Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Xperia Z5
#76

Вариант за връщане на предходна версия, е да си свалите предварително компилацията за вашия модел телефон на компютър, а след това да я инсталирате от стъпките по тази тема, като се насочите към точки 1 и 2:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=11937
А за да е точно вашия софтуер по регион, то трябва да видите този номер от Настройки / Всичко за телефона / Диагностика, който номер изглежда по следния начин с осем числа ХХХХ-ХХХХ.
Софтуера се сваля и конвертира посредством XperiFirm и Флаштул, ако го няма вече наличен, готов директно за флашване на устройството.

П.п. Нека все пак темата тук, да си остане за коментари касаещи батерията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#77

от няколко дни имам телефона и поизчаках да видя как се държи батерията преди да пиша,та в крайна сметка установих че всичките ми телефони от Z до Z5 Premium изкарвам максимум 20 часа като в повечето случай сутрин го свалям от заряд и вече го слагам отново за да съм сигурен че на следващия ден ще имам заряд без изненади,което само по себе си означава че на тези които пишат как им изкарвали по 2 или 3 дни че и повече явно го ползват само за будилник и един единствен разговор,аз всеки един от тези телефони освен за стандартно ало го ползвам с постоянно включени мобилни и wifi всички апликаций работат нон стоп (фейс,месинджер,скайп,вайбър,olx) NFC ,местоположението на 100%,и куп други неща които не се сещам в момента работят постоянно,все пак затова съм дал една та даже 2 торби с пари защото и Samsung s7 edge съм взел и с неговата батерия не е по различно.така че това да се опитваш да си скопиш телефона до такава степен че да заприлича на нокия с фенерче за да докажеш колко много ти държи батерията е пълна простотия,мен ме интересува при макс натоварване колко ще издържи и понеже знам че е не е много съм си купил на сони преносима батерия 5200мА която ми зарежда телефона веднъж и половина.с този мой коментар се надявам да се спрат спекулацийте за това колко издържа батерията,ами издържа 1 ЕДИН ден

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#78

Аз мисля, че щом издържа от 7:00 до 23:00 при натоварване всичко е ок
Няма защо да се купи тел с върхови х-ки и умишлено да не го ползва както му се иска на човек или да му ограничават приложения, яркост, процеси и.т.н
В случая разновидностите на Z5 се справят
Цитирай
#79

(2016-04-12, 17:43:22)Sokolchev написа:  от няколко дни имам телефона и поизчаках да видя как се държи батерията преди да пиша,та в крайна сметка установих че всичките ми телефони от Z до Z5 Premium изкарвам максимум 20 часа като в повечето случай сутрин го свалям от заряд и вече го слагам отново за да съм сигурен че на следващия ден ще имам заряд без изненади,което само по себе си означава че на тези които пишат как им изкарвали по 2 или 3 дни че и повече явно го ползват само за будилник и един единствен разговор,аз всеки един от тези телефони освен за стандартно ало го ползвам с постоянно включени мобилни и wifi всички апликаций работат нон стоп (фейс,месинджер,скайп,вайбър,olx) NFC ,местоположението на 100%,и куп други неща които не се сещам в момента работят постоянно,все пак затова съм дал една та даже 2 торби с пари защото и Samsung s7 edge съм взел и с неговата батерия не е по различно.така че това да се опитваш да си скопиш телефона до такава степен че да заприлича на нокия с фенерче за да докажеш колко много ти държи батерията е пълна простотия,мен ме интересува при макс натоварване колко ще издържи и понеже знам че е не е много съм си купил на сони преносима батерия 5200мА която ми зарежда телефона веднъж и половина.с този мой коментар се надявам да се спрат спекулацийте за това колко издържа батерията,ами издържа 1 ЕДИН ден


