Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Xperia Z5
#26

Батерията е супер, повече от 2% на stand by през нощта(6-8 часа) не е падала.

Sony Xperia S Black
Цитирай
Аксесоари
#27

(2016-02-09, 17:05:49)rumo написа:  Има множество цветови схеми в нета. Такива, на които освен че са дадени цветовете си и пише "червен" , "син" , "бял"
Та си отворете една такава схема и там дето пише "червен" пак вижте дали е червен или по-скоро розов

Гледах я тази схема на 3 тела едновременно, само на Z5-цата розовееше, другият беше S6 с амолед и Redmi Note 3 с лсд
Доживях да видя амолед с по-правилно предаване на цветовете от лсд Wink

Това е много неправилен тест, но все пак го направих. Е, нЕма такова червено, колега!  Lol Никакво розовеене, а само чисто, плътно и изкрящо червено! Явно ти си попаднал на куца бройка.

Ето това ползвах:

[Изображение: How-to-use-Tetradic-color-scheme.png]


Ето и резултата, въпреки, че го снимах на вечерно осветление и самата снимка прави цветовете много по-бледи, отколкото ги виждам на екрана на телефона. Реално всички цветове са ужасно ярки, наситени и живи (на снимката жълтото не излиза добре).

[Изображение: 968b61e4ca8b99d8.png]

Ще ме извинявате, но никой АМОЛЕД не може да възпроизведе червеното така, както един TRILUMINOS дисплей, какъвто имат Z5 и най-високия клас BRAVIA. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#28

(2016-02-09, 18:44:10)toma-pln написа:  Батерията е супер, повече от 2% на stand by през нощта(6-8 часа) не е падала.

Ultra stamina mode е страхотен режим.
Цитирай
#29

Това е само със стамина нормалната. Ултрата не съм я пробвал още.

Sony Xperia S Black
Цитирай
#30

Ква ултра стамина Big Grin На моето Сони дори не пада процент без ултрата и то поне 10 часа не мърда батерията. Ето затова избягах от Самсунга...
Цитирай
#31

А ти за кое сони точно говориш, щото тук се обсъжда батерията на Z5
Цитирай
#32

За z5c аз лично. Доволен съм от батерията.

Sony Xperia S Black
Цитирай
#33

Все пак а различни телефони и това че на единия се държи по един начин батерията не означава, че на другия ще е по-същия.

Придържайте се само с коментари за Z5, за да не заблуждавате хората.
Цитирай
#34

Снощи го заредих до 98% днес сутринта беше на 78%. При настройки да си изключва мобилния нет и WiFi от 00,00 до 6,30. Основни консуматори през това време Google Play services, Android OS и Facebook. Последните дни опитах всичко което знам за проблема с Google Play services от времето когато го имах при Z2, но нещата май се влошават. Някакви идеи как да се справя с това?
Цитирай
#35

(2016-02-16, 09:17:01)marin_mv написа:  Снощи го заредих до 98% днес сутринта беше на 78%. При настройки да си изключва мобилния нет и WiFi от 00,00 до 6,30. Основни консуматори през това време Google Play services, Android OS и Facebook. Последните дни опитах всичко което знам за проблема с Google Play services от времето когато го имах при Z2, но нещата май се влошават. Някакви идеи как да се справя с това?

аз докато спя пускам Стамина. пада с макс 5%. 

иначе фейса и play services нещо са се бъгнали. не би трябвало толкова да източат.
Цитирай
#36

(2016-02-16, 11:53:03)rabik написа:  аз докато спя пускам Стамина. пада с макс 5%. 

иначе фейса и play services нещо са се бъгнали. не би трябвало толкова да източат.

