Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Xperia Z5
#76

(2016-10-31, 12:01:55)jorobmw написа:  Здравейте, искам да ви попитам за някой настройки на камерата понеже не съм особено доволен от качеството на снимките. Имам телефона от около 20 дни и какво ли не опитах, но когато направя снимка и след това зумна снимката е страшно размазана. Сравнявам снимките с други по нисък клас телефони и снимките са доста по чисти. Не знам дали е някакъв фабричен дефект или . . . . не знам вече какво да правя

Това е така, защото пост обработката на Sony овършарпва снимките, за да са по-контрасни при нормално гледане или разпечатване на хартия. Защо е нужно да я зуумваш и да броиш пикселите? Unknw_mini Нали снимките се правят за спомени и улавяне на някакви детайли от ежедневието ти и в последствие се гледат на монитор/телевизор или се разпечатват на фото хартия!  Cool Когато се гледат в нормален размер (побран в размера на екрана), снимките на Xperia са много по-бистри и ясни от тези на останалите телефони и създават илюзия за повече детайли. Ето ти един пример между снимка на Z5 и Galaxy S7. Да, ако се отвори на 100% тази на Samsung е по-загладена, но при нормално гледане е по-замазана. Wink

Z5
[Изображение: gsmarena_001.jpg]

S7
[Изображение: gsmarena_001.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#77

(2016-11-02, 12:33:44)xn3k написа:  Това е така, защото пост обработката на Sony овършарпва снимките, за да са по-контрасни при нормално гледане или разпечатване на хартия. Защо е нужно да я зуумваш и да броиш пикселите? Unknw_mini Нали снимките се правят за спомени и улавяне на някакви детайли от ежедневието ти и в последствие се гледат на монитор/телевизор или се разпечатват на фото хартия!  Cool Когато се гледат в нормален размер (побран в размера на екрана), снимките на Xperia са много по-бистри и ясни от тези на останалите телефони и създават илюзия за повече детайли. Ето ти един пример между снимка на Z5 и Galaxy S7. Да, ако се отвори на 100% тази на Samsung е по-загладена, но при нормално гледане е по-замазана. Wink

Z5
[Изображение: gsmarena_001.jpg]

S7
[Изображение: gsmarena_001.jpg]

Благодаря за информацията , ще опитам :Smile
Цитирай
#78

Tрябва да изчакаш няколко секунди за да се изчисти образа.
Цитирай
#79

Мисля, че след последния ъпдейт, този до .305 качеството при зуум е по-лошо. Някой друг да го е забелязал?

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#80

Е нормално, нали е цифров зуум.
Цитирай
#81

Не мисля, че от зума на телефона има смисъл (ако не е оптичен), по-добре е да се "зумва" в някоя графична програма.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#82

Колегата има в предвид вече снимана, за да види детайлите в пълна резолюция
Цитирай
#83

Първо виж на колко пиксела снимаш. На Супер Автоматичен режим си снима на 8 по принцип. Там е нормално да нямаш висока детайлност при зуум. Бутни пикселите на 20. Другия проблем е че няма оптична стабилизация и ако ти трепне ръката докато снимаш, снимката става леко замазана, което се вижда само при зуум. Също важно е лещата(стъклото) да е чисто.
Но камерата е доста добра и ако снимките не стават, то проблема е или в теб или в дефект на телефона

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#84

Дилемата 4:3 или 16:9?! В какво съотношние снимате снимките?

[Изображение: attachment.php?aid=14364]


Прикачени файлове
.jpg xperia-sensor1.jpg Размер: 61.52 KB  Сваляния: 196

#TeamPixel
Цитирай
#85

при положение че вече всичко е в 16:9 е логично да снимаме и така,по грозна орязана снимка на голям дисплей няма като снимаш на 4:3

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#86

Аз даже се чудя що ги поддържат тия дърти стандарти.
Цитирай
#87

Аз снимам в 4:3, защото при 16:9 има размазване в двата края на снимката. А и да не забравяме, че физическото съотношение на сензора е 4:3.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#88

Това лилавеещото слой на камерата ли какво е, е одраскано, може ли да се смени?
Цитирай
#89

Не, но можеш да го махнеш, с времето се изхабява.
Цитирай
#90

ако говорите за зацапването на стъклото на камерата това се маха с паста за зъби тествано изчиства сеперфектно https://forum.xda-developers.com/xperia-...y-t3169539
Цитирай
#91

Ами не точно надраскано,ами изтъркано, подобно на одраскано, като петно..
Цитирай
#92

да стои като синеещо петно махасе
Цитирай
#93

Здравейте! От няколко месеца ползвам Z5. Прекрасен телефон, но имам чувството, че камерата на моменти издиша, особено в сравнение с камерата на предишния ми Z3+. Та в тази връзка се чудя, дали не може след рут, да се смени драйвера с такъв от XA1 или XA2, при положени, че сензорът е един и същ, а в ревютата дават доста по-добри резултати....
Цитирай
#94

пробвай https://forum.xda-developers.com/xperia-...l-t3486055
Цитирай
#95

Здравейте. На камерата на моята Z5ца 5.2" се появиха черни петна. Мислех си че е прах, затова отоворих телефина за да го почистя. Но дори и след почистване, тези черни петна си останаха там. Мисля направо да си взема нов модул, но не мога да намеря точно за 5.2'' версия. Намирам или за prepium или за compact. Проблем ли ще е, ако купя модул от Premium или Compact?

ПС: Откачих камерата и я издухах с компресор, петната изченаха, проблема е временно решен хахах

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай
#96

Че как са влезли тези прашинки в телефона?

Sony Z5 Compact.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)