Много вярно  !!!
Цитирай
#80

(2016-04-12, 17:43:22)Sokolchev написа:  от няколко дни имам телефона и поизчаках да видя как се държи батерията преди да пиша,та в крайна сметка установих че всичките ми телефони от Z до Z5 Premium изкарвам максимум 20 часа като в повечето случай сутрин го свалям от заряд и вече го слагам отново за да съм сигурен че на следващия ден ще имам заряд без изненади,което само по себе си означава че на тези които пишат как им изкарвали по 2 или 3 дни че и повече явно го ползват само за будилник и един единствен разговор,аз всеки един от тези телефони освен за стандартно ало го ползвам с постоянно включени мобилни и wifi всички апликаций работат нон стоп (фейс,месинджер,скайп,вайбър,olx) NFC ,местоположението на 100%,и куп други неща които не се сещам в момента работят постоянно,все пак затова съм дал една та даже 2 торби с пари защото и Samsung s7 edge съм взел и с неговата батерия не е по различно.така че това да се опитваш да си скопиш телефона до такава степен че да заприлича на нокия с фенерче за да докажеш колко много ти държи батерията е пълна простотия,мен ме интересува при макс натоварване колко ще издържи и понеже знам че е не е много съм си купил на сони преносима батерия 5200мА която ми зарежда телефона веднъж и половина.с този мой коментар се надявам да се спрат спекулацийте за това колко издържа батерията,ами издържа 1 ЕДИН ден

Колега, това, че ти ползваш телефона си по начин заради който не предполагаш батерията да издържи повече от ден, нито значи, че е правилен, нито че всички имаме нужда да ползваме телефоните си така и нямаме право да очакваме телефон който струва толкова торби пари и е рекламиран като гарантиращ 2 дни, да държи 2 дни. Аз сравнявам две поколения Z-ки при моето ползване. А то е - средно 160мин на ден телефонни разговори + много Viber и WhatsApp+ много имейли + non stop bluetooth  с постоянно закачени handsfree и смарт часовник. Всички приложения освен GDrive, AquaMail, Viber, WhatsApp, Google Fit и HubiC , са със спряна активност във фонов режим. Нямам нито нужда, нито време Facebook и други подобни да са ми активни в работно време, нито локализацията да ми е на 100% в офиса. Ползвам я само когато тичам в парка или когато ползвам навигацията. При това ползване, към момента Z5 е над 4 пъти по зле сравнен със Z2. Поне до вчера след като преинсталирах всичко на ново и към момента се държи изненадващо добре. Купувам си такива телефони не да им ползвам постоянно възможностите на макс, а да съм сигурен, че тези възможности ще са налични когато ми трябват, без да нося със себе си чанта с батерии и кабели. Z5 поне до вчера не отговаря на тези очаквания. Така, че коментарите за живота на батерията не са спекулации, нито телефона трябва да държи 1 ЕДИН ден. Сам го доказваш:-) Ако при твоето ползване държи ден, при моето трябва да държи три....:-)
Цитирай
#81

Те и една кола от ново поколение дават че харчи 4л/100 градско ама на тестове в тунела на базата им,не в реалната среда,тук е същото,те дават че издържа 2 дни ама ако го ползваш като нокия с фенерче.ти си ползвал Z2 и сега този,а аз съм ползвал 2хZ, 1хZ2, 2xZ3 о сега Z5 premium,и свички съм ползвал по 1 начин и държат еднакво батерийте +- 1час.за тези пари които се дават логично е да го ползвам на макс а не просто за да ме видят окололните Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#82

На мен ми е пуснат локейшъна за да може да го открия ако го загубя. Нотификейшъни само от вайбер. Всички синхронизации към гугъл са пуснати. Уай фи и дата също са пуснати по цял ден. Но не говоря кой знае колко много от него тъй като съм с 2 телефона. 1,5 дни ги изкарам без проблем. Някой път по ден. Имал съм случаи и по 2 дни.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай
#83

Здравейте,по повод батерията аз стигнах до следното:каквото и да правя,каквото и да е актвирано,каквото и да  деактивирам,повече от 4часа използване на дислея няма как да стане, и то на режим авто. като е на 50%
Цитирай
#84

