Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост на Xperia Z5. Oбсъждане и коментари
#26

Т.е. те твърдят, че няма проблем и тел се напълнил защото капакът е бил отворен ?
Всеки път ли като го тестваш се пълни?
Защото ако не се - прави са
Няма как да докажеш противното
Цитирай
Аксесоари
#27

На плътно затворен капак на Z 5 компакт ,проверен собственоръчно от мен ,пропусна вода на първият ден , подсуших го,след два дни пак на мивката и пак пропусна ,изпратих го на магазина ,пращали го в германия,оттам отказали ремонт по вина на купувача и ми го върнаха . От " Булграм " ми го върнаха с обяснението ,че е херметизиран,но пропуска от някакъв уплътнител и нито те,нито Сони признават гаранцията . Сега пак пропусна.
Цитирай
#28

Търси си правата
Ако уплътнителя визуално е ок и тел се пълни с вода - техен проблем
Цитирай
#29

Добре, на този гумен капак трябва да има една "хартия". Не знам как се казва, но когато е в бяло апарата не е мокрен, ако е червено апарата е мокрен. Провери го. Иначе трудно е да се докаже че е фабричен дефект. Спокойно казват че е проникнало вода от неправелно затваряне на гуменото уплътнение. Затова те виж дали е бяло или червено.

п.п. чесно казано силно се съмнявам да е пращан до старната на Хитлер.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#30

Даже и да е оцветен стикера, какво пречи капака да не се затваря добре и от там са се е напълнил телефона
Цитирай
#31

Лошото е, че не пречи.
Цитирай
#32

Само да питам, къде трябва да е този стикер, защото аз май нямам такова нещо ?
Цитирай
#33

под капака за СИМ картата
Цитирай
#34

Може ли да ми отговори някой, който притежава конкретното устройство? Мерси.
Цитирай
#35

На всички Xperia телефони се намира точно там индикатора. Под капаците.

Малкото жълтичко нещо е индикатора

[Изображение: Xperia-Z5-Micro-SD-and-Sim-Card-Tray.jpg]
Цитирай
#36

Това не е ли копчето за force shut down?
Цитирай
#37

Някой да го е потапял в морска вода? Някакви коментари?

Sony® XPERIA™ Z5 Graphite Black

OLD: ZTE Grand X Pro, Alcatel One Touch Idol 6030X, iPod Touch 2G 8GB + Nokia C2-01
Цитирай
#38

Z3 съм го потапял след което обилно измиване с чешмяна и проблеми не съм имал,ама тоя premium сега направих 5 снимки на 20см детски басейн и беше готов за сервиз,добре че го съживих с много въздух,ама повече няма да го топа,но пак ще ходи в сервиз заради жълти петна по дисплея от НЕ греещия телефон както някой колеги се изказват Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#39

(2016-08-02, 15:27:24)vankata написа:  Това не е ли копчето за force shut down?

По принцип в User manual-a на Z5 го дават, че този бутон е от другата страна

.png Z5-off-button.PNG Размер: 10.76 KB  Сваляния: 35


Но дори и да е той, предполагам че върху бутона са сложили този слой от лакмус, за индикиране на влага.
Цитирай
#40

След доста събиране на смелост моя го потопих във басейн и направих няколко снимки. След това жака за слушалки полудя. След подсушаване всичко се нормализира. В нас си го изплакнах и с чешмяна вода. Доволен съм, но едва ли ще се навия да го потопя в морска вода.. Undecided

Sony® XPERIA™ Z5 Graphite Black

OLD: ZTE Grand X Pro, Alcatel One Touch Idol 6030X, iPod Touch 2G 8GB + Nokia C2-01
Цитирай
#41

След морската вода или басейнова(има много химия) е хубаво да се изплакне с чиста вода.
Жака за слушалките полудява, защото водата в него го лъже, че има нещо включено. Просто го изтръскай по упорито.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#42

Момци, телефоните може да са сертифицирани като водоустойчиви, но сервизната история специално на аква моделите на Сони сочи, че не е добра идея нито да ги къпете нито да се давите с тях - доста скрап има по странични сервизи след отказано гаранционно обслужване. Сертификата не регламентира работата му във вода, а дава "някаква" надежда, че ако цопне в локва - няма да се сбогувате с него.
Цитирай
#43

Z1 Compact топен в морска вода накрая имаше конденз на камерата и ми го замениха гаранционно с нов... Вече експерименти не си правя. Понеже свалих скоро задния капак на вече старият ми Z1C, видях на какво се крепи цялата водоустойчивост - на една лепенка... По-добре опити не си правете, веднъж-два пъти, как да е, но все някога ще влезне достатъчно количество вода...
Цитирай
#44

(2016-10-14, 18:42:28)stat1973 написа:  Момци, телефоните може да са сертифицирани като водоустойчиви, но сервизната история специално на аква моделите на Сони сочи, че не е добра идея нито да ги къпете нито да се давите с тях - доста скрап има по странични сервизи след отказано гаранционно обслужване. Сертификата не регламентира работата му във вода, а дава "някаква" надежда, че ако цопне в локва - няма да се сбогувате с него.
Момко,
щом имаме сертификат IP xx , то тоя сертификат не е евентуален, а задължителен. Използва се по принцип за ел. устройства в мокри помещения. Ако една ел. лампа не е гарантирано водоустойчива , то тя става животозастрашаваща. Затова стандарта е строг и конкретен без значение дали устройството работи на 3,5,12,220 или 1000 волта.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#45

Добър ден. Вчера ми се случи едно много гадно нещо и донякъде добре. Вчера майка ми е изпрала телефона. Бях го оставйл в якето и тя го е взела и изпрала заедно с якето и телефона. Когато разбрах,че го е изпрала се уплаших много яко. Взех го исуших го и се опитах да го включа, не ставаше. Включих го в зарядното, светна че зарежда и се успокойх. Остайх го малко и опитах се да го включа и тръгна дееба маму бати късмета. Само отчиташе,че има свързани слушалки,но след голямо духане се опраи и го измих с чешмана вода. Голям късмет хора,голям
Цитирай
#46

Ти следващия път внимавай къде го забравяш, и с кво го зареждаш, щото ако продължаваш така тоя телефон няма да оцелее докато (знаеш до кога) Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#47

На мен само слушалките ми са се прали няколко пъти и няма никакъв проблем с тях Big Grin Love Sony <3
Цитирай
#48

Измих си телефона с вода, че беше много горещ и взе,че май пропусна.. Едната тонколонка слабо се чува.. С чешмана вода го измих.. духах,духах не става май,май тря го държа в ориз докато се отпуши..
Цитирай
#49

Просто му дай доста повече време за изсъхване и трябва да се оправи.
П.п Противопоказно е обаче при горещ телефон, и не само при такова устройство, да се понижава рязко температурата, както в случая водата да е причина за това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#50

Да се изстудява горещо стъкло със студена вода не е много здравословно... как ви идват на ум такива идеи... Smile

Sony Z5 Compact.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)