Ще преинсталирам телефона, нещо не е наред - Google Play Services и Android OS са най-големи консуматори на батерия, въпреки, че говоря много и постоянно преглеждам имейли през телефона. До сега винаги екрана и Aqua mail са били водещи по консумация и нормално за начина по който ползвам телефона...
Цитирай
#37

здравейте, от вчера съм със sony z5 , изтощих батерията и към 2100 часа го пуснах да се зарежда до сутринта до 0900 часа и от тогава като го метнах до вечерта до 2100 оставаха 6%. цял ден го базиках- приложения, фейсбук, настройки, разговори,  абе я е е бил в stand by два три часа я не. Та въпроса ми е нормално ли е ? Чета наляво надясно, че телофона бил с една от най добрите батериии и  че трябва да държи по два дена
Цитирай
#38

@maketo зависи как го използваш. Може и 5 дни да издържи, може и няколко часа. Сони правят тестовете си според това как средностатистически потребител би го ползвал. Нормално като го ръчкаш цял ден да се изхаби. Би трябвало средно към 5 часа на включен дисплей да издържа батерията.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#39

След,като му се понарадваш и ако не играеш игри по цял ден ще издържи два дни спокойно.Моят издържа спокойно два дни с няколко разговора на ден ,вайбър ,фейсбук, някой друг сайт и леки игрички по около 30мин. на ден.
Цитирай
#40

И при z5c със същото потребление 2 дни.

Sony Xperia S Black
Цитирай
#41

Знам, че е относително, но някой може ли да направи съпоставка от лични наблюдения между батериите на Z5 и айфон 6?
Цитирай
#42

Ето тук можи да видиш
http://www.gsmarena.com/battery-test.php...=7534#show
Даже горе ако промениш начина на ползване да съвпада с твоя - ще получиш по-конкретен резултат
Цитирай
#43

По спомени, че лятото ползвах 6-ца, пък до преди 20 дена Z5.
При ползване са равностойни, но при стендбай 6-цата държи повече.
Виж 6+ който е по-близък като размер и капацитет на батерията до Z5 е 2 пъти по-издръжлив при ползване и поне 3 пъти в готовност.
Цитирай
#44

Ясно. Аз съм доволен от шестицата, но съм се загледал в това Сони
Цитирай
#45

(2016-02-28, 11:10:01)rumo написа:  По спомени, че лятото ползвах 6-ца, пък до преди 20 дена Z5.
При ползване   са равностойни, но при стендбай 6-цата държи повече.
Виж 6+ който е по-близък като размер и капацитет на батерията до Z5 е 2 пъти по-издръжлив при ползване и поне 3 пъти в готовност.

Абсурдни неща пишеш
10-20% може
Но 2-3 пъти е невъзможно
Цитирай
#46

Sony xperia Z5:
Non-removable Li-Ion 2900 mAh battery
Stand-by Up to 520 h (2G) / Up to 540 h (3G)
Talk time Up to 13 h 10 min (2G) / Up to 17 h (3G)
Music play Up to 87 h

IPhone 6s :
Non-removable Li-Po 1715 mAh battery (6.9 Wh)
Stand-by Up to 240 h (3G)
Talk time Up to 14 h (3G)
Music play Up to 50 h

Това са данни от gsmarena. Само ориентировъчно е и зависи от доста неща, но пак... Айфона не е 3 пъти по издържлив.

Едит: До колкото знам и айфоните са с литиево йонни батерии. Не знам защо пише полимерна.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#47

Weiderr @ Къде е 6S, къде 6+!?
Айде пак иди в арената да видиш колко му е батерията - и това колко пише за другото в реални условия при сходни ползвания е съвсем друго нещо

Sev @ Пакще ти го напиша - при едно и също ползване 6+ ще издържи 2 пъти повече
Ако със Z5 направиш 3 часа дисплей + 1 час разговори и всички синхронизации да речем на 3 акаунта са включени, ползваш постоянно 3Г и WiFi, GPS....ще ти останат приблизително 20-25% заряд.
То при същото ползване при 6+ (не 6S) ще имаш 40-50%

Не изглежда толкоз абсурдно нали?
Цитирай
#48

@rumo Прав си, извинявай. Не бях видял, че говорите за 6+. Наистина изглежда доста издържлив.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#49

Пак с условието, че е по спомени. А и айфона няма чак такава точна статистика, каквато имат андроидите
Цитирай
#50

абсурдно е разбира се, защото не е вярно

при еднакви настройки на дисплея на двата апарата:
web browsing:
SONY Xperia Z5   - 14:35 часа
iPhone 6+ - 9:05 часа
video playback:
SONY Xperia Z5   - 7:53 часа
iPhone 6+ - 11:15 часа

И какво излиза - че консумират почти еднакво
При средностатистическа употреба iPhone 6+ е по-издържлив с около 10%
6s + с около 20%
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)