Sokolchev - сравнявам Z2 с Z5 при сравнително еднакъв начин на ползване, не описвам всичко което съм ползвал :-) :-) Иначе съм ползвал Z, Z1, Z2. Не само по мое мнение Z2 си остава най-добрата Xperia към момента. Смених Z2 защото му счупих дисплея и съжалявам, че не си взех нов Z2 :-) При Z5 никой не може да ме убеди, че няма проблем с батерията. Въпроса е дали е софтуерен или хардуер. Но им давам още месец на Сони и спирам с мъките :-). Но ти определено застреля напредъка на технологиите - Z ... Z5P .... еднакво ползване на много различен хардуер и софтуер .... еднакви резултати ....да не говорим че Z и Z2 имат 1000mAh разлика в батериите :-) Пишеш, че ползваш два флагмана Z5P и S7 Edge, и двата на макс или за пред околните? :-) Тествах S7Edge 5 дни - в пъти по добра батерия от Z5 и определено се насочвам към него. Ако ти мориш и двата заедно за ден или си Светкавицата или преувеличаваш жестоко за да си наложиш мнението :-)
Цитирай
#85

Спора ви е малко безсмислен, защото пишете и сравнявате кръстосано 4 различни телефона. Има сериозна разлика в батериите на Z5 и Z5P.
1. Sokolchev сравнява Z5P и S7 Edge, а marin_mv сравнява Z5 и S7 Edge.
2. Sokolchev сравнява Z5P и Z2, а marin_mv сравнява Z5 и Z2.

Отделно, че правите кръстосани сравнения между 4 и 8 ядрени процесори и между Андроид 4 и 6, а двете ОС имат различно потребление на енергия!?  Unknw_mini

Спора ви може да има някакъв смисъл само ако сравнявате Z5 със Z2 или Z5P със S7 Edge.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#86

Според мен малко се омаза батерията с 6.0 но не е толкова фрапантно. Сони са зле със софтуера. Мисля че следващите ъпдейти ще оправят нещата. Доволен съм от марката, много здрави телефони правят.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай
#87

С нищо не преувеличавам,просто ги ползвам подобаващо като за такъв телефон Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#88

Така, няколко дни след като направих последния ъпдейт през OTA и имаше осезаем срив в издръжливостта на батерията и преинсталирах всичко през компаниона, телефона се държи много добре, бих казал най-добре от както го имам. Т.с. никога повече ОТА ъпдейт :-) Сони определено осъзнават, че има проблем с батерията щом във всеки ъпдейт наблягат на подобрения в батерията. Дано с идващия ъпдейт със стамина нещата да се подобрят още.
Относно "спора" по горе - считам, че форумите се за да се споделя опит и да се дават съвети, не да се налагат мнения. Ако бях приел мнението на Sokolchev щях да се примиря, че телефона държи аха аха един работен ден и толкова. Прочетох, преинсталирах го, орязах функциите и приложенията които не ми трябват и няма да ползвам "подобаващо" и резултата при моето ползване е - зареден на 20.04. в 17,00 до 98% - на 22.04. в 9,00 на 19%. Доволен съм, но съм сигурен, че след следващия ъпдейт нещата ще са по-добри. Така, че споделяйте опит, сравнения, мнения и търсете най-доброто от телефона, за Вашите нужди.
Цитирай
#89

(2016-04-22, 08:58:44)marin_mv написа:  Така, няколко дни след като направих последния ъпдейт през OTA и имаше осезаем срив в издръжливостта на батерията и преинсталирах всичко през компаниона, телефона се държи много добре, бих казал най-добре от както го имам. Т.с. никога повече ОТА ъпдейт :-) Сони определено осъзнават, че има проблем с батерията щом във всеки ъпдейт наблягат на подобрения в батерията. Дано с идващия ъпдейт със стамина нещата да се подобрят още.
Относно "спора" по горе - считам, че форумите се за да се споделя опит и да се дават съвети, не да се налагат мнения. Ако бях приел мнението на Sokolchev щях да се примиря, че телефона държи аха аха един работен ден и толкова. Прочетох, преинсталирах го, орязах функциите и приложенията които не ми трябват и няма да ползвам "подобаващо" и резултата при моето ползване е - зареден на 20.04. в 17,00 до 98% - на 22.04. в 9,00 на 19%. Доволен съм, но съм сигурен, че след следващия ъпдейт нещата ще са по-добри. Така, че споделяйте опит, сравнения, мнения и търсете най-доброто от телефона, за Вашите нужди.

