стационарен" стрямо матрицата.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#65

Две от менSmile[Изображение: 71504b3485ffae7ece60fe6d3e4aa1a4.jpg][Изображение: 0269e6a0c6832070e1264475da539f89.jpg]

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#66

(2016-03-26, 13:56:10)vovalinder написа:  Две от менSmile[Изображение: 71504b3485ffae7ece60fe6d3e4aa1a4.jpg][Изображение: 0269e6a0c6832070e1264475da539f89.jpg]
Хубави снимки това да не е алдомировско блато
Цитирай
#67

(2016-03-26, 19:10:49)mitsco написа:  Хубави снимки това да не е алдомировско блато
Драгоманско блато се води, снимките са на автоматичен режим, 20мп

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#68

Ето няколко снимки и от мен. Така да се каже пробно качване правя. ...

   

   

   

   

Ето още няколко .... Аз съм доволен от камерата ... Все пак това е телефон :Smile

   
               

Последно за днес :Smile

               
.jpg 20160309_120423.jpg Размер: 193.1 KB  Сваляния: 63

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#69

Ето една от мен[Изображение: 81b9700f2e754655f2be1afbf8754eff.jpg]

Sent from my E6653 using Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#70

Здравейте, в настройките на ръчен режим на камерата, има опция измерване и четири възможности, а именно: лице, мулти, централно и точково. Някой може ли да обясни по подробно кое за какво служи. Благодаря.
Цитирай
#71

Не съм много по камерите, но накратко.

Измерване на количеството светлина, която до допусне през отвора при снимане.

В зависимост къде се намира обекта спрямо светлината, може да искаш да снимаш лице или друг предмет. Най ясно си личи разликата в различни опции, ако сложиш един обект пред прозорец (контражур) и го снимаш. Пробвай различните опции да видиш какви разлики дават.
Цитирай
#72

Здравейте, искам да ви попитам за някой настройки на камерата понеже не съм особено доволен от качеството на снимките. Имам телефона от около 20 дни и какво ли не опитах, но когато направя снимка и след това зумна снимката е страшно размазана. Сравнявам снимките с други по нисък клас телефони и снимките са доста по чисти. Не знам дали е някакъв фабричен дефект или . . . . не знам вече какво да правя
Цитирай
#73

(2016-10-31, 12:01:55)jorobmw написа:  Здравейте, искам да ви попитам за някой настройки на камерата понеже не съм особено доволен от качеството на снимките. Имам телефона от около 20 дни и какво ли не опитах, но когато направя снимка и след това зумна снимката е страшно размазана. Сравнявам снимките с други по нисък клас телефони и снимките са доста по чисти. Не знам дали е някакъв фабричен дефект или . . . . не знам вече какво да правя

Провери си резолюцията! На каква снимаш!

sometimes the smallest things are the biggest...
Цитирай
#74

(2016-10-31, 19:49:15)arminasot написа:  Провери си резолюцията! На каква снимаш!

Опитах на всякаква резолюция , все едно снимам с iPhone 3...размазана работа
Цитирай
#75

Качи да видим
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)