Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Xperia Z5
#51

Моля да преустановим вълната от сравнения с други устройства и да се придържаме към темата за издържливост на Xperia Z5.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#52

точно това правим
а сравнието с друго устройство дава реалната представа
Цитирай
#53

Както и дава реална възможност за спорове.
Да приключим с офтопика.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#54

Аз попитах сравнено с 6, а не с 6+ как е.
Този ориентир ми трябваше, но въпросът си е за Z5
Цитирай
#55

Аз ще го напиша, щото мисля че точно в сравнението се намира истината за колебаещите се кое да вземат. Пък който е модератор и реши да го изтрие си е негово право.

Проблема на форума е, че пълен с книжни плъхове ( без никой да се засяга) Не може да си нямал нито един от 2-та телефона и да ги сравняваш! И то как, като "снасяш" НеточнатА информация от някой сайт, правена в не знам си какви условия.

Хайде, който дава акъл на другите да е от личен опит, щото всеки може да копира инфо и да го поства тук.
Както съм писал на 1-ва странница - отдавна избягвам да чета такива "арени" щото истината е много по-различна

Sev@ Аз като пиша не говоря Wink

Затова гледай сега доказателствата и пак кажи че е абсурдно

От ляво е Sony Z5 на 17-18 часа след зареждане до 100%  или по-малко от един ден
с  1,30 часа дисплей   и 40 мин разговори и му остават 50% батерия. Това в 3G само през деня, а вечер поне 5-6 часа в "самолета"


От дясно е Iphone 6+ на почти 40 часа след зареждане, като през цялото време е бил в 4G , без самолети през нощта и е с грубо сметнато с над 2 часа дисплей + 2 часа разговори и му остават 60% заряд!


[Изображение: 8661468F.jpg]

Това, ако не е повече от 2 пъти по-добър резултат здраве му кажи.

С условиeто все пак, че това е един от средно лошите резултати на Z5.
Цитирай
#56

По принцип екран на андроид и юзидж на айфон са малко различни.
Цитирай
#57

Вярвам на себе си
Знам как си ползвам телефона и като го сравня със сайта е почти същото
И то не само за Z5, а за поне още 5 телефона които съм ползвал достатъчно дълго
Цитирай
#58

ОК, без да стават спорове попитах защото ползвам айфон 6 и исках да добия някаква представа.
Цитирай
#59

Мога да кажа че в сравнение със Z2 може би е по слаба батерията със старият изкарвах 4:20 екран със Z5 3:50!!!

Sony xperia tablet Z + Sony xperia Z2 black на жената + Sony xperia Z5  black graphite никога повече! Huawei mate 9 4/64GB 
Цитирай
#60

36 часа досега ми е рекорда на батерията- интернет, приложения , разговори. Иска ми се да издържа още!
Цитирай
#61

Ще издържи ли 24 часа с два-три часа разговори и 30-50 мейла с още толкова чат?
Цитирай
#62

Ще издържи
Цитирай
#63

Така, снощи към 23 часа го оставих на 82% батерия, и днес в 10:30 ( пооспах се) беше на 80% не съ му спирал нищо и не съм пускал режим пестене на батерия. Доста добре мисля.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#64

При мен след ъпдейта до 6.0 батерията е по-зле от 5.1.1., което е меко казано разочароващо. Да не говорим, че стамината я няма и докато изчакаме евентуален нов козметичен ъпдейт, с който уж ще я добавят отново отидоха още няколко месеца. Sad
Цитирай
#65

При мен след ъпдейта до 6,0 се държи доста по-добре. Изказвам мнение след 3 дни ползване с 6,0. Все пак имайте предвид, че след ъпдейт първите ден, два малко или много ръчкате телефона повече от нормално, затова не бързайте да го плюете веднага след инсталацията :-) Определено при standby харчи доста по-малко от преди. 2% през нощта по при мен си е постижение. Преди не падаше под 10%. При нормално дневно ползване също е с повишена издръжливост. Ако наистина след месец пуснат и Стамина и тези резултати се подобрят, няма да има от какво да се оплача от телефона.
Цитирай
#66

Според мен батерията държи много повече след ъпдейта до Marshmallow отколкото с Lollipop, но пиша това с условието, че никога не съм ползвал Stamina или други енергоспестяващи режими на телефоните си.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#67

Чесно казано съжелявам, че си купих Сони.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#68

[Изображение: 4c3740a262673c00.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#69
Thumbs Up 

(2016-03-16, 13:02:10)xn3k написа:  [Изображение: 4c3740a262673c00.png]




Cool
Много добър резултат!!!
Цитирай
#70

Z5c, нормалния режим
без нищо изключено
2 часа 30 мин екран
2 часа 10 мин разговори

[Изображение: Screenshot_20160316_221215.jpg]
Цитирай
#71

Колеги, моля кажете ми програма за батерията с коята мога да видя скритите синхронизации и приложения който работят на заден план и черпят батерия. Имам руут.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#72

@Lumia, опитай да намериш приложението BetterBatteryStats.
Дано ти свърши работа за това,  което желаеш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#73

Здравейте колеги,
Преди време взех една Z5-ца на бащата, телефона си работеше нормално докато не се ъпдейтна до 6.0. След като това стана факт, телефона започна да точи батерията невъобразимо бързо с по 2-3% в минута и загряваше дори когато не се използва. Реших, че нещо се е омазало и го преинсталирах през компютъра след което проблема се оправи за известно време до вчера. Започна пак същата работа, телефона грее без да се използва и точи батерията като за световно. Не са инсталирани кой знае какви приложения, нищо което не ползвам и на моята Z3-ка. Имате ли идея от какво може да се поражда проблема? Вече се замислям дали да не го върна на 5.1 и да го оставя с него. Телефона не е купуван от оператор, но ако го върна на 5.1 ще трябва да го направя към някой оператор вероятно.

Samsung S8 Black
Цитирай
#74

@draid, Преминали ли сте през връщане към фабрични настройки след актуализацията, защото не си споменал за това? Ако не, направете го и следете за резултат.
Ако обаче решите да се върнете на предходна версия на Андроид, то не е необходимо да бъде на някой от операторите, а може да се инсталира същата, с която е било устройството преди коментираната актуализация и проблема с батерията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#75

Кажете, моля ви, как става връщането към оригиналната версия на андроид, че и аз бих направил това нещо. Просто телефона си работеше преди ъпдейта без грешка, а сега само се чудя как да закърпвам проблемите, за да работи горе-долу като преди.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)