това с орязването на дадени функций ми звучи като да дадеш 200 бона за лукс кола която харчи банзин много,ама важен е тарикатлъка и в същото време да почнеш да икономисваш от консумативите да и резнеш една газова или по лошо метанова уредба :Smileз телефона го ползвам така:блутута е свързан постоянно с автомобила тъй като ползвам системата на колата за хендсфрий,wifi и мобилните са пуснати постоянно като wifi-то търси постоянно познати мрежи или да ме известява за налична мрежа,фейса,скайп,вайбър,месинджера,олх,gps,nfc са постоянно пуснати защото се ползват много често а и съм в крак с всичко което ме интересува да ме извести за дадено нещо,разговори днес поне час минимум правя,влизам в нета много често,снимам и снимките се синхронизират веднага в 4 облака и 3 приложения,ползвам навигацията igo  както и тази през maps и още куп неща ползвам по телефона които сега не се сещам да опиша,така че повече от ден да се одереш няма как да изкара батерията корто за мен е повече от перфектно,иначе си имам идна нокия с фенерче която от месец не е вождала заряд и сега е на 40% батерия

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#90

Отрязва ненужни за него функции. За теб може би са. 4 облака за синхронизации пък на мен ми звучи като 4 лични коли които стоят запалени на място.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай
#91

(2016-04-22, 11:32:15)toma-pln написа:  Отрязва ненужни за него функции. За теб може би са. 4 облака за синхронизации пък на мен ми звучи като 4 лични коли които стоят запалени на място.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

веднъж като изгубиш важна информация и снимки на детето си от бебешките години,и на 10 облака ще ги синхронизираш,и да запалени ми стоят колите когато съм вътре и ми работи климатика Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#92

Жега е вече нормално, неволята учи синхрозирай яко. Аз разчитам само на Гугъл фотос, но им нямам много доверие. Синхронизирам само вкъщи на зарядно и на WI fi.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай
#93

(2016-02-09, 06:25:08)Lumia написа:  От 100% в 22:15 до 92% в 06:15 с включен стамина режим. За същия период от време G Flex 2 е мръднал с 2% Нямам думи.

Тия от Сони са прекалили в крайностите.   Big Grin Big Grin 
Отначало помислих че нещо е забило. Рестартирах пак беше на 100% и вече около 09:30 падна на 99%.
Ще се повторя - нямам думи.  Big Grin Big Grin Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#94

Хахахахах[Изображение: 53c9e5aed7408b9fc6a80520b1016d1f.jpg]

Sent from my E6653 using Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#95

(2016-05-04, 13:43:51)Lumia написа:  Тия от Сони са прекалили в крайностите.   Big Grin Big Grin 
Отначало помислих че нещо е забило. Рестартирах пак беше на 100% и вече около 09:30 падна на 99%.
Ще се повторя - нямам думи.  Big Grin Big Grin Big Grin
Тази дървена орнаментика ми хареса страшно много. Тема ли е, лънчар ли е... Ще споделиш ли?

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай
#96

@Lumia, Докато имаше оплакване около издържливостта на батерията, то вече виждам само суперлативи около нея. Smile
@SXS - Това е дна от темите на Сони:
Woogy Theme

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#97

Суперлативи - не. Затова и писах две крайности. с 5.1.1 на вечер ми падаше с около 8-10% безпричинно. Сега същото потребление и програми с 6.0 (.185) вижда се на скрииншота. Като за 4-ти апарат  Big Grin

Иначе продавам Z5 който е на седмица

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#98

Здравейте, нормално ли е за 13 часа standby с пуснат WiFi батерията да пада със 7%?
На 6.0 съм.

Sent from my E6653 using Tapatalk
Цитирай
#99

Зависи какво се синхронизира
Но средностатистически погледнато е ОК
Цитирай

А колко е сот средно, защото аз стигам максимум до 3 часа и половина?

Sent from my E6653 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)